Истанбул на К.о.т.к.и.т.е. - 13

  • 66 715
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Велико Търново
  • Мнения: 248

Рошко, благодаря и аз за разказа, чакаме продължение.  bouquet

Аз влизам да се похваля, че днес най-неочаквано се оказа, че ще видя Истанбул през септември, живот и здраве.  newsm44 Уж тръгнахме с идеята за съвсем друга дестинация, и накрая се записахме за екскурзия с 3 нощувки/4 дни в началото на месеца. Много съм доволна, тоя път съм решила да не препускам в следване на планове и програми, а просто да се насладя на ма'ането на крачоли по истанбулските сокаци. Grinning
Между другото ще бъдем настанени в хотел Шахинлер. Някой има ли отзиви за него? Това, което видях в нета, ми хареса, но ще го видим как е.

# 61
  • Мнения: 1 976
fiore , дай линк з атази твоя екскурзия плс

# 62
  • Велико Търново
  • Мнения: 248
Обаче екскурзията е с тръгване от Велико Търново. Устройва ли те?

Последна редакция: чт, 16 авг 2012, 15:55 от fiore

# 63
  • Мнения: 24
момичета, а за расходка с корабче, която трае 2 часа, коя фирма трябва да гледам? Идо?

# 64
  • София
  • Мнения: 13 141
момичета, а за расходка с корабче, която трае 2 часа, коя фирма трябва да гледам? Идо?

И трите основни фирми имат + още много други. Май най-евтино е на Sehir Hatlari , но е само 1 или 2 пъти дневно  newsm78. В първия пост има линкове. И разходките са по-скоро 1,5 часа.

# 65
  • Мнения: 4 571
vipopova, не виждам проблем да се установите в този апартамент. Близо е до Орду джадеси, който е основния булевард в тази част на Истанбул, по точно по него се стига до забележителностите. По принцип ние тук даваме препоръки и съвети за местата, които е желателно да се посетят в града и начина, по който да се стигне до тях. Няма как да знаем всеки един хотел и апартамент под наем в Истанбул какво представлява и става или не за обитаване, както и криминалния контингент в района.   Peace

Fiore, преди да тръгнеш, мини през София да ме вземеш за багаж  Wink

# 66
  • Мнения: 1 976
просто попитах като идея някои дали  е отсядал там или около него да сподели мнение ... Simple Smile

fiore , за съжаление, не... само варна или евентуално бургас

# 67
  • Мнения: 110
Привет отново.
Велина, прочетох пътеписите ти на един дъх.....и не само твоя....И нали ви казах - само записвам на лист и после драскам. Такива прекрасни места сте посетили всички. Искам да отида на всички до едно, ама за 4 дни няма как. Та за това помолих за помощ. Иначе в пакета на Караджъто е включено това: ПАКЕТЪТ  ВКЛЮЧВА:
Скрит текст:
Транспорт България - Истанбул - България с туристически микробус* или автобус 2/3*
Пътни  и гранични такси;
3 нощувки в съответната категория хотел в историческия център на Истанбул;
3 закуски  в съответната категория хотел в историческия център на Истанбул;
Водач от фирма Караджъ Турс по време напътуването и престоя в Истанбул;
Пешеходна разходка из историческия център на Истанбул;
Посещение на Капалъ Чарши;
Посещение на Историческия Хиподрум;
Разглеждане на колоната на Константин Велики;
Разглеждане на Египетския обелиск;
Разглеждане на Змиевидната колона;
Разглеждане на фонтана на Вилхелм II;
Посещение на Синята Джамия;
Безплатен трансфер до аквариума „Turkoazoo” (без включена входна такса)
Безплатен трансфер до Търговски комплекс “IKEA”
Безплатен трансфер до Мол „FORUM”;
Застраховка на стойност 10 000 евро с Асистанс;
Посещение на Одрин; Пътуващи по линия Варна, Слънчев Бряг и Бургас нямат посещение на Одрин. Посещава се град Къркларели;
При възможност посещение на Одринската Капълъ Чарши;
Посещение на Джамията Селимие в Одрин;


И друго да питам - някой ползвал ли е пълния тур по Босфора?

# 68
  • България, София
  • Мнения: 1 754
maria_m, тази пешеходна обиколка в историческата част можеш да си я направиш и сама. Обектите са на пешеходно разстояния от хотела, като по път можеш да видиш и площад Беязид с джамията, централния вход на университета (не пускат посетители в парка), Капълъ чарши. На Хиподрума освен трите колони и Синята джамия, в близост са Света София, цистерната Йеребатан и старият султански дворец Топ Капъ. Св. София и Топ Капъ определено си изискват време за разглеждане, но ако нямате намерение да отделяте такова при това ходене, може да видите Йеребатан. Повече от половин час за там не е необходим. Дори и да има опашка, минава бързо, а атмосферата долу е страхотна, човек попада на едно много различно място. На гърба на Св. София е уличката "Соукчешме" или улицата на чешмите - с много приятна атмосфера, хубави къщи и цветя. Близо до Топ Капъ е археологическият музей, който по мое мнение си заслужава да се види. Билетът за него важеше и за музеятна древния изток и музея на керамиката.
Вие до обяд спокойно ще можете да видите обектите по Хиподрума, Синята джамия и евентуално Йеребатан. След това, каквото ви душа иска - може да отидете до Таксим и оттам по Истиклял, може да отидене на Пиер Лоти или в азиатската част, или пък на някой от островите. Как ми се иска да съм пак на твое място и да се чудя каква програма да сътворя  Hug

 А за дългия тур по Босфора - мисля, че Мими.ива го беше правила, или пък се лъжа  newsm78

# 69
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Дългия тур е цял ден и мисля, че е ненужен - то писва да се зяпат само крайбрежни къщи и водя цял ден.

# 70
  • Мнения: 434
Аз искам да пожелая на Таня много хубави емоции в Истанбул. И като се върнеш очакваме подробно включване.

# 71
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
О, ама те днеска ли тръгват  Shocked Много бързо  ooooh!

Лек път и да ви върви на смях, забавление и положителни емоции на всички  Hug Hug Hug

# 72
  • Мнения: 6 031
...
 А за дългия тур по Босфора - мисля, че Мими.ива го беше правила, или пък се лъжа  newsm78

Хич не се лъжеш даже.
На нас много ни хареса дългия тур, но наистина си отива почти цял ден. Този ден го комбинирахме с Егихетския пазар(преди тура) и после Истиклял.

Чета ви само по диагонал и ще насмогна с пътеписите, като се приберем.
Гледам офирти обсъждате и ... много ми се ходи пак в Истанбул(но никак не обичам организираните мероприятия).

...
Ако има някое друго скрито Миме - и на него честит празник  Hug
...

Аз.
Благодаря!   bouquet

# 73
  • София
  • Мнения: 13 141
Аз искам да пожелая на Таня много хубави емоции в Истанбул. И като се върнеш очакваме подробно включване.

О, ама те днеска ли тръгват  Shocked Много бързо  ooooh!

Лек път и да ви върви на смях, забавление и положителни емоции на всички  Hug Hug Hug

Благодаря!  Hug 

# 74
  • Мнения: 0
Здравейте отново! Радвам се, че ви е харесал разказа ми. Simple Smile Сега сядам да пиша продължението, да видим кога ще е готово.


Имаш ли идея къде по-точно се качва на Султанахмет и как се познава?

п.п. Открих от къде тръгват, както и разписание, но не и как изглеждат. Ще се радвам ако ги опишеш.

За съжаление хич не обърнахме внимание на самата маршрутка. Просто чакаше вдясно от изхода и ние се метнахме набързо. До колкото си спомням беше нещо средно между микробусче и по-малък рейс, може би с около 20-тина места. Имаше табела на предното стъкло, че е за Султанахмет (защото имаше и друга за Таксим). Това беше не връщане. На отиване сигурно трябва някъде да пише, че е за аквариума.

Лек път на теб и много приятни емоции.

Общи условия

Активация на акаунт