Моето име е.....

  • 26 452
  • 354
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 615
Майка ми преди да се ожени още си е казала,че ако има момче ще е Мартин,а ако е момиче Мартина Grinning Имената и на двете ми баби започват с М,така че не е имало сърдити  Grinning

# 16
  • Мнения: 1 175
Аз много обичам историята на моето име - майка ми се е запънала на свадливите обичаи и е заявила, че няма да ме кръсти на никого, даже още повече - ще потърси име чиято първа буква изобщо не се среща в рода, за да съм хептен на никого кръстена, само на себе си  Grinning Харесала го е от телефонния указател. Така и аз съм станала богинята на лова  Grinning

# 17
  • Мнения: 945
Аз съм кръстена на баба ми по бащина линия, леко помодерчено Grinning

Но и двете ми баби имат по две имена - едната, когато се е родила, родителите ѝ са я кръстили Лилия, но не са посмели да кажат на свекървата новото, модерно име и казали, че е кръстена Дора, на нея. И всички я познаваха като Дора, но по документи се водеше Лилия.
Другата ми баба - същия случай - по документи Зорка, а хората я познаваха като Донка.

Моите момчета не са кръстени на никой, харесах си имената им, мъжът ми също ги хареса, няма сърдити, а и да има - нямаше да ми пука, това са моите деца Peace

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... може би на пра-баба ми...
Но може би  Thinking

# 19
  • Мнения: 1 900
Моето име води класацията за най - непоносимото женско име в този форум. Flutter (Справка - една от съседните теми).
Иначе историята му е традиционна и банална - кръстена съм на  баба ми по бащина линия, като името и е видоизменено в модерния за тогава комунистически стил.

# 20
  • Мнения: 4 965
Трябвало е да бъда Мариан, ама дори и Мариана не съм (на двете баби).
Баща ми се е запънал, че на майка му има вече кръстени 2 внучки и няма смисъл още едно сходно на техните имена. Останала съм само на майката на майка ми, но доста попроменено.
Тя е Анка и е кръстена на нейната баба Анна (по-добре звучи). Аз съм Анета.

# 21
  • Мнения: 2 823
И аз съм кръстена на баба ми по майчина линия, която е Анка, но аз съм модерната Анна Simple Smile

# 22
  • Мнения: 260
Кръстена съм на чичо си. Трябвало да бъда на баба ми по бащина линия-Неделка- а аз съответно Неделина. Но баща ми и чичо ми са близнаци и чичо ми нямал деца. Не знам защо,но майка ми и баща ми решили да ме кръстят на него- Марияна. А той е Марин. Между другото бях МариянКа и като бях ученичка в гимназията ,нещо все ми беше кофти да казвам ,когато ме питат за име по паспорт,че съм МариянКа, та отидохме с една приятелка в съвета и срещу 2 лв. ми махнаха К-то.

Последна редакция: чт, 16 авг 2012, 09:57 от mari45

# 23
  • Мнения: 646
Ей сега ви предоставям възможност да се посмеете малко. Аз съм кръстена на кутия бонбони.  ooooh!
Трябвало е да ме кръстят на свекървата(или поне да вземат 1-вата буква), защото сестра ми е била кръстена вече на тъщата, но майка ми решила,докато била бременна с мен,че понеже много и единствено само тези бонбони и се ядяли докато е бременна това било знак как да ме кръстят.Като малка въобще не си харесвах името и се представях в краткия му вариант, а сега ми е все тая.
Както каза една съфорумка ,нося името на богинята на лова.  Wink

# 24
  • някъде по морето
  • Мнения: 813
Историята на моето име е интересна - майка ми искала да ме кръсти на нейната майка - Росица, тъй като по- големият ми брат е кръстен на свекъра(както се полага Simple Smile)
Но баща ми не се съгласил - казал, че на майка му няма кръстена внучка, а на другата баба има.
И тъй като баба ми се казваше Стоянка - аз е трябвало да се казвам Стоянка Стоянова Стоянова.
Когато акушерката чува името, категорично отказва да го запише )))).
 Тогава им предлага моето име Татяна. Учудващо всички го харесали и така... Laughing

# 25
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
И аз съм кръстена на баба ми по бащина линия. Баба ми се казва Събка, изобщо не си харесва името и казала да вземат само буквичката. Баща ми харесал Северина, защото това му било любимата песен тогава. Родила съм се в събота и когато другата баба, майката на майка ми, дошла на свиждане в родилното и питала ак ще ме кръстят, тя казала "Ама какво е това Северина, тя си е родена в с името - баба й Събка, родена в събота - Събина!". Та, така - името ми е измислено от бабата, ня която не съм кръстена.

# 26
  • Мнения: 1 129
Моето име е и моят ник. Историята е абсолютно стандартна. Кръстена съм на дядо ми, лека му пръст. Той почина когато бях много малка, но ми липсва всеки божи ден, защото беше човекът, който ме обичаше повече от всичко и всички. Обичам си го много, защото смятам, че чрез него нося част от дядо и така той е винаги с мен.

# 27
  • Мнения: 399
Нищо интересно при мен...кръстена съм на майката на баща ми - Мария - и докато не се омъжих и трите ни имена бяха еднакви. Simple Smile Ако бях момче щях да съм Михаил - прабаба ми беше Михайлина и обещала 2000лв ('79г),ако ме кръстят Михаил,но не би - пръкнала съм се мадама! Flutter

# 28
  • тук-там
  • Мнения: 4 276
Тя е Анка и е кръстена на нейната баба Анна (по-добре звучи). Аз съм Анета.

Ха, много ми е приятно, и аз съм Анета, кръстена на баба Анка... е и на дядо Аврам!
Едно време мнооооого исках да съм просто Ана!

# 29
  • Мнения: 86
Аз съм кръстена на кутия бонбони.  ooooh!

Това ме развесели  Grinning  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт