Август месец тече ли тече,а октомврийче мечтае за синьо море.

  • 42 230
  • 710
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 629
Atrakcia, ние благодарим за оказаната помощ, за съветите и подкрепата и най-вече за това, че отделяхте не малко от времето си за да ни бъдете в помощ.  Hug

# 676
  • София
  • Мнения: 2 082
Atrakcia и skrech и аз благодаря!  Hug

# 677
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Благодарности за ЛаЛечеЛига и всички консултанти които бяха с нас  Hug

Съни съжалявам за приятелката ти, но сега ти е време да мислиш за други неща - чудесна лентичка имаш честито и дано двете дребни да ти влязат в положение  Heart Eyes

# 678
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
ЛЛЛ, специални благодарности от мен. Hug

# 679
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Тия дни ви чета в бързината и нищо не мога да включа в момента. Моето дете е с Т.  Confused Току що измерих 38 - тя спи. От разходката ми се струваше топла, но чак сега се прибрахме и измерих  Confused Пратих ММ да купи Нурофен, защото нямаме нищо освен една лепенка Кул Пач  Confused Знам, че хиляди пъти се е писало тук на колко градуса се дава нещо температуропонижаващо, но естествено в момента ми е бъркоч.
Моля някой да сподели  Praynig Ще я меря пак след 30минути. За първи път вдига Т.

Благодаря на Атракция и Скреч , че бяха така мили и отзивчиви , изслушваха ни и помагаха с адекватни съвети. Благодаря, момичета. Желая ви всичко най-добро .  Hug Hug

# 680
  • Мнения: 61
Марси- нашата докторка казва на 38 да давам Панадол. Кали като вдигна 38.5 така я свалих. Има педиатри казват, 4е може6 да 4ака6 до 38.5, но не пове4е. Първият избор за сваляне на темература е Панадол, 4е е най-леко, а следващото е Нурофен. Пожелавам ви скорошно оздравяване Hug Hug Hug

# 681
  • Мнения: 158
Марси, Тони ти е казала - повечето съветват на 38 градуса да се дава температуропонижаващо, но аз бих съобразила това с общото състояние на детето. Ако на 37.6 видимо не изглежда добре, отпаднало е, поспаливо и т.н. бих дала без никакви колебания!  Peace Аз самата с 37.5 се чувствам като парцал и без хапче не мога, пък си представям на малчуганите какво им е. На мен пък доктора ми каза, че Нурофен и най-силно, можеш също така за по-бързо сваляне да сложиш свещичка Ефералган (аз лично не мога да поставям такова чудо). Също така, ако вдигне над 38.5 можеш да разсъблечеш детето и да го изкъпеш с малко по-хладна вода. Също така и чорапи напоени с малко оцет и водичка на крачетата(лично това не съм го прилагала). Вече, ако стане над 39 увиваш детето с мокри чаршафи (което ми се струва малко кофти за толкова малки деца;аз предпочитам обтриване с мокра кърпа,но пък не е толкова ефективна) и да дадеш Хексалгин - по 1 капка на кг тегло на детето (повечето го отричат, но на нас той много ни помогна Светльо като вдигна 39.6). Дано да не се налага обаче! Hug Стискам палци всичко да е наред!  Hug

# 682
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Марси ако мериш в ухо, дупе или чело 38.5 ако е под мишницата 38.

# 683
  • Мнения: 629
Марси, според нашата лекарка при бебе се действа така:
- до 38 градуса не се прави нищо, само се следи периодично в какви стойности се движи;
- до 38.5 се опитва охлаждане като бебето се оставя само по боди или боди и чорапки, или боди и ританки в зависимост от сезона и температурата в самото помещение; може да се слагат мокри кърпи около китките, или с тях да се обтрива около вратлето; не съм сигурна дали за малко бебе нещо по челото изобщо е удачно;
-над 38.5 градуса се дава температуропонижаващо - ако детето приема сиропи от лъжичка ОК, ако има проблеми с приемането на лекарства за бебе ни е препоръчала да имаме свещички панадол бейби 125 мг, но не знам на какъв интервал се слагат;
-над 39 градуса можеби течен аналгин, хексалгин или каквото там му е модерното име или може би консултация на 112 дали не се налага те да идват и да преценяват.
На тази възраст уж най-достоверно било да се мери ректалната температура и от получената стойност се вади половин градус - т. е. при температура 38.5 реалната е 38; аксиларната (под мишницата) си е такава каквато я покаже термометъра.
Стискам палци да овладеете положението бързо и да не се налага изобщо да ползвате илачи, а само с охлаждане да се опавите. Много гушки и за теб и за Папайчето.  Hug Hug Hug Hug И Зори каза, че праща  Hug Hug Hug и пожелания бързо да се опави.

# 684
  • Мнения: 3 642
Алексис виждала съм столчето в Джъмбо, но според мен масата е по-добра, а е 99 лв. Столчето изглежда готино, но реално като се замислих, че трябва да седне и да си извие тялото да натиска бутоните, реших, че няма да е удобно. Триколките (поне нашата) са 2 плюс. Направо я прибрахме в килера за втория рожден ден  Mr. Green
Ето я масата - http://www.bebe-best.com/fisher-price-obrazovatelna-dvuezitchna- … ezik-p-28580.html
http://www.youtube.com/watch?v=gAw8K8hDt4c

# 685
  • София
  • Мнения: 2 082
Марси, момичетата са ти отговорили вече. Аз лично ако давам температуропонижаващо, то е след 38,5-39 градуса. Първо пробвам с бабешките методи за сваляне и чак тогава давам лекарства. Дано да не е нещо сериозно и Ая е добре утре!

# 686
  • Варна
  • Мнения: 913
Ох, изправи ме се косата днес...  Confused Малкия така се захласна, че положението стигна до гърч...  Cry Още не мога да проумея как този афектно респираторен синдром го изкарват едва ли не безобиден...  #Crazy Сърцето ми падна в гащите... А ММ как се изплаши...  ooooh! Смятам най-сериозно да се консултирам с медицинско лице и да ми дадат наставления как да действам в подобни случаи, каквито се надявам никога повече да нямаме и на никого не пожелавам.
Марс, дано Ая съвсем скоро се оправи. Аман от температури и подобни...  ooooh! И дано да е от зъб, най-безобидно ми звучи. Пиши как сте.  Hug А ако се чудиш към кого да насочиш питанката, ние сме тук.  Wink Аз в Т вече се чувствам като спец. Още от 5м я почнахме, на почти всеки зъб + още някой друг път...  Crazy Давам Нурофен обикновено на 38.5, но се е случвало и на 39.4 да не дам нищо.  Blush
Съни и аз останах без думи... Съжалявам за твоята близка.  Hug Hug Hug
Анбибиян вчера бях в Джъмбо. Кучето е 50лв .  Peace Ти питаше преди 100 века, ама аз сега да си кажа.  hahaha
ЛЛЛ, специални благодарности от мен.  Hug

# 687
  • Мнения: 3 642
Petkova мерси  Hug Значи няма да се юрвам към Хипото да го купувам пак за 50 лв. на промоция  Wink

# 688
  • Мнения: 158
Toni77, Anbibian, мерси Hug. Мисля, че ще е масичката. Въобще и не се бях замисляла за столчето, че като седне ще трябва се обръща на една страна. Embarassed Ох, ние ако вземем триколка няма да издържа и ще му я дам още сега! Crazy А наистина не виждам смисъл да я взимаме на този етап.
Петкова, ужасно наистина!  Sad Водете го малкия на доктор, защото може и да е наистина безобидно, но стреса за вас си е голям. Пък и да ви даде съвети как да избягвате това захласване.  Hug

Хайде лека вечер и спокойни сънища!  newsm46

# 689
  • Мнения: 15
Ох, аз докато имам възможност да пиша и то какво ли не се е случило :ooooh

Съни - Много се възхищавам на семейства с три деца, аз с едно не мога да се оправя. Прекрасна е новината с двете чертички:) и искрено се радвам, все едно приятелка ми е бременна, а не сме се виждали дори:).

Относно тъжната вест - няма по-нелепа смърт от това някой да ти отнеме живота. Няма по-голяма трагедия! Толкова нечестни и несправедливи неща се случват! Без думи съм в последно време за толкова неща, които чета и на които съм свидетел и най-лошото е, че сме безсилни да се борим за тях.

Марси - дано температурата вече сте успяли да я преборите Praynig

Петкова - как се справихте със захласването? Дано никога повече не се случва!

Мен ме боли зъб и може би от това и глава. И забравих какво друго имах да пиша.

Ние вчера решихме да отидем на село и като излязохме от Варна - скъсахме ремък и сега сме без кола. Дано да няма сериозни поражения, че само разходи с тази кола Sad

Искам да ви попитам: Спазвате ли ограничения в храненето - определени грамажи?
Аз давам на Крис колкото му се яде, но ми се струва, че много хапва - напр. 1 банан, 1 праскова и 1 круша на едно ядене. И се чудя да не му разширя коремчето Thinking

Общи условия

Активация на акаунт