Август месец тече ли тече,а октомврийче мечтае за синьо море.

  • 42 198
  • 710
  •   1
Отговори
# 690
  • Варна
  • Мнения: 913
много хапва - напр. 1 банан, 1 праскова и 1 круша на едно ядене. И се чудя да не му разширя коремчето Thinking
Ехеее къде такъв късмет. Крушата няма да я върнем, но ще я разделим с пода. А до другите няма да стигнем...  ooooh! Кога ли ще прояде?  newsm78

# 691
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Благодаря ви, момичета за съветите. З.Л.А.Т.Н.И. С.Т.Е.!!!   thumbsup  Hug
Будувам , за да меря Т, преди малко се събудихме с 38,7. Дадох Нурофен, сложих мокри чорапки. Сега я измерих 38,2 искам поне още веднъж , за да мога да заспя.
Около 20 часа пак се опитах да дам Нурофен - изплю го  ooooh! После го намазах на един сухар, та облиза малко и смъкна до 36,8. Тъй като само близа незнайно колко си позволих пак да дам след 6 часа, дано не навредя  Praynig Praynig Сега го преглътна - дано я уловим тая Т и да не се вдига повече така  Praynig
Много се надявам да е от пустия горен зъб, който виждам, но не е пробил още.  Rolling Eyes

Петкова  Hug Hug Не мога да си представя какво сте изживели, дано не се повтаря  Praynig
Алексис ние се чудихме за това колело, ама като се замислихме с ММ така или иначе дали ще е за РД или без повод все нещо купуваме, та ще го оставим за на пролет и сега ще заложим на занимателни домашни играчки за зимата. Набелязала съм няколко дървении , та ще трябва да реша какво, но и за масичка за замислям ,тази на Яна е много хубава  Peace
Съни честита нова лентичка  Heart Eyes

Отивам да меря Т  Confused

Последна редакция: пн, 17 сеп 2012, 03:18 от Rose Marsy

# 692
  • Варна
  • Мнения: 913
Морнинг!  Mr. Green Днес сме от ранобудните.. Всъщност той заспа, но аз не мога и си направих кафе. И като за късмет вчера съм забравила да и купя кафе и сега разполагам саммо с 3 в 1.  Whistling
Rose Marsy еййй много бе , 38,7...  ooooh! За Нурофена не мисля, че ще навредиш. На тази възраст мисля, че максималната доза беше 2,5мл на 6 часа. А щом казваш, че първия път не се знае какво е облизала, какво изплюла съвсем нямаш поводи за притеснение.  Hug Да споделя един трик.. Даниел понеже като ме види, че искам да пробутам лекарство и затваря устата и крайй, последния път се изтарикатих напълних спринцовката и му я дадох, той разбира се я лапна...  Laughing  и аз хоооп и всичко в устата.  Mr. Green Дано все пак не се налага повече да даваш. Много прегръдки за Ая.  Hug Hug Hug Hug Hug

# 693
  • Някъде там
  • Мнения: 886
 Добро утро!!! И ние сме от ранобудните Лили реши да става в 6.15 ooooh!
 Съни Като прочетох за тази случка направо настръхнах  Tired. И това ми било полицай, пази Боже от такива полицаи  Praynig. Мир на праха и  Tired.
 Rose Marsy Ако постоянно поддържа висока Т, т.е. спада за малко и пак се вдига можеш и през 4 часа да даваш но трябва да ги редуваш. Т.е. единия път панадол на следващия прием нурофен. Дано повече не вдига Т . Много силно  Hug  Hug  Hug на Айчето. А една мама беше писала оцет да се маже за бебета не е препоръчително. Поне така казват докторите  Rolling Eyes.
 silvi-85 И Лили изяжда например 1 банан, 1 ябълка, 1 круша, половин праскова и половин слива  Shocked. Голям бъркоч ама и харесва  Mr. Green
 Петкова Дано повече и ти не изживявааш този ужас  Praynig. Силно  Hug
 Приятен ден на всички  Hug
 П.С. Цеци много се успиваш нещо Simple Smile

# 694
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Добро утро.
Петкова, пробвала ли си да духнеш в лицето на Дани като се захласне? По ТВ гледах един лекар, който съветваше така. Дано Дани спре с тези захласвания. Praynig
Марси, защо не пробваш със свещички за понижаване на Т? Аз слагам свещичка на Йоан, ако е много крив и плюе Панадола. Има едни хомеопатични свещички за Т, май Виброкол се казват, тях слагам при Т от 37,8 до 38. Дано днес вече няма Т малката.

За количеството ядене, ако на Йоан му е вкусно може да изяде и 2 порции. Но не му давам повече от порцията на ДК, понякога му слагам малко хляб. Ако го оставя на баба ми, тя с удоволствие ще го натъпче като юрдечка, нали детето отваря уста. hahaha

Лек ден ви желая. Hug

П.П. Ели, нещо поспаливи станахме.  Mr. Green

# 695
  • Варна
  • Мнения: 913
П.П. Ели, нещо поспаливи станахме.  Mr. Green
Няма лошо.  Wink Пък и ние нали сме на линия да ви отменим.  Laughing
Това с духването не помага особено... Confused Знам го аз, амаа..  newsm78

Марс, така докато си пия кафето за замислих, да не би да сте с розеола? Дали е възможно...  newsm78 Днес сте на преглед нали?

Последна редакция: пн, 17 сеп 2012, 08:05 от Petkova

# 696
  • Мнения: 61
Добро утро и от нас с Кали!

Гледам мног обебета са станали рано Hug

ЧЕСТИТ ПЪРВИ УЧЕБЕН ДЕН НА ВСИЧКИ МАЛКИ, ГОЛЕМИ И ОЩЕ ПО-ГОЛЕМИ МОМИЧЕТА И МОМЧЕТА!!!

Днес ако е хубаво времето ще излезем с Кали да се видим с едно друго бебе декемврийче и майка му, ама като погледна през прозореца и се замислям, че едва ли ще ни огрее Sad Имам да и купувам още 3/4 чорапи, че тях почти не ги събува и още една пижамка и поне още два чорапогащника, ама то в това гадн овреме как да излезя да я свърща тая работа... Тази седмица записах Кали на детска кухня Беборани. Уж говорихме с ММ да я записвам през седмица, че да ядяла домашн оготвено според него, ама аз сикам да я записвам всяка седмица, щото у нас не мога да и осигуря толкова разнообразна храна, пък така или иначе събота и неделя ще и готвя аз и когато преценя ще и давам и от нашата храна.

Петкова
- направо ми се изправиха косите като те прочетох Shocked Shocked ShockedДано никога повече не ви се случва такова нещо. А Дани тогава защо се разплака?
Марси- дано е от зъб и розеоло да е не е страшно. Дано вече сте я свалили и Айчето не вдига повече Praynig

Хубав ден от нас с Кали Hug

# 697
  • Мнения: 499
Добро утро Hug

Честит първи учебен ден на всички ученици!  bouquet

Благодаря на всички за прекрасните пожелания! Изкарахме добре, имаше и деца, веселба Grinning

Марс, Как е ПапАя? Надявам се да е добре вече и повече да не вдига температура. Междудругото взехме вчера обувки от Геокс на Миа, 17ти номер с лепки и по-високи над глезена, така може да се стегнет, че не са й отчайващо големи.

Петкова, при захласване и аз знам, че трябва да стиснеш носа, за да не диша през него и да духнеш в устата. Миа от началото ми прави такива номера, но вече съм й свикнала.

Какви количества на ядене говорите...направо ме разбихте. Миа днес например яде 1 смокиня и 2-3 зърна грозде. Тя плодове доста обича и сигурно може и по-големи количества, ама много й се подува корема и затова гледам да яде по-често, но не големи количества от тях.

За дрехите за есента аз вчера прегледах какво има, че доста от дрехите от зимната и пролетта си ни стават Tired и остава да купя малко панталони, блузки с дълъг ръкав...на първо време е това.

# 698
  • Sofia
  • Мнения: 1 713
Добро утро и от мен!

Първо искам да ви почерпя виртуално за имения ден на моето голямо момиченце София (която между другото е болничка и е много разочарована, че днес не можа да отиде на детска градина и да почерпи дечицата и госпожите за празника).


Съни, съжалявам за твоята приятелка. Да почива в мир...  Flowers Rose Flowers Rose

Силви, аз не давам повече от 200г, но тя моята кукла не може и да изяде повече, често и по-малко хапва. Обаче що се отнася до нашата маса, ела да я видиш, чинията ми ще изяде, напира, напира това дете, пищи, врещи, ако не му дадем да яде от нашата храна, сърди се, ако я гледаш отстрани, ще кажеш, че никога не сме я хранили.

Петкова, ужасно....  Sad Няма ли да се спре Дани с това захласване. До кога го израстват това нещо?

Марс, дано Т да е от зъб и да не се проявяват други симптоми. Как сте тази сутрин? Аз по принцип давам температуропонижаващо след 39,5градуса, така ни е инструктирала докторката. Тя София редовно ми вдига по 40градуса и аз все си треперя и будувам по цели нощи. От това най-много ме е било страх и това ме стигна. Оцет не се препоръчва, само мокри кърпи с вода.

Ние в събота ще празнуваме рождения ден на Елиза и ще правим кръщене, две в едно. Та сега еуфорията е покрай тези неща.

Отивам да правя закуска, докато децата още спят.

Честит първи учебен ден на дечицата! Успешен старт пожелавам! newsm10

# 699
  • Мнения: 3 642
Марси дано бързо оздравее дребосъчето и да спре да вдига температура  Tired

Пак ще ви занимая с нашето хранене  Tired Тези дни Яна го кара само на мляко и ако успея да пробутам 100 мл зеленчуково пюре и още толкова плодово е постижение. В събота за целия ден е яла мляко 3 пъти и изяде едни зеленчуци с риба има няма 100 гр. И като не яде твърда храна почна да се буди нощно време да яде - в 24, в 2-3 (по 1 път в различно време), обаче така реве  ooooh! Спи и реве и се търкаля като обладано  ooooh! А тая нощ не сме я усетили, че е станала, така се нацепи в дъските на леглото, че има зачервяване и цицина и кошмара с реването и търкалянето се повтори  и само млякото я успокоява, че от няколко дни почна да спи и при нас  Tired
Иначе сутрин е весела, денем е в добро настроение, здрава изглежда, но явно храната денем не й стига, затова се буди и нощем да наваксва.
Чудя се дали направо да не й махна сутрешното мляко и да пробвам да го заменя с някаква закуска  newsm78
Другото, което ме тормози е това удряне на главата в таблата, всякаааа нощ. Имаме обиколник, но леглото е с плътни табли и мога да го вържа само на решетката. Ако някой има идеи или вече се е справил с подобен проблем, моля да ми пише как сте сложили обиколника. На мен не ми хрумва нищо друго освен да го заковем за леглото, но няма да мога да го свалям да го пера  Tired
Тони спомена дрешките и ние имаме какво да купуваме. Май ще ни трябват пуловерчета и по-дебели блузки, панталонки за из къщи и ММ иска да купим ританки за през нощта, да не си събува чорапите. Макар че, според мен и с клинче може без чорапи ако е в чувал, ама дали ще иска в чувала - предстои да разберем. Иначе чорапите ги събуваме, а студа вече е голям при нас в северните стаи и днес й обух чорпогащник.
Ох, милата София и тя ли е болничка  Tired Честит имен ден от нас и бързо бързо да оздравява и да се връща на детска градина  Hug
И да не пропусна да честитя на рождениците днес  Party
Честит рожден ден на София и Стефани! Честит рожден ден на Михаела!

Последна редакция: пн, 17 сеп 2012, 09:25 от anbibian

# 700
  • Мнения: 30
Марси Hug, да не е нашата болест?Заведи я на лекар и ако друго не видят, хич да не е това Rolling EyesТо толкова е инкубационния период- 7-10 дни, но аз много се чудя възможно ли е от такъв недотам близък контакт newsm78 Аз на Дани му редувах сироп Нурофен и свещички Ефералган, като минеше 38-38.5. И давах преди сън, защото докато спеше ставаше страшно.

# 701
  • Мнения: 19
Привет и от нас тъкмо приспах Дарина и бързам да се разпиша , че вкъщи е като след война  ooooh! да пооправя малко .

Честит рожден ден на София и Стефи Бъдете живи и здрави много щастливи и много късмет ви желая ! Честит иман ден на Близначката София и на кака София  Grinning Съншайн и Хариела весел празник!  bouquet

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК И НА ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ КОИТО ПРАЗНУВАТ ДНЕС !

Марси как е Айчето пиши като се върнете от преглед дано е нещо безобидно .Днес слушах по новините , че има доста заразени деца със салмонела от някаква детска кухня , но не разбрах частна или държавна  newsm78

Съни  Hug много съжалявам за твоята приятелка , живота понякога е доста несправедлив  Cry

Петкова ама и при вас е било наистина страшно дано повече никога да не се случва подобно нещо  Hug

Силви Дарина ако даденото нещо и хареса може да изяде двойно количество , но аз не давам повече от половин банан много ми се струва

Ставам момичета , че няма време Дарето спи най много час и да използвам момента , че хич не обичам вкъщи да е кочина  Mr. Green

# 702
  • Някъде там
  • Мнения: 886
Марси как е Айчето пиши като се върнете от преглед дано е нещо безобидно .Днес слушах по новините , че има доста заразени деца със салмонела от някаква детска кухня , но не разбрах частна или държавна  newsm78
cvm Държавна  Close

Честит имен ден на София!!! Да е жива и здрава и по бързо се излекува

# 703
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Привет, момичета. Отново благодаря за съветите  и че питате как е Hug
Сега е с 36,8 но това е след като дадох отново Нурофен на 37,7  Confused Дадох, защото това НЕсваляне ме притеснява. Звъннах да на педи, каза че няма свободни часове, но все пак да идем. И да смъкнем Т до тогава за постоянно пак ще ида, че поне да чуя тя какво ще предложи за сваляне и като цяло за наше успокоение да я види  Confused Детенце иначе е пушка- не е отпаднала, смее се. До преди малко си набавя витамини с една ябълка, а сега вече спи. Изпратихме си таткото да изкарва парици, че и ние нещо се заогледахме за апартамент, явно къщата ще е на по-късен етап.  Whistling
ЦВМ това от теб го чувам, ама как може такова нещо  #2gunfire И на мен ми мина през главата, че може нещо от кухнята да ни е лепнало  ooooh!
Миша,мина ми през ума, че може да е розеола , нооо някак си не ми го побира главата, та те едва се погледнаха  Thinking Наистина докато спят най-много вдигат Т  Tired Дано скоро ни мине  Praynig
Ан, сега открива света и не се сеща да яде през деня, наваксва вечер, а и зъбчетата най-мъчат вечер, дано скоро прояде Яна и да не се притесняваш така  Hug
Смуси и аз гледах обувки на GEOX, но в някакъв сайт, където ми ги пращат от Румъния  Rolling Eyes Вие от кой магазин ги купихте?

Честит рожден ден на София и Стефани Hug
Честит имен ден на Софи Hug

Много ми е приятно времето днес... дано успеем да се поразходим  Praynig И тока спира 3 пъти докато си напиша поста  ooooh!

# 704
  • Мнения: 19
Педиатърката при която вадих Дарина когато ми вдигна Т на Батак ми каза , че децата боледуват единствено но Варицела понеже към всички други били имунизирани , понеже на Дарина и бях излезнали едни пъпки та по този повод е пот.питах дали не е шарка .Аз на нея много и вярвам още Катя ми е лекувала за мен е доста добре лекарка , а и практиката и е огромна така като е гледам може и да има 70 години отдавна е пенсионерка , но продължава да работи и във вкъщи и във болницата е викат , обясни ми че при някои бебешки болести излизат пъпки доста често лекарите ги бъркали с шарка  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт