трима в леглото- навик или необходимост

  • 1 437
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 796
Статията наистина е интересна. И на Пламен и на мен ни харесва да си спим заедно (е, аз понякога се "изръбвам", защото спя при него в детската, а леглото е само 1 персон), но от няколко нощи е невъзможно да спи сам.  Притеснявам се да не стане така зависим от мен и несамостоятелен. 
Да не говорим, че ако спим тримата заедно, какъв секс, какви пет лева, а със съпруга ми се виждаме само късно вечер Wink

# 16
  • Варна
  • Мнения: 3 238
а може ли да ви попитам мами, успявате ли да се наспите когато децата ви са при вас в леглото? Защото аз се събуждам на всяко помръдване и изобщо не мога да заспя дълбоко

# 17
  • Мнения: 384
Детенце прихожда при нас откакто й растът зъби и се поочовечи,но аз го свързвам с нуждата и да суче и дъвче.Като се отбием ще видим как ще е.

# 18
  • Мнения: 3 161
Леле Хедра как можа да го пуснеш това - сега ще излезе, че ние дето си спим с децата, се опитваме да убедим останалите как нашите са по-интелигентни (както става често с кърменето). Само не разбрах (ама то и статията го поставя под въпрос), дали по-интелигентните сами налагат този режим, защото имат нужда от повече физически контакт за развитието си, или пък по-честият контакт ги прави по-интелигентни. Само да кажа, че докато моето генийче израства в обятията ми, ефектът върху моя интелект от честото будене и продължителното недоспиване е по-скоро обратен. Кой казваше, че мозъкът изтичал с кърмата?  Laughing

# 19
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Само да кажа, че докато моето генийче израства в обятията ми, ефектът върху моя интелект от честото будене и продължителното недоспиване е по-скоро обратен. Кой казваше, че мозъкът изтичал с кърмата?  Laughing

Определено, и при мен ефектът е такъв. Дори и не в буквален смисъл, сигурно има нещо такова Laughing

# 20
  • Мнения: 3 161
Ей сега ми светна - явно нашият мозък изтича с кърмата, но отива при бебетата!  Mr. Green

# 21
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А,не Naughty Не е вярно,че затъпяваме Mr. Green
Я четете тук - с благодарности към Андреа$ за вдъхновителното четиво:
http://www.bgfactor.org/index_.php?cm=10&id=6778
Никакви оплаквания да няма повече Mr. Green

# 22
  • Мнения: 4 629
Ако спането в едно легло след раждането на бебето е необходимост, (в което не съм убедена) то в по-късна възраст според мен е навик и то вреден. Статията за по-интелигентните деца, спящи с родителите си ще си я пусна покрай ушите Mr. Green

# 23
  • Мнения: 3 550
Навик. От раждането си малкият спи в самостоятелно легло. В най-тежкият период на зъбоникнене се будеше през 1.30 ч. Е, пробвахме да го вземем при нас на спалнята, дали пък няма да се успокои. Нищо подобно! Събуждането зачести, не му беше удобно, все му беше тясно, разположи се бейски, а ние с баща му балансирахме на страничните дъски. В крайна сметка спахме по-зле и тримата. Може да излезе нискоинтелигентен и високоалергичен тип (доколкото разбрах от статията), но това не ни тревожи. За нас това не е най-важното.
С второто и третото дете може да е различно. Засега това е моят опит.

# 24
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ух,ама вие четете ли изобщо Rolling Eyes В статията става въпрос,че има определен процент деца (не се говори изобщо за всички!),които имат нужда - и високо и ясно я заявяват! - от постоянен физически контакт и когато им бъде предоставен,се развиват по-добре.Алергиите обикновено са част от характеристиката на такива деца,както и по-високата интелигентност (с която често се отличават множество $трудни$ деца).Никъде нищо не е писано,че ако спиш с детето,ще му намалиш алергиите и ще го направиш високоинтелигентно Rolling Eyes
Колкото за значението на физическия контакт (често и продължително носене,прегръщане,галене и т.н.) за развитието на детето във всяко отношение - физическо,психическо и емоционално,за което се споменава в статийката - има купища изследвания по въпроса,особено ярко са изразени при недоносените бебета (Деси беше пускала линк за cangaroo-mothercare покрай темите за раждането в ЮАР),а във форума имаме блестящ пример за това в лицето на Искрица Надежда.
Което изобщо не означава,че да спите в едно легло е единствения начин да осигурите на детето физическия контакт - макар че е добро решение за работещите майки от тази гледна точка.

# 25
  • Мнения: 69
Мен лично  най ме притеснява факта,че не можем са се наспиваме и особено като ни се съберат много такива нощи сме като парцал на сутринта,схванати от всякъде. TiredА нашата кака да е жива и здрава е доста едро дете,в никакъв случай не е дебела,но като казвам 6 години някои сигурно си мисли 25кг.,а тя е 136см. висока и 34кг.,това е доста голямо детенце,което спейки заема около половината спалня. Weary и ние се събираме на метър разстояние.А според мен не е правилно децата да спят с някой от родителите постоянно,а другия на дивана!!!А що се отнася до физическия контакт,аз лично смятам че е достатъчен през деня,ноща е за сън NaughtyОХ,незнам,явно има много семейства с подобен проблем,поне за мен вече е проблем,ако някой има добра идея за промяна,нека я сподели,ще съм му много благодарна!!!  bouquet

# 26
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А пробвали ли сте да сложите на каката матрачето на леглото на пода до вашето легло?На много места го дават като добър преходен вариант - детето хем е при вас,хем не е точно в леглото - а и за по-големите деца е забавно да спят на пода и не отказват Grinning

# 27
  • Мнения: 69
Това не е лоша идея.Сега сме се захванали за пишем точки,имаше доста голям напредък за около седмица,но явно последните 2 дни сънува разни неприятни сънища и казва че се е изплашила,но смятам да съм твърда още известно време,но ако и това не свърши работа ще опитаме да преместим матрачето и при нас.Дано не се окаже обаче,че в един момент ще и хареса и ще иска да си остане така!Но много благодаря за идеята,все е нещо,поне няма да се сгаваме на 4 на спалнята. Wink

# 28
  • Мнения: 3 550
Ух,ама вие четете ли изобщо Rolling Eyes  ............
Четем, ама недоразбираме! Хайде аз да ви копирам тука статии на немски пък да ви видя после. Колкото и да съм залягала на английския, не мога да го докарам на ниво езикова гимназия като немския и не схващам всички тънкости и нюанси.
Съжалявам за офф-а, ама се поядосах!

А, това го мога и на английски: Sorry for the off-topic!

# 29
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Хихи,недей плаши немски даскалици със статии на немски Laughing
Съжалявам,ако е прозвучало остро - не съм искала Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт