173-то Немско Бюро Справки - Google тук е мръсна дума

  • 45 748
  • 746
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10
Здравейте, момичета.  Grinning
Аз съм Пантелей Пътник и идвам да ви досаждам... Не ме мразете, колкото по-бързо ми помогнете, толкова по-малко ще ви досаждам...  Mr. Green Шегата на страна. Имам нужда от помощ, каквато и да е... сега ще обясня какво имам в предвид.
От 12 години съм в Испания. Прекрасна топла и икономически разбита държава. Омъжена съм от 4 години и имаме 2 дечица и преди 2 седмици се оказа че през март ще станат 3, за сега са момче и момиче... и аз мисля че  ще е пак момче. Та за това казвам Бърза Помощ, че преди да мигна и дошло март месец. Признавам че това не беше планувано, поне не толкова скоро след второто. Малката е на 6 месеца сега, но ще го бутаме някак си. Оффф пак се отнесох... Исках да обясня, че в деня в който ми казаха че съм бременна с третото, моя мъж трябваше да лети през нощта за Мюнхен. Така и направи, и сега даже с още по-голямо основание  се опитва да види как може да се преместим в ДЕ.
Тъй като той не е евро гражданин, но има същите права като мен след сключване на брака, предположихме че ще може да започне първо той и после ние да се присламчим към него. Да обаче като отишъл да си направи адресна регистрация му казали че за разрешително за работа трябвало и аз да съм там и да имам аз същото разрешително, та да го огрее и него.
Аз съм във втори месец и мога да започна някаква работа за да си извадя разрешителното. Не знам как стои въпроса със само-осигуряване, дали върши работа. Къде може да се намери евтина квартира, ама имам в предвид наистина евтина, дори да е боксониера, защото с две деца някак не вярвам някой да ни даде стая. Ако нямам разрешително имам ли някакви права изобщо и т.н.
Моля за помощ със информация или каквото и да е... Кажете как да се организираме  и какво да правим, че до март малко остава а пък двете у нас искат и те да ядат... Между другото мъжът ми е нигериец, за информация. И двамата говорим отлично английски и испански , и почти нищо от немски, учила съм го и ще си го възстановя, а моя хубавец е карал курс за начинаещи... за дипломите сме ги изключили, тъй като неговата не се признава, а моята от преди 15 години е вече много далече от реалността.
Много сме я закъсали... Не останаха пари, варианти и сили....  
Във вас ми е надеждата, момичета  Praynig
Желая на всички прекрасен weekend     bouquet

# 16
  • Мнения: X
ishimonkey , ще обобщя, улеснявайки тези, които биха отговорили.... Моля, би ли поправила, ако има грешка в информацията по-долу.
Семейство скоро с 3 деца под 3 год. възраст, без немски, без професии , без спестявания, без разрешително за работа в Германия, без преведени и припознати дипломи, без приятели или познати в Германия и без никаква предварителна подготовка. Търсят много евтина квартира и работа, където и да е. Плюсове - английски и испански.

# 17
  • Германия
  • Мнения: 327
ishimonkey , ще обобщя, улеснявайки тези, които биха отговорили.... Моля, би ли поправила, ако има грешка в информацията по-долу.
Семейство скоро с 3 деца под 3 год. възраст, без немски, без професии , без спестявания, без разрешително за работа в Германия, без преведени и припознати дипломи, без приятели или познати в Германия и без никаква предварителна подготовка. Търсят много евтина квартира и работа, където и да е. Плюсове - английски и испански.

И аз така го разбрах.

Съвсем добронамерено отговарям-ishimonkey,шансът ви е никакъв,стойте си по-добре там и търсете там варианти за изкарване на пари и отглеждане на децата.В Испания сте на позната територия,знаете и езика.В Германия положението в момента никак не е розово и  мисля,че и по-лошо ще стане.
Според написаното от теб имате по-голям шанс да си намерите работа и да се устроите на Луната,отколкото в момента в Германия.

Инфото за припознаване на дипломите ми беше полезно,благодаря за линка.
Знам,че се търсят детски учителки,затова съм се насочила в тази посока и ако съм честна,изобщо не ми се работи като икономист,завърших без желание и с много усилие иконокика.В България работих 2 години като учителка и това е,което ми доставя удоволствие.

Последна редакция: сб, 18 авг 2012, 14:19 от Stern

# 18
  • Мнения: 10
Семейство скоро с 3 деца под 3 год. възраст, без немски, без професии , без спестявания, без разрешително за работа в Германия, без преведени и припознати дипломи, без приятели или познати в Германия и без никаква предварителна подготовка. Търсят много евтина квартира и работа, където и да е. Плюсове - английски и испански.
Правилно си обобщила, Сбъдваща мечти.
Преди 12 години ми казаха също че ще ми е по-лесно на луната от колкото в Испания, без език, познати и пари... само децата ги нямах, но за сметка на това пък трябваше да вадя виза за Шенген през 2000 година, още един фактор затруднение... но ако трябва да се отказвам винаги когато кажат че е невъзможно, да лягам и да гушвам китките. На мнение съм че трябва да се опита, колкото и невъзможно да изглежда, всеки е роден с различен късмет. Но пък и трябва да се опиташ да си помогнеш сам, преди да молиш Господ за помощ. За това се обърнах към вас, за някоя идея, защото ми е трудно да повярвам че всички които имигрират в ДЕ са вишисти и с перфектен немски. Все от някъде се започва, за съжаление не съм имала възможността да мисля само за себе си, защото семейството в БГ също трябваше да се храни от някъде, иначе да съм натрупала поне 5 висши. Между другото в продължение на 8 години имах собствен успешен бизнес, но кризата го изяде, както и на много хоран. И спестяванията се изпаряват като не ги възстановяваш. Радвам се за всички висшисти които са успяли да се реализират, но същевременно ми се ще да не бъда подценявана защото нямам диплома /за момента/. Когато имам физическата възможност ще помисля егоистично и за себе си и ще довърша образованието си до нивото което ми се ще да имам, но за съжаление нямам за сега.  За момента моля само ако някой има някаква идея как мога да си улесня невъзможното положение, да помага. Благодаря ви на всички за отделеното време.     bouquet

# 19
  • Мнения: 0
ishimonkey, разбирам в каква ситуация сте, с три деца още повече. В Германия обаче никой не би назначил бременна жена на работа, даже и 5 езика да владее и 3 висши да има. Възможно е да успеете да понамерите нещо за работене, но то е ниско заплатено и не знам докъде ще ви стига с 3 деца. Относно квартирите, никой в Германия няма да пусне семейство с 3 деца в боксониера, най-много да се обадят в Службата за закрила на детето и да дойдат да ви проверят и да ви изчетат едно конско. Самите хазаи не дават едностайни на семейства, тук си има стандарт - за 4 човека поне 80 квадрата. Другата възможност е да идете да живеете в някое гето, където никой не иска да стъпва и жилищата са в окаяно състояние. Там може да намерите нещо си за по-сносни пари. Но тук си има парична гаранция и пр., така че поне с 5 000 евро трябва да разполагате, за да можете да си посрещнете първите сметки. Това, че знаеш испански и английски е добре, но не ти носи нищо, защото в Германия за всичко искат кетап и доказателства. Говориш за Мюнхен - най-скъпият град в цяла Германия, как там искате евтино да намерите не знам. Дори в околните села цените са жестоки. Момичетата от региона там са най-добре запознати. Можете да се застраховате здравно тук, ако сте на семейна застраховка към гезетцлихе кранкенкасе то е към 200 евро на месец, но има вероятност да ви откажат и да се наложи да сте на частна, което ще ви излезе много солено. Не знам, какво да ти кажа, но едно установяване тук трае поне година, и то за небременни, ами в сложна ситуация сте. Пожелавам ви успех в начинанието!
Да, така е, цяла Европа сега се е юрнала към Германия и скоро ще има големи промени. Вчера гледах, че мрънкат по ТВ по този върпос, че така не можело. Да видим, какво ще измислят, че да заобиколят регламентите. Познати на познати, които в БГ печелят много добре (над 5 хиляди евро на месец), сега решили и те да идват тук, защото тук чули, че се печелело двойно  newsm78 Мъжът има такъв бизнес, който в Германия не съществува и не може и да съществува, нямат образование, имат 2 деца. Успяхме да ги убедим поне да не идват с децата веднага, защото тук квартира не се търси 1 ден. Учудиха се, ама как така не ставало веднага. Представете си тези малки деца да ги мъкнат по хотели и пейки по цял ден..... Добре, че ни послушаха и сега мъжът щял да дойде сам и като намери всичко, тогава и семейството. Сега учи немски, много лесен език бил, за 3 месеца щял да го оправи  newsm78

Ех, че хубаво време, де да можеше да се позадържи повечко така ...

# 20
  • Мнения: X
ishimonkey , някак си ми симпатична и бих искала да ти помогна.
Но емоциите са едно, а реалността съвсем друго нещо.

Мисля, че трябва да знаеш следното:
В Германия 3 деца трудно се отглеждат само с 1 заплата. Категорична съм, защото правя именно това - отглеждам 3 деца с 1 заплата. Възможно е, но само ако заплатата е много добра - тоест ви трябва търсена професия, рядка специалност или много висока квалификация. Доколкото разбрах, положението при вас не е такова. Следователно за да оцелявате, трябва да работите и двамата. Което е трудно осъществимо, защото за толкова малки деца са ви нужни ясли и детски градини. Те обаче в Германия се плащат. Сериозно се плащат. В наше село са от порядъка 200 - 300 евро на дете, има райони където таксите са по-малки, другаде са по-скъпи, има и местенца, където градините са безплатни. Но във вашето положение избора на локация в ДЕ не би било разумно да е според цената на детските градини, а според това къде ще намерите работа.
Последователността на действията ви би трябвало да е следната според мен:
намиране на работа-намиране на квартира-преместване в ДЕ-разрешителни, регистрация и друга бюрокрация-намиране на 2-ра работа- намиране на ясли/градини.
Не е невъзможно, но ви трябва луд късмет. Огромен късмет. И времето не работи във ваша полза, също така.
Междувременно търсете активно работа в Испания, едва ли нещата са чак толкова невъзможни. Една смяна на държавата е огромно количество стрес, нерви, работа, средства. Бременна и с още 2 налични бебета нещата са меко казано ужасно трудни.

Последна редакция: сб, 18 авг 2012, 19:49 от Анонимен

# 21
  • Мнения: 4
Момичета,а колко според вас е много добра заплата за Германия,наистина ми е интересно.

# 22
  • Мнения: 5 462
 ishimonkey , що не пробвате във франция ?
Защо точно германия ? newsm78

# 23
  • Мнения: 1
ishimonkey, аз преди два месеца се преместих тук от Гърция - държава, която е по-зле от Испания в момента и мога да сравнявам.
Имам следните изкл. важни въпроси: Доколкото разбрах мъжът ти е в Мюнхен в момента. Той какво прави тук? Заради работа ли е дошъл?

Това, което съществува в Гърция (и предполагам в Испания) тук в Германия не върви. Факта, че преди 12 години можеше да се дигнеш и да идеш там и да почнеш от нищото, документи да оправиш и да си ОК, тук също не става.

Като Българка, в Испания имаш легалното право на престой И НА РАБОТА, както ти, така и съпругът ти. В Германия, имаш само легалното право на престой и нищо друго, съответно и той.

Повярвай ми, по-добре стой в Испания, там където им знаеш реда, бюрокрацията, езика всичко и има някакъв шанс да си намериш работа и ти и мъжът ти, отколкото да дойдете тук и да се мъчите.  Hug

# 24
  • Мнения: 4 138
ishimonkey, имаш ли испанско гражданство? оставям ти на лични телефона си, мобилен и стационарен, дай ги на мъж ти, до другия петък съм тук. ако имаш стационарен, остави ми го да ти звънна.
аз говоря обаче само немски и български, мъжът ми говори английски. ще видим, ще помислим...трудно е, но невъзможни неща няма.

на мен партизанското ми име впрочем е Луд Късмет... Wink

Анджи, ами 4 хиляди нето са една прилична заплата...стига и за семки, и за боМбонки.

Последна редакция: сб, 18 авг 2012, 17:43 от matakosmata

# 25
  • Мнения: 1 093
Дени, четох те в миналата тема, не съм те пропуснала.  Wink И аз стигнах до там, но още не съм подала документи за припознаване. От разговора ми с Министерството по миграция и бежанците, останах с впечатление, че не съм задължена да си припозная дипломата, за да работя като счетоводител. От ИХК пък ме препратиха към сайта, който ти си дала, за да си припозная дипломата.  #Crazy Иначе съм регистрирана в Арбайтсамта като arbeitsuchend, че другият вариант  ми се стори много ограничаващ, въпреки предимствата, които предлага. Предложиха ми кратък курс, който ще ми помогне с подготвянето на документи за кандидатстване. От сайта на Арбайтсамта започнах онлайн курс по немски и такъв с икономическа насоченост, че точно тази терминология ми липсва. Пък като ще стане с работата, ще видим...

# 26
  • Мнения: 3 521
Алоха,
загубих ви някъде дирите, девойки, но като гледам няма голяма промяна в положението: кимикадзе до камикадзе. Mr. Green

# 27
  • Мнения: 11 321
Благодаря на всички за стиснатите палци, свършиха работа!
Сега да си призная за какво иде реч.
Преди половин година една позната ми пусната мухата да сменя бранша за работа и си плюх на ръцете, изчетох де що имаше книжки по темата, ходих на курс, снимах по приятелска линия, та накрая реших да пробвам.
Още пуснала не пуснала специалноприготвената за целта страничка и дойдоха и запитванията.
Та, на, ей ма от днес вече излюпена сватбена фотографка с първата си официална сватба зад гърба - с репортаж от църковна венчавка и афтър уединг. Party
Случих на суперсимпатична двойка, харесахме се и се сработихме прекрасно.
Булката - рускиня, младоженика - немец. Напоследък все на такива клиенти ми върви (бъркат ме с рускиня заради името  Joy)

# 28
  • Мнения: 1 690
Здравейте момичета.
Сбъдваща благодаря за темата. Мата, честито.
Ние сме си в Бг от понеделник. Времето е слънчево около 30 градуса. 
Скоро имаше запитване за смяна на паспортите. Няма никакви проблеми. Ние подадохме документи в понеделник ( бърза поръчка) и ги взех в четвъртък. Датата на издаване е вторник. Никой не ми е правил спънка за нищо. Единственото което ме попитаха е защо искам и на детето си бърза поръчка.  ooooh! За мен не стана на въпрос. Паспортите са правени в Стара Загора.
Лека вечер на всички.

# 29
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Та, на, ей ма от днес вече излюпена сватбена фотографка с първата си официална сватба зад гърба

браво!
поздравления!!!
свалям ти шапка как успяваш с 3 деца и нон стоп да се развиваш  Hug

ishimonkey, по казуса ти не мога да помогна, само искам да споделя нещо: от няколкото ми посещения на Испания съм останало с впечатлението, че манталитетът им е подобен на българския. немският манталитет е малко по-различен  Peace
децата бързо ще се приспособят, но аз вас може да е по-трудно...

пожелавам ви успех!

Общи условия

Активация на акаунт