173-то Немско Бюро Справки - Google тук е мръсна дума

  • 45 758
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 138
евала, вечке. както винаги си фурия. квото да фанеш, все се получава.

# 31
  • Мнения: 166
Девойки ще ви изпусна дирите. Развихрили сте се яко. А аз зареждам батериите из Родопите. На едно невероятно спа комплексче сме в Девин. ПОчти пълен релакс. Почти е, защото малкото май си хвана вирус от морето и от два дена е все с температури по 39,8 и аха я смакне като и дам нещо, подивее 2-3 часа като хората и се омърлушва. А нещо хич не ми се иска да викам тук педиатър, че сигурно ще вземе някое антибиотиче да и даде, а не съм сигурна дали точно от това има нужда. Но се надявам утре да е вече пушка и да си дивее с пълна сила.

Веч много успех в новото поприще. Това означава ли, че зарязваш детската фотография или просто разширяваш дейността?

Ех Мате ще изпусна хубавото събитие. Сигурна съм, че ще е култово!

Дени, процедурата, която беше споменала за припознаване на БГ дипломите и на мен ми беше попаднала, но реших, че няма защо да губя 100Е и 2-3 месеца, за да си потърся сама работа. Истината е, че с деца на главата и икономическо образование, една жена няма голям шанс да работи по специалността си. Ако няма помощници в отглеждането разбира се. Никой не търси икономисти на съкратено работно време.


MamaD аз не съм икономист, а инженер, но и в нашия бранш на намалено работно време обяви няма. Но това не означава, че работодателите не са навити да назначат и по-малко. Аз се бх примирила, че ще трябва да се върна на пълен работен ден и се чудех как ще сколасаме с градини и разнасяне на децата. Кандидатсвах си за нормални обяви, но при едни си направих устата за по-малко часове и те си ми незначиха. Така че всичко е въпрос на късмет и как ще се "продаде" човек. Ако си ценен кадър мисля, че ще се навият на твоите условия.

Стерн щом искаш да правиш шулунг за детска възпитателка мисля, че ще те грабнат като топъл хляб. Тук е такъв голям глад за квалифицирани възпитатели. САмо трядва да видиш това, което учиш да се признава във вашата провинция, защото имам приятелка, която учи това задочно и после не и ги признават в Мюнхен.

ПО върпоса за разрешителните за работа в Германия и Испания имам въпрос. Мен като ми даваха преди години тази зелената карта дауернауфентхалт и там както се казваше имам чуството, че някъде четох, че тя ти дава еднакви права във всички ЕУ страни. т.е ако в Германия имаш разрешително за работа, това означава, че и за ИСпания важи. Не е ли логично и обратното или някъде ми е крива логиката?
Но определено Мюнхен не е много добро място за преселване, ако човек няма добре платена работа и достатъчно парички. Просто наемите да адски високи. Гета тук няма. Има квартали с преобладаващо чуждестранно население, но там наемите определено не са ниски. Застраховката също е голям проблем, ако не работи мъжът ти. Ако той работи с договор всички ще сте към него и няма за какво да мислите.
Семейства с нисък доход се освобождават от такса за градина и ясла, поема ги общината, но не знам под какви доходи, мисля че са доста ниски. Според мен ако мъжът ти работи и не ви стигат доходите имате право на подпомагане Харц 4, но говоря малко наслуки. Нямам опит в тези работи. Но на харц 4 не си е работа. УСпех каквото и да решите.

# 32
  • Мнения: 283
Реших да пробвам да си подам документите за припознаване на дипломи докато имам възможност и  за всеки случай да го направя. Знам ли какво може да ми се случи утре. Аз съм си такава. Обичам  да се подготвям предварително, пък да става каквото ще .
Благодаря и за линковете на ZAB. Точно там трябва да се подават документите от икономическите и други специалности. Някои грешно ме насочват в regierungsprдsidium-a, но там са само медицинските.Поне аз така разбрах.



Да поздравя и за новата тема, която този път също е с остроумно и актуално заглавие.

Откакто съм тук днес за първи път е толкова горещо. Предполагам до утре ще е това чудо и пак ще започнат да падат температурите, а толкова обичам да е лято, което си е кът в Дойчеланд или поне в района където живея.

Нали тук съществителните се пишат с главна буква и аз се старая да спазвам това правило дотолкова, че чак без да искам и на българските съществителни започнах да пиша така. Ама се усещам навреме все пак.

Последна редакция: нд, 19 авг 2012, 01:04 от blumchenn

# 33
  • Мнения: 11 327
Пете, не я зарязвам, само доразвивам. Получава се добре, щото сватбите са все (почти винаги) в събота, а през седмицата поемам децата.
Дано бързо се оправи мъничката, щото аз изкарах подобен зор с Лени последната седмица в БГ - 3 дни лежа с 39 като парцал и само в къщи стояхме.

# 34
  • Мнения: X
Пете, из Бг, в частност Родопите в момента има такъв вирус - 2-3 дена само темп. и нищо друго. Момчетата го изкараха мин.седмица, чакам и малката тия дни.
Ако имаш път към Смолян, звънни да се видим. Ще пусна тел. на лични.

# 35
  • Мнения: 1 584
Какво е това лято по никое време ?! Тук вчера беше 36,  а днес го дават 38 гр Praynig

Аз реших да се спася в сауната - така де, като се потя поне да е съвсем качествено. Изкарах деня по сауните и басейните  в Баден-Баден голяма благинка си е, ей. Накрая само дето не ми станаха  ципи на пръстите  Mr. Green

Веч, браво!

П.с цели 3 страници без нови попълнения Whistling

# 36
  • Мнения: 11 327
Сега се сетих нещо за момичето от Испания ishimonkey - пиши с какво сте се занимавали там, за да знаем в коя област тук да те насочим, за да имате повече възможност за успех и настаняването да е по-лесно.
Определено Мюнхен не е добър избор.
Има други градове в Германия, където имат и нигерийски общности, да може и оттам да изскочи помощ.

Благодаря ви много за милите думи! Голяма треска ме тресе, щото едно е да снимаш бебе, друго - сватба. Отговорността е различна, хората разчитат после да имат спомен от този ден. Но... мечка страх, мен - не, та се получи наистина добре.
Сега се оказа, че и още пари ще трябва да похарча, че обективите дето ги имам,не ми вършат работа толкова добре  hahaha Луда съм, нали? Whistling

# 37
  • Мнения: 45
Здравейте отново!След успешното ни преместване в немско  и работа и всичко,се оказа ,че само с една кола няма да се оправим и се надявам малко  да ми помогнете за решението ни.Колата ни е все още с българска регистрация и без екостикер,защото във феркерсамта работели само с немски регистрации.Въобще в такъв случай трябва ли ми този стикер,защото в службата не успяха да ми отговорят.Има ли някоя сред вас ,която кара или е карала така или си е рисковано(не ме разбирайте грешно-не възнамеряваме да си останем с бг табели,но поне докато след 3-4 месеца се стабилизираме финансово).Освен това някой свалял ли е българските регистрационни табели в ДЕ и ги е сменял с немски и знаете ли процедурата и съответно дали не е прекалено скъп вариант?
Благодаря ви много и  приятен по български горещ ден Hug

# 38
  • Мнения: X
http://mediacafe.bg/the-news/the-news-razni/2320-georgi-lazarov-live-spasenie  Родителите на болното детенце, за което питах, вече набират средства за лечението му. Позволявам си да го публикувам тук, за да го популяризираме случая сред повече хора и да получим повече помощ. Познавам семейството лично и гарантирам, че не става дума за измама. Горещо моля, споделяйте линка сред познатите и приятелите си. Благодаря!

# 39
  • Мнения: 283
Колата ми е с Бг. номер и си купихме зелен екостикер от един сервиз. Плаща се пет евро срещу талона на колата за да видят, коя година е. Продава се свободно в автокъщи, сервизи, бензиностанции или там където се занимават с коли и прегледи. Без стикер може да се кара само по магистралите, но не и в градовете. Глобата е в порядъка на 500 евро.

Дано се съберат по бързо средствата за неговото лечение и успеят да го излекуват. Ще се опитам да помогна с каквото мога.
Оттук, ако се пратят пари достатъчна ли е само банковата сметка. Не искат ли и BIC код.

# 40
  • Мнения: 1
ПО върпоса за разрешителните за работа в Германия и Испания имам въпрос. Мен като ми даваха преди години тази зелената карта дауернауфентхалт и там както се казваше имам чуството, че някъде четох, че тя ти дава еднакви права във всички ЕУ страни. т.е ако в Германия имаш разрешително за работа, това означава, че и за ИСпания важи. Не е ли логично и обратното или някъде ми е крива логиката?
Ние имаме пресен опит с такива: и аз и мъжът ми имаме разрешителни за работа от Гърция, които тук не важат и трябва отново да се вадят разрешителни за работа. ooooh!

Освен това някой свалял ли е българските регистрационни табели в ДЕ и ги е сменял с немски и знаете ли процедурата и съответно дали не е прекалено скъп вариант?
Ние докарахме Гръцката кола и нея си я регистрирахме тук. Беше сравнително лесно. Трябаха следните документи:
1. COC (Certificate of Conformity): По-новите коли си го имат като ги купиш. Аз си го изисках от Фиат Гърция преди да тръгна и ми го издадоха безплатно. Тук можеш да го вземеш от представителствата на Фиат, но мисля че искат около 100-150Е за него. Питайте най-добре в БГ.
2. TUV: 92Е със COC документа и със останала се минава преглед. На мен се заядоха , че чисто новите ми гуми не били точно номерата, които препоръчва Фиат, та купувах пак нови гуми и сега си имам и 4 резерви  #2gunfire.
3. Застраховка: Застраховате колата. По-евтино е, ако ви издадат от предишния застраховател (Българския?) документ, който да казва колко години сте застраховани без произшествия. Аз имах за 2 години и плащам сравнително малка застраховка (около 50Е на месец). Превод на този документ е около 25Е при заклет преводач тук в Германия.
4. С 1+2+3, банкова сметка и талона на колата отивате службата, плаща се около 30Е и ви издават новия талон, заедно със стикера. Казват ви кои са новите ви номера и отивате в съседство да си ги купите (още 20тина Е).
*Внимавайте коя Emissionklasse ще ви сложат, да не е 0088 (EMMISSIONSKL. NICHT BEK.), че това е неопределената класа. Трябва да намерят и да сложат за вашата кола точно.
5. След около седмица две, идва данъка за колата и го вземат директно от банковата сметка. Мен ме бяха сложили 0088 и дойде 329Е. После ходих да се разправям, пращаха ме в ТЮВ, уж те трябвало да го намерят, от ТЮВ казаха, че не е тяхна работа и го написаха на една хартийка и го подпечатаха, и да видиш колко бързо после ми намериха класата и ми преиздадоха талона. В банката ми върнаха 242Е. Къде са 329Е на година, къде са 87 за моето Фиат Пунто Crossing Arms
Надявам се да съм била от помощ   bouquet

# 41
  • Am Dorf (BB)
  • Мнения: 514
За тези, които смятат да пестят от застраховки и данъци (което не е случая на mucana, но е важно да се знае) - един автомобил трябва да е регистриран там, където е постоянното местожителство на собственика му. Неспазването на това правило е наказуемо.

§ 20 Abs. 1 Satz 1 FZV:

In einem anderen Mitgliedstaat der Europäischen Union oder einem anderen Vertragsstaat des Abkommens über den Europäischen Wirtschaftsraum zugelassene Fahrzeuge dürfen vorübergehend am Verkehr im Inland teilnehmen, wenn für sie von einer zuständigen Stelle des anderen Mitgliedstaates oder des anderen Vertragsstaates eine gültige Zulassungsbescheinigung ausgestellt und im Inland kein regelmäßiger Standort begründet ist.

Der Begriff "vorübergehend" ist in § 20 Abs. 6 FZV definiert:

Als vorübergehend im Sinne des Absatzes 1 gilt ein Zeitraum bis zu einem Jahr.

Regelmäßig ist der Standort, von welchem aus das Fahrzeug seine Fahrten unternimmt (BayObLG, Urt. v. 28.10.1958)

# 42
  • Мнения: X
Много се радвам, че тонът в темата отново е станал цивилизован. Призовавам и занапред към културно общуване. Peace

Наздраве на младоженците!
Успех в новото поприще на Вечерница!

ishimonkey, пожелавам ви много късмет ако решите да идвате насам!

Сега учи немски, много лесен език бил, за 3 месеца щял да го оправи  newsm78
Joy
И аз познавам един такъв "полиглот", който като научи 3 диалектни лафа на даден език си мисли, че го говори перфектно.

Момичета, много се впечатлих от това - околосветско пътешествие на колело с 4 породени хлапета, 2 от които бебета. След четвъртото смятам да навия половинката и ние така. Laughing
Уффф, много жега. Вчера поне още не се усещаше вътре, но днес ... sweatingНе смея да си подам носа навън.

# 43
  • Мнения: 45
Много благодаря на всички ,отзовали се на  въпросите ми!
За стикер(май ще е жълт,защото сме на  дизел) отивам веднага до бензиностанцията до нас.

# 44
  • Мнения: 283
Колата не я карам, аз а баща ми. Дала съм му пълномощно.
А пък аз карам колата с немски номер, която е на негово име, но пълномощно нямам. Трябва ли да се направи такова? Така стана работата при нас, че си разменихме колите.


Последна редакция: нд, 19 авг 2012, 23:27 от blumchenn

Общи условия

Активация на акаунт