iffet /Целомъдрие/ с Денис Чакър *Тема - 10*В очакване скоро на 2ри сезон по ATV

  • 50 873
  • 754
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 541
Бг-гърл, мила, та ти какво искаш, някое извънземно да е сътворило тази мешавица ли? Не, пъзелът се нарежда и проблемът си е чисто човешки! Доглеждам 1001 нощ, боже, почти щях да напиша 1001 стоки, нещо съм разсеяна, колко хубав сериал, и каква боза става към края, много ме е яд. Но пък във филма има една мелодия, която страшно ме е грабнала, инструментал /а и не само тя/. Свърших и Заманито на турски и вече съм спокойна, че не завися от бтв, мога, ако ми хрумне и на руски да си го изгледам и май ми остана само Вел.век.....пък дано мирясам и вече спокойно да почна да си гледкам Иффетка и някои други сериалчета от новия сезон /но ми писна от собствения юруш на маслините.....то от бързане може би, много здраво ми се насади тази повтаряемост в сериалите, за която говорим - бебета, затвори, ножове, болници, готвене, сервиране, прегръщане за щяло и нещяло, тонове чайове и купища други. Бих искала в новите турски сериали да се ограничат в един проблем, да го развият и сериалът да свърши /10-25 серии най-много/, а не във всеки сериал да блъскат всичко......В такъв смисъл СОН е малко по-различен! Иначе ти как си? То не ти остана време и се връщаш в България, та пак ще зачезнеш Sad Sad Sad

# 31
  • Мнения: 371
Здравейте момичета.

В Турция повечето семейства се хранят по 3 или 4 пъти на ден. Желателно е повечето членове на семейството да са около трапезата. не виждам нищо чудно в това, напротив похвално е че се опитват да запазят сплотени семействата си. Чая се пия постоянно, вместо вода. Който не е опитал турски чай, той не би разбрал защо го предпочитат толкова много.
Прегръщанията и целувките какво толкова ви впечатлиха? Не е ли нормално човек да прегърне майка си, брат си, или баща си? Ако сега, днес и в този момент не покажем близост, обич и благодарност към родители и роднини, то кога? На оня свят ли?
Да, цялата рода тича в болницата, защото ги е грижа за болния.И не защото няма свободен персонал, а защото не се знае кой и в какъв момент може да помогне. Защото те не плащат на циганите отвън за да дадат кръв, а самите роднини помагат на болния.Помагането на болен се счита за много голям добродетел. А и не е ли редно да си там за да окажеш подкрепа, а не да си стоиш вкъщи и да злословиш срещу него?
Очаквате да видите разчекнати жени на магаретата? Такава вулгарност не може да се излъчва вечер в 20 часа, когато гледат и малки деца.Или когато и да е било, това е твърде интимно.

Изненадана съм от коментарите ви, това са до някъде елементарни неща... нима вие се храните само веднъж на ден? Спирам,че после пак аз ставам лошата...

Струва ми се че прекаляваме с коментарите за другите сериали. Някой също го спомена в другата тема.

Има още неща за коментиране, но по-късно...

# 32
  • Мнения: 11
аа, изчезнало ми е кафето Shocked

добре дошла отново клюки

# 33
  • Мнения: 9 541
Клю, добре дошла Hug Съгласна съм с теб, че темата е Иффет и прекалихме, може би, с коментарите на други сериали. Това трябва да спре и да си се върнем на нашето сериалче Peace Във форумът на Сускунлар пиша от няколко дни и ми направиха забележка, да не коментирам други сериали, въпреки че са с Мурат Йълдъръм, който играе и в Безмълвните, и правилно Peace Те имат принцип - ако искаш да коентрираш нещо странично, можеш, разбира се, но в спойлер, т.е. в скрит текст. Дайте да вземем и ние да го спазваме този принцип, който сигурно и тук е съществувал, но нещо през лятото много го подкарахме през просото. Така че аз, от сега нататък няма да коментирам какъвто и да е друг сериал във форума или ще коментирам само в скрит текст! СЬОЗ Stop!
Относно обясненията ти за обичта между близки, за болниците, за чая, за храненето, мисля, че неправилно се ядосваш, поне моите изказвания не са насочени срещу традициите и навиците в Турция. Те се хранят заедно 4-5 пъти на обща маса - чудесно, те се обичат и се прегръщат по няколко пъти на ден, при всяко виждане - чудесно, хубаво е хората да се обичат, те преглед при гинеколог не показват реално - пак чудесно, та кой от нас би искал да гледа това? Всички стоят денонощно в болницата вкупом, за да окажат помощ - хубаво, такава им е традицията. Аз нито оспорвам тези традиции, нито считам, че е нещо лошо. Но тук идва едно голямо НО! Имам мнение по въпроса, по какъв начин тези традиции трябва да се показват в сериалите и колко често. Когато се прави за да се натрупат много брой серии - НЕ Е ХУБАВО ЗА МЕН, сериалът се разводнява до безкрайност и става блудкав! Да гледаш как 6 човека се прегръщат по няколко пъти на ден - всеки с всеки, на мен поне, ми се струва прекалено... Това, че се остава в болницата при болния, също го възприемам естествено. Но тъй като /пак за повече брой серии/ всеки примерно от тези 7 човека се разболява, намушкан е, пребит е поне 2-3 пъти и всички стоят за всеки при всяко произшествие, също натоварва сериалите излишно. А и тези неща ги показват не в един сериал и по много пъти. Точно по този повод е коментарът ми. Естествено, че няма да дадат гинекологичен преглед - но докторът може да влезе в стаята, да каже пригответе се и да сменят кадъра. А не да влезе и да си слага и маха слушалките /и двете при един и същ преглед - смешно е просто, недомислено. Все едно да ти преглеждат крака и докторът да каже, съблечете се до кръста. Затова моето мнение е, че по-късите сериали са по-живи, по-динамични и по-смислени. Не говоря само за турските, а въобще. Сега сигурно пак ще се ядосаш и ще кажеш, ами не ги гледай, като не ти харесват. Не ти ли се е случвало нещо да ти харесва, но да искаш да го направиш още по-хубаво? Така че мила, моля те не се обиждай, защото нищо, написано от мен, а вярвам и от другите момичета, не е злонамерено!!! newsm51

Лис, ако не си ти и Мел - йок кафе, ще си умрем жадни и гладни. Слизам да сваря кафенце и нещо за хапване за всички ни!

Последна редакция: вт, 21 авг 2012, 14:31 от lia-martin

# 34
  • Мнения: 9 541
Иффетки, малко късно, но все пак ще се ободрите!




# 35
  • Мнения: 371
Lia, хора различни. За мен някои серии са блудкави, а други момичета ми пишат че много им харесват. Явно те са по-романтични и обичат сцени с прегръщания. Аз също нямам против тях, не стига че няма сцени с кекс ( не може човек да разбере спали ли са или не ) ами ако ни лишат и от тези романтични, то какво ще остане? Само проблемите, сълзите и лошите страни. Ако не дават намушкванията, влизането в затвора, то трябва в първа серия да се оженят, втора да им се роди дете и трета да е финала... иначе пак няма да ви е интересно... угодия няма този зрител значи  Mr. Green Mr. Green

П.П. Добре заварила, момичета  Hug

# 36
  • Мнения: 9 541
Клю, така е, хора различни, трудно може да се намери угодия. Аз също нямам против нито за прегръщания, нито за болници, нито за нищо, романтиката е нещо много положително и хубаво за мен, но аз съм за мярката! Всичко в повече ми идва в повече #Crazy А това е най-трудното, да се намери онази мярка, която да удовлетворява повече зрители! Затова си мисля, че ако сериалите не са по 60-90 серии, нещата и за сценариста и за режисьора, та дори и за изпълнителите ще са по-лесни. А и не съм съгласна, че трябва да се дава кекс задължително. И тук нещата могат да се заснемат така, че на всеки зрител да му е ясно, станало ли е нещо или не. Моето мнение е, че сериалите се замислят отлично, но само като концепция и начало, първите серии са много силни и като има зрителски интерес, започва форсирането на всяка цена, и тук нещата се издънват.....

Ето и малко красота, стига за лошото

# 37
  • Мнения: 9 541
Иффетки, тъй като след мен до момента никой не е писал, а нощната ми дружка Бг-гърл я няма, искам да ви пожелая розови сънища и сбъдване на всички хубави сънища! Heart Eyes



# 38
  • Мнения: 9 541
От сега съм приготвила и закуската /оставям я в хладилника/. Обслужете се като станете. Да ви е сладко!

# 39
  • Мнения: 11
Здравейте Иффетки

кафенце



Хубав ден Hug

# 40
  • Мнения: 9 541
Лис, мерси за кафето Hug И аз бях направила, и закуска в хладилника. Май я подкарахме само на ядене и пиене. Да идва по-скоро Иффетка....и Джемилчо.....пък и другите. Но най-вече искам дечицата да са живи и здрави!!!

# 41
  • Мнения: 11
Здраввейте!И аз съм тук,малчо спи,навън вали ,а аз си пийвам кафенце и следя форумчетата.Как сте момичета

# 42
  • Мнения: 9 541
  Плами,добре че се включваш, че съвсем се разредиха редиците.
Скрит текст:
Завиждам ти, че при вас вали, при нас сигурно е 40 градуса, не се диша, а на улицата под носа ми, от 1 месец тече ремонт и по цял ден нещо бучи безумно, я бормашина, я флекс, я багер...пълна лудница!

# 43
  • Мнения: 371
До сега писах на турски и започнах поста си на същия език  ooooh!

Все още няма никакво инфо за новия сезон... гледам започват нови предавания и сериали по същата телевизия...

Едва гледам... лека нощ   bouquet

# 44
  • Мнения: 9 541
Здравейте Иффетки, привет и специално на Клю Hug
От другите форумчета разбрах, че този сезон ще е бум от нови сериали, конкуренцията в турското кино рязко се обостря. Така че изборът ще е голям....може би твърде голям?!
Ето и нещо интересно за нас, цитирам Лакуна от форума на Ийит:
...[i......]Доколкото помня от едно инфо на Бланка, ще разказва за периода преди завоюването но Константинопол. Може би, затова първите серии ще са сглобка от игралния вариант, а после ще ни върнат в миналото. Тъкмо така ми излиза вярна сметката, че трябва да изчакат Хасан - знаменосеца да си приключи ангажето към Иффет  , който се разбра че свършва октомври месец и после да почнат новите снимки[/i]. ......

Общи условия

Активация на акаунт