Мъдри и добри, 134 арабски мами споделят радости и тревоги

  • 50 855
  • 735
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 468
Dua, успя да ме изкараш от пасивното напоследък отношение към темата. Отварям я често, но след облаците, надвиснали над всички, не знам за какво да говоря. Ако е за тях, рискуваме да се скараме. Ако е за прозаични неща, не ми се говори.  Confused
Как сте вие, децата сигурно много са пораснали. Моят бати вече отдавна е по-висок от мен. Гуш на Рабуба. Heart Eyes

Олди, Наде, ще чакаме слънцето отново да изгрее и да стопи леда.  Hug Embarassed

На всички хубавици прегръдки.Simple Smile

# 76
  • Мнения: 216
Амалче-миличка-за много неща имаме да си говорим-малко времето ми е кът-но ще намеря-обещавам.
Дано скоро отново слънцето да заблести над Сирия и района-и никога да не си отива  bouquet

# 77
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 269
Дуа, миличка, виждам нещо в подписа ти. Дано всичко мине леко и безпроблемно и да се радвате на още едно слънчице! Hug

Прегръдки на всички! И аз като Амал не искам да се карам с никой.
А пък да споделям ежедневни неща вече ми се вижда неуместно и маловажно.
Но ще се радвам ако има кой да пише в темата и да я поддържа жива. Hug

# 78
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Дуа, най-голямата и най-приятна изненада за мен за последните месеци  Hug Пожелавам ти леко минаване на оставащото време до щастливото събитие. Къде сте сега?

Мили момичета, Ясмин, няма маловажни неща, щом се отнася до вас. Та дори да е споделяне на ежедневните и скучни неща. Достатъчно е да знаем, че всички сте добре. За това пишете  Hug Hug Hug

# 79
  • Мнения: 206
Dua това с чертичката е супер, винаги е добре дошло едно такова подаръче. Амалче трудно е сигурно.... тук в Кувейт има много сирийци, запознах се и с една сирийка учила в България. Аз като ги видя не питам ти каква религия имаш, питам ги как е семейството, всички живи, здрави ли са? Иначе войната е мръсно нещо и комшии и роднини може да скара и избий. Гледам и английски канали, чета и руския печат. Сирия просто е играчка в ръцете на други държави и други интереси. Мъчно ми става за разрушенията на историческите паметници и още повече за живота на тия хиляди хора. Едва ли има виновни, защото всички са виновни. Затова момичета пишете, каквото и да разкажете ще е интересно и поне няма да е минала през манипулативната машина на тия и ония... Надявам се, Деска, децата и семейството и да е добре... И всички останали, които са останали да четат темата...  bouquet
ДУА разказвай все някой трябва да отвори пак книжката с 1001 и една нощи.... е Шехерезада сега е с бурка, а султана държи Калашников в ръцете си. но това е моя черен хумор  newsm78 Дано ме разберете, че се опитвам да разведря темата. И без това в къщи е стегнато, моя очаква И_ _ _ л да нападне И_ _н и що не сме си приготвили багажа да отлитаме  #Crazy

# 80
  • Мнения: 139
Привет момичета, стискам палци, всички да са живи и здрави, където и да се намирате по света.
Дано прогнозата на съпругът на Надя да не се сбъдне. Имам много приятели в И..н. Запознах се и с много сирийци. Даже в нашия блок има едно семейство. Дано всички са добре Praynig

Дуа, ти беше пътрвата преди 4-5 години, която ми отговори на баналните въпроси за Ин. Simple Smile, няма да забравя Simple Smile. Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност Simple Smile

  bouquet

# 81
  • Мнения: 550
Най-накрая темата се съживява, при това по хубав повод  Hug

Дуа, лека бременност!  Praynig Айде дано намираш повечко време да се разписваш в темата!  Hug
Вие сега в Ливан ли сте? Как е положението там?

Иоли, и теб макар и с огромно закъснение да те поздравя за малкия рошльо. Да ви е жив и здрав и много да ви радват заедно с кака рошла Heart Eyes

Наде, аз пък мисля (или може би много ми се иска), че ще се размине войната между И. и И. Нали уж куче, което лае, не хапе.  Thinking

За Сирия  Cry 



# 82
  • Мнения: 206
Айа и аз не вярвам и затова се караме в къщи... Много фронтове се отвориха и ще изгубят контрола в един момент, тези които подпалиха пожарите.... Има ли някоя арабелка дето да не се е прибрала от Сирия?

# 83
  • Мнения: 468
Дуа, не забелязах, мила. Да е лека и безпроблемна.  Heart Eyes Hug Вие в Ливан ли сте все още?

Ами не искам да се карам, обаче, не знам кой подпали пожара, все си мисля, че пожар не гори мократа трева.  Rolling Eyes По-лошото от всичко е, че докато МО е безпомощна да го потуши в най-скоро време, той ще стане все по-опустошителен за всички...

Мисля, че има бг в Сирия все още, макар от тези, които пишат тук да не знам дали има.

# 84
  • Мнения: 216
Ясминке,Алвера,Айа,Иоли,Наде-благодаря за пожеланията-ако
знаете през какво минах докато стане(ще каже някой-тази пък все едно-деца няма...)
но то си беше една моя отдавнашна идея...
преди година и нещо-ми откриха миома в стената на матката с размер на тримесечна бременност...
отстраниха я чрез коремна операция(който е раждал секцио,знае как е Tired)-но мина...
тази пролет забременях-щастие голямо,но в 6 седмица претърпях спонтанен аборт Cry
сега август-след доста опити и тестове за овулация-отново забременях Heart Eyes
пуснаха ми изследване на пет хормона и се оказа,че ТСХ ми е над 4,а трябва да е под 2(това е свързано със щитовидната жлеза)-пия хапчета и боря анемията с желязо.
Ясминке -ти какво пиеше за щитовидната...
Да ви кажа още ме е страх-но откакто видях тупкащото сърце се успокоих-пък и все ми се гади,вие свят и съм отпаднала...
ето вече едва гледам от умора Tired
Амалче-и нашия батко е по-висок от мен,но както казва баща му-аз не съм никакъв критерии за височина...как е Лидето

Айа -ние сме в Ливан-засега...тук е спокойно ,но Божа работа Praynig

Преди малко си пишех със Свеар на скайпа-налага и се да живее във Франция заради
диялизите на детенце,там е с голямата си дъщеря и момчетата-много борбена жена  Heart Eyes
Поздрави  bouquet

# 85
  • Мнения: 139
Дуа Hug, много си препатила! Дано всичко лошо да е зад гърба ти, а напред само усмивки и хубави емоции да те чакат! А това, че имаш деца и искаш още не ме изненадва. Аз имам 2, искам още, но за сега няма как да се случи. Но, знае ли човек... Crazy

Аз съм с Хашимото, и имам 2 успешни бременности, през цялото време пиех еутирокс (левотироксин), и всеки месец си следях нивата, за да се направи корекция на дозата, ако е необходимо. Имам 2 раждания с планирано секцио. Ама явно се някаква странно животно, защото не ме болеше. Само първите 24 часа дискомфорт, после си припках като младо яре.

Дуа, за желязото, яж сушени кайсии, фурми и цвекло, суров спанак и други зелени листни зеленчуци.

Фурмите: Мазнините са около 0,2-0,5%, белтъците 1-2,5%, 15% соли и минерали – мед, желязо, магнезий, цинк, манган, калий, фосфор, алуминий, кадмий, кобалт, сяра, бор и други. Три до четири фурми покриват дневната доза от желязо.

Слънчев ден на всички от нас  bouquet

Пожелавам ти успешна бременност и здраво бебе на финала Simple Smile.

# 86
  • Мнения: 468
Dua, ти нямаше ли отдавна този проблем с миомата или бъркам? Но важното е, че всичко е наред вече. Спокойствие и само спокойствие и скоро да празнуваме новото ни попълнение.  Heart Eyes Оф, аз откога се каня да ида на ендокринолог и все отлагам. Не разбирам обаче, анемията свързана ли е с щитовидната жлеза или не? Понеже аз имах, и пих желязо. като го пия, съм ОК, но спра ли, цял парцал ставам. А и като го пия, трупам малко телесна маса, не го ли пия като скелет съм. Що за заболяване е това, не знам, някой ако има идеи. newsm78

Бати е вече над 1.75, а докторката му каза - Давам ти да растеш още най-много 10-15 см. Mr. Green Че както е тръгнало ще стигне два метра, после къде ще си търси легло и жена и т.н. Mr. Green

Много поздрави на Свеар и от мен.  Praynig

За войната между двете И. Няма да стане, според мен. Иран ще се принуди на промяна в крайна сметка. Още повече, че като гледам събитията, народът там недоволства.

# 87
  • Мнения: 139
Народа в Иран недоволства от мнооого време, но много го бият и репресират.
Никой не иска да изпусне големия, вкусен кокал. В момента там е забранен ФБ, скайп, google, но има VPN, който се държи от поставени хора на властта. И струва скъпо. Плащаш ВПН имаш всичко изброено по-горе. Ако започне нещо да дими, да пари и да се пече, дърпат шалтера на ВПНа централно, и пак нямаш нищо.

Амал, нямам представа какво е това твоето, да не е Базед? Аз с желязото нямам проблеми, само с килата...вече съвсем станах като кит, другата седмица съм на лекар, да започвам хапове, диета, и каквото трябва, че за 5 месеца качих 10 кила. Твърдо съм решила, вече край...ще се разделям с любимия ми шоколад  Rolling Eyes

И браво на баткото, голям да порасне, жена ще си намери, високи дами бол Simple Smile. Глад за високи мъже има Simple Smile

# 88
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 269
Дуа, аз пиех Л-тироксин. Първия път бях на 100, втория на 150 в началото, после 100 до края. Ще падне ТСХ, спокойно. И бебчето ще е добре.
Аз очаквах да искаш още едно бебе, знам колко обичаш децата.
Аз обмислям трето, но чакам Елмичка да стане поне на 2. Има много фактори, които ме спират обаче, не само ЕГН-то ми. Mr. Green

Амалче, кога стана 1,75 бре?! Знам, че и моят щурчо ще стане някой ден толкова, ама още не мога да си го представя.
А ти се каниш да ходиш на ендокринолог, откакто те познавам.

В Иран се налага промяна, да. И мисля, че персите са достатъчно умен и силен народ и ще се справят сами.
Израел за какво ще се меси там? Заради ядрената програма на Иран? Ами техните атомни бомби не представляват ли заплаха?
Наглост и лицемерие.  Това не се отнася само до Израел, разбира се.
Целият регион се нуждае от промяна. След диктатурите, ще дойде време и на разните прашасали монархии.

Дуа, поздрави на Свеар!

# 89
  • Мнения: 468
Ми аз ходих, бе душа. Но не съм доволна. Първо ми назначи изследване само на ТСХ, а пък все си мислуя, че трябваше и антителата и другия хормон. После дори не ми направи ултразвук, ами ме накара да си изследвам надбъбречния хормон. Викам си на акъла - бе жена, то за надбъбречни проблеми трябва затлъстяване, прекомерно окосмяване, а аз няма такива симптоми. Та затова пак ще ходя. Че вече какви ли не глупости си мисля - че имам синдром на Марфан, или пък таласемия или рак дори. Naughty

Кога викаш порасна, знам ли, така лети времето.  Rolling Eyes Знам само, че вече се ежи много по-уверено, ахаха, като ме гледа от високо.  Party

Аз пък да ви кажа, не искам друго дете, и тези са ми много. Mr. Green Виж, на мен ми дай да професорствам. Flutter

Йоли, четох наскоро за спрения Гугъл, но и не разполагах с толкова ясна представа за яката цензура. Ами, да, ще има промяна. В крайна сметка не сме константи, нито обществата, за добро или за лошо.  Hug

Хайде, другите, разпишете се, потръгна леко темата.  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт