Набор ' 93 света ще покори! - 4 тема

  • 46 856
  • 388
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 945
LilaC , явно говорим за различни неща Rolling Eyes
Има голяма разлика между това да работи в България и да замине на бригада в чужбина, по точно в Америка.
Опитът(независимо какво работи), общуването с голям микс от хора, упражняването на езика, различната социална и културна система - за мен това са само плюсове. Peace
И защо дъщеря ти да не работи два месеца като санитарка, тя пак ще си стане лекар, когато завърши, но запознаването с всичките нива на професията ще ѝ бъде само от полза.
Поне аз така мисля. Grinning

july1993, няма никакво надцакване, просто споделяме различни мнения. Peace
Що сега някой не ме покани на бригада в Аляска - веднага си стягам багажа и беж Mr. Green
Че и не ми е много далеч Wink

Последна редакция: сб, 13 юли 2013, 06:57 от Izma

# 331
  • София
  • Мнения: 1 330
LilaC , явно говорим за различни неща Rolling Eyes
Има голяма разлика между това да работи в България и да замине на бригада в чужбина, по точно в Америка.
Опитът(независимо какво работи), общуването с голям микс от хора, упражняването на езика, различната социална и културна система - за мен това са само плюсове. Peace

Izma, Благодаря!

Исках само да открия мами, с които да споделим мнения, вълнения, впечатления  от "бригадите в Америка". А предизвиках неадекватна реакция и неочакван спор Rolling Eyes Жалко, но разни хора, разни идеали  Peace

# 332
  • Мнения: 84
Здравейте на всички, сигурно почти година не съм писала в темата... .
Аз също вече съм втори курс, лятото съм си вкъщи и работя като промоутър (никъде другаде не искат да ме вземат за 2 месеца) Simple Smile. Следващият месец започва да се повтаря старата песен на нов глас - кандидатстване за общежития, настаняване и пр.
Ние започваме октомври. Хубаво е като се прибереш за по-дълго при семейството си Heart Eyes. От 1 година ги виждах 1 път в месеца и то за 2, 3 дни.
Макар че вече много не ми се прибира вкъщи  Laughing (семейството ми се смеят, макар и да им е тъжно.)

Вашите деца искат ли да се прибират по родните места или и те като мен предпочитат вече да са самостоятелни?  Simple Smile

# 333
  • Мнения: 633
 DidsyYy, къде учиш, че всяка година кандидатстваш за общежития? Дъщеря ми получи договор до 2016-та или 2017г, нещо такова /за Германия става дума/.
От 1 година ги виждах 1 път в месеца и то за 2, 3 дни.
Макар че вече много не ми се прибира вкъщи  Laughing (семейството ми се смеят, макар и да им е тъжно.)
Вашите деца искат ли да се прибират по родните места или и те като мен предпочитат вече да са самостоятелни?  Simple Smile
Това си е направо разумен срок за виждане Simple Smile Дъщеря ми не се е прибирала от коледната ваканция и сега ми се струва, че не бърза много да се прибере Simple Smile

# 334
  • Мнения: 260
Нещо много е замръзнала тази тема!
Хайде, няма ли с какво да се похвалите?
Моят син отпуска на морето с приятели. Мислеше да почва работа през лятото, но не можа да си намери.
Вие сте!

# 335
  • Мнения: 8 328
Нещо много е замръзнала тази тема!
Хайде, няма ли с какво да се похвалите?
Моят син отпуска на морето с приятели. Мислеше да почва работа през лятото, но не можа да си намери.
Вие сте!

Моят работи. Но пък ние сме до морето и не е нужно да ходи никъде. Simple Smile

# 336
  • София
  • Мнения: 1 330
Привет на всички в "замръзналата" тема  Peace

Така и не открих мами, с които да споделим впечатления от "бригадите в Америка".

Явно повечето от наборите покоряват света като учат, а нашият поне видя мъничка част от Америка, работейки  Grinning
Минаха 2 месеца, но още не го е хванала носталгията.  Работа, плаж, купони, обиколки...
Добре че е скайпа, но предимно за наше успокоение  Grinning

# 337
  • Мнения: 5 820
мама Меца, сигурно не му остава време за да го натисне носталгията! Grinning И по-добре!
Моят син това лято почива, другото ще работи,така поне казва.

# 338
  • Мнения: 2 826
Темата се раздвижила  Hug

Нашият син работи това лято на морето. Доволен е, защото предните лета не можеше да си намери работа. През септември трябва да се прибира.   

# 339
  • Мнения: 84
Това си е направо разумен срок за виждане Simple Smile Дъщеря ми не се е прибирала от коледната ваканция и сега ми се струва, че не бърза много да се прибере Simple Smile

Ами аз уча в Пловдив, семейството ми живее в Благоевград. Дори вече ми е омръзнало това пътуване всеки месец, но нашите настояват да ме виждат Laughing. Даже понякога ме ядосват, че ми звънят по 10 пъти на ден и ми омръзва да седя на телефона, защото чувам се с майка, татко, сестра ми, баба ми и като ги чуеш и 4мата по 2 пъти ooooh! Карам им се ... Laughing

Иначе вече нямам търпение да започваме, за да се видя с колегите си.
За бригада аз смятам догодина да отида, но на Англия. Според мен е по-добре, защото курса е по висок, по близо е и по евтино заминаването до там.  Simple Smile

# 340
  • Мнения: 260
DidsyYy ,недей така! Grinning И ти ще станеш родител и ще видиш как ще ти липсват децата, като ги няма. Хубаво е да имаш непрекъсната връзка с родителите. Е, понякога прекаляваме, ама нищо, не ни се ядосвай! Laughing
За бригада в Англия, не знам какво се предлага, но варианта е по-добър от САЩ.
Дай някакви подробности ако знаеш за английските студентски бригади!

# 341
  • Мнения: 84
Ами имам приятели в Англия, другата седмица се връщат Simple Smile Ще видим как стоят нещата, как са се справили и т.н.. И аз искам да ги разпита, иначе до колкото знам бригадите миналата година май бяха по 600 или 800 лв., не съм много сигурна. Но според мен е по-добре от Америка - 4 000лв.

# 342
  • София
  • Мнения: 1 330
DidsyYy, Откъм паричките, естествено, че 800 лв. е по-добре от 4000 лв.   Grinning  Много ми е интересно обаче твоите приятели с какви впечатления ще се върнат от Англия, какво са работили, какво е било заплащането, условията...

Преди да оберем джобовете си и банката заради Америка, ние също гледахме към  Англия.  Бране на ягоди, ферми, изгърбване в пряк и преносен смисъл, скромно заплащане. Ако времето е лошо - няма работа - няма заплащане  Mr. Green 

Всъщност така ли е, има ли алтернатива на ягодите....

# 343
  • Мнения: 1
DidsyYy, Откъм паричките, естествено, че 800 лв. е по-добре от 4000 лв.   Grinning  Много ми е интересно обаче твоите приятели с какви впечатления ще се върнат от Англия, какво са работили, какво е било заплащането, условията...

Преди да оберем джобовете си и банката заради Америка, ние също гледахме към  Англия.  Бране на ягоди, ферми, изгърбване в пряк и преносен смисъл, скромно заплащане. Ако времето е лошо - няма работа - няма заплащане  Mr. Green 

Всъщност така ли е, има ли алтернатива на ягодите....
Аз не смятам така, братовчедка ми замина уж ( казвам уж, защото й хареса, прекъсна обучението си, преподписа договора с фирмата и сега си живее и работи там) преди 3 години на студентска бригада, но й хареса заплащането и то доста за четири месеца си беше спестила  окол 8 хил.  лева бг пари (като това са чистите й спестявания, в тези пари не слагам връщането на парите по заминаването и битовите й харчове там на място), като тя също беше на ягоди и ягодите бяха парникови, т.е беряха се на прав крак, почти едно и също е с Америка там стоиш прав и миеш чинии, а в Англия стоиш прав и береш ягоди, когато нямаха работа в парниците им намираха друга селскостопанска работа от фирмата. Другото наблюдение за Америка, моя приателка ходи там миналата година, момичето също си спечели (като запърва бругада пак е добре)  до към 7 хил. лева, но пък като си върна заемите й остана точно едно нищо, така че аз също съм за Англия и смятам там да замина другото лято, понеже това лято предпочетох платения стаж по специалността, който карах, отколкото бригадата, но другата година не бих се замисляла и определено бих избрала Англия, не само заради ниските такси по заминаването, а и за това, че аз не отивам да разглеждам забележителности и  да ахкам по статуята на свободата ипрочие, а отивам, за да си изкарам пари, които смятам да вложа след време в магистратурата си.

# 344
  • Варна
  • Мнения: 3 363
От януари би трябвало да отпаднат ограниченията за работа за нас в целия ЕС, тъй че може да си търси временна работа не само в селското стопанство   Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт