CV-та пишем безкрай, все ще ни вземат, знай!-тема №24

  • 46 860
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 288
При мен на едно от интервютата миналата седмица много непрофесионално ме подпитваха- Нямате пръстенче на ръката, а? На детенцето нещо братче или сестриче не планувате ли?  ooooh! Едва се спрях да й кажа, че не сме на кафенце седнали...

# 61
  • Мнения: 30
Е, аз вчера попълвах въпросник към една обява където направо си бяха питали: Зависимост към семейни ангажименти? Брой деца?, довършиха ме с Професия на близките ви? ooooh!
Защо да питат чак на интервюто, направо отсяват предварително по тези критерии  Tired

# 62
  • София
  • Мнения: 30 253
Е, аз вчера попълвах въпросник към една обява където направо си бяха питали: Зависимост към семейни ангажименти? Брой деца?, довършиха ме с Професия на близките ви? ooooh!


за пореден път ще кажа, самозабравили се работодатели  doh

# 63
  • Мнения: 390
Сега се връщам от интервю за работа:
Отговарям на всичките им условия, заплатата е нормална, осигуряват на пълна заплата, близо е до вкъщи, два почивни дни седмично, въпреки че, в събота винаги се работи /което не ми хареса много  Wink/...
Но...търсели млади хора... #Crazy
Това направо ме разби! Досега: децата ви са малки, нямате опит, дрън-дрън...сега обратното: то хубаво, че децата са големи и самостоятелни, но се търсят дооста по-млади хора...На 37 се почуствах като на сто... ooooh!
Минах, все пак, първото отсяване, но не мисля, че нещо ще стане там...

Всички искат млади, с големи деца или без намерение да забременяват Laughing
На последната ми работа, понеже се смениха собствениците, те решиха че хора над 30 години не са им нужни, съкратиха половината, другата половина сами напуснахме - та взеха си много хубави момичета, всичките 24-26 годишни- за 1 година вече има 12 бременни Joy
Сега последно били решили да взимат мъже  hahaha

# 64
  • Мнения: 366

Всички искат млади, с големи деца или без намерение да забременяват Laughing
На последната ми работа, понеже се смениха собствениците, те решиха че хора над 30 години не са им нужни, съкратиха половината, другата половина сами напуснахме - та взеха си много хубави момичета, всичките 24-26 годишни- за 1 година вече има 12 бременни Joy
Сега последно били решили да взимат мъже  hahaha

Този пост искрено ме развесели  Joy

# 65
  • София
  • Мнения: 39 123
А на мен винаги ми става много гадно като почнат да разпитват за децата и за мъжа ми.
То бива, бива, ама на интервю за работа ли сме или на какво?
Даже като ме питат имам ли деца и аз отговарям: Имам. И млъквам.
А те очакват да съм някоя глупава чавка и да почна да раздувам нещо за децата.

# 66
  • София
  • Мнения: 17 407
Егати, никога не са ме питали за деца и семейство пък мен. Изобщо не им е работа, що за тъпотии  ooooh!

# 67
  • Мнения: 366
И мен ме питат винаги.

# 68
  • Мнения: X
Хм, а в CV-то си не посочвате ли семейното си положение??? Аз съм написала че съм омъжена и имам едно дете....ще ми се всичко да е ясно отначало....и чакам да ми се обаждат  Rolling Eyes. Ама че съм.

# 69
  • София
  • Мнения: 17 407
Аз не, не съм писала.

# 70
  • Мнения: 22 534
Да се включа в новата тема. )

На мен ми е чудно едно нещо....Защо хора, които реално нямат почти никакво намерение да си сменят работата, ходят по интервюта и т.н.? Или очакват да им предложат някакви супер условия и заплата....или си поддържат тренинга с ходенето на интервюта?

# 71
  • Мнения: 649
Мирама, аз имам позната, която веднъж годишно се пуска по интервюта точно с тази цел - да не загуби форма, а и да разбере как се "котира".

За децата... Аз не пиша нищо в CV-то, но общо взето с това почвам на интервюто и гледам да го изтъкна като +, т.е. че вече имам 2 деца.  Но когато става дума за читава заплата, не мисля, че гледат децата малки ли са или не - все пак ще можеш да си позволиш детегледачка, нали така?

# 72
  • Мнения: 4 569
Бърди,
успех и от мен.  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

# 73
  • Мнения: 22 534
В СВто ми няма семейно положение, нито деца. Работодателя това не го интересува, поне на ниво подбор по автобиография, нито се смятам за длъжна да го посочвам. Ако ме попитат, казвам и до там.

# 74
  • Мнения: 9 050
Никога не са ме питали за деца.
Никога не питам за деца.
Подобна информация няма място в CV-то.

Общи условия

Активация на акаунт