Първокласници - набор 2005 - 8

  • 35 770
  • 742
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 2 896
Според мен е прекалено да идват и баби и дядовци на първия учебен ден.
Надявам се от страна на учителките да има контрол и да пускат само родители в класната стая.


По-назад четох коментари за извънкласните занимания - ние решихме тази година да я оставим само със спорт (3 пъти в седмицата) и да спрем временно английския, който беше два пъти в седмицата. Мисля, че ще се претовари - първи клас, спорт 3 пъти в седмицата и анлийски два пъти...

# 376
  • Пловдив
  • Мнения: 15 112
Според мен е прекалено да идват и баби и дядовци на първия учебен ден.
Надявам се от страна на учителките да има контрол и да пускат само родители в класната стая.

Да, ти се опитай да спреш някоя нафукана ентусиазирана баба, която е решила да не изпусне и секунда от първия учебен ден на внучето си  Mr. Green

Всяка година на първия учебен ден след като бием звънеца и пуснем децата в училище молим да влязат най-напред децата от първи клас, а след това родителите, тъй като имаме по 4 или 5 паралелки. Но познайте какво става. Тръгва първи "а" клас и веднага след него тръгва цялата тълпа роднини до девето коляно, избутвайки дечицата от първи "б" клас и учителката им ще не ще спира класа, за да изчакат влязат всички  придружители на "а" клас. И така докато се изредят всички класове. Никой не е  в състояние да ги контролира нито при влизането в училището, нито в класната стая след това, когато от баби, лели и чичовци понякога едва се намира място за някоя по-скромна майка, която не се бута най-отпред Simple Smile

# 377
  • Мнения: 337
Направих грешката да допусна едната баба на първия учебен ден на големия, сега се опитвам да не направя същата грешка за малкия. Обаче бабата е много напориста и настоява да дойде пак в училищния двор (поне няма намерение да влиза в класната стая). Няма никакъв смисъл да присъства - тя не може да стои права, т.е. няма да види нищо от тържеството, а и малчо въобще няма да се интересува кой е там и кой го няма точно тогава. А тя няма и да чуе нищо, че и със слуха не е добре. Тогава за какво се натиска да е там?! Предложих да дойде (живее в друг град) и да изпрати детето до излизането му, но засега идеята ми не се приема Tired Целта е всички да я видят в двора на училището ли? Thinking Като че ли някой ще го интересува...

# 378
  • Пловдив
  • Мнения: 6
Здравейте, ние сме почти готови със списъка, само тетрадки малчо не може да си хареса. Другата седмица сме на родителска среща  Simple Smile

# 379
  • Варна, България
  • Мнения: 758
Зима....
- А къде ти са ръкавичките?
- Като дойдох сутринта, ги сложих в обувките...

hahaha Евала за търпението на леличката!  Crazy

# 380
  • Sofia
  • Мнения: 5 190
Да разбирам, че и ние ще влезем с децата, аз мислех, че ще ги чакаме в двора.

Моят син е само с лепки, а дънките му са с ластици на кръста - хем му държат гащите да не паднат, хем може да ги свали, без да се разкопчава  Mr. Green Научи се да борави с копче, но му е толкова трудно, че може да се напишка докато успее  Blush

Спунк,  Joy То първи клас си е детска градина още  Laughing

# 381
  • София
  • Мнения: 2 896
Според мен е прекалено да идват и баби и дядовци на първия учебен ден.
Надявам се от страна на учителките да има контрол и да пускат само родители в класната стая.

Да, ти се опитай да спреш някоя нафукана ентусиазирана баба, която е решила да не изпусне и секунда от първия учебен ден на внучето си  Mr. Green

Всяка година на първия учебен ден след като бием звънеца и пуснем децата в училище молим да влязат най-напред децата от първи клас, а след това родителите, тъй като имаме по 4 или 5 паралелки. Но познайте какво става. Тръгва първи "а" ....


Вещи, точно това се опасявам, че се получава...Явно ще трябва да се "обяснявам" с бабите.  Mr. Green

# 382
  • Пловдив
  • Мнения: 15 112
Да разбирам, че и ние ще влезем с децата, аз мислех, че ще ги чакаме в двора.


Може би зависи от училището. При нас влизат както се разбра всички вкупом. След като мине тържествената част - учителките винаги се подготвят разбира се - родителите се молят да излязат и учителката остава и насаме с децата за няколко минути след което всички тръгват и обикновено отиват да се почерпят в някое близко заведение. Желателно е и там да са само майките, но естествено не липсват татковци и баби Wink

# 383
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 468
Организацията на първия учебен ден зависи от училището и госпожите, предполагам. За баткото - беше дъждовен есенен ден и всички първолачета, заедно с придружаващите ги лица влязоха направо в класните стаи. Имахме си една баба с нас и още една баба, която се загуби в навалицата на горните класове.  Laughing Няколко думи от класната, запознаване и кой от къде е. Който си има познати другарчета - отиват да се черпят дружно. Следващите години съм гледала малчовците как влизат по класове, без родителите. Те оставаха отвън да си чакат дечковците. Редът в новото училище - надявам се да ни обяснят на родителската среща другата седмица.

# 384
  • Варна, България
  • Мнения: 758
Редът в новото училище - надявам се да ни обяснят на родителската среща другата седмица.
Аз не само се надявам, но и смятам да попитам!  Mr. Green
Мисля, че ако се каже на родителската среща какво и как ще се случва, няма да има ексцесии от развълнувани роднини  Thinking

# 385
  • Мнения: 10 007
И така-първи учебен ден-17.09.2012:
http://dnes.dir.bg/news/uchenitzi-vakantzii-11873842?nt=10

# 386
  • Мнения: 583
Ами това май е по-добиря вариант за начало на учебната година. Simple Smile - Благодаря!!

# 387
  • София
  • Мнения: 4 312
Представям си при нас, както първокласниците са 130 бр. и ако към всеки има по 5 - 6 човека, какво ще е в училищния двор ooooh!.
За връзването на връзките, не може и съм решила тази година маратонките да са му с връзки, за да се научи.
Имам питане: колко подвързии ще са ми необходими за тетрадките?
Вчера взех 6, но продавачката ми каза, че ще ми трябват поне 10 броя, което на мен ми се вижда страшно много. Предметите по които ще им трябват тетрадките не са ли само математика и писане или има и по други предмети Thinking?

# 388
  • София
  • Мнения: 47 992
и моят не може  да се оправя с връзки, а баща му харесал едни маратонки с връзки и ги купил, сега ще се мъчим да се учи... ако не успее за начало сме взели http://i00.i.aliimg.com/img/pb/606/789/404/404789606_897.jpg такива
друг вариант е да се прибави такова http://www.locklaces.com/locklaces/instructions

но така или иначе трябва да се учи вече, крайно време му е....

а за първият ден, все си мисля да сме само аз и татко му...чак пък цялата рода да идва...

За подвързиите, не виждам защо 10, т.е. какво пречи като изпише 1 тетрадка просто да си я прехвърля на другата подвързията... айде да има за в час и за домашни тетрадки, 4  да са...ама 10....

# 389
  • София
  • Мнения: 4 586
Аз прехвърлях миналата година подвързиите. Връзки не могат и двамата да връзват.

Майка ми ще дойде за 1я учебен ден в училището, тя живее в чужбина, идва си специално за този ден. Едва ли и в стаята ще влиза, но иска да види децата с букети и в училище.

Общи условия

Активация на акаунт