Есен наближава, а ЮЛСКАТА дружина в РОДЕНИ с гордост се задава!

  • 29 814
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 32
Добро утро!
Заведох каката на ясла,нахраних малкия звяр и сега си забърках едно кафенце  Heart Eyes


Пепи направи консултация с АГ да си спокойна.Едва ли е нещо сериозно.Иначе аз още си влача едно течение жълтеникаво...ама и с каката си беше така.А това за марлята...трябва да си родила при най-бездарния лекар,в което много се съмнявам.
Звездичка обикновено имат заместник.Нашата например е сключила договор със спешния кабинет към една поликлиника и като я няма там ходим.Обади се на лекарката ти и я питай към кого да се обърнеш.
Мама Рая е,значи съм направила една профилактика на каналите  Mr. Green
Ане честита месечинка,да сте живи и здрави  Hug
Диденце Честит рожден ден и от мен!Да сте живи и здрави цялото семейство,много щастие и любов!   bouquet
Благодаря на всички,които споделиха кога и как къпят бебоците.Аз вчера реших да го изкъпя по-рано,за да избегна уж кризата...Резултата беше същия,с една идея по-добре...Явно в този период ще сме така  Tired
Отивам да си "сръбна" кафенцето и да подхващам задачките докато мишелин спи,че днес доста неща имам да свърша.Хубав ден!  Simple Smile

# 61
  • Мнения: 7 995
Hope, ние с Лефакс си акахме редовно. Май пак ще си поръчаме от него.
Всъщност, тя като се изака, не е запечено, просто е много.
Мама Рая, как решаваш кога да даваш капки?

# 62
  • Мнения: 8
Д разкажа и тук за вчерашния ни дълъг сън Simple Smile  и така...тя се събуди в 2 и 30...тоест след 8 часа и половина сън, ядохме,акахме, че два дни пак не беше..михме гъзенце и сложих я в леглото тя се кокори и и си гука...викам си ей сега ми разказа играта, а аз едва гледам...взех я и след 2 мин заспа Simple Smile в 4 и 30, и се събуди сега в 8 и 30....добре мина вечерта, не се оплаквам Simple Smile сега се храним. Жалко че неможах да си поспя с нея, защото я чакахме да се събуди да я къпем и си легнах в 12..както и да е днес ще си дремна по някое време с нея.  Simple Smile Сега я настаних в люлката да мога да закуся и тя си гука. Голям помощник е тази люлка, Пепи има право.
Лефакс..запичане..дали е възможно и ние да сме се запекли от него.  newsm78 не смея да го спра сега...чувала съм от приятелка, че в 6 седмица с коликите било най-трудно. Какви са вашите наблюдения?
http://www.ebay.de/itm/Fisher-Price-Babyschaukel-Meeresfreunde-S … sh=item27ca406c31 ето такава е нашата люлчица Simple Smile цял ден дебнах в ибей да наддавам за нея и за 56 евро я взех.  Laughing
Хапнах, ставам да свърша нещичко.   Simple Smile Пожелавам лек и спокоен ден с по-малко колики.
Честит рожден ден, Диденце! Пожелавам ти да си жива и здрава, и най-обичаната мама и съпруга!   bouquet

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 21
Здравейте момичета!!!
Ние сутрин спинкаме след разходката рано, рано, но тук при нас е спокойно няма коли има хубав чист въздух и разходката е приятна. След това се храним и спинкаме. Та сядам да драсна някой ред докато съм свободна.  Макар, че днес май повече ще се разправям с разгоненото ни куче, което е затворено в гаража, защото денонощно обикалят една сурия ухажори, които даже мрежата са скъсали и лудницата е пълна.
ha-ho много ще се радвам ако теорията ти е проработила, а съм сигурна че ще я споделиш при всички положения. Аз приложих снощи следното- къпахме се 2 пъти по-дълго време и след това кърменето мина много спокойно. Дали е чисто съвпадение или ще има и занапред ефект ще кажа. Друго, което забелязвам, моята лакомничка преди сучеше по всяко време когато е разсърдена, а сега ако се е наяла ми плюе цицата и сме само на гушкане, а биберона не признава..та вече установявам че си има и мярка на хапването.
Ками, Пепи браво на вас за институциите, но в нашата община са на различни места подаването на документите и справките и като не си носиш ксерокса в джоба и става сложно. Не знаех, че не признават бащата като родител при условие че имаме брак в тези институции, недай си боже да тръгнат да се съдят хората тогава вече бащата е с равни права?!?!?!
roxanna е това с 12 лева да надвишиш е неприятно, но това е положението, ние също сме така и мисля, че те тия помощи наистина са за ромчетата измислени. В такава страна живеем. Жалко е, но на мен си ми харесва природата ни и все се надявам да не се циганизираме много, но пък нямам нищо против живот и здраве децата ни да учат в по-цивилизован свят!!!
 Колкото до това, кой кога да си извежда детето си е въпрос на личе избор, времето е хубаво, тази твоя позната няма да дойде да ти помага с баткото или с бебка. Всеки да си гледа в неговата къщичка, то има хора големи които и с хора не се събират, но ние нашите деца ще ги правим от малки общителни.
Бамбукита дано да са повече дните на спокойствие, за да е спокойна и мама.
Ane да ти е жив и здрав Лъчезар и много да слушка.
tsankova аз също гледах многократните пелени и исках да те питам ти от коя марка ползваш?
Ема твоята Сиси е слънчице. Подкрепям предложението за среща в някой парк. Ще е много интересно и на бебоците.
 Диди Честит рожден ден! Все така красива, усмихната и позитивна, щастлива и обичана жена и майка и бебка много да те слушка:)))
Snej_83 браво за мерките на малкия Яни. Добре го гледаш, маме.
pepina_79 ние сутрин сме точно като вас, но пък като си свършим една голяма работа сме спокойни целия ден. И ние сме ранобудни, но то за сега в нашата къща само каката е поспалива.
А кървенето с ясна кръв ли е, защото ако е така наистина е много време, ако е само течение по-бледо или по-тъмно не е страшно. Ти отиди за всеки случай. Аз също се чудех кога да отида и то най-вече заради това, че искам да си сложа спирала. Но пък нали моята докторка замина за Франция та сега се чудя при кой да отида?!?! newsm78
ha-ho благодаря ти за кафенцето, аз за сега пия само виртуално.
Сега разбрах какво си направила, ами остава да пробваш моя вариант на по-дълго къпане ако обича да се къпе малчо!!!
Рая имаш страшна интуиция вече за капките. Чесно казано аз действам също интуитивно и от дългите наблюдения знам, че при нас рано сутрин са големите мъки с коремчето и давам преди това към 3ч. сутринта и може би 1-2 пъти денем, мъжа ми вика ако я слуша някой как пуфти все едно тежести вдига.
За сега това е от нас. Отивам да  hang докато още спим.
Хубав ден момичета и спокойни мъничета. Hug Hug Hug

# 64
  • там някъде
  • Мнения: 234
Наполи как ви поставиха тази диагноза за атопичния дерматит? Аз много се притеснявам с нашите обриви но доки каза че са от горещините, та затова те питам! Пожелавам ви бързо да се оправяте, и мама също да си почине  Hug


Уф дано обривите ви са само от претоплянето, пожелавам ви го от сърце. Ами аз си ги познавам, защото както писах големия  ми син го лекувах в продължение на 4години (тогава го израстна) точно от този кошмарен дерматит. Нашите обриви са по ръцете, лицето и краката - те представляват суха леко зачервена лющеща се екзема, лишеи. Кожата става страшно груба на допир. Тъй като това сърби, бебето мърда постоянно, неспокойно е, плаче, а лицето му е цялото издрано на горкото, опитвало се е да се чеше.
Не се притеснявай докторите вече добре различават дерматита от другите пъпчици, твърде много от децата ни имат това кожно заболяване. Нашия още щом я погледна, даже не се налагаше и да пипа кожата й, веднага ми каза - това е дерматит.
Хубав ден ти желая и много усмивки с малкия човек.   bouquet

# 65
  • Мнения: 193
zarady Не, че някой ме е питал, но аз да си кажа, защото многократните пелени са ми мания вече  Laughing Даже и сега разглеждам като взема пари да докупя, нищо че имам вече 17 броя  Joy
Таткото все ми се кара, че прекалявам, ама се оправдавам, че зимата няма да съхнат така бързо и ще трябват още.

Значи аз имам следните марки (като всички са ми само универсален размер):
Wonderoos тип джоб- съхнат адски бързо, и горе долу добре пасват на малки крачета. Рядко протича отстрани
Tots Bots- моя фаворит, мисля от тях да докупувам; пасват идеално на всякакви крачета; никога не протичат; естествена материя са отвътре (бамбук). Бавно съхнат, което ще е лошо зимата.
Bambinex всичко в едно- много са дебели за лятото и понякога изпускат, като е легнал настрани; ще са по-добре като поотраснем.
Sunny Baby Доста добра китайска имитация, но не мога да намеря да купя още. За парите си (9лв. бяха броя) са идеални, добре пасват, но са от изкуствена материя и предполагам, че ще се изхабят по-бързо.

# 66
  • Мнения: 204
Хайде и ние с Бел да се запишем в "Родени". Благодаря за хубавата тема и да е пълна само с положителни споделяния!
Ние с Бел изпитваме абсолютно същите неразположения както повечето тук. Най-вече това за мрънкането, нервниченето и дърпането от гърдата след активното сучене. Така и не мога да разбера от какво е. Мислех си дали не намалява наистина млякото, но като си стисна гърдата и то пръска... И ние правим почивки с оригвания и смяна на пампита по време на хранене, после заспиваме трудно, но заспи ли може и по 4,5 часа да откараме. Луда работа! Аз също спрях всякакви капки и сега предлагам само чайче от копър. Не виждам някаква особена разлика с и без капки. Само дето акането се понормализира. И ние пъшкаме на сън. Някой може ли да ми обясни какви масажчета правите. интересуваме това за колики и другото за тоалета след баня.
Имам и още един въпрос. При положение, че не сме женени пак ли трябва да си вадя удостоверение за сем. положение и то от социалните ли се взема или от общината. Изобщо много ми е мътна и процедурата за еднократна помощ и тази за детските... Малко помощ? или някъде линк  с инфо за да се ориентирам, че по жегите не ми се обикаля по институции.
Нашето къпане е между 21-21.30 като понякога и по-късно зависимост от принцесата. Не надвишава 5-7 мин. Мием главичката всяка вечер, а вие? Водата все още в коритото ни  не достига нивото на гърдичките в легнало положение.
Ами засега това е от нас! Поздрави!
Аз също съм за среща в някой парк, даже утре с мамите от родилното (бяхме3-чки в стаята) ще се виждаме утре.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 709
Заради, последно си купих ето това: http://www.ebay.com/itm/WHOLESALE-HIGH-QUALITY-BAMBOO-BABY-RE-US … e23#ht_6397wt_923 - тези са бамбукови с готини десени.  
Маркови не купувам - скъпо ми е. Преди години за баткото пак купувах китайски изкуствени - съхнат еднакво, но държат сухо дупето на бебо. Всичките овлажняват отвън, ако държа бебо дълго без да го преобуя. И аз имам 17 пелени и зимата бих купила още 5, но ще видим...
ПС Отварям ебей.ком - в Щатите са по евтини и имат безплатна доставка до БГ повечето китайски.

Последна редакция: чт, 23 авг 2012, 13:44 от tsankova

# 68
  • Мнения: 2 675
аз пък да се похваля с нашият кротушан  Heart Eyes вече съвсем целенасочено се усмихва,когато му се лигавя насреща и от известно време гука Heart Eyes

# 69
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 493
Здравейте! Grinning
Да ни е честита новата темичка!  bouquet

ЛЛЛ, Айдин, благодаря за окуражителните думи.  bouquet Така с това изцеждане през нощта вече е по-добре положението, мисля.

ЧРД на Диди! Пожелавам ти много здраве, щастие и любов! Hug  bouquet
Честита месечинка на Анеbouquet Hug
Пепи, и аз още имам някакво зацапване. newsm78 Другата седмица съм на задължителен гинекол. преглед(тук има такъв в 6та седм), та ще видим тогава какво и що.
Нашият бебчо напоследък трудно го приспивам през деня. Личи си, че му се спи, а пък се кисели и на цицата не ще винаги да заспива, както преди. Но като го поразходя из къщи, или ако не помага-навън с кенгурото и заспива.
А това за сърденето на цицата съм го забелязала, ако по някаква причина прекъсна кърменето. После се сърди, кисели, не ще да суче и отича. Затова гледам да не го прекъсвам и нищо да не ни смущава докато се кърмим. Naughty
Днес си поиграхме малко на пода преди да заспи, хареса му. Heart Eyes
Майка ми ми се обяснява как като не съм давала на никой да го пипне освен нас(с мъжа ми), много щял да свикне с нас и като го дадем на градина щял много да плаче. Ами не давам пък. Mr. Green Оправдах се, че още е малък. Няколко пъти им дадох да го поносят с усилие над себе си.  Като порастне още малко ще ходим на басейн, тъй че тогава ще свикне. Peace
Ами това е в общи линии при нас.

# 70
  • Мнения: 32
Здравейте мами.Да ви питам има ли мами, които се разхождат в западен парк за да си правим компания,че ми е много скучно сама да го обикалям.И още едно въпросче.На 04.09. сме на ортопед при др-Драганов.Имате ли някакво мнение за него.Лек ден за сега и да няма ревящи бебенца Hug

# 71
  • Мнения: 0
Наполи благодаря за инфото мила, е нямаме такива симптоми които ти описваш  Hug Благодаря за пожеланията   bouquet
Ради не е чиста кръв, по-скоро зацапване и то много бледо, аз се обадих на акушерката която ми води курса за бременни, тя ме успокои че си имам още лохии, просто се чистя по-бавно. В понеделник съм на преглед.
Да ви кажа за кризите на растежа, днес попитах така и така звънях, първата сме я пропуснали явно в трета седмица, втората е сега в края на втори месец, това за тези които се интересуваха, мисля Райче и ти питаше затова  Simple Smile
Мел де да имаше аз на кой да дам моя ревльо та да поспя през деня поне за час  Rolling Eyes И ние се приспиваме трудно през деня, но все пак като заспи спи повечко  Heart Eyes
Мойри и ние от навършването на месец и половина гукаме и се смее с глас, записах си го защото с каката тези неща някак си ги пропуснах  Sad Сега някак си съм по осъзната и отговорна към всичко, тогава сякаш по набързичко ми минаваха нещата  newsm78

# 72
  • Мнения: 2 675

Мойри и ние от навършването на месец и половина гукаме и се смее с глас, записах си го защото с каката тези неща някак си ги пропуснах  Sad Сега някак си съм по осъзната и отговорна към всичко, тогава сякаш по набързичко ми минаваха нещата  newsm78

аз пък имам чувството ,че сегашните ни деца се развиват по-бързо  newsm78 /сравнявайки с големият/ ами той тези неща ги правеше в по-късни месеци / поне 1 месец разлика/
отдавам го на гмо.....не знам..... Thinking

# 73
  • Мнения: 0

Мойри и ние от навършването на месец и половина гукаме и се смее с глас, записах си го защото с каката тези неща някак си ги пропуснах  Sad Сега някак си съм по осъзната и отговорна към всичко, тогава сякаш по набързичко ми минаваха нещата  newsm78

аз пък имам чувството ,че сегашните ни деца се развиват по-бързо  newsm78 /сравнявайки с големият/ ами той тези неща ги правеше в по-късни месеци / поне 1 месец разлика/
отдавам го на гмо.....не знам..... Thinking
Подкрепям те, моята кака която е с 9 години по-голяма се развиваше сякаш по-бавно от Илиан.

# 74
  • Мнения: 16
Момичета, в голяма чуденка сме, не знам дали някоя от вас има наблюдения. Имаме количка екс ландер, само че нямаме кошничка за нея. Знаете ли някой модел, който е съвместим, че оригиналния ми се вижда солен и не ми се дават много пари за това... и тези кошнички - нали стават и за кола. Там пък направо не знам какво да вземем. Колата ни, се оказа, че няма колани от зад - как да фиксираме столчето или кошничката - абе, просто хич не им разбирам на тези столчета... а мъжо още по малко Sad аз съм инжинерния ум в къщи...

Общи условия

Активация на акаунт