Любители на кучета - 30!

  • 71 702
  • 754
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 4 615
Аз... не съм се вяскала от милон години, но просто нямам време. Сега обаче си имам мъничка главоблъсканица, та ако може да ми помогнете... Някой знае ли рецепта за справяне със кучешки страх от котки? Blush Моя Тити като бебе беша дран от котка (почти, котката го закачи и аз го грабнах веднага) и към момента изпитва панически страх от котки. Предстои ми да имам за известен период от време коте бебе. Та идея си нямам как да се справя.

# 586
  • Мнения: 3 118
Аз... не съм се вяскала от милон години, но просто нямам време. Сега обаче си имам мъничка главоблъсканица, та ако може да ми помогнете... Някой знае ли рецепта за справяне със кучешки страх от котки? Blush Моя Тити като бебе беша дран от котка (почти, котката го закачи и аз го грабнах веднага) и към момента изпитва панически страх от котки. Предстои ми да имам за известен период от време коте бебе. Та идея си нямам как да се справя.
Аз се сещам за ТЕС, по начало животните по-добре се повлияват от хората, щото не са толкова задръстени от негативни емоции като нас.
Има и още една по-лесна техника /според мен/:
http://dreamland-bg.com/index.php/topic,3434.0.html
Смея да твърдя, че я приложих три пъти за един уличен куч, дето имаше травма на окото. Не знаех от какво е, но беше толкова сериозна, че имаше замъгляване като перде все едно въобще не вижда с него и я болеше.
А сега пердето го няма!  Shocked Вярвам, че тази техника е помогнала! И понеже е много елементарна нищо не пречи да пробваш и ти! Успех!  Peace

# 587
  • София
  • Мнения: 11 117
Моля някой с пинчер, който има такъв предпазен нагръдник (размер S) да ми даде размер на обиколката! Praynig


Благодаря!

# 588
  • Мнения: 19

Здравейте!

Извинявам се за забавянето и благодаря на всички за съветите.
За нещастие имам лоша новина. Едното от кученцата вече го няма  Cry Дори сега като пиша се разплаках....много се привързах към тях....но не става въпрос за това с проблемното ако, а за другото. Чувствам се много виновна, че не съм направила нещо както трябва и малката душичка си отиде.
Онзи ден не бях вкъщи и се наложи мъжа ми да ги гледа, но за лош късмет го извикаха спешно и го вързаха да чака 6 часа. През това време малките изпуснаха 2 хранения. Той се е прибрал и ги е нахранил, а всичко е било наред и с двете. След това дойде да ме вземе и се прибрахме към 10. Тогава намерихме едното омърлушено, не поиска да яде и пъшкаше. Предположихме, ч е може да е преяло, но така и не се успокои. Цяла нощ го пазих, правих му масаж на коремчето, но нищо. Сутринта го заведохме на лекар веднага след като отвориха. Лекарката потвърди, че се е запекло или е от преяждане. Сложи му спазмалгон мисля, защото го болеше коремчето, вит. В, но не разбрах какъв точно и още нещо. Каза ни, че през деня ще се изходи и ще нормализира дишането. Последно го видях в 10 сутринта, а в 12 и половина, когато се прибрахме за обяд беше вече умряло... Не искам да обвинявам лекарката, защото ползваме винаги нейните услуги и сме много доволни, а не става въпрос само за рутинни неща, а за 2 операции и разни други инциденти. По-скоро съм склонна да мисля, че е било в лошо състояние твърде дълго (около 12 часа може би) и не успя да се съвземе.
Много ми е болно и сега треперя над другото постоянно. Дано да стават по-малко такива трагедии и животинките ни да са здрави и дълго да ни радват.

# 589
  • на морето
  • Мнения: 103
Здравейте, дами и кученца ! Hug

Смърфи е прекрасен -дано му намерите най -добрите стопани ! А сладурчето  , щом първо е попаднало на вас , значи е с късмет...

Тъжно ми стана за кучица -чорапоядка ... Cry Дано стопанката й поне си е взела поука ,ако след време гледа друго куче .

Агнешко , ако котето е наистина съвсем бебе  ,т.е. не щъка насам -натам , не любопитства и т.н е възможно без проблем Тити да го възприеме и дори да го приеме като помощник -гледач. Той няма да прави връзката между скимтящото и безпомощно бебунче и дерящата котка. По -вероятно е да се пробуди някакъв закрилнически  инстинкт и  да го вземе под "крилото си " . Това ,разбира се , са само предположения , но не е изключено точно така да се получи .
Наблюдавайки Лора , мога да кажа , че особенно към малки котета тя е особенно нежна , грижовна и любвеобилна .Страшно се въодушевява като ги види -дори и непознати , срещнати на улицата , някъде в градинка , под кола или храст .Колкото по-малко , толкова по -голява е радостта .Иска да ги подуши , да ги оближе ...То са едни подскоци , едно скимтене , едно мятане на опашка ..гледа ту мене , ту котето , после " пърха " около него " ...и пак при мене , при него ...Все едно ме "врънка " : "..Ама виж го къкво е малко , какво е сладко , ..хайде да си го вземем ... Mr. Green"...

Предполагам , че сте виждали този сайт и дори може да сте го ползвали , но има много интересни статии на различни обсъждани тук въпроси , както за кучета така и  за други  видове домашни любимци . Аз днес попаднах случайно на него  давам линк :
http://petvet.bg/Articles

# 590
  • на морето
  • Мнения: 103

Здравейте!

Извинявам се за забавянето и благодаря на всички за съветите.
За нещастие имам лоша новина. Едното от кученцата вече го няма  Cry Дори сега като пиша се разплаках....много се привързах към тях....но не става въпрос за това с проблемното ако, а за другото. Чувствам се много виновна, че не съм направила нещо както трябва и малката душичка си отиде.
.....

 Praynig Praynig Praynig Cry Cry Sad
НЕ се обвинявай , мила ! За съжаление се случва ,колкото и да не ни се иска ! Съжалявам за мъничето  Cry Sad .Знам колко е тежко да си свидетел на кончината на едно такова мъничко /младо / създанийце .Знам ,че е жестоко , несправедливо и боли .Знам / минала съм нееднократно / пътя на всички самообвинения и " ..ами ако ..." ..."дали пък .." и "Защо ? " Приеми ,че така е било писано , защото не можеш да промениш нещата . Съсредоточи вниманието и любовта си към останалото бебе , защото то се нуждае от тях, сега дори повече от преди , защото вече е съвсем самичко и си има само тебе . Мислено съм с тебе,стискам ти палци и ти желая сили и късмет !  Hug
И вярвай , че някога , след време , ще се срещнете с него Под Дъгата !

# 591
  • Мнения: 313
Do_de_gE-много съжалявам за мъничето Cry Cry,не се обвинявай,а дай всичко от себе си/което не се съмнявам,че правиш Hug/за да може другото да заякне и да ви радва HugКой ли не е преживял такава загуба,много е тежко,но все пак трябва да сме силни и да продължим да се радваме и грижим за другите сладурковци. Hug
Фийлинг-аз съм пропуснала това с временното настаняване Embarassed Grinning

# 592
  • Мнения: 4 615
Благодаря, благодаря и тук  Hug В другата тема споделих историята на котето и какво е то. Мислех си за закрилническия инстинкт, защото когато се роди дъщеря ми кучето буквално се побърка. Спа под кошчето, като се има предвид, че той по земята не ходи. Пищеше, суетеше се, скимтеше и ставаше ужасно тревожен при бебешкия рев. Но пък от малки котета бяга, а току-що си спомних, че през май също го нападна котка, та... ще си стискам палци.  Crazy

# 593
  • Мнения: 372
Съжалявам за милото мъниче!   Cry

# 594
  • Мнения: 8 163
Доде, разбирам защо ти е мъчно, но в никакъв случай не си приписвай вина. Опитай се да се отърсиш от станалото - нито плач, ни самообвинения могат да върнат кученцето. Концентрирай се върху настоящето. Дори само едното пале да си спасила, пак ще си сторила голямо добро и повече, отколкото болшинството хора биха направили в същата изходна ситуация. Дишай дълбоко и мисли позитивно!

# 595
  • Мнения: 28
Do_de_gE  Cry Много ми е болно като чуя нещо такова.. Съжалявам и съчувствам, но мъника е отишъл на едно по-добро място. Няма да страдаш вечно, прекрасно нещо си направила, ще ти се върне стократно, сигурна бъди  Simple Smile

Feeling много нелепо, просто като те четох и не ми се вярваше.. Защо са позволили на кученце да яде такива неща.. Не обвинявам никой, просто не си го обяснявам..

Марта, обожавам дакелчета. Трябва да се видим някой път  Hug Алекс е лабри, да. Най-нахалният, най-упорит и нагъл тип в градинката.. Ако някой нещо яде, ако се дава водичка на някое кученце, нашата муцуна е там навряна - изблъсква и той консумира. Отвратително нахален е! Не зная на кого прилича такъв и как да го отуча..  Mr. Green
Мъж ми се сети за вас, понеже основно той го води до там. И ние с Арес имаме история, беше ударил един зъб на Алекс на челцето (приличаше на индиец) но бяхме малки още на 3 месеца и оздравя с времето..  Simple Smile  Арес по принцип е малко агресивен и са го изтървали с обучението, то за това и се случи този инцидент  Sad 
Нова мама  Hug момчето е добре вече, утре казаха, че ще го водят на градинката. Много съм благодарна на всички светила, че бе малкият дявол и хъски е жив и здрав  Praynig  Simple Smile

Смърфи е прекрасник  Heart Eyes Ще му пусна муцунката в бука, имам доста приятели и дано всеки споделя.. Да му намерим дом  Heart Eyes

Относно обучението съм ЗА само ако кучо е със стопанина. СамО кученце оставено за обучение при някой анонимник или школа съм твърдо против - бият ги. Знам го със сигурност!

За котушки, имахме проблем, една мацарана ни скачаше в квартала..  после разбрах, че е родила наскоро и си пази малките. Алекс го беше шубе известно време.. уча от малък да не гони котета. Опитайте да избягвате конфронтации или ако толкова го е страх кученце, опитай да застанеш м/у него и котето и да говориш с котушка да я предразположиш, първо тя да отстъпи и насърчи кучо да мине покрай нея.

# 596
  • Мнения: 372
Смърфи е прекрасник  Heart Eyes Ще му пусна муцунката в бука, имам доста приятели и дано всеки споделя.. Да му намерим дом  Heart Eyes

  bouquet       bouquet       bouquet

Дано!      Hug

Макар, че така взехме да се привързваме.   Heart Eyes

# 597
  • Мнения: 224
Марта, обожавам дакелчета. Трябва да се видим някой път  Hug Алекс е лабри, да. Най-нахалният, най-упорит и нагъл тип в градинката...
Мъж ми се сети за вас, понеже основно той го води до там. И ние с Арес имаме история, беше ударил един зъб на Алекс на челцето (приличаше на индиец) но бяхме малки още на 3 месеца и оздравя с времето..  Simple Smile  Арес по принцип е малко агресивен и са го изтървали с обучението, то за това и се случи този инцидент  Sad  
Нова мама  Hug момчето е добре вече, утре казаха, че ще го водят на градинката. Много съм благодарна на всички светила, че бе малкият дявол и хъски е жив и здрав  Praynig  Simple Smile

 KiА , след като обожаваш дакелчета, моето ще те намери. Остава да ни се обадиш, когато дългият му врат те подуши. Hug За такова "нахално" куче, като вашето не се сещам.Сигурна съм, че преувеличаваш. Simple Smile Ако нося вода в кучешката градинка, моят Мики пие последен. Вечно има желаещи, не сте само вие, споко.  Дано мъж ти ни е споменал с добро, след като се е сетил за нас.  Simple Smile Браво на Арес за неговото възстановяване.
Доде, няма да повтарям думите на момичетата. Изпращам ти цялото си съчувствие. Гледай напред! Hug Heart Eyes
Агнешко, малкото коте по размери и поведение не би трябвало да е заплаха. Ако мястото за отдих, купичките за храна и играчките на кучето са в сигурна зона, не би трябвало да има проблем. Осигури същата зона и за котето, въпреки че ще си влизат в териториите, бързо ще разберат за какво става дума. Успех! Hug
Мики откри, че на този свят има орехи. Засега е хапнал половин орехова ядка за два дни. Другата половина е скрита ooooh!

Последна редакция: чт, 27 сеп 2012, 20:18 от marta1

# 598
  • Мнения: 4 615
Бях забравила колко уютно е в тази темичка. За храна и играчки май не се тревожа. Тити споделя и храна и играчки, да не кажа подарява. Хлапето си пада по кучешка храна, кутрето по човешка... Искрено се надявам и с мачето да се разберат и да остане и то с нас.

# 599
  • Мнения: 2
И ние от няколко седмици се сдобихме с другарче - голдънче, сега е на 3 месеца бебче.

Моята дъщеря имаше панически страх от кучета, пищеше само при вида на куче, дори и да е зад ограда, вързано и далеч от нея. Вече имаме голям прогрес в това отношение - обичаме си бебето и не ни е страх, освен, когато лае (но се надявам, че и това ще превъзмогнем скоро).

Та, нашето бебе се казва Кейси и гризе всичко наред. Преди да роди дъщеря ми имах ротвайлер, който докато беше малък, буквално изгриза цялата къща. После, като порасна, беше най-послушното куче на света. Сега имаме нови мебели и правя всичко възможно да ги предпазя, мажа ги с оцет и с репелентен спрей, ако някой знае още някакви ползени техники, да помага Simple Smile

Не сме се научили още и да си вършим работите навън, бях забравила колко е трудно и дълго Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт