Любители на кучета - 30!

  • 71 966
  • 754
  •   2
Отговори
# 600
  • Мнения: 4 615
Репелентния спрей не помага ли? Когато преди 5 години си осинових Свинчо си купих един на "фрискис". Наричах го спрея чудо. Тити се изпаряваше в мига, в който го надуши. А похапваше разни неща, не е като да не се е пробвал. Мислих това да пробвам и с котето.

# 601
  • Мнения: 2
Има някакъв ефект, но не е това, което се надявах. Нашият е марка "Zolux", десетина лева.

# 602
  • Мнения: 8 163
Амарантин, искам да го видя това бебе Кейси! Пък!  Crossing Arms

Дайте му полезни неща, които изтощават челюстните мускули. Играчки от типа KONG са идеални. Или големи кокали (съобразени със захапката, разб. се).

# 603
  • Мнения: 87
Здравейте , момиченца.
Аз не съм писала във вашата тема, но имам великолепна кучка Чара на 14 години, която всички много обичаме. а децата обожават.
Проблемът е, че почвам да се съмнявам за пиометра. Лятото сме на морето и възможно ли е това да и влияе хормонално?Едва ли, нали? водих я вече два пъти във Варна в клиниката, там и правиха ехография и кръв,и казват, че всичко било добре, въпреки това обаче проблема продължава - пие много вода, отказва някои храни ( а беше много лакома иначе) и има едно водно кърваво течение, което аз лично вече почвам да се съмнявам, че е разгонване, защото продължава вече четвърта седмица, а досега никога не е било така.
Много съм притеснена, защото от вчера тя почна и да спи повече отколкото е обикновено,почти непрекъснато, а е иначе много буйна и много жизнена.Спря да пази и спря да лае, а иначе пази и фучи като танк наляво и надясно и е шумна и гръмогласна.
Четох, четох, за тази пиометра, разбрах, че е много коварна ,внушавам ли си нещо, или пък докторите не правят каквото трябва, какво ли,говорих и с приятели и вече съм много объркана. Ако има някой с опит с подобен проблем, моля да сподели.

# 604
  • Мнения: 224
Амарантин, искам да го видя това бебе Кейси! Пък!  Crossing Arms
И аз искам снимка на Кейси. Пък+тропане с краче(два пъти)! newsm53

Ara_bella, аз съм с мъжко кученце и не мога да ти помогна от личен опит, но едни хора, с които говорих, имаха подобен проблем. При тях ставаше дума за настинка. newsm78 Успех! Praynig
Когато се успокоиш и намерите решение на проблема, дай да видим Чара.
Данък-снимка се плаща тук! Twisted Evil

# 605
  • Мнения: X
Amaranthine добре сте направили. Моите и двете ги беше страх от кучета, сега има огромна разлика в това отношение. Огромна. Много съм доволна. Интересното е, че първо взехме от свекърва ми едно коте, от което те изпадаха в още по-голям страх, затова и го върнахме обратно и след голямо чудо си взехме кучето, което ще стане голямо, един от родителите му е овчарка, та сега, като се изправи е почти, колкото малката, но им помогна да преодолеят този страх.

Не разбирам защо българите имат ужасния навик да си разхождат кучетата без каишка навсякъде.
Вчера един голдън го бутна кола, по-точно той бутна колата на Цариградско, че и от уплаха, като щукна по булеварда това животно, хеле хвана го стопанина му и такъв бой му удари, че не знам кой шок е бил по-голяма за хайванчето. Ами може ли да го пуснех на най-оживеното кръстовище без каишка....
После, като се разхождахме с моето куче, ами като започнаха да търчат едни ми ти големи кучета да го душат....ми добре, ама ако някое реши ей тъй да каже гриз, нито аз, нито стопанина му можем да отреагираме бързо. А той е малък, още не се е научил как да посреща кучета и не искам да има лошо преживяване, което да го направи агресивен към кучета за в бъдеще. Нямам думи просто, откакто имам куче все повече се затвърждава мнението ми, че е пълно с невъзпитани стопани, ама пълно.

Иначе в момента сме карикатурата на кварталните кучета, защото ушите му се изправят, едното направо си се е изправило и се вее, като знаме на главата му другото е, клепнало, като каскет на комбайнер, много е смешен милия, пък са и едни големи, баш, като на заек, ходи и люшка ония ми ти уши и току някой ми извика "калций му давай, калций".

Последна редакция: пт, 28 сеп 2012, 10:17 от Анонимен

# 606
  • София
  • Мнения: 11 122

Не разбирам защо българите имат ужасния навик да си разхождат кучетата без каишка навсякъде.
Вчера един голдън го бутна кола, по-точно той бутна колата на Цариградско, че и от уплаха, като щукна по булеварда това животно, хеле хвана го стопанина му и такъв бой му удари, че не знам кой шок е бил по-голяма за хайванчето. Ами може ли да го пуснех на най-оживеното кръстовище без каишка....


Ужас...

# 607
  • Мнения: 972
Според мен,когато някой взема да отглежда куче,трябва преди това да минава на психо тест! Да го проверяват така,както проверяват семействата,които осиновяват деца.
То същота като да си пребиеш детето,след като е паднало от пързалката! ooooh!

# 608
  • Мнения: 313
Амарантин, искам да го видя това бебе Кейси! Пък!  Crossing Arms
И аз искам снимка на Кейси. Пък+тропане с краче(два пъти)! newsm53
и аз,и аз Flutter
 Ara_bella-за първи път чувам тази болест или каквото е там,но дано се окаже нещо не толкова сериозно.Стискам ви палци Hug
Относно децата-имаме куч преди детето.Куч лае чат пат и до към годинка малката не реагираше на лаенето,но после почна да примигва или пък да търчи към мен при лаенето.Сега вече свикна ,че дори й се кара като се разлае и я строява Mr. GreenХоди и досажда,реши я,дърпа я и тн-знаете как е.Имаме съседко пинчерче,което всяка вечер го извеждат и наскоро малката взе да досажда и на него,искаше да го храни с листа и му ги буташе в муцунката.Няколко пъти казах да не му досажда,че не е нашето куче,та накрая пинчера се изнерви и леко й джафна по ръцете-така и не разбрах дали я одраска или не,но нашата се разрева и каза,че я бил ухапал.Както и да е,не виждам да има трайна следа от тази случка,защото налита на други кучета да ги гали,но при по-малките я е страх,тъй като те скачат и дъвчат всичко навред,що видят Laughing Laughing
То същота като да си пребиеш детето,след като е паднало от пързалката! ooooh!
много точно сравнение-не стига ,че си виновен,ми дори и ще го набиеш.Недопустимо  Naughty ooooh!

# 609
  • Мнения: 8 163
Вчера един голдън го бутна кола, по-точно той бутна колата на Цариградско, че и от уплаха, като щукна по булеварда това животно, хеле хвана го стопанина му и такъв бой му удари, че не знам кой шок е бил по-голяма за хайванчето.
#Cussing out Ето до какво води несъобразяването с факта, че кучето е КУЧЕ.

И каква поука си е взело животното? Че ще бъде отново напердашено зверски затова, че е позволява да бъде хванато от стопанина си в критична ситуация.

Ара Белла, смятам, че само обстоен ветеринарен преглед (второ мнение) и кръвни тестове ще дадат правилен отговор.

# 610
  • Мнения: 2
Ето я нашата сладурка в деня, в който я взехме:

# 611
  • Мнения: 372
#Cussing out Ето до какво води несъобразяването с факта, че кучето е КУЧЕ.

И каква поука си е взело животното? Че ще бъде отново напердашено зверски затова, че е позволява да бъде хванато от стопанина си в критична ситуация.

Точно!    Tired

Ооо, Amaranthine, приказна е!  Simple Smile

# 612
  • Мнения: 313
хехехе,Amaranthine-страхотна белушка си имате,жива и здрава и много радост да ви носи Hug Hug

# 613
  • Мнения: 8 163
Амарантин, красотичка! Сега вече сте официално членове на бг-маммската кучешка глутница Wink

# 614
  • София
  • Мнения: 11 122
Леле какъв сладкиш.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт