ВМ-НВХ рецепти

  • 465 437
  • 528
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
чийзкейк по идеята на Шоки с малко моя интерпретация:


блат от разбити белтъци, смесен с млени лешнини и масло - запекох го във фурната
сложих отгоре сместта - 200гр Филаделфия, 200 гр квасена сметана, 2 жълтъка, 100 разтопен Линд 85%
след 45 мин във фурната стана нещо наистина кадифено

# 76
  • Мнения: 6 346
какъв хляб да ям от тези уж "диетичните" newsm78

Най-диетичният от наша гледна точка вариант е домашно приготвени сухари от семена и ядки. Ето една рецепта:

200 грама слънчогледово семе
50 грама ленено семе
50 грама сусам
50 грама пшеничени трици
2 с.л. хуск
малко сол
500 мл вода

Всичко това се забърква на тесто. Оставя се да постои 10 минути. Разделя се на две (за 2 партиди) и едната половина се разстила върху хартия за печене. Предварително се разрязва, за да може после да се разчупи лесно. Пече се на 160 градуса за 1 час и 10 минути. След това изпичате по същия начин и втората партида.

И друга:

Сусамени сухари

150 грама белен сусам
100 грама настърган кашкавал
1 яйце
0,5 ч.л. сол
евентуално подправки за поръсване (напр. розмарин)

1. Всички съставки се смесват.
2. Сместа се разстила върху тава, покрита с хартия за печене, за да се получи тънък правоъгълен лист от тестото. Краищата се подравняват. Поръсва се евентуално с розмарин или нещо друго за овкусяване. Тестото може също да се разточи в тавата (слага се пластмасово фолио и се разточва, за да се тънко и гладко).
3. Пече се на 175 градуса за 10-15 минути, като внимаваме да не загори. След това се нарязва на парчета и всяко се обръща.
4. Фурната се изключва и сухарите се оставят да се изсушат на остатъчната топлина за няколко минути.

А от купешките може да се купуват сухари FinnCrisp.

# 77
  • Мнения: 6 346
А можеш да си правиш и носиш и кокоски:

За една порция: 100 грама кокосови стърготини (напоследък слагам 110 - 115 грама), 1 яйце и към 50 грама масло (може и 30-40 според мен, защото определено става доста мазничко, макар че е много вкусно и засищащо). Яйцето и кокосът се смесват и се оставят да престоят за няколко минути. Разтопява се маслото и се добавя към сместа. После се пече в намазнена формичка или още в силиконови форми (силиконовите улесняват значително процеса). Слагам и доста канела в сместа, може и някакъв друг аромат, какао например, ванилия.

# 78
  • SA
  • Мнения: 3 196
Кокоски с извара

3 с.л. кокосови стьрготини
1/3 ч.л. бакпулвер
1 голямо яйце
3 с.л. извара
2 с.л. кисело мляко ( изварата ми е доста гьста)
сол, подправки - по желание ( аз не слагам)

Смесвам кокосовите стьрготини с бакпулвера и яйцето. Оставям сместта да престои за 1-2 минути. След това прибавям изварата и киселото мляко и получената смес разпределям в малки силиконови формички. Пека в микровьлновата фурна на максимална мощност за 4 - 5 минути.

Резултатьт , намазан с маскарпоне :

Последна редакция: ср, 20 фев 2013, 15:43 от kameloth

# 79
  • Мнения: 200
Сетих се за една рецепта за бърз кокосов хляб. Обичам видеорецептите или онагледените с картинки. ( провокира ме Камелот   bouquet )


 
Превод на рецептата:
1-2 супени лъжици разтопено масло или кокосово масло
2 яйца
2 чаени лъжички кокосово брашно, с връх (коригирайте, ако е необходимо)
1/2 чаена лъжичка бакпулвер

Разбийте яйцата в разтопеното масло или кокосово олио. Добавете кокосовото брашно и бакпулвера и разбъркайте добре.

Изсипва се в купа за микровълнова. На висока степен 1:30-2:00 мин.
Когато се охлади достатъчно, обиколете с нож по краищата и обърнете в чиния. Нарежете и добавете любимата си гарнитура.
Можете да заместите с ленено или бадемово брашно кокосовото брашно, но ще трябват около 2 супени лъжици, а не 2 чаени лъжици .

Аз съм го правила и с кокосови стърготини и във фурна във форма за мъфини. Може и стърготините да се смелят на брашно.



# 80
  • Мнения: 200
А това е вариант на упситата на Шоки   bouquet



Тук има и други видеорецепти Low Carb Bread Recipes

# 81
  • Мнения: 200
Още една любима рецепта за рачешки кексчета- Crab Cakes



но аз не ги пържа, а ги пека във фурната в различни форми.
Правя ги с риба, пилешко, свинско и с различни подправки. Стават страхотни 'хлебчета', ако се смелят всички съставки. Слагам цели яйца, не само жълтъци.

# 82
  • Мнения: 6 346
ГАЛИ_ГЕ, страхотни линкове, много благодаря!  bouquet А аз харесах едно видео на същата мацка - ряпа, сварена и изпечена като "пържени картофи": http://youtu.be/Xyd9qvSlAfM Много добре изглежда, а и като знам колко вкусно става гулията, нарязана като за пържене и изпечена на фурна, ми се събуди любопитството и към ряпата (която иначе не ям Embarassed).

# 83
  • Мнения: 6 346
Вариация на рецептата за кокоските, с която е открита тази тема:

2 с.л. масло
100 гр кокосови стърготини
2 яйца

Маслото се разтопява. Добавят се стърготините и двете яйца и се оставя за няколко минути, за да набъбне леко кокосът. После се пече в микровълновата на максимална мощност за 2 минути. Може да се поднесе с горски плодове и/или течна сметана.

# 84
  • Мнения: 200
Аз да припомня рецептата на Петя   bouquet, но вариант с кайма. Наистина става мнооого вкусно
Руло от бекон и свинско:
Ето линк към албума със снимки:
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=14080&AlbumId=127396
Правих го за Нова година. Страшно вкусно – рецептата не е моя, снимките също

Продуктите са 1 пакет бекон нарязан на дълги ленти, около 1,5-2 свинско месо (каквото обичате). За плънката:  изрезките от бекона  и месото, по желание може и гъбки.
Оплита се бекона и върху него се налага разцепеното месо, така че да го покрие. Подправките са по желание. Ние използвахме готова на Котани в червеното пакетче за месо. Отвътре се слага плънката и се завива. Може да се пече и във алуминиево фолио, но залепва на места бекона.
Рулото става също и със пилешко месо.  
BACON BOMB EXPLOSION - Video Recipe

# 85
  • Мнения: 200
Ето един сайт с много нисковъглехидратни рецепти , но е на английски. Рецептите са със снимки, което мен много ме радва.

Още един хубав блог с много КОКОСОВИ РЕЦЕПТИ  и How to Use Coconut Oil: There are Hundreds of Uses of Coconut Oil!

# 86
  • Мнения: 200
Fried Egg Snack    аз добавих и ситно накълцан бекон




# 87
  • Мнения: 6 346
Утре мисля да пробвам тази рецепта:

Съставки:

1 чаша (= 120 грама) сурови орехи
450 грама моркови, нарязани на кубчета
60-90 грама масло
3 яйца

Указания за приготвяне:

Предварително включете фурната на 175 градуса. В кухненски робот смелете орехите на брашно. Прехвърлете ги в купа. Смелете морковите, докато придобият вид по-скоро на пюре, отколкото на настъргани моркови.

Разтопете маслото (може в микровълнова), но не го прегрявайте. Разбийте яйцата заедно с маслото, докато се смесят добре. Постепенно прибавете морковите и смлените орехи.

Изсипете сместа в леко намазнена форма и печете 35 - 40 минути.

Взето оттук: http://www.marksdailyapple.com/carrot-walnut-bread/#ixzz2Lk2gQa1z



Аз мисля да направя по-малко количество, примерно 2/3 от пълната доза, като смятам да използвам наполовина орехи и наполовина ленено семе.

# 88
  • Мнения: 100
Безглутенов нисковъглехидратен хляб

150 гр смлени бадеми
100гр суров сусам
60гр кокосови стърготини
5 яйца
100гр заквасена сметана
100гр кисело мляко
1 бакпулвер
50гр краве масло
щипка сол
1/2 ч.л. джинджифил на прах

Маслото  се разтопява и всички съставки без киселото мляко и бакпулвера се разбъркват в голяма купа до хомогенна смес. След това бакпулверът се изсипва при киселото мляко, разбърква се докато шупне и се излива в останалата смес. Тестото се излива в подходяща форма (правоъгълна или кръгла за кекс) и се пече до златистокафяво или суха клечка за зъби на температура 180 градуса.

Много е вкусно и върви на всичко.

Шоколадов мус

заквасена сметана (Юпер, ЕлБи, Пилос)
1 ч.л. мед
пълномаслено какао (ИОН, Биосет Тъмно, Джордани)

Разбърквате всичко, като меда е само за нюансиране на вкуса, основни са сметаната и какаото. Колкото повече какао, толквоа по-шоколадов е вкуса. Освен това се получава едно пухкаво усещане като вкус. Да ви е сладко!

# 89
  • Мнения: 100
Шоколадова фантазия

За 1 порция:

2-3 с.л. пълномаслено какао
1 с.л. кокосово масло студенопресовано (заради аромата)
 1-2 с.л. заквасена сметана
няколко капки мед

Смесвате какаото и маслото и разтапяте в микровълнова фурна докато стане течно. Разбърквате до хомогенна смес. Може да добавите капка мед на вкус. После сипвате сметаната в сместа - изглежда като бита сметана на вид. Поръсвате с още малко мед за красота. Може да гарнирате с плод по избор.

Аз го ядох с ябълки, а пролетта ще е супер с ягоди, мммммм... На вкус е горчиво от какаото, а сметаната го облагородява. Освен това захарта е почти на абсолютния минимум.  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт