Кога мъжът е готов за дете...

  • 55 720
  • 838
  •   1
Отговори
# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 565
Вероятно моят мъж е единственното изключение от правилото. Той беше този който много искаше бебе. Аз се дърпах. Не бяхме престаряли - само по на 26 г.Успях да го уговоря да изчакаме с една година . Но само толкова беше.  Embarassed

# 31
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Той мъжа ми искаше бебе още като беше на 19 (на толкова го взех) ама аз се дърпах по ред причини и той някак се отказа от идеята за двете бебета едно след друго  Laughing Когато след години аз поисках, той се дърпаше с аргумента "Рано ми е още"  Laughing нито съм го натискала, нито съм го врънкала постоянно а го оставих сам да узрее за тази идея. Отне му 3-4 месеца, един ден просто ми предложи да започнем опитите, имахме късмет че стана от първия месец бебето. А след още един разбрахме че ще са близнаци. Беше си навил на пръста че ще са момичета още преди да разберем пола. Но мисля че истински осъзна че е татко като ги видя за пръв път. Много е грижовен към децата  Heart Eyes
Наскоро ми подметна че съм го излъгала и рано се е прежалил да има деца, но пък бил доволен че вече е минал по пътя на памперсите и количките  Heart Eyes

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 6 220
В крайна сметка,се изяснихме и ще започнем постепенно и бавно с опитите. Grinning

Вие поне сте се изяснили... Щото нашто "изясняване" завърши със "сега не искам, по-нататък може и да поискам, сега няма време за деца". Вярно е, че много работи и все работа и проекти в главата му, ама аз намекнах, че това "после" може и да е никога, щото сме прехвърлили вече 30-те... И аз си мисля, че може просто да не иска деца от мен, но пък държането му говори друго. Смятам да изчакам няколко месеца и отново да говоря... Confused

# 33
  • Русе
  • Мнения: 90
Секси, много се радвам, че сте постигнали консенсус  Hug
Да, Тинтина, говорете отново. Аз съм на мнение, че в една връзка трябва да има открит словесен диалог, за да е успешна тя. Ама да пипаш с меката ръкавичка  Wink
Успех на всички  Peace
P.S. Сега, когато вече и приятелят ми е съгласен и вече от няколко месеца работим по въпроса, започнах да се притеснявам, че аз няма да се справя и май се разубеждавам  Embarassed

# 34
  • Мнения: X

P.S. Сега, когато вече и приятелят ми е съгласен и вече от няколко месеца работим по въпроса, започнах да се притеснявам, че аз няма да се справя и май се разубеждавам  Embarassed
[/quote]

Мислиш,че няма да се справиш с това да бъдеш майка? Внушение е това. Във всяка жена е заложен майчиния инстинкт. Убедена съм,че когато за първи път гушнеш новороденото си бебенце,подобни мисли изобщо няма да ти минават през главата. Тъй че кураж и успех! Hug

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 6 220
Аз съм на мнение, че в една връзка трябва да има открит словесен диалог, за да е успешна тя. Ама да пипаш с меката ръкавичка  Wink

И аз съм на това мнение, но е много тънка границата между словесния диалог и словесния натиск  Blush
А ти не се притеснявай, всичко ще е наред!

# 36
  • Русе
  • Мнения: 90
Благодаря Ви за подкрепата  Hug

# 37
  • Мнения: 7 007
OAKFINGERS, на мен сега почна да ми хрумва, че не ставам за майка Laughing, в 4ти месец. Ама късно е, чадо. Може би на всички им минават такива мисли? Или просто аз наистина съм ужасен темерут. Embarassed

Аз имам богат опит с мъжете и искането на деца. Laughing
По време на първия ми брак, много исках бебе, ама наистина много. Той успя да ме убеди, че сме малки и финансово нестабилни (бяхме, но аз вярвах, че можем да се справим) и да почакаме, докато завършим. Да, ама през това време, докато чаках и си се надявах 3 години, той беше спрял да ме обича...Започнахме опити все пак (преди да осъзная, че нещата не са същите вече), слава богу, не се получи тогава, разделихме се на 24 години. От тая връзка разбрах, че с настояване, говорене и "моля те" не става.
Следващият беше много по-голям, на 31 беше. Уж бяхме говорили, че искам сериозна връзка, семейство, деца в скоро време, уж и той искаше, обаче беше ужасно неспособен да поеме такава отговорност и да заживеем сами. Там имаше намеса и на майки и сестри и въобще, бла. Разделихме се окончателно след 2 години и половина мъки да създам нещо, което явно не се получаваше, ама като съм тъпа и упорита.
Сегашната ми връзка започна след като му казах, че аз сериозни връзки не мога да имам (изхождайки от горните два примера, че явно не ми се получава  Crazy), работя на 2 места, уча и деца не ща в скоро време (наистина се бях отказала от идеята). Малко по малко обаче някак успя да ме излекува от раните. Заговорихме за сватба и бебе след нея, за догодина, аз бях спокойна и щастлива, че най-накрая всичко ще е наред. Докато изведнъж не ми изчезна за една седмица до родния си град, и като се прибра, каза: "дай да си направим бебе" и аз  Shocked, стори ми се невероятно, че го иска толкова бързо, само 4 месеца бяхме заедно. Ама пък се навих, кой да ти чака още година и половина Blush То късмет, стана от първия път. Сега вместо бебе след сватбата, ще имаме бебе на сватбата.  Laughing Голяма гордост го тресе, че ще става татко, много се радва, много се грижи за мен. На почти 29 е, винаги е искал семейство и деца, традиционалист един вид  Laughing Не сме цъфнали и вързали финансово, но сме относително спокойни, то винаги може по-добре Wink
Та гледайки двамата ми бивши (аз съм от лудите, които поддържат контакт с бившите  Laughing), и двамата в момента са толкова далеч от идеите за семейство и деца...Особено бившият ми съпруг е толкова недорасъл, милият, че имам чувството, че никога няма да стане сериозен човек  Crazy
Може би има различни типове мъже - някои искат, други не и се чудят как да отлагат, трети отлагат, свикват с идеята, а накрая даже им харесва като имат резултата пред себе си.
Айде стига толкова Mr. Green

# 38
  • Русе
  • Мнения: 90
Охохохо, Еовин, така ме развесели с разказа си   bouquet Със сигурност не ти е било лесно, но пък звучиш толкова положително и устремено. Много успех ти желая! Ама как само приповдигна настроението тук - всяко зло за добро  Grinning
*offtopic* Аз също смятам, че поддържането на добри отношения с бившите е важно - били сте нещо много повече от приятели все пак, не може току-така нещата да се разтурят.

# 39
  • Мнения: 9 445
OAKFINGERS, на мен сега почна да ми хрумва, че не ставам за майка Laughing, в 4ти месец. Ама късно е, чадо. Може би на всички им минават такива мисли? Или просто аз наистина съм ужасен темерут. Embarassed


докато не гушнеш бебето няма как да знаеш дали ставаш за майка. Личен опит. Винаги съм искала да имам деца, ама така абстрактно. Когато едната ми приятелка роди първото си дете, аз бях свободна и необвързана. Каква, мислиш, беше реакцията ми спрямо нейното бебе - пълно отричане. Покани ме на питката - всички искат да гушкат бебето и му се радват, аз - не. Въобще не исках да го докосвам, камо ли да го гушкам и да казвам, какъв е хубав. направо след 15 минути исках да си ходя. Виждах един ревлив вързоп и нищо повече. Когато аз родих първото си дете обаче, нямах никакви съмнения кой е майка му и дали съм достатъчно квалифицирана за тази работа. Сега имам 2 деца.
Казвам ти това, защото аз не съм от тези жени, които се чудят как ли изглежда бебето им в корема, дали е момче или момиче, нито му говорех и т.н. Просто знаех, че съм бременна, и че детето ще се роди напълно живо и здраво. Толкова ми стигаше да съм щастлива.

# 40
  • Мнения: 7 007
Дени, благодаря ти много! И аз се оказах от тези и от няколко места чувам "горкото бебе"  Embarassed, защото нямало да го обичам, та почнах да се чудя дали няма истина в техните думи  Blush
Казвам ти това, защото аз не съм от тези жени, които се чудят как ли изглежда бебето им в корема, дали е момче или момиче, нито му говорех и т.н. Просто знаех, че съм бременна, и че детето ще се роди напълно живо и здраво. Толкова ми стигаше да съм щастлива.

# 41
  • Русе
  • Мнения: 90
Благодаря Ви, Еовин, Дени!

# 42
  • Мнения: 7
Привет на всички! Та и аз да споделя по темата... С мъжа ми сме заедно от близо 5 години, аз съм на 24, а той на 32 и двамата искахме бебе, но нещо се случи изведнъж. Мъжът ми се повлия от примира на близки семейни приятели, които след раждането на детето им започнаха много да се карат и са пред раздяла. Оказа се , че мъжът на моята приятелка въобще не е искал бебе и сега постоянно го натяква на жена си, започна да малтретира физически и психически и двамата (а бяхя много щтастлива двойка от дълги години). В следствие на това сега не мога и да отворя дума пред моичкия. Чувам само  - не му е времето, да не се изпокараме и ние, дали ще можем да го възпитаме добре заедно и т.н. Мисля, че го достраша, а аз все по - силно искам детенце.

# 43
  • Мнения: 6 395
Тогава е време да се събирате повече с щастливи семейства, на които децата не са им ИЗВИНЕНИЕТО за кавгите.

От личен опит, мъжът насилник ли е, то дали ще има или няма да има дете, то той ше намира поводи да тормози жената. Работя с домашно насилие повече от 6 години и имам опит с подобни ситуации, детето само може да усили и да искалира напрежението в семейството, но не епричината , то е вече съществувало.

Така , че си поговорете открито с партньора, изяснете дали имате поводи за притеснение и дали имате нещо не изчистено в отношенията, задай му въпроси как по- точно и с какво детето ще провокира кавги? Пречка и тежест ли е според него едно дете. Каква ще е разликата за взаимоотношенията ви и семейството ви, ако имате дете сега или някъде в бъдещето?

# 44
  • Мнения: 7
Разбира се, че детето в никакъв случай не е причина за агресията на мъжа (той най - вероятно си е такъв). Благодаря за съвета, не съм се опитвала да водя този разговор, но моят партньор никога не е бил груб с мен и едва ли бебенце ще промени нещата. Едва ли обаче той го осъзнава, незнам каква е причината при него. Ще поговорим и дано да разбера.

Общи условия

Активация на акаунт