От септември по TV7- "Великолепният век"

  • 60 672
  • 725
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 0
Може ли да попитам някой знае ли имената на героите какво значат? Четох, че Хюрем е "сияйна" , но дали е така? А Махидевран- как ли се тълкува? Хатидже? И защо майката на Сюлейман е наречена Валиде султан, а не Айше султан?

# 241
  • Мнения: 0
Може ли да попитам някой знае ли имената на героите какво значат? Четох, че Хюрем е "сияйна" , но дали е така? А Махидевран- как ли се тълкува? Хатидже? И защо майката на Сюлейман е наречена Валиде султан, а не Айше султан?

Махидевран мисля, че беше благоуханна пролет или нещо такова...Не всички имена имат някакво значение, някои са непреводими , както е Хатидже.
А Валиде е титла, не е име и означава майка на султана и управляваща харема му.   Peace

# 242
  • Мнения: 0
Може ли да попитам някой знае ли имената на героите какво значат? Четох, че Хюрем е "сияйна" , но дали е така? А Махидевран- как ли се тълкува? Хатидже? И защо майката на Сюлейман е наречена Валиде султан, а не Айше султан?

Махидевран мисля, че беше благоуханна пролет или нещо такова...Не всички имена имат някакво значение, някои са непреводими , както е Хатидже.
А Валиде е титла, не е име и означава майка на султана и управляваща харема му.   Peace

Много благодаря, Елена!   bouquet

# 243
  • Мнения: 1 012
Хатидже идва от арабското Khadija, първата жена на пророка Мохамед.

# 244
  • Мнения: 0
Хатидже идва от арабското Khadija, първата жена на пророка Мохамед.


RominaB, и аз благодаря за информацията!  newsm10

# 245
  • Мнения: 120
Скоро нищо чудно да са едноличен лидер. Определено с филма ТВ7 ще си вдигнат версиите и може би парите ще си върнат от рекламите. Днес даже по радиото чух да рекламират за филма. Никой не е правел толкова голяма реклама за определен филм в България. БТВ тотално свалиха гащите с това "Къде е Маги" - голяма простотия. Сега може би очакват с "Пепел от рози" да си върнат рейтинга, но там голяма сапунка стана.

# 246
  • Мнения: 1 012
Скоро нищо чудно да са едноличен лидер. Определено с филма ТВ7 ще си вдигнат версиите и може би парите ще си върнат от рекламите. Днес даже по радиото чух да рекламират за филма. Никой не е правел толкова голяма реклама за определен филм в България. БТВ тотално свалиха гащите с това "Къде е Маги" - голяма простотия. Сега може би очакват с "Пепел от рози" да си върнат рейтинга, но там голяма сапунка стана.

Вторият сезон на Пепел от Рози е голяма боза... А това "Къде е Маги" не знам откъде го измислиха, ама въобще не струва, ако мислят с него да борят конкуренцията... То и в Турция ВВ е на първо място по рейтинг.

# 247
  • Мнения: 7
RominaBсамо за информация......."Къде е Маги" не е българска продукция.Има го на турски  "Къде е дъщеря ми"и там е МИЛИОН пъти по-добре изигран със страхотни актьори и режисьори!Както казват във форума на филма"претоплена манджа"..нещо от рода на "женени с деца" български вариант... Joy Joy Joy

# 248
  • Пловдив
  • Мнения: 3 363
Оригиналът е чилийски - "Къде е Елиза?", и знам, че скоро го въртяха някъде

# 249
  • Мнения: 9 788
Привет Hug Хубав уикенд Grinning Grinning Grinning








# 250
# 251
  • Мнения: 174
Макар че не е по темата, "Къде е Маги" не ми хареса и на мен.
"Великолепният век" е сто пъти по интересен. Някои хулят турските серияли, но конкретно за този филм виждам много познати ситуации. Те турците са си били такива - осъдят някого, отсичат му главата - във "Време разделно" когато отсичат главите на хората в Роженския манастир. И там има италианец, който служи на Ибрахим, който съответно е взет за еничарин като малък, и там има интриги между турците, има и справедливи, и подли.
И във нашите хубави серияли от соца, като филма за цар Симеон и за хан Аспарух, като "Мера според мера"и там има интриги, и там има борба за власт и там жените в сянка спомагат за взимане на важни решения.  С такива думи оборвам околните да гледат, това е художествен филм по исторически събития и не е лошо да си запознат с културата на други държави, било то и съседите ни поробители.
Лошо е, че сега не се снимат български филми, с които да се гордеем, да разкажем на всички за това, каква могъща държава сме имали, за битките ни, за народа ни. Нека направят филм за цар Самуил, за поробена Македония как се е борила за освобождение. Дори вчера четох във Стандарт, че се знае за книжа на Васил Левски в един съндък, заровен под земята, в едно село и не може да се разкопаят и извадят, а само се прехвърля топката от една институция на друга. само Канал едно пуска късометражни документални филми за исторически събития. На тая техника, с тези компютри, се снимат филми от рода на "Къде е Маги", за марихуана и барове и пиенето на тинейджърите. Определено бТВ се изложи, като заложи на този сериал.
Стана дълго и объркано, но дано сте ме разбрали.
Да допълня - и ние имаме такива красоти - който е ходил в град Мелник и е посетил Кордопуловата къща, ще ме разбере какво имам в предвид. Същите миндери, възглавнички, същите шарени стъкла, огнището, ресначите, рисуваните стени и плочките. Даже е имало и стая за сауна. Да, ама няма филм за това, да се похвалим и ние с нашето културно наследство.

Последна редакция: сб, 15 сеп 2012, 11:20 от *Mira*

# 252
  • Мнения: 9 788
МИРА Hug  Hug  Hug

# 253
  • Мнения: 0

Скоро нищо чудно да са едноличен лидер. Определено с филма ТВ7 ще си вдигнат версиите и може би парите ще си върнат от рекламите. Днес даже по радиото чух да рекламират за филма. Никой не е правел толкова голяма реклама за определен филм в България. БТВ тотално свалиха гащите с това "Къде е Маги" - голяма простотия. Сега може би очакват с "Пепел от рози" да си върнат рейтинга, но там голяма сапунка стана.

 Laughing Лично на мен TV 7,ми е лидер от около половин година.След като се разочаровах от новините на БТВ-ту,които всяка вечер си противоречат сами и след като чаках Блатечки да ми изяде лещата,пробутвайки ми Войото си,тотално ме загубиха.
"Пепел от рози"го харесах,но го изгледах в YouTube с превъртане,без да разбирам езика и мисля,че ми е достатъчно.Относно "Къде е Маги"-абсолютна тъпня е и как не се научиха тия наши актьори,че да се играе не означава да се рецитира и декламира.Много са изкуствени и аман от преиграване.
Не,няма как да ме задържат,нито с новини,нито вече след 20.00ч. Няма как да не повторя Великолепния Век,който ме накара да стоя будна и да го изгледам за 48 часа,без да спя.

Вторият сезон на Пепел от Рози е голяма боза... А това "Къде е Маги" не знам откъде го измислиха, ама въобще не струва, ако мислят с него да борят конкуренцията... То и в Турция ВВ е на първо място по рейтинг.
Не само в Турция ВВ е на първо място по рейтинг,доколкото аз знам,дават го в около 40 страни със същия успех както в Турци.

И накрая само да споделя,че след новинарския блок,Великолепния Век и мачовете TV 7 ми е фаворит.Сега остава да започнат да излъчват и родната "А" група от футболното първенство и съм абонирана до живот при тях! bowuu

# 254
  • Мнения: 9 788

Прекъснаха ме и не си дописах Mr. Green

Точно по темата си е ...защото има неодобрение и настроения срещу турските сериали...нашите кинематографи да се протипоставят със стойностна продукция...и народа сам ще се откаже от турските филми...в турските сериали има послания, сюжета е обърнат към по широк кръг зрители...в сериалите им има класическа музика,има поезия...
...а на нашите им дай само мафиотски сериали да правят #Crazy

А Мелник е магия...и Рожен,Велико Търново...красива е родината ни... Peace

Общи условия

Активация на акаунт