Юнчета добрички, гукат като малки птички

  • 38 068
  • 731
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 0
Здр. ,
 И ние да се похвалим , вече сме  на 2 месеца и 15 дена и тежим 6400г, за съжаление незнаем  колко сме високи Sad По английските  правила ще разберем чак 6 месец

# 61
  • Мнения: 975
Добро утро.Дано всички бебоци са спинкали нощес.
Моята беба заспа в 9 и се събуди в 3 ,и сега още спинка.Забелязвам че вечер заспива след баня и ядене ,а преди будуваше до 11-12 ч.
Newmam браво на мъника Hug.Вие може да си го премерите с метър у дома или  сролетката  Simple Smile,ние така правим щото тя на консултациите много шава и трудно става .

# 62
  • София
  • Мнения: 77
Здравейте момичета! Страхотна тема за юнските ни бебчета Simple Smile
Давид вече е на 2,5 месеца. На 2 беше 59 см. и 5.750 кг. Преди 2 дни ходих до педи, защото имахме проблем с вратлето, постоянно е извито и гледа само на ляво. Доста се бях притеснила, че е тортиколис, но не е. При измерването - за 2 седмици е станал 6,400 и педи вика да съм намалила храненето. Ние сме на изключително кърмене на поискване обикновено на час и половина, не може да издържи човека на повече и това е. През нощта също си се буди поне 2 пъти, в 3 и 5:30/6 часа.
Пожелавам ви хубав и спокоен ден!

Последна редакция: пт, 31 авг 2012, 08:50 от Kristianni

# 63
  • Мнения: 0
Привет и от мен нямам много време с тая принцеса но от време на време ви 4ета,навършихме 3 месеца на 29 тежим 5 850г и 62с ваксините минаха добре не е вдигала до сега тем.преди и след ваксина давам панадол бебе и хексалгин 3 капки.с лигите и ние се лигавим много обръщаме се ве4а от гръп по корем.Когато навърши 1 месец и половина запо4нах да я храня с АМ на хип и нямаме проблем със запи4ане.Искам да ви питам от кога мислите да захранвате и с какво аз мисля да по4на ве4е с плодови пюрета какво мислите.

# 64
  • Мнения: 975
Аз мисля да захраня с зеленчукково пюре но в 5 месец или може би края на 4-ти.
Момичета ,вашите бебета постоянно ли си стискат ръцете в юмручета?И постоянно са студени и влажни ,и крачетата така,взех да се тревожа да не да е нещо притеснително ??

# 65
  • Мнения: 50
Пантерка, питала съм за юмручетата не е проблем, аз също като теб мисля да захранвам  Peace

# 66
  • Мнения: 30
За захранването - смятам да започна със зеленчуково пюре, може би към края на 5и месец.
Моята бебка от няколко дни започна да си отпуска юмручетата, но за кратко, през повечето време са свити. Понякога си свива и пръстчетата на краката.
Мами, вие ползвате ли шезлонг, нашият ако го сложа  напълно легнал и беба застава надолу с главата, а не знам дали няма да й навреди ако го повдигна леко. Вие как мислите?

# 67
  • София
  • Мнения: 77
Момичета ,вашите бебета постоянно ли си стискат ръцете в юмручета?И постоянно са студени и влажни ,и крачетата така,взех да се тревожа да не да е нещо притеснително ??


Пантерка, ние също постоянно стискаме юмручета и крачетата са студени и влажни, затова обувам чорапчета въпреки горещините.

# 68
  • Мнения: 4
Здравейте, маминки!
И ние се лигавим много и сме със студени ръчички и крачета, но днес ни взимаха кръв и се установи, че ни е нисък хемоглоби на...като на мама.. Confused
Искам да попитам ако някой е имал опит и му е минало през главата - мога ли да взема еднократно английска сол /трябва да прочистя организма за един преглед/ или ще навредя на бебка по някакъв начин понеже се кърмим изцяло...??? newsm78 ако някоя от вас знае нека сподели  Praynig
Относно захранването  - аз мисля към края на 3 мес. почти 4 да дам сокче от морков...и така постепенно...  Rolling Eyes
благодаря предварително :*

# 69
  • Мнения: 300
Здравейте момичета  Grinning
Отдавна май не съм писала, но ви чета. Гледам  темичката много бавно напредва май всички се изстреляха във фейса, а на мен тук повече ми харесваше.
Аз с килограми няма да се похваля, че скоро не е теглен и мерен, но от седмица се обръща от гръб по корем, а от два дни вече си вади и ръчичката като си повдига дупето.
Утре стягаме багажа и в неделя пътуваме за морето  Grinning

Пантерка, и нашите ръчички са влажни и крачетата са хладни, днес даже и последното ако беше тревисто зелено, но мисля че е от коремчето, утре се надявам да е добре.

# 70
  • Мнения: 513
Мами, вие ползвате ли шезлонг, нашият ако го сложа  напълно легнал и беба застава надолу с главата, а не знам дали няма да й навреди ако го повдигна леко. Вие как мислите?

И при нас е така. Пробвах леко да повдигна, но бебка се изсулва  и не и е добре. Засега си стои в напълно легнало положение и и харесва...

linko5, много рано сте започнали да се обръщате от гръб по корем. Браво, да ти е жив и здрав!

# 71
  • Варна
  • Мнения: 535
бях чела някъде, че влажните крачета са в следствие на предозиране с вит. Д.  newsm78
А някоя от вас няма ли да има желание да ме покани в групичката във фейса  Crazy

# 72
  • София, България
  • Мнения: 18
Здравейте и от мен Simple Smile

linko5, определено доста ни е замряла темичката, пък и на мен  повече ми харесваше тук  Peace Повече мами се включваха с коментари по интересуващите ни теми  Simple Smile

Пантерка, и нашите ръчички почти винаги са стиснати на юмручета, а като гледам снимките на бебоците във ФБ май всички са така  Peace И доста честа са ни студенки, както и крачетата.

За захранването- мисля след 5 месец, а ако бебка не дава индикации че е готова- ще почакам до 6ти  Peace

Лека вечер и повече сън  Hug

# 73
  • Мнения: 0
Добро утро на вси4ки.Да се опла4а и аз ние също сме с ледено студени ръце и крака и се потят и затова и аз я държа с 4орапки ,за шезлонг и ние ползваме нашият не може в пълно легнало положение леко е изправена но и харесва за кратко време докато мама свърши с домакинската работа,но ве4е е много палава и ще по4на да я връзвам с колана.Това е от мен лек ден.

# 74
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен!И нашите ръчички и крачета са влажни като изпотени бях се притеснила и слагам чорапи ,но явно при всички е така.Стискаме ръцете в юмручета и отскоро се лигавим.
Шезлонга му е любим-там го приспивам и си спи добре,почна да прави опити да се обръща и сега съм го вързала,за пръв път повдигнах шезлонга, защото забелязах,че вече се заглежда в телевизора  и така заспа.
За захранването - мисля да започна след 4 месец  с зеленчукови пюрета.
Акото продължава да е жълто-зелено ooooh! незнам от какво е, облечен е добре даже от снощи съм му сложила олекотената завивкада да не му е студено. Във вторник сме на консултация  тогава ще ни бият  ваксините и ще ни теглят и мерят.
Хубав и спокоен ден!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт