Какво мислите за Мулти Левъл Маркетинга?

  • 10 187
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 474
Ненавиждам МЛМ, но съм потребител, защото компанията е от държава, на която имам фанатично доверие (не САЩ!!!) и най-важното: всичко се произвежда там. Но не препродавам и нямам намерение.
В една добра МЛМ- компания никой не те кара да продаваш. Щом харесваш продуктите, препоръчваш ги на други да ги ползват с отстъпка. Едно е да спечелиш 20% от една продажба. Друго 5% от 10 включили се след теб потребители - проста аритметика. 10 доволни, че са купили на по-ниска цена. А винаги ще има един, който като тук пишещите няма да иска 20% отстъпка и ще си купи на висока цена? /процентите са примерни/. Случвало ми се е затова го споделям. Системата е проста, но трябва да я разбереш. А думата дистрибутор и аз не я харесвам. Аз съм си потребител с отстъпка.

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
в интерес на истината, принципът на действие е много добър, но за еднократна продажба. Трудно ще изнудиш един човек два пъти по този начин, затова трябва все повече да търсят нови хора. Обучението им е добро дотолкова, доколкото ги учи да не им пука и да са нахални и да си вярват в това, което правят.

# 17
  • Мнения: 116
Изнудвана-точно така се чувствам,когато общувам си дистрибутори от МЛМ.МЛМ не ми харесва не заради друго,а заради подхода към клиентите-нахален,фанатичен и вербуващ,нетърпящ отказ.Това също много допринася МЛМ да има толкова противници.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 884
Пирамда с лек уклон тип "секта".
Толкова са досадни, че ми действат отблъскващо. Даже почти нямам и познати, които да се занимават с подобна дейност.

# 19
  • Мнения: 3 371
Изнудвана-точно така се чувствам,когато общувам си дистрибутори от МЛМ.МЛМ не ми харесва не заради друго,а заради подхода към клиентите-нахален,фанатичен и вербуващ,нетърпящ отказ.Това също много допринася МЛМ да има толкова противници.

точно.
отвратително нещо е. все едно ми влизат директно с бутонките в пространството.

# 20
  • Мнения: 10 702
Не купувам продукти на МЛМ.
Най-популярните може би са Ейвън и Орифлейм. Не помня какви им бяха цените като стартираха в Бг, но миналата седмица от любопитство разгледах каталог на Орифлейм и съм потресена от цените им. За тези пари предпочитам да си купя медицинска козметика.
 

# 21
  • в пералнята
  • Мнения: 1 029
Ужасни са... Аз съвсем скоро си развалих отношенията с един приятел заради това. Не знам с какво ги друсат, ама направо не са в час.
Покани ме просто да се видим на по кафе, а направо ме засипа  с реклама. Съжалих, че съм отишла, тръгнах си, а на затварянето на вратата ми каза, че съм неадекватна и не знам какво да правя с живота си.  Laughing

# 22
  • Мнения: 12 676
Пирамда с лек уклон тип "секта".
Толкова са досадни, че ми действат отблъскващо. Даже почти нямам и познати, които да се занимават с подобна дейност.

Как ще имаш, и аз вече нямам, то с тях е невъзможно да се общува.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 058
Тъй като МЛМ не дава пари за реклама, тази работа я вършат дистрибуторите/представителите. Да, обаче... ако на мен не ми се гледат реклами - превключвам канала, а ако не ми се слуша репертоара на представителя на МЛМ, трудно мога да се измъкна, особено ако ми е приятел.
Аз също съм представител на една такава компания, но пазарувам за себе си неща, които ми трябват постоянно в ежедневието и цените, на които си взимам продуктите, са повече от добри, качеството също /по моите критерии/. Приятелите ми знаят това и ако някой иска нещо ми се обажда да му поръчам, не ги търся аз и на никой не досаждам.

Това определено не е работа за всеки.
Много ми стана неприятно, че една овца ми е дала телефона на дистрибуторка на много известна МЛМ, които ти идват вкъщи и ти правят демонстрации, обяснявайки в каква мизерия живееш... дори не ми се обади да ме предупреди. Съзнавам, че ги изнудват, докато не си тръгнат с поне 5 телефона за контакти, но аз с нищо не съм виновна, че да ме тормозят по телефона

# 24
  • Мнения: X
Направо се чудя с какви хора общувате......!
Ползвам продукти на една такава компания, никога не съм имала досаден/неприятен контакт.
Нито с представители на други такива.

# 25
  • София
  • Мнения: 474
/Много ми стана неприятно, че една овца ми е дала телефона на дистрибуторка на много известна МЛМ, които ти идват вкъщи и ти правят демонстрации, обяснявайки в каква мизерия живееш... дори не ми се обади да ме предупреди. Съзнавам, че ги изнудват, докато не си тръгнат с поне 5 телефона за контакти, но аз с нищо не съм виновна, че да ме тормозят по телефона/
Kолкото да не искате да се споменават фирми, сигурна съм, че в горния случай става дума за Рейнбоу. Наистина много агресивен маркетинг практикуват. Но това са си директни продажби.
И аз като Краси съм срещала, в повечето случаи много коректни представители, без агресивни нападки. От такива бягам - много е досадно. Да, вярно има ги и затова е този негативизъм на повечето от вас.
 Мъжа ми вече цял месец отбива атаките на една Цептерка - Кулина. Заради нейния агресивен метод много качествени представители на цептер напуснаха фирмата. Имам там позната та знам. Та всяко стадо си има черните овце. Явно попадате все на такива.
Статиската показва, че едва 3-4% от започналите работа в МЛМ успяват. И не е нужно да си първия. Ако работиш по зададената система  можеш да минеш по доходи включилите се първи.
Но на повечето/май и на мен/ мързела им е в повече. Най е трудно сам да си си шеф и да излезеш от зоната на комфорта т.е. да се задоволяваш с малко.

Последна редакция: пн, 27 авг 2012, 12:49 от m a y a

# 26
  • Мнения: 116
Аха,едва ли попадам Все на такива.За кратко съм била представител на най-противната ми МЛМ компания-на тях просто политиката им е такава-и мен ме привикваха и се опитваха да ме накарат да съм като тях,ама не им стана номера.И накрая заключиха,че съм несериозна.

# 27
  • Мнения: 12 676
Виждала съм промяната при съвсем нормални преди това хора.

# 28
  • Мнения: 2 127

 Мъжа ми вече цял месец отбива атаките на една Цептерка - Кулина. Заради нейния агресивен метод много качествени представители на цептер напуснаха фирмата. Имам там позната та знам
Съмнявам се, че точно заради нея са напуснали. По-скоро заради факта, че всичко е на процент и нямаш нищо сигурно. Работех там, що дърпания по ушите съм изяла точно от Кулина... и що мои гости от презентации са си тръгвали, чувайки нейните крясъци за щяло и нещяло... Ама е факт, че бабетката си връзва 4-цифрена заплата, при това започваща не с 1-ца или 2-ка...
Та, като бивш кадър на такава фирма, бих казала, че това става за ученици по-скоро, или за хора, които работят не от липса на доход (я на мъжа, я на любовника Mr. Green), а просто, за да правят нещо. Ако не си нагоре по стълбицата, всеки месец си играеш на 'тука има, тука няма'...
След това се опитаха да ме прикоткат в една МЛМ компания, чието име вече няма да споменавам... Да им дам, видите ли, 500 лева, за да може после да изкарвам милиони Laughing Малка, малка, ама тоя филм вече го бях гледАла... Та и аз като мидичка бях изкарана несериозна, незнаеща какво да правя с живота си, искаща да съм цял живот бачкатор с мизерна заплата... Joy

# 29
  • Мнения: 1 518
Никоя стока не е незаменима, предпочитам да направя оборот на симпатични продавач(к)и, а не на подозрителни консултанти, които използват какви ли не опашати лъжи, само и само да въвлекат, а после завлекат, някой наивник...

Най-опашата им лъжа е, че цените на продуктите са завишени, защото били много качествени - ама друг път. Завишени са заради пирамидалния характер на фирмичката им...
Крайната цена на всяка МЛМ стока се разпределя по всички мрежи и мрежички на пирамидата и така реалната цена излиза в пъти по-ниска...

Общи условия

Активация на акаунт