Какво мислите за Мулти Левъл Маркетинга?

  • 10 179
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 22 473
Ооо, сега се сетих за едни доста нахални МЛМ дистрибутори, или каквито там се наричат. )
Трябва да дадеш едно 200-300лв, за да ти връчат някакъв измислен пакет....и после да печелиш...)
А продуктите им са на безумни цени, колкото хубава медицинска козметика. Отделно имат и разни продукти за отслабване, бижута....също на баснословни цени.

# 31
  • Мнения: 116
Да бе,верно.Аз като ще дам 60 лева за крем за лице на фирма,която никога не съм чувала,с подозрително качество,или хайде да не е подозрително,но е недоказано,не мога ли тез 60 лева да ги дам в аптеката за медицинска козметика?Сега се сетих-зарибяваха една позната преди много години с продукти май от водорасли от Мъртво море.Някоя си доктор Нона ги беше измислила и се разказваха някакви истории как се лекува И рак с тези продукти.Няма такава наглост да търгуват с надеждите на болните.

# 32
  • Мнения: 241
Много хора бъркат МЛМ с пирамида, защото много пирамиди се маскират като МЛМ — така лъжат много по-лесно. В истинският МЛМ, не се вземат пари предварително! Няма "стартови пакети", "задължителни, минимални суми за поръчка", няма "предплащане на поръчката", няма "доведете още двама човека", няма такова нещо като "първо парите" или "доведи още балъци". Напротив, читавите фирми в МЛМ, дават шанс на всеки, да започне на доверие — намира си клиент, поръчва, и плаща при самата доставка на поръчката (като може да не си вземе поръчката и не дължи нищо). Сега, дали клиента, който сте си намерили ще е коректен към Вас самите, не е работа на МЛМ-фирмата. Друго нещо е досадните дистрибутори — това си е, до характера на човека, а не изискване на МЛМ-фирмата (но едни други фирми, си търсят точно такива дистрибутори  Wink ).
Отделно, това с нивата и малките рибки: В БГ няма възможност за  нива, защото пазара е мъничък, но работят други варианти.  Sunglasses

Последна редакция: пн, 27 авг 2012, 17:18 от гост22

# 33
  • София
  • Мнения: 3 099
...
А продуктите им са на безумни цени, колкото хубава медицинска козметика. Отделно имат и разни продукти за отслабване, бижута....също на баснословни цени.

...произведени в най-силната европейска икономика Wink А ако се поразровиш и се информираш за някои от сертификатите им, съвсем ще трябва да замълчиш почтително.  Peace

ПП. За нахалството на представителите няма какво да се каже, обаче!

# 34
  • Мнения: 22 473
ivonska, възможно е и така да е, но....по начина, по който се опитват да продават, не ме печелят за клиент по никакъв начин. Ако ще да са и най-добрите в света. За това има достатъчно производители, които не си натрапват продуктите по подобен начин.

# 35
  • Мнения: 454
Темата пропуска някои от новите МЛМ компании в България, за които ми е интересно какво мислите. Пловдивската Save Card, Tip Card - ако не се лъжа от Русе.

Преди седмица разглеждах на Save Card предложенията по предложение на вече включил се и останах силно озадачена. Надявам се да се включи някой от Пловдив, защото за момента там им е силата. За мен това си е чиста пирамида - имат продукт, факт - карта за отстъпка ( квартални магазинчета, фризьорски салони и автомивки), но следва по-интересното. За да им станеш "бизнес партньор" някой вече включил се те кани, плащащ 600, 1800 или 3000 лева (по твой избор). Поканилия те получава някакви проценти от твоята вноска, ти каниш още хора и вземаш от тях. И така докато се усетят хората. Единия от собствениците е някакъв проповедник, та отчето твърди, че не били пирамида защото били вързани към НАП.

Ето ви МЛМ, маскиран като пирамида или обратното.

# 36
  • Мнения: 2 590
...
А продуктите им са на безумни цени, колкото хубава медицинска козметика. Отделно имат и разни продукти за отслабване, бижута....също на баснословни цени.

...произведени в най-силната европейска икономика Wink А ако се поразровиш и се информираш за някои от сертификатите им, съвсем ще трябва да замълчиш почтително.  Peace

ПП. За нахалството на представителите няма какво да се каже, обаче!
За ЛР ли става въпрос?

# 37
  • Мнения: 22 473
Бенджолина, аз лично за тях говоря, предполагам и ивонска също.

# 38
  • Мнения: 1 520

Ами не, аз имах предвид едни други мултилевъли, на които дори името им е сектанско. Все едно който ги взима си осигурява вечен живот, ама дали на тоя или на оня свят няма значение... Stop
Важното е да ги купуват баламите на всяка цена...

# 39
  • Мнения: 334
Ооооо да споделя и моя опит - моя близка ме помоли да отида на някакво парти защото трябвало да има бройка хора и т.н. - ставало дума за домакински съдове и щяло да е кратко. Навих се Simple Smile Две смешни женички, облечени като американски домакини, представяха съдовете като приготвиха някаква питка и ордьовър струва ми се. Съдовете на безумни цени - пластмасова купа с капак 90 лева, щприц за тесто като тези по левчетата за 49 лева... такаааааааа - аз си седя кротко и попълвам бройката. След като питката се изпече я сервираха на масата, поставиха ордьовъра и тъкмо когато казаха "Добър апетит" и всички протегнаха ръце да опитат - едната дама каза - Стооооооооооп! Само който е направил поръчка ще яде ! и дръпна масата. Много грозно ми се видя това и толкова унизително за всички.
Наострих се  #2gunfire Някаква жена поръчваше до мен и и обясниха, че ще и направят 20 % отстъпка. Поръча си нещо за 70 лева и и казаха - с 20 % отстъпка е 58,33 лева. Аз подскочих - казвам - това не са 20 % отстъпка, а дистрибуторката ми вади калкулаторче и ми казва - 70 делено на 1.2 е 58,33. Обяснявам как се смятат проценти и тази ми заявява - ние така ги смятаме и това са 20 %  #Crazy #Crazy #Crazy Питах ги дали издават фактури и касови бонове при плащане в брой.... и тук моята позната любезно ме помоли да си тръгна и да не я излагам.

Без коментар!

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 1 057
atenan, това е ужасно...
А относно процентите... така както тя ги е смятала е правилно, ако искаш да махнеш вече прибавени 20% към сума, примерно ДДС, но отстъпка 20% се изчислява сумата - 20%  Peace

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 3 359

Аз доколкото разбрах - SCI има силна връзка с евангелистката църква, или някоя друга такава църква. Не знам дали трябва да дадеш сумите, които цитираш, на всяка цена, за да стартираш бизнес. Обаче картата се плаща - 50 лева. Отделно, от списъка в сайта им аз много рядко ползвам някои от обектите. За тази компания има вече отделна тема в подфорума. Там споменах, че ползвам два от обектите горе-долу често - една книжарница и магазин за техника. В първия обект ми правят отстъпки за цветния ксерокс, защото са ми по път, а понякога ми трябват някои неща. Във втория магазин години наред си купувам батерии, слушалки и дискове, та и там ме познават добре и ми правят също отстъпки, та нямам нужда от картата

# 42
  • София
  • Мнения: 3 099
Бенджолина, аз лично за тях говоря, предполагам и ивонска също.

Да, именно. Wink

# 43
  • Мнения: 2 127
Ооооо да споделя и моя опит - моя близка ме помоли да отида на някакво парти защото трябвало да има бройка хора и т.н. - ставало дума за домакински съдове и щяло да е кратко. Навих се Simple Smile Две смешни женички, облечени като американски домакини, представяха съдовете като приготвиха някаква питка и ордьовър струва ми се. Съдовете на безумни цени - пластмасова купа с капак 90 лева, щприц за тесто като тези по левчетата за 49 лева... такаааааааа - аз си седя кротко и попълвам бройката. След като питката се изпече я сервираха на масата, поставиха ордьовъра и тъкмо когато казаха "Добър апетит" и всички протегнаха ръце да опитат - едната дама каза - Стооооооооооп! Само който е направил поръчка ще яде ! и дръпна масата. Много грозно ми се видя това и толкова унизително за всички.
Наострих се  #2gunfire Някаква жена поръчваше до мен и и обясниха, че ще и направят 20 % отстъпка. Поръча си нещо за 70 лева и и казаха - с 20 % отстъпка е 58,33 лева. Аз подскочих - казвам - това не са 20 % отстъпка, а дистрибуторката ми вади калкулаторче и ми казва - 70 делено на 1.2 е 58,33. Обяснявам как се смятат проценти и тази ми заявява - ние така ги смятаме и това са 20 %  #Crazy #Crazy #Crazy Питах ги дали издават фактури и касови бонове при плащане в брой.... и тук моята позната любезно ме помоли да си тръгна и да не я излагам.

Без коментар!
Joy То не е смешно, ама си представих гледката... Страшен търговски подход, няма що!

# 44
  • Мнения: 1 410
Здравейте,

Темата я пуснах не по повод някоя нова компания, а по повод странните реакции на хората, когато им предложа подобна работа. От МЛМ компании пазарувам от близо 5 години, няма да ги рекламирам тук, но само ще кажа, че от едната си купувам хималайска сол и хранителни добавки, от другата бижута, паста за зъби и едно кремче, с което раните зарастват много бързо и не остават белези (дъщеря ми на 7 години постоянно пада с колелото), на  третата компания ползвам парфюмите, гримовете и препарати за почистване, защото са на достъпни цени, а наистина са с много добро качество, като се следят промоциите, които са истински се пазарува на много достъпни цени.
Много съжалявам, че в България един толкова добър бизнес като МЛМ е опорочен с нахални дистрибутори, които искат да правят пари на чужд гръб, с истински пирамиди, които се прикриват под името МЛМ компании. Идеята на МЛМ е не да продаваш, да правиш партита и т.н., а просто да ползваш продуктите и да ги препоръчваш. Аз ги ползвам и ми е много приятно като някой път си направя поръчка и ми кажат, че ползвам отстъпка, защото някой от регистрираните от мен си е направил поръчка предния месец и моето е безплатно. Не съм досаждала на никой, само ако някой ме попита някой съм давала информация. На мен също не са ми досаждали, канили са ме на партита, но определено там съм се забавлявала, а не съм се изнервяла.
Мога да кажа като заключение, че много съжалявам, че никога няма да повярвате и да опитате колко добри са продуктите, никога няма да си напазарувате без пари и да присъствате на забавна сбирка или хубав семинар, само защото някой се е "погрижил" да останете с лоши впечатления о МЛМ.

Няма да затварям анкетата, докато не се съберат 100 гласа, за да разбера процентното отношение.
За сведение работата, която предлагам не е като дистрибутор, просто е на процент от оборота и не е МЛМ компания, но с това я свързват всички.

Общи условия

Активация на акаунт