Какво мислите за Мулти Левъл Маркетинга?

  • 10 196
  • 74
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 135
Изнудвана-точно така се чувствам,когато общувам си дистрибутори от МЛМ.МЛМ не ми харесва не заради друго,а заради подхода към клиентите-нахален,фанатичен и вербуващ,нетърпящ отказ.Това също много допринася МЛМ да има толкова противници.

Точно по същия начин се чувствам и аз.
МЛМ компаниите трябва коренно да променят начина, по който правят презентациите си...нереално и наивно звучи всичко за средноинтелигентен човек. Освен това  на мен този натиск ми идва доста в повече.

# 46
  • София
  • Мнения: 474
Скрит текст:
Здравейте,

Темата я пуснах не по повод някоя нова компания, а по повод странните реакции на хората, когато им предложа подобна работа. От МЛМ компании пазарувам от близо 5 години, няма да ги рекламирам тук, но само ще кажа, че от едната си купувам хималайска сол и хранителни добавки, от другата бижута, паста за зъби и едно кремче, с което раните зарастват много бързо и не остават белези (дъщеря ми на 7 години постоянно пада с колелото), на  третата компания ползвам парфюмите, гримовете и препарати за почистване, защото са на достъпни цени, а наистина са с много добро качество, като се следят промоциите, които са истински се пазарува на много достъпни цени.
Много съжалявам, че в България един толкова добър бизнес като МЛМ е опорочен с нахални дистрибутори, които искат да правят пари на чужд гръб, с истински пирамиди, които се прикриват под името МЛМ компании. Идеята на МЛМ е не да продаваш, да правиш партита и т.н., а просто да ползваш продуктите и да ги препоръчваш. Аз ги ползвам и ми е много приятно като някой път си направя поръчка и ми кажат, че ползвам отстъпка, защото някой от регистрираните от мен си е направил поръчка предния месец и моето е безплатно. Не съм досаждала на никой, само ако някой ме попита някой съм давала информация. На мен също не са ми досаждали, канили са ме на партита, но определено там съм се забавлявала, а не съм се изнервяла.
Мога да кажа като заключение, че много съжалявам, че никога няма да повярвате и да опитате колко добри са продуктите, никога няма да си напазарувате без пари и да присъствате на забавна сбирка или хубав семинар, само защото някой се е "погрижил" да останете с лоши впечатления о МЛМ.

Няма да затварям анкетата, докато не се съберат 100 гласа, за да разбера процентното отношение.
За сведение работата, която предлагам не е като дистрибутор, просто е на процент от оборота и не е МЛМ компания, но с това я свързват всички.
И аз съм на същото мнение и съжалявам за масовото негативно отношение към МЛМ в България.

# 47
  • Мнения: 96
Аз съм сигурна, че някои от компаниите предлагат наистина качествени продукти. Просто фактът, че ще ги продавам с надценка на приятели и познати не ми понася. Бих станала дистрибутор ако знам, че цените за всички са еднакви, но аз да взимам нещо за 15лв и да го продавам на приятелка за 21лв не ми допада. Все ще съм с чуството, че изкарвам пари на чужд и то приятелски гръб.

# 48
  • Мнения: 116
.

Последна редакция: ср, 29 авг 2012, 20:58 от Мидичка

# 49
  • Мнения: 63
Неприятното чувство за мен идва от факта, че се препоръчва нещо, от което отсрещната страна има финансова изгода...т.е. мнението вече не е обективно, както би било от някой нямащ нищо общо с продуктите или услугите, които препоръчва. Оттук следва - нямам доверие, че предлаганият продукт е наистина качествен, оттам - не го купувам.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 3 359
А в магазините защото всичко е на реални цени и никой не печели от продажбите

# 51
  • Мнения: 1 518
Вместо да издевателстват над хората с откровени лъжи, най добре за всички ще е, ако си предлагат добавките на аптеките и дрогериите - ако са толкова качествени както казват - ще им ги купят, няма начин ooooh!

Последна редакция: ср, 29 авг 2012, 22:21 от krem-karamel

# 52
  • Мнения: 116
Аз съм сигурна, че някои от компаниите предлагат наистина качествени продукти. Просто фактът, че ще ги продавам с надценка на приятели и познати не ми понася. Бих станала дистрибутор ако знам, че цените за всички са еднакви, но аз да взимам нещо за 15лв и да го продавам на приятелка за 21лв не ми допада. Все ще съм с чуството, че изкарвам пари на чужд и то приятелски гръб.

Ами като го взимаш за 15,дай и го за толкова,а не за 21 Simple Smile То от теб зависи дали ще печелиш от приятелката си.

# 53
  • Мнения: 1 959
И аз съм на същото мнение и съжалявам за масовото негативно отношение към МЛМ в България.

То пък по света е едно позитивно..
Защо говорите глупости и го изкарвате тоз' българин толкова изостанал?

# 54
  • София
  • Мнения: 62 595
неприятното е точно в начина на действие - да хващаш познати и приятели за шарани, за да направиш бизнеса на друг. И това с изнудването за даване на телефони или имена на още познати е върхът на сладоледа.

# 55
  • Мнения: 116
Имаше една дистрибуторка на Орифлейм в квартала,не помня как се казваше,но и викаха "Стотинката".Влиза в някой магазин с плик с продукти и казва на продавачката,че шефовете и са го поръчали и трябва да и го плати.И ако мине-мине.

# 56
  • София
  • Мнения: 474
Още от зараждането си този бизнес е бил противоречив по света. За България е сравнително нов. Аз лично съм прочела много "за" и "против" него. Интернет е пълен с такава информация. Вярно, че тук прочетох уникални случки с представители на МЛМ. Не знам защо  съм срещала малко такива през 15-те години в които имам отношения с този бизнес. И затова ще ви разкажа един случай. В една от тези фирма, жена достигнала високо ниво и печелеща добри доходи внезапно умира. В тази фирма бизнеса се унаследява и тъй като тя няма семейство, наследява я сестра й. Тя трябва да прави малко за да получава бонусите, които сестра й е достигнала. Но тя не разбира този бизнес, винаги е казвала, че сестра й се занимава с глупости. И естествено полека -лека губи този подарък от сестра си. Сигурно ви звучи като приказка, но лично я знам. Ето ви една от статиите в нета - ако ви се чете:
http://lifemlm.wordpress.com/%D0%BC%D0%BB%D0%BC/

# 57
  • Мнения: 1 410
Неприятното чувство за мен идва от факта, че се препоръчва нещо, от което отсрещната страна има финансова изгода...т.е. мнението вече не е обективно, както би било от някой нямащ нищо общо с продуктите или услугите, които препоръчва. Оттук следва - нямам доверие, че предлаганият продукт е наистина качествен, оттам - не го купувам.
Препоръчваш го, защото го ползваш и си доволен от него, предлагаш на приятел да си го купува не с надценка, а да се регистрира и да си го купува сам.

Който е работил в търговски обект на таргет много добре знае как там се предлагат продукти и услуги и кой колко печели от това. Аз съм работила в сферата на услугите и съм "набутвала" всичко живо само, за да взема бонус или да не ме глобят, че нещо не е продадено.

# 58
  • Мнения: 334
Неприятното чувство за мен идва от факта, че се препоръчва нещо, от което отсрещната страна има финансова изгода...т.е. мнението вече не е обективно, както би било от някой нямащ нищо общо с продуктите или услугите, които препоръчва. Оттук следва - нямам доверие, че предлаганият продукт е наистина качествен, оттам - не го купувам.
Препоръчваш го, защото го ползваш и си доволен от него, предлагаш на приятел да си го купува не с надценка, а да се регистрира и да си го купува сам.

Който е работил в търговски обект на таргет много добре знае как там се предлагат продукти и услуги и кой колко печели от това. Аз съм работила в сферата на услугите и съм "набутвала" всичко живо само, за да взема бонус или да не ме глобят, че нещо не е продадено.
И след като си "набутвала всичко живо, само за да вземеш бонус " защо ще си промениш нагласата когато си търговец в мулти левъл маргетингова фирма Simple Smile

# 59
  • София
  • Мнения: 3 039
гласувах с пирамида. реално цялата концепция е такава, печели връхчето на пирамидата, а тези дето са в основата си мислят, че печелят нещо. да, реално ако се знимаваш 15 години  с МЛМ може и да успееш без да вършиш нищо да си докарваш сериозен доход. НО, трябва да си адски досаден и нахален, да умееш да заблуждаваш и най-вече и ти самия да вярваш в заблудата.
Като продукти не бих коментирала, може би повечето продукти са добри като качество, но цената им не би ми позволила да ползвам тези продукти редовно. Като пример мога да дам една паста за зъби, която ми направи впечатление в един такъв каталог, цената й беше 15лв. Ок, наистина не е нещо, коеот си купуваш през седмица, но не е за моя джоб, а и на повечето ми познати.
Другото с което се спекулира - избягвайки дистрибуция в магазина тези стоки са уж по-достъпни за обикновенните хора пък и нали се взима процент отстъпка та ние сме на далавера, НО цените са им достатъчно завишени, за да може компанията да спечели, да не кажа сигурно и повече отколкото ако ги продава през магазин.
Твърдо не бих се захванала с такъв бизнес. Дистрибуторите ми мязат на ромчета тръгнали да просят или политици в предизборна кампания.

Общи условия

Активация на акаунт