Ох, тези нови телефони!

  • 1 083 804
  • 11 718
  •   2
Отговори
# 9 705
  • Пловдив
  • Мнения: 6 639
И аз много ядове имах като минах от Xiaomi на Nokia.
След 100 хиляди опита, накрая сейфах контактите във файл, качих го на SD картата и я сложих в новия телефон.
През акаунта в Google ми прехвърли само някои контакти, други прехвърли само с имената, без номера, а трети изобщо не благоволи Rolling Eyes
От 5.1 plus на 7.2 ги прехвърлих без никакви ядове.
Благоверният  от 4X прехвърли уж всичките на 5 PRO, а в последствие се оказа, че и на него доста от номерата липсват - запазили са се само имената Rolling Eyes

# 9 706
  • София
  • Мнения: 1 584
Жребче, благодаря за изчерпателния отговор. Не гледам по-ниския клас на Самсунг, имала съм и нямаше такава мъка. С времето все повече бавеше, забиваше затова, ако ще е самсунг, трябва да е нещо много скъпо.... За съжаление. От онър не мога да опиша колко съм доволна, има 4 камери отзад, 48+16+8+2 (2ката е макро камерата), дори предната е 32МР, ако трябва да сравнявам примерно самсунг с10, който в момента е 1200лв, при положение, че му е паднала цената, дори камерите са му по-слаби. Хайде да не се хващам за камерите, да кажем процесора, ще напиша долу характеристиките на двата телефона с разлика от 400лв (!!!) помежду им:

Онър 20 про: 2x2.6GHz+2x1.92GHz+ 4x1.8GHz
Батерия: 4000

Самсунг с10: 2x2.7GHz, 2.3GHz, 1.9GHz
Батерия: 3400

Страшен фен съм просто, на шега си купих първия Онър, все едно сега да си взема Шаоми. Ама бях много приятно изненадана.

# 9 707
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Скрит текст:
Жребче, благодаря за изчерпателния отговор. Не гледам по-ниския клас на Самсунг, имала съм и нямаше такава мъка. С времето все повече бавеше, забиваше затова, ако ще е самсунг, трябва да е нещо много скъпо.... За съжаление. От онър не мога да опиша колко съм доволна, има 4 камери отзад, 48+16+8+2 (2ката е макро камерата), дори предната е 32МР, ако трябва да сравнявам примерно самсунг с10, който в момента е 1200лв, при положение, че му е паднала цената, дори камерите са му по-слаби. Хайде да не се хващам за камерите, да кажем процесора, ще напиша долу характеристиките на двата телефона с разлика от 400лв (!!!) помежду им:

Онър 20 про: 2x2.6GHz+2x1.92GHz+ 4x1.8GHz
Батерия: 4000

Самсунг с10: 2x2.7GHz, 2.3GHz, 1.9GHz
Батерия: 3400

Страшен фен съм просто, на шега си купих първия Онър, все едно сега да си взема Шаоми. Ама бях много приятно изненадана.
Това за "по-слабите камери" не зная как да го разбирам. Може би гледаш цифрите "на хартия" и 48 мегапиксела при Honor 20 Pro ти звучи повече от 12 мегапиксела при Samsung Galaxy S10? За качеството на заснемане се съди не по мегапикселите, а по това, което се вижда цялостно като краен резултат: гама, способност за запазване на тъмните и светли области едновременно (HDR) при трудни условия на заснемане, точно пресъздаване на цветовете, подробности, липса на замъгляване в краищата (проблем при по-слабите камери).

 Ето сравнение между камерите на Honor 20 Pro, Samsung Galaxy S10 и Samsung Galaxy A71. Забележи как евтиният A71 от среден клас се справя добре особено при дневните снимки. И S10, и A71 след тези тестове получиха обновления на приложението на камерата и вече заснемат по-добре, отколкото се вижда на тези сравнителни снимки. А при видеото разликата в качеството е повече от ясна.

 A71 е голям, с хубав OLED екран с прекрасно качество на картината и батерията е също толкова издръжлива като тази на Honor 20 Pro. Ако се включи и тъмния режим, A71 е по-енергоспестовен, защото е с OLED екран и колкото по-тъмен е един цвят на него, толкова по-малко електричество използва. При LCD екраните, какъвто има Honor 20 Pro, това не е така.

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=4&idPhone1=9710& … amp;idPhone3=9995



# 9 708
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 943
И тук ще питам, някой може да е запознат с проблема ми. За втори път ми се случва, след като рестартирам телефона си, да трябва да се логвам отново във всички приложения. Не ми е кой знае какъв проблем при повечето приложения, но с Вайбър ми е проблем, защото всичко писано до рестарта го няма... От някакви настройки ли ще е или...?

# 9 709
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
Азалия🌺, благодаря! Оправих го. Simple Smile

# 9 710
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 695
Здравейте,

Някой знае ли, какъв  е този символ?

Наскоро го забелязах.

# 9 711
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Да не би да е пренасочващо обаждане? За коя марка става въпрос? И кога точно ти я показва - през цялото време, или когато имат връзка с кабел към друго устройство или зарядно?
 Тази иконка със стрелка надолу и права черта под нея при повечето телефони означава, че е свалено някакво съдържание (снимка, видео и т.н.), но пък никога не съм я виждал непосредствено под светкавица (която пък прилича на иконката на връзка през кабел тип Thunderbolt). Подобна светкавица, само че намираща се в иконка на батерия, се показва при зареждане на телефоните.
 Да не би да използваш кабел и сваляш съдържание през него?

Последна редакция: чт, 03 сеп 2020, 14:58 от Жребчe

# 9 712
  • Мнения: 5 626
По-скоро става дума за някакъв ускорен даунлоуд според мен.

# 9 713
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 695
През цялото време я има, но стои неактивна.
Телефона е Самсунг S8.

# 9 714
  • Мнения: 5 626
Значи съм познала. Download booster се нарича. https://www.google.com/amp/s/www.sammobile.com/2017/05/30/galaxy … load-booster/amp/

# 9 715
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 695
Кати, много благодаря! Деактивирах го!
Наскоро, синът ми го ровчи и май от тогава го има, а и другото което ме дразни е, че във вайбър, на чата,  се появи бяла вертикална черта, от дясно и не зная как да я махна!
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 03 сеп 2020, 15:29 от Бубoлина

# 9 716
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
 Не се вижда добре на преснимката горе, но имам две предположения относно тази бяла лента. Или е страничния панел на "Самсунг" за бърз достъп до избрани приложения, или е лентата за отвесно отместване на екрана със съобщенията.

# 9 717
  • Мнения: 6 328
Не е във вайбър, навсякъде е. Ако я подхванеш и плъзнеш наляво, ще ти се отворят бързи връзки към различни инструменти (не знам как точно са обозначени на български).

страничния панел на "Самсунг" за бърз достъп до избрани приложения
Да, браво, точно това е.

# 9 718
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 695
Само във вайбър е!
И ако я издърпам на ляво, дава инфо за потребителя, с който е чата.

# 9 719
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Ако се касае за страничния панел, той бива два типа. Единият е за отваряне на избрани от теб приложения, а другият е на електронния помощник на "Самсунг" - Bixby. И за двете има настройки и могат да се изключат. Но не разполагам с Galaxy S8, за да видя къде точно са тези настройки при неговото меню, тъй като те са разместени и по-различни от на моя S10e.

Общи условия

Активация на акаунт