Ох, тези нови телефони!

  • 1 082 482
  • 11 718
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 606
Аз казах на моята приятелка, че ще й натовари сметката за интернет, а тя ми казва че интернет нямала да ползва  Rolling Eyes/защото така щяла да плаща допълнително извън месечната такса, та се чудя защо й е тогава такъв телефон.
Чудно ми е какво може тя да стори, когато въпросната джаджа реши да се ъпдейтва автоматично.
Лично аз интернет през телефона не ползвам и не съм запозната много с тази опция.
Товари и още как. Взехме на мъжа ми Сони Експериа рей, но не му сменихме веднага плана и затова  забрани на телефона достъпа до нет през мобилния оператор - даже изтри настройките. Е, още първата седмица имаше 10 лв. отгоре за нет и то в полунощ /когато обикновено спим/. Машинката си влязла в нета и си дръпнала актуализациите.
Аз съм с Галакси Мини ІІ - батерията ми държи по няколко дни, като съм махнала 3G-то, изключила ГПС и нета. В нета влизам само, когато си поискам, не ме затруднява особено - въпрос на две движения е, но си спестявам неудобството да остана без телефон през деня - особено когато съм на път. ГПС по същия начин - и без това в момента го ползвам само за една програма, когато тичам и чат-пат на път. Също си регулирам настройките на яркост на екрана, също помага. Иначе говоря доста и си цъкам из нета, чета електронни книги, докато пътувам и т.н. и батерията държи минимум два дни /на 40 % като падне и я зареждам/. Досадно е все пак. Преди бях пак с един самсунг с тъчскрийн - еми зареждах веднъж в седмицата и забравях - пак при яко говорене. Но пък е удобство смартфона, та се свиква и с недостатъците му. Simple Smile

# 46
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
По отношение на връзката с компа май по правило софтуерът, който върви с телефоните е дървен, независимо смартфони ли са или обикновени, винаги ми се е налагало да търся някакъв друг.

# 47
  • Мнения: 75
Ох, и аз не се разбирам с тоя Андроид  Embarassed
моята грижа вчера беше, че постоянно ми излизаше съобщение че паметта ми намалява и трябва да изтрия нещо. Да ама на мене всичките неща ми се струват нужни..., а в това време СД картата ми има място бол. Накрая изтрих всички актуализации и за сега се оправих.

И аз имам същия проблем, въпреки че съм с Нокия С5. Вчера гадта отказа да ми изпрати съобщение заради 10 съобщения, неизтрити в кутията....да не говорим, че и интернета ми отказва отново заради паметта. И най-интересното е, че тоя телефон няма опция да изтрива песни...и си го пише в указателя. Е как да освободя паметта, аджаба?  #Cussing out newsm78

# 48
  • София
  • Мнения: 1 508
Ох, и аз не се разбирам с тоя Андроид  Embarassed
моята грижа вчера беше, че постоянно ми излизаше съобщение че паметта ми намалява и трябва да изтрия нещо. Да ама на мене всичките неща ми се струват нужни..., а в това време СД картата ми има място бол. Накрая изтрих всички актуализации и за сега се оправих.

И аз имам същия проблем, въпреки че съм с Нокия С5. Вчера гадта отказа да ми изпрати съобщение заради 10 съобщения, неизтрити в кутията....да не говорим, че и интернета ми отказва отново заради паметта. И най-интересното е, че тоя телефон няма опция да изтрива песни...и си го пише в указателя. Е как да освободя паметта, аджаба?  #Cussing out newsm78

Включи го в компютъра чрез USB кабел и трий на воля.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 3 232
От вече една година си ползвам много успешно, и съм много доволна от SE Xperia X10 mini. До събота... когато го изтърсих от една чанта от 9-я етаж  Sad Занесох го в сервиз, но във Варна изобщо нямали части за този телефон, и изобщо състоянието му е непоправимо.. Мисля да си взема най-вероятно същия, само че pro варианта със слайд клавиатурата.

# 50
  • София
  • Мнения: 7 768
И на Galaxy S ли му пада много бързо батерията и трябва всеки ден да се зарежда?

Моят Galaxy S обикновено издържа два дена. Мъжът ми зарежда HTC всяка вечер. Сигурно зависи и колко се ползва, но за HTC знам, че някои модели едвам издържат един ден. Лично аз обаче ги харесвам повече от Самсунг.


Благодаря ти, Check Please!
Ще си помисля, дали да го сменя или да поизчакам нов модел.
Въпреки че, не знам, дали има шанс да измислят нещо по въпроса с батериите.

# 51
  • София
  • Мнения: 16 003
Не съм чела цялата тема, но забелязах - всички имате проблем с батериите.
Моя тел. не е от най-умните - китайски Привилег. В комплекта освен зарядно и упътване  имаше и втора батерия. Нося си я в чантата и ги сменям ако се наложи. Отделно самото зарядно има място на което се зарежда само батерия, без телефон.
Та, мисълта ми е - ако си вземете втора батерия няма ли да е по-лесно?

# 52
  • Мнения: 295
Кроки, да не си и ти като мен с HTC Wildfire S?
И мен все ми изписва, че е нужно да освободя памет и вече се чудя какво да изтрия.То не остана за триене.
Някой ако се е сблъсквал с това, нека сподели на невежата  Simple Smile
бонбонче с Галакси съм.
Аз проблем с батерията нямам, освен ако не се заиграя  Embarassed Интернета ми е постоянно включен, но си държи.
Чудя се как да му кажа всичко, което изтегля да го мята на СД картата  newsm78

# 53
  • София
  • Мнения: 1 508
На мен това ми е голямата болка - HTC Rhyme е с вградена несменяема батерия, като замине тя, ще трябва целия телефон да сменям, а и не ми се мисли какво ще правя, ако нещо ми блокира и не успея да рестартирам.  Sad

Иначе съм много доволна от телефона, батерията държи 2-3 дена, освен ако не е включен Скайп, и досега е работил безпроблемно и безотказно.

# 54
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Чудя се как да му кажа всичко, което изтегля да го мята на СД картата  newsm78
Ето тук има подробно упътване - http://www.howtogeek.com/114667/how-to-install-android-apps-to-t … p-to-the-sd-card/

# 55
  • София
  • Мнения: 1 152
Аз това с батерията вече не го имам за проблем.  Laughing Зарядното ми е в чантата едното, а другото е в работата ми, че ако случайно нещо забравя някъде да има да зареждам. Всяка нощ е на зареждане моето боклуче. Имам самсунг галакси с. Най-голямата грешка в моя живот. Сега ноември правим 2 години заедно, а колко пъти ми е идвало да го ударя в земята...брой и чет нямат. Проблемите ли? Звъни телефона, но няма екранна показност на звънене, само звук. Забива постоянно, каквото и да натисна мисли, мисли...От около месец започна и да ми прави следния проблем: отварям съобщенията и след секунда се затварят следователно аз отивам на начален екран. Пак натискам и пак същото, така няколко пъти и накрая се свестява. Побъркала съм се, казвам ви! Но не мога без него...сега ноември си купувам нов смартфон, а този ще го ударя от земята, като тук не преувеличавам и дума. Не знаете колко нерви съм изхабила с него, но въпреки това не мога да спра да цъкам по него докато пътувам. Просто съм зависима...и то сериозно.

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
От вече една година си ползвам много успешно, и съм много доволна от SE Xperia X10 mini. До събота... когато го изтърсих от една чанта от 9-я етаж  Sad Занесох го в сервиз, но във Варна изобщо нямали части за този телефон, и изобщо състоянието му е непоправимо.. Мисля да си взема най-вероятно същия, само че pro варианта със слайд клавиатурата.

Моят е такъв.  Peace
Много си го харесвам.  Heart Eyes
Засега нямам проблеми с него, но ще наглеждам темата...

# 57
  • Мнения: 326
Цопвам и аз при вас  Laughing Предишното ми телефонче беше със Симбиан..беше толкова красиво  Confused Подарък от любимия,но ми го откраднаха.
От няколко месеца с SE Експериа Рей,който е с Андроид  #Crazy  Няма такова чудо...
Аз си пазя зарядното от предишния телефон-става и за новия.То ми е мушнато в компютъра,за да не се мъча всеки път да го свързвам,а другото си го разнасям в чантата и всеки ден се зарежда.
 
Имам едно питане.Телефона нали е свързан с google+.Там си има месинджър,който аз не ползвам.Но няколко познати ми пишат по някакъв странен месинджър,който не е от google +.Питах ги,никой не ме отрази,а този месинджър не мога да го намеря никъде,не знам как да го отворя.Мога д апиша в него само ако те ми пишат и горе мис е появява едно балонче с talk...мисля,че това е.Аз даже забравих какво точно мис е показва  newsm78 Търсих из приложенията,гледах разни месинджъри...нищо не е това.А като го отворя имам два разговора примерно с А и Б и с приплъзване настрани ги сменям..фона е беличък,никакви надписи..нищо.

# 58
  • Мнения: 5 606
Да не е Google talk?

# 59
  • Мнения: 326
Не  Rolling Eyes Имам нали специално приложение за google+  и едно допълнително за месинджъра му...мисля,че е точно google talk.Писах веднъж през него,защото ми изчезна балончето за онзи странния месинджър и трябваше да отговоря.Човекът на когото писах ме попита"от къде ми пишеш".З Rolling Eyes  Вече два пъти ги питах от къде ми пишат и никой не ми казва  Laughing сякаш не ми виждат въпроса  ooooh!   Онзи ден един приятел на мъжа ми ми писа "Кажи на * "еди какво си"  ,забравих какво трябваше да кажа  Laughing и не можах да погледна  Laughing
То не е въпрос на живот и смърт,но ме побърква  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт