Търся сполучлива рецепта за Софиянки със сирене?!

  • 11 091
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • В една слънчева къща...
  • Мнения: 774
Аз открих ето това:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=15205.0;wap2

# 16
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
направих по рецептата със сода, ама нещо тестото ми стана много сухо, абе направо не беше тесто  Whistling, добавих малко вода, та стана.
ама резултатът е супер  Mr. Green - излезнаха ми 20бр.
благодаря за рецептата  Hug

колко големи са чашите? аз ползвах една от 220мл и стана на трохи вместо тесто... по-малки ли са мерните чаши?  Thinking

# 17
  • под тепетата
  • Мнения: 9 514
tany3dj, това е от стария рецептурник, но до голяма степен се припокриват с новия и с цитираната от мен книга. В новия са намалени мазнините, въглехидратите и тестените. Използва се задушаване в технологията.
 asyalein , моята чаша , а и мярката ми е от 240мл. Зависи от брашното, големината на яйцата и т.н. Ако става сухо - може и 1 яйце повече да се добави. Ти си взела рецептата от книжката, а при рецептурника е с точни грамажи и за същото количество брашно са дадени 3 яйца и малко повече сирене и кис. мляко. За мен 600гр брашно са равни на 4ч.ч.

# 18
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Биляна, благодаря за разясненията, ще си поправя рецептата.

# 19
  • Мнения: 2
Здравейте,искам да споделя че на мен нещо не ми се получиха сиренките по тази рецепта.
Всичко премерих с ел.везна абсолютно точно,но още докато месех тестото ми се видя много брашното( сложих обаче 1/3 типово + бяло).И така сложих всичко на 200-220" и зачаках пекоха се почти 50 мин че и малко отгоре.Накрая като ги разчупих стояха сбити недоопечени и много хлебни.Незнам къде ми е грешката?

# 20
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
И така сложих всичко на 200-220" и зачаках пекоха се почти 50 мин че и малко отгоре.

аз пеках на 180С за около 25 мин. newsm78
220С не е ли прекалено силна фурна?
аз добавих и бакпулвер в рецептата, само 2/3 ч.л. сода ми се видя малко.
ама аз правих рецептата с чаша като мерна единица.

Последна редакция: вт, 11 сеп 2012, 20:37 от asyalein

# 21
  • под тепетата
  • Мнения: 9 514
Момичета, давам рецептите както са точно по рецептурник и в книгата. Винаги съществува вариант да се допълни или отнеме част от брашното , защото то е с различни качества. Там ,където е необходимо, действайте по усет . На 220 градуса не пека тестени, с някои редки изключения.

# 22
  • Мнения: 0
tezi solenki sa mnogo xybavi ot knigata

# 23
  • Мнения: 0
xybalo li e da se izpolzvat silikonovi formi za pe4ene

# 24
  • под тепетата
  • Мнения: 9 514
tedi_83, скоро четох една статия за здравословните съдове ( май беше от вестника в Била). Та там в челната тройка бяха и силиконовите - разбира се качествените.

Общи условия

Активация на акаунт