Колко време след първите крачки проходиха бебетата ви?

  • 5 836
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 134
На 10 месеца и половина малкия ходеше от едната стая в другата. Иначе на 10 мес. се пусна с по 3-4 крачки.
На 11 мес. вече се гонехме  Laughing
Дъщеря ми проходи на 1 г. и 1 мес.

# 16
  • Мнения: 2 231
моята още не е направила една крачка сама  Sad Само за ръчички иска. А става ученичка и ще й е много гадно, като не може да ходи и да си играе с децата  Tired
И кака й проходи към 1г 2м  Confused

# 17
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 835
Дъщеря ми проходи на 1 година и 1 месец (дни след като направи първите си крачки сама).

# 18
  • България/Германия
  • Мнения: 515
Проходи изведнъж на 1 година и 1 месец, преди това нито за ръчички даваше да я водим, нито се опитваше да прави единични крачки. Както бях един ден в кухнята, чух някакво шумолене и се обърнах, очаквайки да я видя, че лази и каква беше изненадата ми - човечето вървеше към мен с най-щастливата и победоносна усмивка, която бях виждала   Mr. Green Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 2 231
Проходи изведнъж на 1 година и 1 месец, преди това нито за ръчички даваше да я водим, нито се опитваше да прави единични крачки. Както бях един ден в кухнята, чух някакво шумолене и се обърнах, очаквайки да я видя, че лази и каква беше изненадата ми - човечето вървеше към мен с най-щастливата и победоносна усмивка, която бях виждала   Mr. Green Heart Eyes
ЕЙ, много готино си го разказала  Heart Eyes
И аз вече съм в очакване да чуя такова "шумолене" и изненада  Laughing

# 20
  • Мнения: 386
на година и 1 месец проходи .Направи първите си крачки между мен и баща му,на следващия ден сам се пусна от секцията до масата в хола. 2-3 дни ходеше от предмет до предмет и после изведнъж започна да си обикаля навсякъде.Може би за около седмица максимум проходи стабилно и то от стая в стая.

# 21
  • Мнения: 5 513
не знам дали е актуална още темата.Моят проходи на 1год и 1месец стабилно.Преди това 5-6 крачки и пълзене че беше по - бързо пак става 7-8 крачки и на колене да пълзи че беше като торпедо.Не се тревожи всичко е наред.Доколкото съм чела децата прохождат в нормата до 1,4 месеца.След това се води че имат някакви проблеми особено ако не могат да говорят трудно се социализират са и други неща извън нормата.Можеш да го прочетеш навсякъде.Вие сте супер и аз така треперих над прохождането му то си беше радост. Joy Joy

# 22
  • Мнения: 2 216
Моето дете направи първата си крачка на 10м и след 25 дни проходи

# 23
  • Мнения: 24
devi4ca , благодаря!
Благодаря на всички за отговорите!
desitkata77 , актуална е темата, все още не сме стабилни- ходи сам,но залита.Пък и мен ме е е страх да го оставям и само ходя по него, за да го хващам като пада  Laughing
По мебелите също ме е страх да го оставям да се предвижва, за да не се удари...
Пощапулника мисля да го направим след седмица, дано да е по-стабилен тогава, че да не се изложим  Laughing !

# 24
  • Мнения: 179
При нас беше след около 2 месеца започна да ходи сама, но винаги с придружител до нея. Стана стабилна на около 2 години!

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Моето дете направи първите си крачки на 1г.2м., като около седмица две след това си вървеше стабилно.
Прощапулник направих на другия ден след първите крачки, нямах търпение, все си мислех че няма да проходи.  Mr. Green

Чувала съм че на някои места първо правят малката питка след първата самостоятелна крачка, а когато детето върви уверено се прави тогава прощапулника.Peace

# 26
  • Мнения: 735
Около месец му трябваше за да започне да ходи стабилно, без да пада на всеки 5-6 крачки. На годинка си ходеше съвсем добре. Не, че спря да пада. И досега (2 год.) пада, но то е от бързане и не внимание.

# 27
  • Berlin
  • Мнения: 11 325
Bili и да го пазиш, и да не го пазиш, не можеш го опази. Mr. Green Тепърва ще има да пада. Докато ходеше по  мебелите, не падаше толкова често, колкото сега, след като ходи. А и така се научи да пада, по едно време и аз кръжах около него, ама сега само го следвам от няколко крачки.

# 28
  • Мнения: 386
devi4ca , благодаря!
Благодаря на всички за отговорите!
desitkata77 , актуална е темата, все още не сме стабилни- ходи сам,но залита.Пък и мен ме е е страх да го оставям и само ходя по него, за да го хващам като пада  Laughing
По мебелите също ме е страх да го оставям да се предвижва, за да не се удари...
Пощапулника мисля да го направим след седмица, дано да е по-стабилен тогава, че да не се изложим  Laughing !

Няма как да го предпазиш от всичко.Ще пада толкова много пъти, толкова ще се удря...
Оставих моето дете да ходи където и както си поиска.Бях шокирана от това, колко предпазливо се движи.Премерваше и преценяваше всяко едно движение.Когато паднеше или се удареше го взимах спокойно, без да изпадам в истерии (както правят доста майки).Резултатът е,че сега, близо 2 месеца след първата му крачка, той си ходи съвсем стабилно навсякъде, дори навън.Когато падне не плаче, а с усмивка търси за къде да се хване и да стане.Ако се насажда у детето страх да не падне или да не се удари - няма да се отпусне самО да ходи.

# 29
  • Мнения: 2 231
Хора много съм щастлива. Днес моята малка мацка се отпусна и направи първите си краки самостоятелно. Прави 2-3 крачки и пада по дупе, но важното е, че се престраши. До вчера без ръчичка не се пускаше  Mr. Green
Като, че ли ме разбра, че тръгва в понеделник на ясла и горкото дете гледа да проходи тия дни, да може да си играе там с другите  Joy

Общи условия

Активация на акаунт