Иде есен най-прекрасна, януарчето порасна - тема № 6.

  • 36 837
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 204

Дани, такова поведение е често срещано, не  е нещо за безпокойство, период е.

Тити, и аз на това се надявам.
Благодаря!

# 61
  • София
  • Мнения: 6 139
Благодаря ви, момичета за подкрепата, ама то и аз вече хич не им се връзвам. Примирила съм се, че поне до 3 години ще е така. Зълва ми каза, че нейния малкия син, т. е. на Сис пръв братовчед е бил същия като нея - ревлив, мрънкащ, обсебващ, ядящ по 3 пъти на нощ до 3 години. И на 3 години и 1 месец - оо, чудо, започнал да спи. А сега, вече е на 6 и е най-послушното, добричко и любвеобилно момченце на света. Така че, момичета, надежда има, колко са 2 години и нещо...  Laughing

# 62
  • Западен парк
  • Мнения: 395
Ха! Пък Вероника е от другата партия - не помръдва от 22:00 до 7:30-8:00. И е така от раждането. Може би си спомняте това колко проблеми повлече след себе си и притесненията, които и до днес не са отшумели. И на мен тогава всички ми обясняваха"Събуждай я! Обезателно трябва да се храни през нощта! Бъди настоятелна!"
А как точно се настоява със зърно пред стиснати устнички на спящо бебе? На това отговори, които да работят нямаше! И до ден днешен като реши да спи нищо друго не важи, дори лъжица не мога да й вкарам в устата, камоли биберон или гърда. Та наистина си е до дете - каквито са ни се паднали, такива ще си ги дундуркаме. Да са ни живи и здрави!

# 63
  • Мнения: 2 483
Монкииииии, Фнимавай, не се хвали със спящо дете, че четвъртото да не се окаже от неспящите  hahaha hahaha

# 64
  • Западен парк
  • Мнения: 395
Няма да стане! Боян е събрал цялата бесовица и я експлоатира безмилостно. Няма да й останат сили за още едно. Тя затова и Вероника е кротка, щот за нея не остава... И всъщност аз исках да кажа на неспящите мами, че и другото не е много добре, особено когато бебчето е дребно от раждането. А и аз съм чувала, че кротките бебенца са диви тийнейджъри и обратно. След 15 години ще ви пиша дали е вярно.

# 65
  • Мнения: X
на Сис пръв братовчед е бил същия като нея - ревлив, мрънкащ, обсебващ, ядящ по 3 пъти на нощ до 3 години. И на 3 години и 1 месец - оо, чудо, започнал да спи. А сега, вече е на 6 и е най-послушното, добричко и любвеобилно момченце на света. Така че, момичета, надежда има, колко са 2 години и нещо...  Laughing

Има бе, има, как да няма  Mr. Green. Мойта Иги беше голям оцетец като малка и също не спеше вечер. Сега е като масълце, много послушна.  Между другото, тя днес има РД, почерпете се за нейно здраве:

Джун, лесно ли свикна Калоян да хапва АМ през нощта? Кърмените по-трудно го приемат и затова питам.

Монк, не знам дали е дребна Вероник, обаче колко е сладкааа  Hug. Все се каня да те питам колко тежи? Вече не дръпна ли малката буба с теглото?

Последна редакция: пн, 03 сеп 2012, 23:21 от Анонимен

# 66
  • Западен парк
  • Мнения: 395
Ами, не. На 28-ми беше 6.000 кг и 64 см. А навърши осем месеца вече. Вашите бебчета бяха шест кила на пет месеца... Но лекарката казва да не се притеснявам излишно, важното било двигателното развитие и нервно-психичният напредък. Пък щяла да е фина като мама!

# 67
  • София
  • Мнения: 328
Здравейте, момичета  Simple Smile

Да взема и аз да се разпиша, че напоследък нямах никакво желание за писане.Имахме тъжни поводи в семейството - баща ми почина.Малко по малко нещата се нормализират, но е трудно.

Иначе с детето сме добре  Simple Smile най-накрая има 2 зъбчета от началото на осмия месец, които избиха безпроблемно и се надявам и следващите да са така.Хапва си добре и тази седмица ще я запишем на детска кухня, обаче все още се колебая между Ян Бибиян и Вълшебник, но май повече клоня към първата. Не че нямаме 4-5 кухни в квартала  Laughing Преди няколко дни я измерваха и на почти 9 месеца е 10,700 кг. ( качва точно по 600 гр на месец и даже незнам как успява с тази активност  Laughing ) и 71 см. Криси си се изправя сама на крака и се разхожда в леглото, като се държи за решетката или пък за облегалката на дивана.Нямам търпение днес следобед да и вземем кошарка за игра, гърненце и разни играчки....а и дрешки от Англия ще и взимаме  Laughing бе много ще намаже този месец  Heart Eyes 
А  и да знаете не си водете децата в лаборатория Рамус ! Водихме Криси на профилактичните изследвания и от некадърна работа за пример ще ви кажа хемоглобина, който го изкараха 54...при минимум 105 за нейната възраст си представете шока като го видях  Crazy Естествено веднага отидохме при педиатърката и тя много се възмути, каза че са некадърни и при нейната внучка също са се изложили. Бе направо за последния месец сигурно остарях с 5 години  Grinning

# 68
  • софия
  • Мнения: 31
Добро утро!
Ние днес пак кукнахме в 7 ч., както обикновено. Седнах да Ви попрочета и да си изпия кафенцето с Вас и ще ставам да се приготвяме за парка.

Между другото, ако някоя от Вас днес и е скучно и й се разхожда до Южния, цял ден ще има мами от Януарките. Оганизирана е срещичка. Който иска да заповяда, когато му е удобно. Иначе срещата е на езерото от към Нишава 11 ч.

venush Честита ти рожденичка! Да Ви е жива и здрава и много послушна!

purple_butterfly моите съболезнования. Честити Ви две зъбчета!

Монки, Боян ти е много послушен и добричък, не знам за какво се оплакваш  Mr. Green

Ставам, че трябва да мия нааканото дупе на Гого Mr. Green

# 69
  • София
  • Мнения: 204
venush, честита ви рожденичка! Heart Eyes
Да ви е здравичка и послушна!

purple_butterfly, съболезнования за татко ти! Cry

Монки, Вероника не е слабичка-просто е джобен формат като мама! Wink
И на Йоана качването на грамчета още не се отдава-7,320кг и 73см на 7 месеца.
В понеделник ще видим как върви, но при нейното движение едва ли някога ще е пухкава. Mr. Green

# 70
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Венуш, да ти е жива и здрава сладката дъщеричка. Много весели игри й желая.

Дани, Монки, много са ви добре момичетата. То угодия няма, сега да са пухкави, като пораснат пък да са елегантни  Mr. Green.

purple_butterfly, съжалявам за баща ти. Но Криси все така да ви радва.

Кафенце, не пишеш как са близначките ... или те не ти дават  Wink

# 71
  • Мнения: 101
Венушче, само хубави неща пожелавам на рожденичката! ЗА АМ - той преди беше дохранван по малко с АМ, още тогава  си го прие без протест и това не доведе до отказ от кърмене (както пак ме плашеха). Нали е хапване - няма претенции Simple Smile, а и вечер май  не е точно глад, защото и 30 мл. и 100 мл. все са мо ок - зависи колко време задържа шишето.
purple_butterfly, и нашето семейство мина през същото преди 6 години  Sad, моите съболезнования ! Знам, че никак не е лесно и отнема много време, за да приемеш мисълта изобщо, но след време ще ти се върнат само скъпите спомени и любовта, която сте имали  Hug !
Монки, Вероника е пружинка - нали я видя, наистина явно ще е като мама - фина мацка Simple Smile! Няма как да се сравнят примерно с Калоян, който хем е момче, хем баща му е почти 2 метра и над 100 кг.  Laughing!

# 72
  • София
  • Мнения: 6 139
Venush, да ти е жива и здрава рожденичката! Как няма да е като масълце, като е от нашата зодия, той и въпросния братовчед на Сис е Девичка. Аз си мечтая следващото ми детенце да е Дева, а не рогато  Crazy Blush.
Purple,  и от мен съболезнования, не съм губила толкова близък човек и не мога да си представя какво ти е  Sad Hug. Преди 3 месеца почина единия ми дядо, но той беше много възрастен и много болен, никой не познаваше вече  Confused, дет се вика, спаси се човека. Сега имаш една прекрасна дъщеричка да те радва.  Hug

# 73
  • Мнения: 4
Да ви догоня и аз най-после..чак в нова тема (благодаря за старанието на Венуш, много е хубава).
Загубих се миналата седмица, че половинката беше в отпуска, ходихме на гости на свекитата и като цяло не беше много зле. В началото почти не се занимаваха с малката в интерес на истината, а и тя ги е забравила и не искаше да я държат много много. Накрая след като ние си ходехме сами насам натам и никой не проявяваше интерес да се включи, мм се ядоса и им се скара и последния ден и двамата бяха строени пред вратата за разходка, ходихме на кафенце..все си мислех, че първото внуче е малко по-вълнуващо ама айде Simple Smile
Честито със закъснение на рожденничките деви, и моята майка е на 31.08  bouquet
Purple_butterfly, съжалявам за загубата ти! Но браво на порасналата малка принцеса Simple Smile
Мирелка, да ви е честито новото гнезденце и да си живеете в любов и хармония там!
Гледам обсъждате килограмите на бебоците..и ние сме сред манекенките - едва 7,500 заформихме а днес ни е 8-та месечинка. Черпиме по този случай Simple Smile

Похапването при нас върви добре, въведохме глутена преди няколко дни и съм се заканила на киселото мляко. Искам и жълтък да дам ама се чудя дали ще се намерят домашни яйца отнякъде и какви да търся в противен случай.. Ники яде всички каши с голям апетит, а аз ги правя с вода. Слагах и круша в последното, че нещо запецна от банана май Simple Smile Дори като изяде кашата и реве за още. На обяд яде месо и зеленчуци. Днес направих заек с пащърнак и картоф...е толкова беше вкусно и никакъв ентусиазъм. Изяде около 100 мл и спря да отваря устата. Сега спи, като се събуди ще пробвам да и дам още малко. Каша имам чувството, че колкото и дам, толкова ще изяде.
Ники все още лази по корем, а на 4 крака прави по някоя плаха стъпка и се пльосва обратно. Умее да седи доста добре, но не я оставям докато не се научи сама да сяда. Още не се изправя, няма и зъби Mr. Green
Оставям ви засега, че стана ферман, чака ме и работа из къщи докато дремва дребосъчка.

# 74
  • Мнения: 2 483
Мале, само 1 пост за деня, браво на нас!  Crazy

Lumia, моите моми също полудяват като видят кашата  Grinning Тя едната изобщо не подбира храната, добро прасенце ми е, но другата не признава никакво зеленчуково пюре... Не знам как ще й въвеждам месо и жълтък  Tired

Иве, добре са девойките - спят, ядат, акат, реват - нищо по различно то това, на което сте подложени всички, само дето е умножено по 2  Laughing Кърмя ги все още по 8 пъти  Blush
Само с недоспиването не мога все още да се оправя, но след около 20-ина години се надявам да мога да поспивам повече от 5 часа на денонощие  smile3524


Момичета, може ли да припомните кои са (ефективните) гелчета за растящи зъбки?

Някой беше препоръчал Пансорал (само него запомних), купих го и едва след това прочетох, че съдържа........ парабени  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт