Бургаски майчета - 11 тема

  • 39 942
  • 722
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 73
Момичета къде има магазини за бременни? Знам само в Подлеза на операта ама вече го няма. Всичко ми отесня  Grinning

И аз това се чудя Simple Smile Че другата седмица ще трябва да пообиколя Simple Smile))

Магазина от подлеза на Операта се премести в Безистена. Аз си купих доста неща от там.

Сега бях там но нищо не си харесах. Само един гащеризон от плат, не дънков, но най-големия им номер беше М. Утре ще видя в Уайкики какво има.

# 196
  • Мнения: 3
Здравейте момичета!
Днес посетих МБАЛ Черноморска и имах възможността да разгледам родилно отделение. Ами какво да ви кажа - ново, чисто, все още тихо и има какво да се желае по интериора, но все пак работи от 3 дни. Мисля, че с времето ще се изгладят тези неща. Болницата като цяло е доста голяма, така че е обяснима липсата на излишен лукс. Но като цяло е много добре. Видях родилките с двете бебенца, чувстваха се прекрасно. Всички са очтиви и любезни. Сайта им не е много качествен наистина, но трябва да поработят върху него наистина. По радиото вече чух реклама на МБАЛ Черноморска..., явно с този вид реклама стартират. Мога да кажа само, че секциото е 700 лв. и  в тази цена се включва абсолютно всичко. За бебенцата и за родилките нищо не се носи, освен козмичните ви принадлежности. Ами това е, което мога да ви кажа от това което видях и разбрах. Скоро и тази болница ще живне яко, като се има предвид огромния брой млади жени в този комплекс.

# 197
  • Мнения: 25
Здравейте мами!Някоя от вас има ли представа как се процедира за еднократната помощ за раждане,какво и къде се носи???Също да ми кажете,тъй като със мъжа ми нямаме сключен брак,какъв документ ми трябва(защото той ми е най нужен да го изкараме тези дни)? Хубав ден ви желая и благодаря предварително!   bouquet

# 198
  • Мнения: 150
Здравейте мами!Някоя от вас има ли представа как се процедира за еднократната помощ за раждане,какво и къде се носи???Също да ми кажете,тъй като със мъжа ми нямаме сключен брак,какъв документ ми трябва(защото той ми е най нужен да го изкараме тези дни)? Хубав ден ви желая и благодаря предварително!   bouquet
kalina bubu, предполагам, че все още си бременна и бебето искаш да носи презимето и фамилията на таткото, който не ти е съпруг - както си написала. В такъв случай отиваш при нотариус, където обясняваш каква е ситуацията. Дават ти един формуляр да попълните - не помня как точно беше - мисля че от името на таткото, че декларира, че бебето от настоящата към момента бременност на майката...... - твоите имена е не гово и иска да носи съответните презиме и фамилия. След това нотариуса ти заверява този документ и с него отиваш в болницата, когато те приемат за раждане. Това е най-лекия вариант. Аз раждах в МБАЛ и там такава беше процедурата. Предполагам, че и в другите здравни заведения наяма да е по-различно.
Еднократната помощ се отпуска след като вее е родено детенцето. Вземате акта за раждане от кметството по местоживеене. Изкарваш си едно удостоверение за родствени връзки, или както там се казваше - от тунела до Макдоналдс - където пише, че ........ с ЕГН..... е твой син/дъщеря. С тези две неща в друга стая , пак там в тунела, попълваш един формуляр, прилагаш ги и след 2 седмицицо - или месец - не съм сигурна за срока ти превеждат 250 лв. Освен това на същото това място можеш да кандидатстваш и за детски надбавки - по 35 лв месечно, ако дохода ти за предходните 12 месеца преди подаването на документите е бил не-по голям от 350 лв на член на семейство - в твоя случай, ако нямаш други деца и ня се сключила брак с таткото за семейство се считате ти и бебето и дохода ти трябва да е не повече от 8400 лв за предходните 12 месеца.
Надявам се да си разбрала всичко от обясненията ми, ако имаш други въпроси - питай  Grinning

# 199
  • Бургас
  • Мнения: 152
Гогова мама, чета че от другите общини дават пари за дете. В Бургас не дават ли? Много полезна информация, която и на мен ще ми свърши чудна работа   bouquet

# 200
  • Мнения: 150
Гогова мама, чета че от другите общини дават пари за дете. В Бургас не дават ли? Много полезна информация, която и на мен ще ми свърши чудна работа   bouquet
ами за съжаление Бургас не е от 'щедрите' общини, или поне аз не знам за такава общинска помощ

# 201
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Аз взех еднократна помощ, беше към 300 лева.

# 202
  • Мнения: 150
Аз взех еднократна помощ, беше към 300 лева.
това от общината или полагаемата за раждане напърво дете? newsm78

# 203
  • Мнения: 172
Гогова мама       -да благодаря и аз за полезната информация и да попитам аз съм към кметство ЗОРА , пак ли в тунелчето до Макдоналдс трябва да отида? и още едно въпросче - ако отида да раждам без този документ и таткото признае при раждане че това е негово дето и подпише документите в болницата няма ли да има същия резултат или задължително е необходимо да представя нотариално заверения документ за който стана въпрос вече.

Предварително благодаря

# 204
  • Мнения: 150
Гогова мама      -да благодаря и аз за полезната информация и да попитам аз съм към кметство ЗОРА , пак ли в тунелчето до Макдоналдс трябва да отида? и още едно въпросче - ако отида да раждам без този документ и таткото признае при раждане че това е негово дето и подпише документите в болницата няма ли да има същия резултат или задължително е необходимо да представя нотариално заверения документ за който стана въпрос вече.

Предварително благодаря
Krismi, аз също съм към Зора, от там си взех акта за раждане, там си оправих и документите за помощта и детските. Да вметна само, че забравих одеве - това с акта за раждане е при условие, че раждате в някоя от бургаските болници. Ако раждате в Сливен, Варна или някъде другаде мисля, е акта се взема от съответния град.
За раждането без заявление от таткото - не съм експерт, но когато аз раждах имаше едно момиче, което щеше да ражда секцио. Та тя нямаше брак с таткото и нямаше такъв документ и и казаха, че ще запишат бебето на нейно име, а  припознаването ще става в последствие, но предполагам с издаване на втори акт за раждане с данните на бащата. Пак казвам, не съм експерт в областта. За най-сигурно отиди в Тунела, в стаята по Гражданско състояние могат да ти дадат най-вярна информация Grinning

# 205
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Аз взех еднократна помощ, беше към 300 лева.
това от общината или полагаемата за раждане напърво дете? newsm78
Ами знам ли и аз.. Обаче аз съм родила детето тук, но съм от Сф и там я взех в общината по местоживеене. То явно има някакво значение.

# 206
  • Мнения: 150
Ами знам ли и аз.. Обаче аз съм родила детето тук, но съм от Сф и там я взех в общината по местоживеене. То явно има някакво значение.
А детски получаваш и? защото на мен така ми преведоха - 250 лв+35 лв детски - 285 лв, както ти казваш, около 300 лв
И сигурно по лична карта тогава си се водила още към СГО? newsm78

# 207
  • Мнения: 375
Аз имам въпрос - тези детски надбавки по 35 лв. ако дохода ти е над 350лв. нищо ли не вземаш? В смисъл аз нямам брак, но съм на трудов договор и ме осигуряват на 450лв., което значи, че няма да мога да взема нищо. Не че са много парите, но когато ги дават ... Аз съм в болнички от началото на втори месец и би трябвало да ми пада осигуровката, не знам ...  newsm78

# 208
  • Бургас
  • Мнения: 420
Аз имам въпрос - тези детски надбавки по 35 лв. ако дохода ти е над 350лв. нищо ли не вземаш? В смисъл аз нямам брак, но съм на трудов договор и ме осигуряват на 450лв., което значи, че няма да мога да взема нищо. Не че са много парите, но когато ги дават ... Аз съм в болнички от началото на втори месец и би трябвало да ми пада осигуровката, не знам ...  newsm78

Твоя доход го делиш на 2 (ти и детето). Ако дохода е 450 : 2 = 225 на човек  / т.е. класираш се ъа детски Wink

# 209
  • Бургас
  • Мнения: 30
Аз съм безработна от септември 2011 година, термина ми е на 19.01.2013година, нямам брак с бащата на детето  и не съм рег в бюро по труда - има ли нещо различно което трябва да се направи, ако има някоя мама минала по този път ще съм благодарна да сподели опит Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт