Бургаски майчета - 11 тема

  • 39 925
  • 722
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 0
Да се изкажа за Ковачева и аз, и двете момичета с които бях в реанимация бяха й платили по 350 лв., но и двете не си бяха следили бременността при нея. На ММ сестра му е раждала и двете си деца при нея и не й е взела пари, но по време на бременностт доста  я е одрусала за какво ли не. Просто е малко алчна жената

# 421
  • Мнения: 150
айКО ИСКАШ ДА ТИ РАЗКАЖА?
Ами ако много настояваш  Wink Хем ще ни информираш, в крайна сметка ще раждаме ли естествено със спинална упойка или не  newsm78

# 422
  • Бургас
  • Мнения: 166
Реално съм чувала, че ако има мед. причини дори и плановото секцио е безплатно. Вероятно по този начин се "оправят" с касата. В което няма лошо, важното е майката е детето да се чувстват добре и майката да остане доволна от избора, който е направила Simple Smile.

Аз след спора за упойките доста четох из нета и там на места се говореше за комбинирана "спинално-епидурална" упойка, която се прилага при нормално раждане. Може и за нещо такова да става въпрос  newsm78. А може и да не  Laughing. Като ми наблежи терминът при всички положения ще имам разговор с анестезеолог и ще питам.  Simple Smile

# 423
  • Мнения: 2
Охо, Анито, vaniaa-bs, стягате ли сватбата на децата, а? - моята поне за шаферка да я поканите или за кума? Танче, вие Стефито ми бясна тигрица я изкарахте, ама айде... Crazy

AtenaotnA, за това, че всички раждания в Девата приключват като секцио по спешност или медицински причини СМЕЯ ДА НЕ СЕ СЪГЛАСЯ!
Аз раждах там и съм мнооого благодарна, че след 14 часови опити за нормално раждане и въпреки че неколкократно тръгвахме към операционната за секцио, но се връщахме за нормално раждане - все пак ме оперираха и нещата приключиха добре и за мен, и за бебка. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=633961.0
Пък преид и след мен доста дружки родиха там и не една сред тях нормално, че имаше и с големи бебета! Та, мисълта ми е - насила секцио не правят - ако родилката е шаш и иска или възникне проблем в хода на раждането - да. Peace

Момичета, ама мнооого горещо правите в таз тема - то спорове, то чудо - красотичка Joy

# 424
  • Мнения: 60

айКО ИСКАШ ДА ТИ РАЗКАЖА?
[/quote]
И ако може на грамотен български, че най-малкото не ти отива на възрастта да пишеш като инфантилна чатърка!

# 425
  • Мнения: 150
tsangel, по клинична пътека раждането е безплатно, независимо от начина на "родоразрешение", както е термина. Като пак по клинична пътека секцио се прилага САМО ако има медицински причини за това. Реално такова нещо като секцио по желание не би трябвало да съществува. Знам, че в ДМ се практикува, но предполагам, че на епикризата като причина се посочва я увита пъпна връв, я високо кръвно на майката, я седалищно предлежание... В Окръжна УЖ няма възможност за такова нещо като секцио по желание. Там ако имаш назначено секцио от наблюдаващия те при ЖК нямали право да ти откажат да ти направят операцията. И е безплатно. Заплащало се само ИЗБОР на екип - т.е ако искаш да те реже някой конкретен. За последното цитирам старшата им акушерка. Иначе с парички на ръка и там ще ти измислят диагноза...

# 426
  • Мнения: 74
AtenaotnA, за това, че всички раждания в Девата приключват като секцио по спешност или медицински причини СМЕЯ ДА НЕ СЕ СЪГЛАСЯ!
Аз раждах там и съм мнооого благодарна, че след 14 часови опити за нормално раждане и въпреки че неколкократно тръгвахме към операционната за секцио, но се връщахме за нормално раждане - все пак ме оперираха и нещата приключиха добре и за мен, и за бебка. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=633961.0
Пък преид и след мен доста дружки родиха там и не една сред тях нормално, че имаше и с големи бебета! Та, мисълта ми е - насила секцио не правят - ако родилката е шаш и иска или възникне проблем в хода на раждането - да. Peace

Момичета, ама мнооого горещо правите в таз тема - то спорове, то чудо - красотичка Joy

Горещо , горещо ... не се трае ! За няколко часа ме нямеше и гледам пак яхнали метлите Simple Smile Те тия хормони като ни хванат по бременност и май не пускат и не пускат. hahaha

А за твоя случай нищо не твърдя.Аз говоря за няколко момичета които раждаха в девата и уж всичките до последно щяха да са нормално и накрая  на всяка измислиха причина да й насрочат датичка.Нямам предвид че са тръгнали да раждат нормално и после са ги местили за секцио.

# 427
  • Мнения: 4
exa, ти ходи ли на отворени врати в Девата? АКо знаеш кога са датите ще съм ти благодарна да споделиш.

В Девата на отворени не съм ходила, ама нямам и намерение.. Не знам кога са!

# 428
  • Мнения: 6 704
айКО ИСКАШ ДА ТИ РАЗКАЖА?
Ами ако много настояваш  Wink Хем ще ни информираш, в крайна сметка ще раждаме ли естествено със спинална упойка или не  newsm78

 Joy

# 429
  • Бургас
  • Мнения: 561
exa, ти ходи ли на отворени врати в Девата? АКо знаеш кога са датите ще съм ти благодарна да споделиш.

Анито, не може да има планово секцио при лекар без да си платиш. Поне така казаха в МБАЛ, където е работила Ковачева.

tsangel , аз родих планово секцио, без да са ми искани никакви пари- нито за избор на екип, нито под масата за лекаря!

Друг е въпроса, че ММ се е направил на щедър и е дал, и съответно не са му били върнати  Mr. Green

# 430
  • Бургас
  • Мнения: 644
Хах, оставете момичето, в крайна сметка може да разберем гладни ли сме или ни е студено  hahaha  така или иначе с тия хормони сега са бременни, после кърмачки, има няма до 2 години ще се упокои темата  Peace
Не бъдете крайни за болниците, всеки си взема решението, пък няма нужда някой трябва да се почувства виновен от избора си!

Януарче, тя тигрица си е Стефито, ама чак бясна /туй кротко дететнце, пепел ти на устата!!!  Outta Joint/  Mr. Green Аз почвам да се замислям дали да не офертирам и Танчето за сватя, пък да видим. Те тогава ще си спретнем четирите една мешана скара. Той Жорето все по-Убав става!!!

# 431
  • Бургас
  • Мнения: 644
Хах, GJK, да вземеш да ни запознаеш със щедрия си мъж, че тоя месец взех последното гигантско майчинство и още не съм преживяла отдавнашната раздяла с него  hahaha

# 432
  • Бургас
  • Мнения: 10
Аз също съм много доволна от Ризова, въпреки ужасните неща, които бях чувала. Ходих на частно при нея и тя ми правеше ФМ. Нямам никакви забележки, обясняваше ми всичко и отговаряше на всеки мой въпрос Peace Много исках да раждам при нея, но няколко дни преди раждането тя напусна Sad Родих при Гамишев и съм страшно доволна. Бебето беше и е с много голяма глава и до последни не се знаеше дали ще се роди нормално или ще се наложи секцио. Гамишев направи всичко по силите си да родя нормално, за което много благодаря. Акушерките също бяха перфектни. Имаше един момент, вкоито се бях отказала, но те бяха страхотни и помогнаха много. Аз бях последната им родилка преди да напуснат Heart Eyes По време на бременността съм ходила при повечето лекари на преглед и мога да кажа, че Бояджиев страшно много ми допадна. Не съм доволна от Трифонов, защото много ме наплаши, че бебето било огромно и нямало да мога да го родя нормално, защото съм била дебела. След време разбрах, че не само на мен ги е приказвал.
След раждането ходих при Минчев и е страхотен. Много е внимателен и загрижен, даже ме помоли да му звънна на следващия ден след прегледа, за да му кажа как съм и дали се подобрявам. Това отношение ме очарова Heart Eyes
Пожелавам на всички мами леко и прекрасно раждане Simple Smile

# 433
  • Бургас
  • Мнения: 561
Хах, GJK, да вземеш да ни запознаеш със щедрия си мъж, че тоя месец взех последното гигантско майчинство и още не съм преживяла отдавнашната раздяла с него  hahaha

Тц  Naughty Не го давам!!! И моето след 2-3 месеца свършва и ще ми трябва... мъжа де  Mr. Green

# 434
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Встрани от горещия спор, искам да попитам и някоя от вас правила ли е амниоцентеза и къде? В Бс сигурно и това няма кой да направи, ако е така, в кой град /София, Варна, другаде?/ и при кой лекар?

Общи условия

Активация на акаунт