Бургаски майчета - 11 тема

  • 39 856
  • 722
  •   1
Отговори
# 255
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Илияна,радвам се,че си намерила своя доктор.Аз също съм при Ковачева,но нещо не можем да се спогодим с нея  Confused Доста се заяждаше с мен за това,че съм вегетарианка.Не беше доволна,че не качвам много килограми.Дотук съм +9,а изследванията ми са перфектни(хемоглобин 120).Не беше доволна,че ходих на ФМ при доц.Томова в София и не престана да ми го натяква.Според нея тя била добра само за сърце и нищо друго не виждала.Не беше доволна от избора ми на начин на раждане-нормално с епидурална упойка,най вече заради упойката.Беше против консултацията ми с кардиолог и анестезиолог и отказа да ми даде направления.Учуди се,че искам да подам заявление за раждане в Девата(което е рутинна практика) и каза,че нямало нужда.Всеки път отивам със свито сърце на консултация,чудейки се този път за какво ще се заяде.А,върха на сладоледа беше,когато разбра,че няма да избирам екип.Очакваше да избера нея,защото цитирам "всички,които се следяли при нея,раждали при нея".
Не можах да намеря своя доктор за тази бременност,но се надявам поне за рждането всичко да е наред  Praynig

# 256
  • Бургас
  • Мнения: 7 300
AtenaotnA аз ходих на отворените врати в окръжна и не беше чак толкова зле. Преди не знам как е било, но от приятелка която раждаше там декември знам, че мургавите са отделени.

# 257
  • Мнения: 60
Здравейте бургаски мами,
На 1.09 родих моя син в болница Дева Мария. Наложи се секцио, съгласих се. Много съм доволна от лекарите които ме оперираха и най-вече от анестезиолога д-р Игнатев (невероятен подход и психологическа подкрепа). До тук добре, първата вечер невероятни грижи и от там нататък болницата много се изложи. По отношение на престоя съм много разочарована и даже все още се ядосвам вместо да съм изпълнена с положителни емоции. Болницата вече не е това което е била и жалко за хубавата база и изгубеното време за постигането на добра репутация.
Здрасти и от мен, честито бебче, да расте здрав, умен, красив и много щастлив.
Аз пък родих на 30.08. - секцио - и впечатленията ми са коренно различни - всички от санитарките, през акушерките до АГ и педиатрите бяха на ниво - грижовни, заинтересовани от състоянието ми, та чак ми дойде малко в повече.
..освен рехабилитаторката, която ме остави почти колабирала да си чакам мъжа и той да ме раздвижи. Естествено на визитация го споделих с 4-мата лекари, които минаха, на чело с д-р Хубчев.

# 258
  • Мнения: 17
Не знам защо така я рекламират тази епидурална упойка...уж била перфектна, а най-често заради нея се налага форцепс, вакууми и други инквизиции за бебетата. Била е на мода доскоро на запад, но отпада, докато в България сега навлезе в мода и ние нали сме модиски, да не я изпуснем. Доверявам се на моята добра акушерка, която каза - никога не прави тази грешка.

То мен хубаво няма да ме боли, но тежко и горко на детенцето ми, когато ще му теглят главата във вакууми и ще го вадят с клещи!

Ще направя една група във фейсбук - НЕ НА ЕПИДУРАЛНАТА УПОЙКА ЗА РАЖДАНЕ!!! #2gunfire

# 259
  • Бургас
  • Мнения: 7 300
Момичета, колкото хора попитате, толкова различни мнения ще срещнете. Това го пиша по отношение на това, че например Онази е доволна, а Ale nue -не е. Ми естествено е. Всички сме различни.

# 260
  • Мнения: 60
Жана Илиева,Ризова не е груба,но е доста нехайна и гледа нещата отгоре отгоре.Следих се при нея шест месеца,но се преместих.Може да е добра за израждане,но за ЖК лично аз не съм доволна.А,както се знае голяма част от преждевременните раждания се дължат на немарлива ЖК.Така,че си е важно.
Аз се следих при д-р Ризова цяла бременност, мога да заявя смело и отговорно, че не е нехайна нито груба, а даже е доста загрижена и винаги е била усмихната на ЖК. Бях резервирана в началото, т.к. бях прочела доста мнения, но от друга страха, две от близките ми дружки с проблемна бременност родиха при нея и това ме подтикна да съм наин пациент. Няма ЖК, която да ми е продължила по малко от 20-ина минути - верно, плащам си за апсолютно всичко, не съм се възползвала от видозоните по ЗК и т.н., но и тя не ме е натоварвала с излишни разходи и изследвания, ФМ и 4Д. Винаги е усмихната и отговаря на всички въпроси, които съм задавала, колкото и "глупави" да са и винаги си вдига телефона - дори и по празниците. Чесно казано, съжалявам че не родих при нея, защото гонехме 30.08. за дата, т.к. тогава е РД на баща ми.

# 261
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Минала съм през спинална упойка и както хиляди пъти съм казвала тук, за мен тя е перфектна. И пак да се повторя, но всичко си зависи от анестезиологът. Ако е наистина добър няма никакви проблеми. Аз лично съм с лабилна психика, но по никакъв начин не ме е дразнело това, че не си чувствам краката. Това толкова бързо мина. Виж, обхваща ме страшен ужас, че могат да ме приспят и нещата да не са ми под контрол.
А относно Ризова мисля, че 90 процента от плюещите я изобщо не са й ползвали услугите. Да не говорим, че пред кабинетът й винаги е препълнено с хора. Ако е груба, крива и каква ли не още, защо по дяволите е винаги фраш при нея?

# 262
  • Мнения: 25
Илияна,радвам се,че си намерила своя доктор.Аз също съм при Ковачева,но нещо не можем да се спогодим с нея .......


Стефи,
Съжалявам, че не си успяла да намериш някой лекар, на който да се довериш безпрекословно. Но това не означава, че няма да има положителни резултати накрая  Hug

Като всеки гинеколог при който съм била (а аз от години ги обикалям заради едни поликистозни яйчници, от които уж нямаше да мога да забременея  Crossing Arms) и аз съм с впечатлението, че повечето са доста "серт", дръпнати и с много особено отношение към пациентките си. Или не обясняват достатъчно и трябва да им вадиш думите с ченгел от устата, или така ти отговарят, че да съжалиш, че си попитала..... Рядко се среща някоя добра душица, която да е хем специалист, хем да я е грижа за пациентите, като майка-орлица  Peace

И на мен ми правят забележки за храненето- да имало мн. месо и яйца, а аз лятото го изкарах на домати и сирене- то в тея жеги нямах никакъв апетит, също ми се кара за нередовното ходене по голяма нужда (1-2 пъти седмично) и че не се пазя, ами все мъкна и нося нещо, или ходя на ЖК с маршрутка в жегите от Приморско до Бургас...... ама мъжа ми като е на работа.....

Но гледам да мисля за тези "забележки" като за вид грижи и притеснения към мен, а не като на вид заяждане, защото така и аз бих си развалила мнението, а не ми се ще. За мен важното е, лекаря да е добър специалист и да разполага с добра апаратура. Пък че ми се поскарва от време на време-  Blush ами гледам да го преглътна, въпреки че не ми е приятно.

И да, имаш право, че ако отидеш при друг лекар за нещо го приемат едва ли не като обида и недоверие в преценката им, дори и да не се съмняваш в нея.

Пожелавам ти да намериш доки, с който ще си най-спокойна, защото това е важно както за теб, така и за бебчо. Не обръщай толкова внимание на начина им на контактуване с пациентите, за да не се натоварваш излишно. Мисли позитивно и очаквай срещата с мъничето- все пак цялата тази какфония е с една единствена цел- да родим едни здрави хубави бебоци  Praynig
Пожелавам ти го от сърце  Hug

# 263
  • Бургас
  • Мнения: 166
Две мои приятелки раждаха с епидурални упойки - много са доволни. Казват, че и следващата бременност биха родили по същият начин. Нямало е форцепси, вакуми и прочие. Почти нямало болка при раждането. Единственият недостатък, който и двете споделиха са хемороидите, които са се появили в следствие на голямото напъване.
А естествено раждане със спинална упойка не знам дали въобще се практикува  newsm78

# 264
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Две мои приятелки раждаха с епидурални упойки - много са доволни. Казват, че и следващата бременност биха родили по същият начин. Нямало е форцепси, вакуми и прочие. Почти нямало болка при раждането. Единственият недостатък, който и двете споделиха са хемороидите, които са се появили в следствие на голямото напъване.
А естествено раждане със спинална упойка не знам дали въобще се практикува  newsm78
Не, естествено - не. Аз говоря за секцио. Само да допълня, че акушерките, моите уважения, но са обикновени мед.сестри. Най-добра информация човек може да получи от анестезиолога,, когато става въпрос за упойки.

# 265
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
Спорът, който водите е ама абсолютно безмислен -нито ще откриете топлата вода ,нито ще я пуснете.Колкото лекари толкова и мнения. Аз само да кажа, че- нормално раждане със СПИНАЛНА упойка се практикува дори казват, че е по-подходяща . Лично пред мен родиха 6 жени - 1нормално със спинална упойка, 1 нормално с епидурална ,1секцио със спинална, 1 секцио с пълна и 2 нормално без упойка , като при нито една нямаше проблем - аз бях секцио с пълна упойка и бях май най-зле от всички  Crazy, но както обичам да казвам ,аз съм извънземно и при мен винаги има ''издънки'' ....

# 266
  • Мнения: 1 111
tsangel ,упойката въобще не е причината за хемороидите.Напъване винаги има Peace

# 267
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Спорът, който водите е ама абсолютно безмислен -нито ще откриете топлата вода ,нито ще я пуснете.Колкото лекари толкова и мнения. Аз само да кажа, че- нормално раждане със СПИНАЛНА упойка се практикува дори казват, че е по-подходяща . Лично пред мен родиха 6 жени - 1нормално със спинална упойка, 1 нормално с епидурална ,1секцио със спинална, 1 секцио с пълна и 2 нормално без упойка , като при нито една нямаше проблем - аз бях секцио с пълна упойка и бях май най-зле от всички  Crazy, но както обичам да казвам ,аз съм извънземно и при мен винаги има ''издънки'' ....
Ние не водим спор, просто си бъбрим. Аз не знаех, че за нормално раждане се ползва спинална. Ето, научих нещо ново.

# 268
  • Мнения: 150
Само да допълня, че акушерките, моите уважения, но са обикновени мед.сестри. Най-добра информация човек може да получи от анестезиолога,, когато става въпрос за упойки.
lechugitka, с цялото ми уважение, не подценявай никого от медицинския персонал. Понякога една "обикновена" мед.сестра с 30 години практика има много повече знания и дава много по-обективни и адекватни съвети от млад и неопитен лекар, анестизиолаг и т.н. А освен това  не винаги можем да се радваме на честни, почтени и безкористни лекари  #Cussing out

# 269
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Само да допълня, че акушерките, моите уважения, но са обикновени мед.сестри. Най-добра информация човек може да получи от анестезиолога,, когато става въпрос за упойки.
lechugitka, с цялото ми уважение, не подценявай никого от медицинския персонал. Понякога една "обикновена" мед.сестра с 30 години практика има много повече знания и дава много по-обективни и адекватни съвети от млад и неопитен лекар, анестизиолаг и т.н. А освен това  не винаги можем да се радваме на честни, почтени и безкористни лекари  #Cussing out
По принцип си права, но все пак има една приказка "Всяка жаба да си знае гьола". Една акушерка не би трябвало да се произнася компетентно, когато става въпрос за упойки. Компетентен в случая е анастезиологът. Това не може никой да го убори. При раждането човек трябва да е сигурен не само в гинекологът, но и в анестезиологът. Нали все пак си оставя живота в неговите ръце. Затова е много важна една предварителна среща с него и разговор с задаването на всякакви въпроси. Аз лично направих точно това, доверих се на анестезиологът, с когото говорих повече от час за всичко, което ме вълнуваше относно упойките. А иначе при раждане има всякакви случаи, форцепси, морцепси.... 

Общи условия

Активация на акаунт