Бургаски майчета - 11 тема

  • 39 871
  • 722
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 122
Melly.G Честита рожба   bouquet

# 316
  • Бургас
  • Мнения: 613
Melly.G, честито ти момченце!

# 317
  • Мнения: 29
Melly.G, честит бебок. Бъдете живи и здрави, на теб бързо възстановяване и приятно гледане на Петър!

Последна редакция: пн, 10 сеп 2012, 13:07 от buborana

# 318
  • Мнения: 0
Nelly.G честито! Ще чакаме да пишеш.
Ето го и моето разказче.
Както вече писах наложи се секцио, защото преносвах 10 дни. Както си бях на преглед в ДМ и след няколко часа се озовах в операционната. Нямах никаква нагласа за такова раждане и много се приресних.
1. Нещата от които съм много доволна:
Оперира ме доктор Драгнева, никакви забележки, професионалист Simple Smile Анестезиолог Игнатов - невероятен човек и доктор. Видя уплахата ми и направи всичко възможно да ме предразположи, нещо като 2 в 1 - анестезиолог и психолог. Спиналната Упойка не е нищо страшно, просто бодване с игла. Сестрата която ме подтготви за операция и следеше състоянието ми също беше много внимателна и с чувство за хумор, въпреки умореният и вид, разбрах че била към края на 24 часова смяна.  Благодарности и на осталите от екипа.
По отношение на визитциите след това се изредиха всички доктори. Много добро впечатление ми нправи Люцканов, само той се застоя по-дълго и обяснява всичко което те интересува. Гамишев също ми хреса. Ангелов се държа ужасно пренебрежително.
Болничната стая е хубава. В никое здравно заведенение в Бургас и района няма да ви предложат такива условия - ново, чисто, модерно обзаведено, широка баня, персонален телевизор, саморегулиращо се легло... Храната е добра.
2. Нещата които не ми харесаха. Когато попълваш заявление за раждане има изброени неща които влизат в цената, но уви не всичко имаше.
РЕХАБИЛИТАТОР - такъв не видях до края на престоя си, беше ми казано че в неделя почивали, но и в понеделник и до края на престоя си такъв не видях. За ментова си е една не проста операция и първите дни след нея са едно ужасно изживяване и е много важно да има специалист, който да то обясни какво и как да правиш.
Четири дни силно кървене, постоянно изцапани чаршафи и все няма в наличност за да ти сменят. Поставяха и такива за еднократна употреба, но за тях трябваше да се молиш по 10 пъти на ден за да ти донесат. С лигнина - същото положение, носят след многократни молби. Когатонаправих локвичка кръв на земята поради липсата на лигнин санитарката едва ли не ми се накара, тя кръвта засъхвала и после толкова трудно се чистела... В банята - тоалетна хартия икнижни кърпи има, но като свършат няма кой да зареди. Хавлии няма. Нощниците - потиш се, кървиш, обаче няма чисти, понеже било много натоварено тези дни и нямали чисти.
Отношението на персонала - зависи от смяната, имаше много любезни, имаше и ужасни сестри. Най-често срещаната реплика като те видят как се мъчиш "аа сами сте си избрали секцио" и постоянно ти се натяква, за да не охкаш и да не се оплакваш. Връзка между сестри и лекари почти няма, питаш нещо, а сестрата все не знае, все чака доктора, а докторите постоянно са в операция, някакъв малък хаос си е. Капакътна всичко беше когато на третия ден започват да ти намекват, че на следващия ден може да си ходиш и и идват и постонно те питат дали ще си ходиш.
Ще пиша продължение относно персонала който се грижи за бебчетата, че там вече много се ядосах.

# 319
  • Мнения: 375
Мели, честит Петър! Да е жив и здрав, да има щастливо и безгрижно детство! На теб бързо възстановяване и да пише подробности за раждането!  Hug  Simple Smile

# 320
  • Мнения: 60
Nelly.G честито! Ще чакаме да пишеш.
Ето го и моето разказче.
Както вече писах наложи се секцио, защото преносвах 10 дни. Както си бях на преглед в ДМ и след няколко часа се озовах в операционната. Нямах никаква нагласа за такова раждане и много се приресних.
1. Нещата от които съм много доволна:
Оперира ме доктор Драгнева, никакви забележки, професионалист Simple Smile Анестезиолог Игнатов - невероятен човек и доктор. Видя уплахата ми и направи всичко възможно да ме предразположи, нещо като 2 в 1 - анестезиолог и психолог. Спиналната Упойка не е нищо страшно, просто бодване с игла. Сестрата която ме подтготви за операция и следеше състоянието ми също беше много внимателна и с чувство за хумор, въпреки умореният и вид, разбрах че била към края на 24 часова смяна.  Благодарности и на осталите от екипа.
По отношение на визитциите след това се изредиха всички доктори. Много добро впечатление ми нправи Люцканов, само той се застоя по-дълго и обяснява всичко което те интересува. Гамишев също ми хреса. Ангелов се държа ужасно пренебрежително.
Болничната стая е хубава. В никое здравно заведенение в Бургас и района няма да ви предложат такива условия - ново, чисто, модерно обзаведено, широка баня, персонален телевизор, саморегулиращо се легло... Храната е добра.
2. Нещата които не ми харесаха. Когато попълваш заявление за раждане има изброени неща които влизат в цената, но уви не всичко имаше.
РЕХАБИЛИТАТОР - такъв не видях до края на престоя си, беше ми казано че в неделя почивали, но и в понеделник и до края на престоя си такъв не видях. За ментова си е една не проста операция и първите дни след нея са едно ужасно изживяване и е много важно да има специалист, който да то обясни какво и как да правиш.
Четири дни силно кървене, постоянно изцапани чаршафи и все няма в наличност за да ти сменят. Поставяха и такива за еднократна употреба, но за тях трябваше да се молиш по 10 пъти на ден за да ти донесат. С лигнина - същото положение, носят след многократни молби. Когатонаправих локвичка кръв на земята поради липсата на лигнин санитарката едва ли не ми се накара, тя кръвта засъхвала и после толкова трудно се чистела... В банята - тоалетна хартия икнижни кърпи има, но като свършат няма кой да зареди. Хавлии няма. Нощниците - потиш се, кървиш, обаче няма чисти, понеже било много натоварено тези дни и нямали чисти.
Отношението на персонала - зависи от смяната, имаше много любезни, имаше и ужасни сестри. Най-често срещаната реплика като те видят как се мъчиш "аа сами сте си избрали секцио" и постоянно ти се натяква, за да не охкаш и да не се оплакваш. Връзка между сестри и лекари почти няма, питаш нещо, а сестрата все не знае, все чака доктора, а докторите постоянно са в операция, някакъв малък хаос си е. Капакътна всичко беше когато на третия ден започват да ти намекват, че на следващия ден може да си ходиш и и идват и постонно те питат дали ще си ходиш.
Ще пиша продължение относно персонала който се грижи за бебчетата, че там вече много се ядосах.
Направо имам чувството, че говориш за друга болница (като се има впредвид, че сме били там почти по едно и също време) Съгласна съм единствено за рехабилитаторката Simple Smile която ти дори и не познаваш, а аз все още чакам да дойде да ме раздвижи Simple Smile
- профенид, лигнин, нощници и еднократни чаршафи ми даваха винаги, когато поискам, даже една вечер бяха им свършили нощниците и ми дадоха от "старите" - някакъв друг модел Simple Smile доволнозахабени, но все пак чисти Simple Smile
- след операцията като ме свалиха долу и ме наляха с окситоцин ме болеше зверски - акушерката седя до мен 10-15мин. и ми мокреше лицето,докато не ме хванаха дрогите дето ти ги наливат паралелно Simple Smile
- 24 часа след операцията,когато станах да се раздвижвам под мен беше кланница - викнах си санитарка, смени ми бельото, оставими лигнин, нощница и 2 еднократни чаршафа,мъжами ми помогна да се поизмия и така..
- оранжевото копче си го ползвах посоянно и никой не ми е правил физиономии, пък за коментари да не говорим.
- пуснаха ме ден по-рано, след като мрънках на Гамишев, Бояджиев, Колева и на акушерките.
- 3 пъти на ден ни хвърляха боклука и на всяко влизане в стаята ни питаха имаме ли нужда от нещо.
Имах само 2 проблема:
- когато ми пускаха телевизията винаги тръгваше на съседния телевизор
- леглото ми беше прецакано и рехабилитаторката така ми го беше "наместила", че здрава да бях, нямаше дамога да скокна от него
Май това е от мен:)

# 321
  • Мнения: 17
А някоя мама раждала в Черноморска ще напише ли нещо? Чакам с нетърпение отзиви от там.

# 322
  • Мнения: 122
А някоя мама раждала в Черноморска ще напише ли нещо? Чакам с нетърпение отзиви от там.

В четвъртък ще има пак лекция. Що се отнася до информация и аз искам да разбера отзиви от пациентки, но уви няма. Като гледам аз май ще съм първата дето ще пиша как е.

# 323
  • Бургас
  • Мнения: 30
А някоя мама раждала в Черноморска ще напише ли нещо? Чакам с нетърпение отзиви от там.

В четвъртък ще има пак лекция. Що се отнася до информация и аз искам да разбера отзиви от пациентки, но уви няма. Като гледам аз май ще съм първата дето ще пиша как е.

В четвъртък от колко часа ще е лекцията ...

# 324
  • Мнения: 122
От 10,00часа

# 325
  • Мнения: 6 703
Мели, честита ти рожба Heart Eyes

# 326
  • Мнения: 150
Да живее братския Китайски народ.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire И той, и боклуците, които произвеждат! #2gunfire #2gunfire #2gunfire Наскоро си купих един много приятен синьо-зелен панталон, който предвидливо реших да изпера на ръка. Резултатът: тъмносиня вода в легена и това, че и двете ми ръце са забоядисани в синьо.  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Оплаках се, сори за офф-топик-а   ooooh!

# 327
  • Мнения: 73
Честито бебенце на Nelly.G  Simple Smile
Сега чета разказчетата на мамите, които са родили наскоро със секцио и сигурно ще ви се стори, че въпроса ми е супер тъп, но все пак ще си го задам:  ааа откъде това кървене, закоето разказват и двете мами ?!?! и защо ?!?!?!

# 328
  • Бургас
  • Мнения: 644
Честито на мамите, сдобили се с бебчета   bouquet

Тишина, това кървене идва от чистенето на организма след като бебето излезе /или го изкарат/. Нарича се още лохии. Обикновено продължава около месец. При мен беше 50 дни.

# 329
  • Бургас
  • Мнения: 644
Обръщам се към кърмещите мами:
- ИМАТЕ ЛИ СИЛНО ГЛАВОБОЛИЕ НЯКОЛКО ДНИ СЛЕД РАЖДАНЕТО?
- ДАЛИ ТО ИМА ВРЪЗКА С КЪРМЕНЕТО?
От вчера имам доста силно главоболие (почти като мигрена), а откакто съм родила нямам никакъв апетит. Нещо май съм се бъгнала. Има ли мами със същия проблем и как се справяте с него? Четох доста противоречиви статии за връзката между кърменето и главоболието, че даже и за връзката на упойката с тези проблеми.
Накрая реших да попитам вас, т.к. статиите са едно, а опита нещо коремнно различно Simple Smile

Главоболието ти може да се дължи на недостатъчно поети течности, или на недостатъчно хранене. Опитай като те заболи глава да хапнеш 1-2 плода поне и ако това е причината - ще спре. Поемай поне 3 л. вода дневно /вероятно усещаш горящата жажда/.

Общи условия

Активация на акаунт