Бургаски майчета - 11 тема

  • 39 843
  • 722
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 60
Обръщам се към кърмещите мами:
- ИМАТЕ ЛИ СИЛНО ГЛАВОБОЛИЕ НЯКОЛКО ДНИ СЛЕД РАЖДАНЕТО?
- ДАЛИ ТО ИМА ВРЪЗКА С КЪРМЕНЕТО?
От вчера имам доста силно главоболие (почти като мигрена), а откакто съм родила нямам никакъв апетит. Нещо май съм се бъгнала. Има ли мами със същия проблем и как се справяте с него? Четох доста противоречиви статии за връзката между кърменето и главоболието, че даже и за връзката на упойката с тези проблеми.
Накрая реших да попитам вас, т.к. статиите са едно, а опита нещо коремнно различно Simple Smile

Главоболието ти може да се дължи на недостатъчно поети течности, или на недостатъчно хранене. Опитай като те заболи глава да хапнеш 1-2 плода поне и ако това е причината - ще спре. Поемай поне 3 л. вода дневно /вероятно усещаш горящата жажда/.
Мерси за съвета, при всички случаи ще го приложа, че откакто родих нямам апетита, който имах като бременна Simple Smile
Иначе, в конкретния случай си е било "летен вирус" - вдигнах 39,8 температура и си звъннах на АГ. В 9ч. вечерта ме викна в ДМ за преглед. Гледа ме на видеозон - ок, пусна ми кръвни изследвания - пак бяха ок, после се прибрах, кърмих бебка, една амула окситоцин за отскок, за да се изцедя - пак не мръдна термометъра и накрая се чухме с АГ и ме прати в Света София при дежурния лекар. Него го нямаше в кабинета, че го потърсиха 10-ина мин. Като дойде, както му беше през "оная раута" в 1ч. посреднощ, като ми премери температурата и му се смени и фасона и отношението.. След като разбра, че сме отхвърлили разните гинекологични причини  ми написа една рецепта от двете страни и ме посъветва ме да се консултирам с АГ и да влизам в ДМ по спешност. Размина ми се благодарение на кърпите с оцет и вода, с които ме метна милото. На другия ден същия цирк! Пак с уговорки за прием в ДМ по спешност!
Днес вече съм ОК!
Много съм щастлива, че и педиатърката на бебка излезе човек - вдигаше си телефона по време на празниците, консултираше ме относно предписаните лекарства и дозировките и ме успокояваше.

# 331
  • Мнения: 47
Мами кажете някой лекар в Бургас, от който сте доволни. Във втория месец съм, а още не мога да намеря. Бях при един и той ме изкара с извънматочна и искаше да ме реже веднага. Ходих в Плевенската болница излезе, че е киста на жълтото тяло, която ще храни бебчето. Прочетох за д-р Драгнева добри отзиви тук, но тя искаше да приеме майка ми по спешност и да я реже същата вечер да махала единия яйчник и фалопиевата тръба. А в София след качествени изследвания за няма и 5мин. и и казаха, че и няма нищо!

# 332
  • Бургас
  • Мнения: 30
Мами кажете някой лекар в Бургас, от който сте доволни. Във втория месец съм, а още не мога да намеря. Бях при един и той ме изкара с извънматочна и искаше да ме реже веднага. Ходих в Плевенската болница излезе, че е киста на жълтото тяло, която ще храни бебчето. Прочетох за д-р Драгнева добри отзиви тук, но тя искаше да приеме майка ми по спешност и да я реже същата вечер да махала единия яйчник и фалопиевата тръба. А в София след качествени изследвания за няма и 5мин. и и казаха, че и няма нищо!


За следене на бременността препоръчвам Габровска с две ръце. Внимателна е, обяснява, не се държи надменно и нагло... За мен лично е изключителен специалист ... Simple Smile
Лека бременност и на финала едно разкошно бебе...
а относно кистата не се притеснявай... аз съм с диагноза поликистоза и на двата яйчника и съм бременна -естествено забременяване и на последния преглед ми казаха че ще имам едно здраво и едро бебе Simple Smile така че мила ... не се тревожи, а се наслаждавай на бременността си ... Simple Smile

# 333
  • Мнения: 47
Мерси tweetyto_bs Simple Smile

# 334
  • Мнения: 74
Дребен ,Честито , желая ти лека и безпроблемна бременност и едно прекрасно малко слънчице на термин  Hug
Аз в момента съм без лекар по ЗК Simple Smile ,днес ще ходя да се записвам при д-р Ангелов , понеже до сега се водех при Гамишев ,но в единствения случай когато имах нужда от него ,заради прокървяване , той просто не беше на работа и си ме прати по дяволите  #Puppy dog Смятам ,че всяко момиче в такъв момент , единствено иска да почувства загриженост и да й бъде обърнато внимание, а не да чуе думите "В която и болница да отидеш , все някой ще те прегледа" .Затова с две ръце и два крака НЕ ти препоръчвам Гамишев. Ако ти се ходи на частно според мен най-добрия е Трепечов!

# 335
  • Мнения: 38
Дребен Честито и ти желая една хубава, лека и безпроблемна бременност!Аз бях при Лазарова и съм много доволна от нея.Тя ме следеше (на частно)и тя ме изражда.По ЗК бях при Златев......само за болнични да ти дава става.

# 336
  • Бургас
  • Мнения: 255
Дребен Честито и ти желая една хубава, лека и безпроблемна бременност!Аз бях при Лазарова и съм много доволна от нея.Тя ме следеше (на частно)и тя ме изражда.По ЗК бях при Златев......само за болнични да ти дава става.
+1 за Лазарова и +1 за Златев,но за него единстено и само ако се нуждаете от болнични и не ви се занимава с комисии

# 337
  • Мнения: 47
Мерси мерси на всички Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Да сте чували за д-р Ковачева. Много ми я препоръчват, но хора които не са раждали, а са били на прегледи при нея. Някой има ли отзиви?
А за д-р Лазарова може ли някакви координати?

# 338
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Аз пък не съм доволна от д-р Лазарова. По време на първата ми бременност ходих няколко пъти на частно при нея и повече няма да стъпя - груба, вечно сърдита и намусена, вадиш й думите с ченгел от устата и отгоре на всичко, имах едни зацапвания, за които няколко пъти й казах, а тя не ми изписа нищо, каза само, че "Не е хубаво и не трябва да ги има по време на бременността" /сякаш аз не го знам това  Twisted Evil и сякаш нарочно го правя Tired/. Добре, че след един по-голям кръвоизлив я смених и успях с адекватното лечение на други лекари да си износя бременността успешно докрай.

Което не значи, че е лош лекар, винаги ще има и доволни от нея  Peace Просто аз повече там няма да стъпя.
Споделих мнение не, за да навлизаме в безсмислени спорове и дискусии, а просто, за да се знае и другата страна на монетата  Mr. Green

# 339
  • Мнения: 38
Мон...Макар аз да съм доволна от нея подкрепям твоето мнение.Не мисля че заради това трябва да се навлиза в спорове.Една монета винаги има две страни и ние самите никога не сме само усмихнати и весели,понякога сме и раздразнителни и не искаме да виждаме никой.Simple Smile

# 340
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен ,моля Ви да ми препоръчате гинеколог за следене на бременност в Бургас, тъй като съм в 11 г.с. вече трябва да съм решила и да се записвам, но съм объркана и все още не мога да реша.Тъй като до  сега съм ходила при д-р Мърмарова и я питах,но до края на септември ми каза, че не записва.
Благодаря Ви предварително!

# 341
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Извинявай, не знам кой да ти препоръчам, те в Бс всички са ..., исках само да те попитам, д-р Мърмърова не записва по каса или изобщо няма часове до края на месеца. Смятах да мина оттам тия дни на частно и затова питам.

# 342
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Д-р Ризова е човекът! Хубаво е, който ти води бременността после и да те изражда, а за мен, тя е най-добрата в региона.

# 343
  • Бургас
  • Мнения: 30
Стига с тази Ризова... аз не съм доволна от нея ...

# 344
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Стига с тази Ризова... аз не съм доволна от нея ...
Е, И? Какво като не си?! Аз пък съм.

Общи условия

Активация на акаунт