Бургаски майчета - 11 тема

  • 39 923
  • 722
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 74
Специално Гамишев ми каза,че ако избера някого той няма да може да ми даде 100 %-ва гаранция,че ще успее да дойде за раждането ми,ако например току що е излязъл от смяна,в която е правил 5-6 операции.Това са хора все пак,не роботи и аз много добре го разбирам.



Да , това е редовната реплика на Гамишев , един вид че той е толкова загрижен ,че ако го повикаш на нормално раждане след тежка смяна няма да е достатъчно адекватен за да изражда.Другите лекари сигурно са някакви роботи та успяват да се справят. Просто не му се занимава , как става така че едно нормално раждане не е поел.А в Девата по принцип си е практика всички раждания да минават "Секцио по медицински показатели" . Всичките ми приятелки родиха там - едната била с тесен таз , другата с увита пъпна връв , третата не знам си с кво ... една не оставиха да ражда нормално. Едно време не знам хората какво са правели.Сестра ми е родена 4560 гр с увита пъпна връв напълно нормално и без нито един шев.Тези лекари просто са забравили да израждат нормално.Едно че операцийката е най-лесната работа  - кръц за 5 минути и следващия моля , естествено срещу "скромно" заплащане , пък и с точна датичка , няма да се налага да им нарушаваш спокойствието.
Извинете, че така малко "настръхнало" говоря , не е към вас ,ами към тези лекари дето съвсем забравиха за какво са учили и с какво призвание са УЖ!  Peace

# 391
  • Мнения: 105
Момичета имате ли инфо за:

tanichka_bs - 26.08.2012г., д-р Драгнева

# 392
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Atenaotna,наистина много лошо си се настроила.Не знам дали знаеш,че ако едно раждане в Девата започне нормално и премине в секцио,пациентът не го заплаща.Тогава защо лекарите да го правят умишлено?Та,те нямат никаква полза  Simple Smile.Пак Гамишев ми каза,че идеалното раждане е,когато пациентът почни не види очите на лекаря,т.е. всичко преминава естествено и не е необходима медицинска намеса.А  не само Гамишев,както казах и други лекари ме убедиха да не избирам екип.Но,това е в Девата,в МБАЛ доколкото разбирам практиката е друга.Ковачева,при която се следя,направи всичко възможно да избера нея за раждането.И на въпроса ми,ако случайно тази вечер е пила алкохол примерно и моето раждане започне,тя каза,че все ще намери някой да я закара  Shocked Ами не,мерси,предпочитам адекватен и наспан лекар.

# 393
  • Мнения: 74
stefanel, вярно е че много съм настроена , но просто ми се наложи да се сблъскам с това съсловие "лекарското" и просто съм потресена що за хора са. Както споменах и всичките ми приятелки родиха в Девата и за там имам непоклатимо мнение. А и след като включиха новороденото на една от тях на антибиотици без диагноза и в последствие разбрахме че това е практика за да се дърпат пари от клинични пътеки .... е това вече категорично  ме отказа да раждам там.Другото което си мисля за тези луксозни болници и лекарите в тях - ако си толкова стойностен лекар ,защо ще скачаш от болница на болница коя от коя по-нова и по-луксозна ако си лекар на място с изградено име и тежиш на мястото си.А в новите точно това става . Ризова (без да разбунвам пак духовете) до колкото помня беше в Света София , след откриването на Дева Мария отиде там , сега до колкото знам е в Меден рудник.Утре и на луната да направят болница - нея я виждам пак да пътува. Mr. Green
Към Гамишев съм жестоко настроена ,защото можеш да си представиш какво е да изпаднеш в ужас че можеш да изгубиш дететнцето си и единствения човек на който си се доверил в този момент да те прати по дяволите. "Все някой ще те прегледа..."  че за кво да вярвам на теб тогава , все някой ще ме прегледа ако легна и разкрача крака на улицата ...  #2gunfire

# 394
  • Бургас
  • Мнения: 166
Atenaotna,наистина много лошо си се настроила.Не знам дали знаеш,че ако едно раждане в Девата започне нормално и премине в секцио,пациентът не го заплаща.Тогава защо лекарите да го правят умишлено?Та,те нямат никаква полза  Simple Smile.Пак Гамишев ми каза,че идеалното раждане е,когато пациентът почни не види очите на лекаря,т.е. всичко преминава естествено и не е необходима медицинска намеса.А  не само Гамишев,както казах и други лекари ме убедиха да не избирам екип.Но,това е в Девата,в МБАЛ доколкото разбирам практиката е друга.Ковачева,при която се следя,направи всичко възможно да избера нея за раждането.И на въпроса ми,ако случайно тази вечер е пила алкохол примерно и моето раждане започне,тя каза,че все ще намери някой да я закара  Shocked Ами не,мерси,предпочитам адекватен и наспан лекар.

stefanel, не мога да се съглася, че в МБАЛ се настоява за избор на техен лекар. Не съм ходила да се следя при лекарите, които работят там, но ходих на отворените врати и ст. акушерка през цялото време обесняваше, че изборът на екип е безмислен, понеже "самото раждане протича за броени минути". През цялото време ти си в леглото и до теб има акушерка, която се грижи за състоянието ти. Реално доктор може и да не ти трябва, ако не се наложи епизотомия и/или шевове. Каза също така, че към момента в болницата били единични случаите с избор на лекар.
Може сред самите лекари да има практика да предлагат услугите си или по-специално Ковачева, не знам.  Peace

# 395
  • Бургас
  • Мнения: 166
Момичета да ви питам как преминава една ЖК. Някой горе беше казал - всичко ми мери/ Какво е това всичко?
Мен ме мерят на кантара, после ми мерят коремчето с метър. И това е. При вас нещо повече да правят?
На кантара, обиколка на корема, височина на матката и кръвно намягане.

 Hug мерси за отговора. Тъкмо се чудих само това ли е трябва да е прегледа и дали не ме претупват, ама значи си е нормално. На мен кръвното не ми го мерят, но карай. Имам апарат и мога сама да си го измеря. Не че нямам кантар и метър де  Mr. Green

# 396
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Atenaotna,разбирам те напълно.За следене на бременност и аз от никой не съм доволна.Надявам се поне при раждането всичко да е наред и да бъде изцяло положително изживяване  Praynig
Tsangel,може би наистина само за Ковачева важи това,не знам,не познавам други лекари от МБАЛ.Просто бях потресена как ме насили да избера нея на всяка цена и как промени отношението си,когато разбра,че това няма да стане  Confused

# 397
  • Мнения: 0
Еееее не мога да не се запиша и аз тука, интересно е станало Simple Smile
 Леко бременеене и безпроблемно раждане на всички бъдещи мами!
 Гледам, че лекари се коментират та да си кажа и аз - от Ковачева съм меко казано потресена, от    Душепеев съм доволна, благодарна и т.н. Бременността ми я следеше Мърмърова и към нея почти нямам забележки, на 4Д ходих при Калчева и Ковачева, за втората нямам думи от първата съм доволна, като се има в предвид, че съм нямали проблеми.
  Аааа Аниииииии искам да ти кажа, че Дани е просто непоклатим, значи проблеми с него няма да има Мишето, не поглежда чужди жени Simple Smile Сериозен мъж е!
 Януари, здравей и тук, целувки  на Стефания

# 398
  • Мнения: 74
Тъкмо се чудих само това ли е трябва да е прегледа и дали не ме претупват, ама значи си е нормално. На мен кръвното не ми го мерят, но карай. Имам апарат и мога сама да си го измеря. Не че нямам кантар и метър де  Mr. Green

а да ти кажа честно ,кръвното е най-важното нещо което трябва да измерят  newsm12
Следи си го сама,да не скача много ,че ако разчитаме на тези лекари ....

stefanel , и аз силно се надявам да е така.За сега съм си избрала лекар само ако се наложи секцио.Трипечов прави операцията на сестра ми с близнаци , без да й каже термин.Изчака я да й изтекат водите и тогава си я оперира.Според мен това е най-добрия вариант,да ги изкара когато дечицата са напълно готови да излязат сами Peace Той не беше много на мнение че изобщо се налага секцио ама сестра ми я беше страх защото едно че са двечки , а и единия беше 3120 а другия 3050. Иначе вече на 99 % съм решила че ще раждам в окръжна.Може да не е лукс , ама аз не отивам на почивка.Поне там има дългогодишни специалисти и се надявам на адекватна реакция каквото и да стане.Плюс това и Трипечов завежда патологията и Ангелов (който сега ме води) си работи там.

# 399
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Девата и Света София са на един и същи собственик. Ризова работеше до последно на двете места. Знам защо отиде в Черноморска, но не ми се коментира. Понякога не луксозната болница е определяща да останеш на работа. Има много други фактори - отношение, финанси и т.н. /И аз не искам да разбунвам духовете и пак да връщам темата/

# 400
  • Бургас
  • Мнения: 166
Ковачева така или иначе вече не работи в МБАЛ. Изражда в Девата, ако си заплатиш за екип. Вече определено ще й трябва шофьор, ако е пила, че Девата си е далеч  Laughing (това в кръга на шегата).

Стефанел, желая ти успешен финал, пък дори и пътят до там да не е бил чак толкова безпрепятсвен.

За МБАЛ - честно казано аз останах доста приятно изненадана от болницата. Стаите изглеждат добре (не е лукс, но не е и мизерия), реновирано е, чистичко. Е, стъпваш на плочки, не на гранитогрес Simple Smile. Но мисълта ми беше, че очаквах някаква мизерия, хлебарки, падаща мазилка от стените, но не е така Simple Smile. Изглежда си напълно сносно, стерилно и честно казано ми вдъхнаха огромното доверие, че могат да реагират в спешни ситуации.
Ще гледам скоро да посетя и Девата, да видим с какви впечатление ще ме оставят те Simple Smile

# 401
  • Мнения: 74
Девата и Света София са на един и същи собственик. Ризова работеше до последно на двете места. Знам защо отиде в Черноморска, но не ми се коментира. Понякога не луксозната болница е определяща да останеш на работа. Има много други фактори - отношение, финанси и т.н. /И аз не искам да разбунвам духовете и пак да връщам темата/

Знаех ,че като се спомене Ризова ще се появиш  Hug
Може би ти е близка или нещо сериозно е направила за теб ,та да я защитаваш толкова ревностно , но да призная и аз съм с лошо мнение за нея. Едно че споделих когато водеше на сестра ми бременността как точно протичаха прегледите. Ехограф и точка .Без кантар , без мерене обиколка , матка , кръвно ...никакви такива.Да не говорим за кръвни тестове или нещо от рода.Иначе беше много усмихната.
Съвсем скоро пък на братовчедката на моя приятелка не беше чула сърцето на бебето и й даде хапчета за помятане.Живо щастие е че момичето ги пи само един-два пъти и потърси мнение от друг лекар.Сега е щастлива бременна с голямо коремче. не искам да се заяждам и дано никой не ме нападне заради мнението ми ,но Ризова .... и последната лекарка да е на света - не бих отишла при нея!  Peace

# 402
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Девата и Света София са на един и същи собственик. Ризова работеше до последно на двете места. Знам защо отиде в Черноморска, но не ми се коментира. Понякога не луксозната болница е определяща да останеш на работа. Има много други фактори - отношение, финанси и т.н. /И аз не искам да разбунвам духовете и пак да връщам темата/

Знаех ,че като се спомене Ризова ще се появиш  Hug
Може би ти е близка или нещо сериозно е направила за теб ,та да я защитаваш толкова ревностно , но да призная и аз съм с лошо мнение за нея. Едно че споделих когато водеше на сестра ми бременността как точно протичаха прегледите. Ехограф и точка .Без кантар , без мерене обиколка , матка , кръвно ...никакви такива.Да не говорим за кръвни тестове или нещо от рода.Иначе беше много усмихната.
Съвсем скоро пък на братовчедката на моя приятелка не беше чула сърцето на бебето и й даде хапчета за помятане.Живо щастие е че момичето ги пи само ден-два и потърси мнение от друг лекар.Сега е щастлива бременна с голямо коремче. не искам да се заяждам и дано никой не ме нападне заради мнението ми ,но Ризова .... и последната лекарка да е на света - не бих отишла при нея!  Peace
Всъщноста, да, направи нещо сериозно за мен... Благодарение на нея имах най-прекрасното раждане и се сдобих с прекрасно дете. Нещо друго да се налага да обяснявам на някого за Ризова? Последните няколко страници бяха с доста плюсовете за нея. Не само аз я споменавам.

# 403
  • Мнения: 74

Всъщност, да, направи нещо сериозно за мен... Благодарение на нея имах най-прекрасното раждане и се сдобих с прекрасно дете. Нещо друго да се налага да обяснявам на някого за Ризова? Последните няколко страници бяха с доста плюсовете за нея. Не само аз я споменавам.

Изобщо не съм търсела обяснение какво е направила за теб , но е твърде странно че само да спомене името й и връхлиташ над темата като майка-орлица.Започнах да се съмнявам вече - Да не би ти да си Ризова под прикритие????  Joy (това е шегичка)

# 404
  • Мнения: 150
Момичета, а да кажете малко мнения за д-р Нина Добрева и д-р Гамишев, май взех да се чудя между двамата?
следих се при Добрева. Общо взето съм доволна. Консултацията протича по следния начин - измерва тегло, кръвно, обиколка на корема. Ако се прави видеозон го обръщаше към мен и ми обясняваше какво вижда. На първа консултация снема анамнеза, взема секрет за цитонамазка, изпраща те на изследвания на кръв, урина, кръвна група. Такива изследвания ми е пускала 3 пъти през бременността. Поради нисък хемоглобин ме прати нахематолог, където ми откриха таласемия. Имам вроден здравословен проблем - прати ме на консултация със специалист преди раждането - след напомняне от моя страна. При последните изследвания  ми откриха гъбички - бил често срещан проблем при бременните - назначи ми адекватно лечение - до ден днешен гъби нямам. Телефона си го вдига винаги, ако не го вдигне, набира те в последствие.  Раждах в МБАЛ при друг доктор, но въпреки това дойде да ме види. МНОГО СЕ КАРА ЗА ТЕГЛОТО - откача ако си качила повече от 2-3 кг за месец. Това, което не ми харесва - с много пшроменливо настроение е -единия път е мила, любезна, позитивна, на следващия - крива и с ченгел и вадиш думите. ЖК води в частния си кабинет - Зорница 58, медицинския център, етаж 2 каб 15. GSM 0888423512 - тя го вдига. Желая ти лека бременност  Hug

Общи условия

Активация на акаунт