Бургаски майчета - 11 тема

  • 39 883
  • 722
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 62
" Носната кост на плода е втория по-важен ултразвуков маркер, който се изследва между 11-14 г.с. Тя изглежда ехографски като малка бяла линийка в основата на носа, с размери около 1-2 мм. Липсата на носна кост между 11-14 г.с. е свързана с повишен риск за асоциирана хромозомна аномалия на плода, в т.ч. синдром на Даун. На първата снимка е показана нормална носна кост на плода, а на втората - случай с липса на носна кост и увеличена нухална транслуценция в 12 г.с."

за справка тук  http://www.mc-markovs.com/index.php?option=content&task=view&id=90

# 481
  • Бургас
  • Мнения: 166
Аз правих късния БХС (в 15 г.с.). Трябваше да го направя до 13 г.с. и 4 дни (май беше) но не успях. Обясниха ми, че къснния БХС не дава толкова точни резултати като ранния. Затова, не отлагайте.
За носната костица - АГ ми каза, че липсата й може да значи наличие на аномалии, както и ако нухалната транслуценция е над 3 мм.

# 482
  • Бургас
  • Мнения: 30
Бебе с болестта на Даун.
 Нухалната транслуценция е пространството (кухината) между кожата и вратната мускулатура на бебето.
 Липсват костици на носа (NB) на бебето.
 Нормата за NT зависи от срока на бременността (седмица).
Но не винаги тази костица липсва на носа... Понеже липсата и се нарича заешка муцунка... има деца с Даун които не са с тази заешка муцунка, това имах предвид под ЧИСТ ДАУН.

# 483
  • Мнения: 6 704
БХС е само вероятност, аз не съм правила, заложих на сигурното като направих амниоцентеза Peace

# 484
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
БХС е само вероятност, аз не съм правила, заложих на сигурното като направих амниоцентеза Peace
Че тя амниоцентезата по желание ли се прави? Не се ли прави единствено при висок риск от Даун? Лекарите казват, че е опасна.
Когато вероятността при БХС е голяма се прави амниозентеза. Докато бях бременна, на моя приятелка сестра й беше в същите месеци с мен, и при БХС се установи вероятност 1 към 2. Направи аборт в петия месец за жалост.

# 485
  • Мнения: 6 704
Аз бях на 37 г. и я направих по желание, по простата причина, че имам позната която роди дете с Даун след нисък риск на БХС. Rolling Eyes
Казват, че има риск от аборт, но риска е минимален.То кой е застрахован от аборт Rolling Eyes

# 486
  • Мнения: 7
Момичета , Варна е на 2 крачки , а там го правят в Катедра Генетика към Медицински институт.Сякаш ми се струва по-сигурно,но не забравяйте че гинеколога който ви изпраща също е от значение защото той със ултразвук трябва да измери и да запише някои от параметрите (носна костица и т.н.).

Значи трябва и от гинеколога, който ме следи да ми даде параметри и с тях да отида на самото изследване ,правилно ли разбирам?Защото аз нямам нищо от гинеколога, записах на ЖК след като си бях взела час за БХС и не казах ,че мисля да правя ранния,защото  тя ми препоръча късния.

# 487
  • Мнения: 29
Препоръчва се късният от гинеколозите, т.к. много трудно може да се измери в 12 г.с. гънката. Трябва много добра апаратура. По принцип гинекологът, който ти води ЖК, може да ти ги измери за късния и ти да дадеш само кръв за БХС заедно с параметрите, който ти е дал гинеколога (пише се колко е гънката, има ли носна костица, големина на плода, г.с., възрастта ти). Заплащаш само БХС. 

# 488
  • Мнения: 7
buborana , сега ми стана ясно, а ти кой от тях си правила?
Благодаря и на другите момичета,които се включиха , аз още не съм взела решение дали да правя ранния , а часа ми е за утре  Confused

# 489
  • Мнения: 29
Аз си направих ранния БХС като казах на моята гинеколожка, че искам този, защото по-рано може да се реагира, ако има нещо.... Тя ми каза, че прави късния, защото много трудно може да се измери за ранния. И че никога не е късно да се реагира. Все пак уважи решението ми, без да спори и с доста мъка успя да измери гънката.
п.п. Сега като се сетя, се чудя дали добре е измерена гънката... Не се съмнявам от лекаря, а от апаратурата.
Не искам да ти влияя на решението. Така се случи при мен.
Също така бебенцето трябва да е застанало в профил за измерване на тази гънка, а моето не ще и неще - голямо побутване падна.

# 490
  • Мнения: 74
kleopatra83, доколкото помня ще ходиш при Калчева .Тя е с добър апарат,говори направо с нея.Ако решиш отиди до Варна да си дадеш кръв директно в Медицински Университет , пък ако не - можеш да я дадеш тук и да я изпратят до Варна или София (зависи с кой работят).

# 491
  • Бургас
  • Мнения: 7 309
Здравейте момичета! Вече може да ме запишете при родените бебчета: Бебе Цветелина се роди на 12.09.2012 г. 6.50 със секцио при доктор Кироваков. Искам да ви кажа, че съм много доволна от МБАЛ Бургас. Не съм платила, нито са ми поискали и стотинка и всички бяха много мили.

# 492
  • Мнения: 7
AtenaotnA , да при Калчева се записах, но си мисля че отида ли веднъж там,все ще ме убедят да го направя, за това ми искаше да разбера кой,кога го прави и дали изобщо да се прави.

# 493
  • Мнения: 38
lina_bs Честито ти бебче Цвети!Нека ти е жива и здрава дъщеричката,много да те радва,а на нея желая безгрижно детство!!! Simple Smile  bouquet  ylinfant

# 494
  • Мнения: 74
Добре дошла на бял свят на Цвети! Желая й да бъде едно много здраво и щастливо бебче , а на мама и тати да носи само усмивки и гордост!

Общи условия

Активация на акаунт