Бургаски майчета - 11 тема

  • 39 989
  • 722
  •   1
Отговори
# 540
  • Бургас
  • Мнения: 7 341
Честита дъщеричка на мама НоВа! Да е жива и здрава !   bouquet

# 541
  • Бургас
  • Мнения: 166
HoBA, Честита дъщеричка. Да сте живи и здрави и двете и много щастливи!   bouquet

# 542
  • Мнения: 4
Леле... все едно години ме е нямало... вие сте изписали почти 4 теми...
Имам доста материал за четене, а време.... нямам  Laughing
Добре дошли на новите мами, които не съм посрещнала, но покрай мъника няма как.
Аз съм Стефи и съм майка на бебе Божидар, който е на 7 месеца Simple Smile))

# 543
  • Мнения: 60
Здравейте момичета, малко с позагубих и не ви следях, но се върнах за 6 дни в болницата.
След цялата хвалба, която ударих на ДМ и екипа, който ми водеше секциото, мнението ми се обърна на 360 градуса.
Ще ви разкажа в резюме, това, което ми се случи след като ме изписаха от ДМ на 04.09.
- изписаха ме ден преди да ми свърши клиничната пътека
- бебка излезе от ДМ със стафилококова инфекция и конюктивит - в болницата ми казаха, че пъпчиците са хормонални, а за очичиките било нормално, т.к. в момента се чистела. Да ама не - позната акушерка идваше 15 дни, за да ми помага с къпането на бебка и след като всичко мина ми каза какво е било.
- вдигнах температура 39,8, ходих в 10 вечерта на АГ в ДМ, гледаха ме на видеозон, след това ходих в Света София да ме прегледат за грип, пневмония или там каквото дойде, пих антибиотици, смърках окситоцин, увиваха ме с чаршафи с оцет и драмата мина някак си
- след 3 дни отново температура - пак 39,8 - пак посреднощ отидох си при АГ, който ми водеше ЖК, защото имам доверие на нея, тя се свърза с АГ, който ми направи секциото и с половин дума се разбраха да влизам сутринта в болницата - цяла вечер се тровех с парацетамол през 2ч., но Т не спадна.
- сутринта отидох в ДМ - дежурният лекар ме прегледа с вагинален видеозон и "О, Ужас!!!" била съм задържала лохии и това го видяха на 20 ден от изписването ми!!! 4 АГ се чешеха по главите и се чудеха какво да ме правят, като с има в предвид, че бях третата жена с подобен проблем. Направиха ми десетки изследвания, източиха ми не знамколко кубика кръв за изследвания през 30мин., набучиха ми катетър, за да ми вземат стерилна урина и когато се наложи да ми сложат абокат "О, Ужас!!!" вените ми били колабирали, нямала съм налягане - изредиха се сестри, акушерки, реаниматори и анестезиолози и евала на д-р Игнатов (наистина е добър в това, което прави) с един опит ми сложи абоката, като произведе на тялото ми 25 дупка с такава цел. Ако и той не беше успял щяха да ми сложат абокат на врата или под ключицата - найс а?..! Инче, ако не се пребори инфекцията, опцията беше отраняване на матката!!!
- първата вечер, след кюртажа бях на хотел, а не в болница - никой не се сетил да се обади на АГ, да ми смени терапията, т.к. нямах вени за абокат и никой не ми беше преливал антибиотиците, витамините и т.н.
- относно подобрените битови условия, за които платих 30лв. - смениха ми чаршафа само един път, защото ми се разля системата с антибиотика, никой не дезинфекцира леглото, след като си тръгнах въпреки, че бях с Т, бях изтървала на пода първия ден едно памуче, което 6 дена си го тимарях, дали някой ще го вдигне и накрая вчера го показах на санитарката, за да си го пибере все пак.
- на 3 етаж тоалетните са само 2 и вечер след 12 всички, които са преди операция и на разхабителни правят опашка.
- на етажа само 3 дни имаше акушерка, сестрите са кът и даже се наложи 2 пъти да "напомня", че имам неща за вливане
- черешката на тортата - в стаята ми тупнаха една мангалка, която обясняваше, че е туркиня от Победа и една туркиня от айтоските села. При мангалката дойдоха наведнъж 6 човека на свиждане, без калцуни в разрез с всички правила на болницата, докато баба ми на 87 години чакаше долу, за да слязат мъжа ми и баща ми и тогава да се качи, т.к. на свиждане пускат по двама. След като направих селски панаир, дойдоха от администрацията и ги натириха. Двете маймуни се опитаха да си говорят на турски, ама аз нали съм си националистка ги  наредих мощно и така..
- след всички мускулни инжексии, банки с витамини, възможно най-силните антибиотици, с които разполагат в болницата, както и доктори който се чешат по главите и се чудят какво да ме правят и разбира се кюртаж ме изписаха на 6 ден и вече гушкам и кърмя бебка Simple Smile
Извинявам се, ако съм ви отегчила, но се чувствах длъжна след всичките хвалби, които написах тук след секциото, да споделя каква е действителността в ДМ, не на 4 етаж, а на останалите.

# 544
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Ужас  Shocked Rolling Eyes
Съжалявам за всичко, което си преживяла  Hug, постни го и в темата за ДМ: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=671294.300

Добре е повече хора да го знаят, а дано опитат и да подобрят нещата, поне малко.

# 545
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 553
на мен в родилното не ми смениха чаршафите 5 дни , че нямали  ooooh!

oHa3u  много съжалявам ,че и ти като мен ще запазиш горчив спомен за най-хубавият момент от живота си .Най-важното е ,че вече е минало всичко и се гушкате с прекрасното бебоче  Hug Hug Hug Hug

# 546
  • Мнения: 6 717
Божеее, ужас Tired Tired
oHa3u , радвам се че всичко е зад гърба ти и вече си при бебоче.
Че то в Окръжна си беше супер/ за мен наистина беше супер/, като чета какво е в "прехвалената" Дева Rolling Eyes

# 547
  • Бургас
  • Мнения: 30
По-важното е че всичко е приключило благополучно ... И ето още едно доказателство че не винаги частната болница е по добра от държавната...

# 548
  • Мнения: 60
Благодаря ви момичета, слава Богу всичко мина..
Важното е, че с бебка се гушкаме и се кърмим.. Успях да си запазя лактацията с една двуфазна електрическа помпа на Медела - уууууникалнааа Simple Smile
Учудих и без това изумения им персонал Simple Smile

# 549
  • Мнения: 3
ОнаЗи, съжалявам много за това, което си преживяла, важното е че всичко е отминало. Явно става въпрос за някаква вътреболнична инфекция или нещо такова.
Само тук да спомена, като пациентка на МБАЛ Черноморска, че там за 4 нощувки, ми смениха долен и горен чаршаф 3 пъти, нощница поне 5, защото постоянно се мокрех от изтичаща кърма, еднократни чаршафи отново 4-5 пъти. Много държат на чистотата, а извикаш ли санитарка идва веднага жената и оправа проблема. Изобщо нямам думи за обслужването и вниманието. Но и д-р Ризова много държи на това, всеки си гледа прецизно работа и нещата са наистина на ниво.
Междувпрочем, ако някой не е разбрал вчера МБАЛ Черноморска е официално открита в присъствието на премиера Борисов и 2-3 министри и Бургаския кмет и представители на местната власт.
 Grinning Grinning Grinning

# 550
  • Мнения: 0
вписвам се и аз с моето момченце руси роден на 10.09 в черноморска .за всички които се интересуват условията в болницата са много добри.аз раждах при д-р Ризова тя ме следи  и не съжалявам че родих в новата болница.изказвам искрени благодарности на нея и целия екип на род.отделение и разбира се на отделението ръководено от д-р Томова.всички бяха много любезни и внимателни и през целият ни престой се грижеха за нас прекрасно.

# 551
  • Мнения: 29
dani24@12, честит син! Да ти е жив и здрав!
Увеличавате се родилите мами в Черноморска. Какви са цените за раждане (нормално и секцио) в Черноморска?

# 552
  • Мнения: 0
аз родих нормално цената е 500 лева и не плащаш нищо друго.за болницата си носих само чехли и тоалетни принадлежности а за бебчо всичко е осигурено.

# 553
  • Мнения: 29
аз родих нормално цената е 500 лева и не плащаш нищо друго.за болницата си носих само чехли и тоалетни принадлежности а за бебчо всичко е осигурено.
Мерси!

# 554
  • Мнения: 74
oHa3u , съжалявам за негативните преживявания които си имала , дано всичко вече е наред и скоро  гадния спомен да избледнее за да ти останат само хубавите впечатления от  най-прекрасния момент в живота ти.  Hug

dani24@12 , честита ти рожбичка.Да сте здрави и усмихнати и двамата!   Two Hearts

Чета мненията ви за новата Черноморска , държат на хигиена , веднага пристигат при повикване .... ами да , нали е нова , трябва да й изградят реноме.Нали с ДМ беше точно така в началото. За съжаление очаквам много скоро да я осерат и нея (извинявам се за израза  Embarassed )
Аз за момента твърдо съм решила да раждам в окръжна.Условията  в новите болници неминуемо ще са по -добри , но нещо така и не мога да се доверя на лекарите там.

Общи условия

Активация на акаунт