Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век"( Muhteşem Yüzyıl) тема 39

  • 86 514
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 896



Скрит текст:
Аз ги правя без мая много често,
ето така:
Разбивате с тел:
2 яйца
1 ч.чаша кис.мляко./чаша за дълго кафе/
1/2 к.лъжичка сода за хпяб
Брашно като за кексово тесто.
/Ако е рядко поема много олио/
Към тази смес по желание може да добавите
1/2 пакетче сирене крема/може и повече/
Така са по вкусни и пухкави вътре.
/Те и иначе са пухкави./
Пържите ги в малък съд .
Олиото както пише vvi,/поне един пръст/
Стават много бързо.
Благодаря!  утре ще се вихря!:chef:

# 706
# 707
  • Мнения: 19
Някой знае ли как умира Хатидже?

От сърдечен удар 2 години след смъртта на Ибрахим. Женят я за Лютфи паша, член на дивана и военен некъв беше..Но той не я поглеждал, бил много груб с нея, даже й посегнал. Развела се и с него, но не издържала от мъка и...Sad

Вай завалъ, няма си късмет с мъжете това момиче и това е, все й умират.  Mr. Green Laughing

# 708
  • Мнения: 0
Някой знае ли как умира Хатидже?

От сърдечен удар 2 години след смъртта на Ибрахим. Женят я за Лютфи паша, член на дивана и военен некъв беше..Но той не я поглеждал, бил много груб с нея, даже й посегнал. Развела се и с него, но не издържала от мъка и...Sad

Вай завалъ, няма си късмет с мъжете това момиче и това е, все й умират.  Mr. Green Laughing
Laughing С такава тъжна  и ревлива жена не е лесно,от зор ще е... #2gunfire

# 709
  • Мнения: 12
На Ферузето или както там се казва ще й видят сметката обаче ми е интересно как от пазара за роби ще отиде в харем,кога ще я подготвят,че и ще я пратят при Султана...Много ми се струва,че ще им излезе крива сметката на "Светата троица" и Хюрем и дойката ще станат биз-бизе и без това имат общ враг който не са харесвали,Велиде султан..!

# 710
  • Мнения: 17
Някой знае ли как умира Хатидже?

От сърдечен удар 2 години след смъртта на Ибрахим. Женят я за Лютфи паша, член на дивана и военен некъв беше..Но той не я поглеждал, бил много груб с нея, даже й посегнал. Развела се и с него, но не издържала от мъка и...Sad

Това е интересно. Къде си намеила информация?? Аз за нея почти нищо не успях да намеря. Само няколко реда, според които тя умира като вдовица на Ибрахим почти 2 години по-късно.

# 711
  • Мнения: 12
Някой знае ли как умира Хатидже?

От сърдечен удар 2 години след смъртта на Ибрахим. Женят я за Лютфи паша, член на дивана и военен некъв беше..Но той не я поглеждал, бил много груб с нея, даже й посегнал. Развела се и с него, но не издържала от мъка и...Sad

Това е интересно. Къде си намеила информация?? Аз за нея почти нищо не успях да намеря. Само няколко реда, според които тя умира като вдовица на Ибрахим почти 2 години по-късно.


В книгата за "Роксаладна" го пише.И пише,че Аяс паша е известен като най-гглупавия Везир в Османската империя,така го знае историята.

# 712
  • Мнения: 4
Руснаците не са се информирали правилно ... И каква ще да е тази сватба и раждане не още едно дете ? Хюррем има 5 деца - Мехмет, Михримах, Селим, Баязид, Джихангир.Освен това отдавна в сериала е женена за СС.Руснаците са били на няколко водки докато са писали...
За Хатидже - не е сигурно.Според едни източници живее до 1538, според други надживява Сюлейман.Тук ще е творческо решение на екипа.А за Лютфи Паша - аз съм го чел в "Роксолана", макар че за мен това не е много достоверен източник.Сигурно го пише и някъде другаде и е така, не споря.Според "Роксолана" Лютфи Паша се жени за Хатидже след смъртта на Ибрахим, а скоро след това я пребива от бой, тя се оплаква на Сюлейман и султанът взема решение - пашата е заточен на някакъв остров, където живее не малко, а Хатидже отново остава сама.
А за Аяз Паша - пише, че бил дебел и прост, който има огромен харем.Нищо общо с политиката, знаел само как се държи меча и имал над 100 деца.Бил пълен глупак и женкар.Сценаристите са решили друго за неговия образ, в крайна сметка не може да се доверим само на една книга...

# 713
  • Мнения: 0
 "Роксолана" е писан по сведения от исторически извори - документи и т.н. , но в него има и доста фикция, измислица - сам автора го казва. Но версията в него ми  изглежда логична. Хатидже вече е променена, една идея по-решителна е и не така ревлива, но все по-напрегната.  До развод до смъртта на Ибрахим може и да не се стигне...тя го обича, а и изнервена след разприте в харема, когато той се прибере от поход , може да му прости...Ето че тя като че ли започна да вярва на версията на Махи, че Нигяр е протеже на Хюрем в случая (иска й се да бъде така..Wink ).
...После нали не може да остане сама жена с деца, я женят...но нали си е без късмет..попада на Лютфи паша, който... и те така...Вижте, че припадна във фрагмана...сърцето й няма да издържи на това.. - та подготвят ни един вид и за нейния край...
 През целите 2 сезона досега така е решен нейният образ - драматичен, ревлив, меланхоличен и т.н..., та затова ми изглежда правдоподобна тази версия. Но каква е на сценаристите никой не знае.. newsm78 Thinking

Последна редакция: нд, 16 сеп 2012, 21:01 от Елена Алексиева

# 714
  • Мнения: 1 012
"Роксолана" все пак си е художествено произведение, не можем да я вземем за историческа истина. Пък и екипът на филма доста си е доукрасил събитията.  Laughing

# 715
  • Мнения: 4
Хатидже беше образ в сянка през тези два сезона.Занимаваше се само със своите проблеми, там нали имаше проблеми с децата, загуби едното при бунта на еничарите докато беше бременна, другото почина, беше заспала докато го кърми.Тя никога не е участвала толкова директно колкото сега в проблемите на двореца и харема.Може би, защото знаеше, че майка и дърпа конците и не се притесняваше толкова ли, не знам.Сега вече като изгуби Ибрахим, реши да вложи последните сили в интриги и разпри в харема.Аз пък си мислех, че дойката на султана ще управлява харема с печата, който сега е в Хюррем, но явно ще вземе мястото на Гюлфем, което за Хюррем е добре.Според мен по-интересно би станало, ако тя вземе мястото на Хюррем, малко неутрален човек да разпределя порциите в харема - тази жена не е близка нито с Махидевран, нито с Хюррем, нито пък с който и да е било в харема.Познава единствено султана и щеше да е много добре да видим коя от султаниките първо щеше да я спечели.

# 716
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Хатидже беше образ в сянка през тези два сезона.Занимаваше се само със своите проблеми, там нали имаше проблеми с децата, загуби едното при бунта на еничарите докато беше бременна, другото почина, беше заспала докато го кърми.Тя никога не е участвала толкова директно колкото сега в проблемите на двореца и харема.Може би, защото знаеше, че майка и дърпа конците и не се притесняваше толкова ли, не знам.Сега вече като изгуби Ибрахим, реши да вложи последните сили в интриги и разпри в харема.Аз пък си мислех, че дойката на султана ще управлява харема с печата, който сега е в Хюррем, но явно ще вземе мястото на Гюлфем, което за Хюррем е добре.Според мен по-интересно би станало, ако тя вземе мястото на Хюррем, малко неутрален човек да разпределя порциите в харема - тази жена не е близка нито с Махидевран, нито с Хюррем, нито пък с който и да е било в харема.Познава единствено султана и щеше да е много добре да видим коя от султаниките първо щеше да я спечели.
Мисля че тя познава Махидевран Peace Най вероятно е живяла и в Маниса....  Peace

# 717
  • Мнения: 1 012
Kordelia аз мисля, че тя не може да стои по йерархия пред Хюррем.

# 718
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Kordelia аз мисля, че тя не може да стои по йерархия пред Хюррем.
Може и да е дойка на СС, но Хюррем му е съпруга... За йерархия нищо няма да кажа. В този филм всичко е объркано...
Каквото и да става във филма... Това е само сериал. Далече е от истината, каквато и да е тя...  За всички е различна, за едни Хюррем е дявол, за други ангел...  Whistling
иначе...
Всичко е заради рейтинга и пари.  Mr. Green
за гледаемост, няма лошо.  Peace
Да се забавляваме  Party
В крайна сметка предстоят доста смърт в сериала...
След два сезона на сериала вече го приемам само като едно забавление и отмора.  Peace
Ако щат във всяка серия да му слагат по една Фирузе, и Махидевран да си стои вечно в двореца.... Това няма да промени моето виждане на СС и Хюррем.  Wink

# 719
  • Мнения: 0
Хатидже беше образ в сянка през тези два сезона.Занимаваше се само със своите проблеми, там нали имаше проблеми с децата, загуби едното при бунта на еничарите докато беше бременна, другото почина, беше заспала докато го кърми.Тя никога не е участвала толкова директно колкото сега в проблемите на двореца и харема.Може би, защото знаеше, че майка и дърпа конците и не се притесняваше толкова ли, не знам.Сега вече като изгуби Ибрахим, реши да вложи последните сили в интриги и разпри в харема.Аз пък си мислех, че дойката на султана ще управлява харема с печата, който сега е в Хюррем, но явно ще вземе мястото на Гюлфем, което за Хюррем е добре.Според мен по-интересно би станало, ако тя вземе мястото на Хюррем, малко неутрален човек да разпределя порциите в харема - тази жена не е близка нито с Махидевран, нито с Хюррем, нито пък с който и да е било в харема.Познава единствено султана и щеше да е много добре да видим коя от султаниките първо щеше да я спечели.

Lqlqlqlqlqlqlqlq2 , Ако ще заеме мястото на Гюлфем, как ще казва на Фирузе да се готви за среща с Господаря, както виждаме от трейлъра..?! Та Гюлфем е само хазнедарка, т.е ковчежничка, няма тези правомощия... newsm78 Thinking

Kordelia ,    202uu

Общи условия

Активация на акаунт