Дали се е обърнало?

  • 8 541
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 347
Здравейте,

има ли някакъв начин да разберем дали бебето се е обърнало. Знам че може да се случи и в последния момент, но ми е интересно има ли как да разбера, когато се обърне. Усещам го от всички страни, направо вече си го представям, че е застанал с разперени ръце и крака  Laughing Рових се с Гугъл и четох разни неща, но не ми стана много ясно. Някой нещо от първа ръка да  сподели? Тук много малко видеозони правят при здрава бременност и май не ми се очертава скоро на мен  Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 2 104
Aз не можах да разбера, до последно си мислех, че твърдото нещо, дето напипвам долу е главата, то било дупето Mr. Green Не съм различавала също и ударите с ръчички от ритниците... Изобщо... майката му е УЗ;) Имаш доста време да заеме вярната позиция, споко Wink

# 2
  • Мнения: 405
Лекарката би трябвало да може с напипване да ти каже кое къде е, без да има нужда от видеозон.

Може би си попаднала на http://www.spinningbabies.com/.com Гейл Харт, създателката на сайта, живее в Минеаполис и понякога организира срещи с майки, на които ти показват как сама да разбереш как е застанало бебчето. Ето това е едно от местата, където ходи често: http://www.blooma.com/

А ако не ти е много късно може да я видиш и тук през октомври: http://www.twincitiesbirthandbaby.com/

Последна редакция: чт, 30 авг 2012, 22:25 от Atti

# 3
  • Мнения: 1 310
Има време и място още бебчето ти. Най-вероятно не се е обърнало. Аз ходих на оглед в 31 седмица и вече се беше обърнало, но предните дни имах чувството, че ще изскочи, такова ритане беше. Crazy Сега съм в 36 седмица, доста му е тясно и го усещам само някъде долу /под пъпа/, като помръдва и когато се протяга и си забива дупето в ребрата ми. Crazy
Не се тревожи. Природата го е измислила. Като му отеснее - ще се намести.  Peace
Леко раждане ти пожелавам и здраво бебче!    bouquet

# 4
  • Мнения: 196
лично аз ясно усещах крачетата в ребрата , когато бях на фетална и я питах , какво има там и тя потвърди че са крака , то мн ясно се разбира ... иначе когато започва раждането , те гледат как се е позиционирало .

# 5
  • Мнения: 347
Благодаря на всички!  Hug И аз мисля, че още не се е обърнал. Толкова ми е интересен. Жалко че няма видеозони за домашна употреба, щях по цял ден да го разглеждам.

Atti, не бях чувала, но ще се поинтересувам, въпреки че ще позанимавам и доктора следващия път.

Пипи, леко раждане и на теб и здраво и красиво бебче!  Heart Eyes

# 6
# 7
  • София
  • Мнения: 2 217
Ехографът може да покаже това.
Освен това имаш още време.
Леко раждане и здраво бебче!!!  Hug

# 8
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Аз така и не разбрах кога се обърна по-малката, по-голямата като им поутесня кък 7-ми месец се намести към изхода и не мръдна  Laughing Но малкото си се въртеше, като влязох в 8-ми месец ме гледаха на ехограф (правеше го моята лекарка през месец) тя беше по дупе а след 2 седмици се наложи да ме видят пак дали всичко е наред (бях в спешното по други причини) и се беше обърнала вече  Grinning Аз не се притеснявах (знаех си че ще е секцио), но ми беше любопитно как са разположени  Simple Smile
Имаш достатъчно време да се обърне бебчо. Леко раждане  Hug

# 9
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз мисля, че сама ще усетиш, когато се обърне бебето.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 481
Преди 2-3 седмици беше седалищно, преди няколко дни ми казаха, че се е обърнало. Нищо не съм усетила, усещам крайник вляво над пъпа- оказа се ръчичка. Тези дни има голямо движение, лекарката ме предупреди, че има мегдан пак смени положението...та така си стоя в неведение.

# 11
  • Мнения: 2 532
По едно време от бременността имах 2-3 дни, в които малкия риташе и денем, и нощем. Няколко дни след това бях на преглед и питах АГ и каза, че се е обръщал и беше седалищно. След месец някъде пак буйстваше няколко дни и се беше обърнал вече главично. Та ако си усетила такива по-големи раздвижвания, може да се ориентираш по тях.

# 12
  • Мнения: 347
Точно онзи ден и вчера много въртя, на мен ми е толкова смешно  Laughing И сега има някакво нещо което ме побутва на Север, едно на Изток и едно на Югозапад, направо не знам каква е тая поза, сигурно едното е юмруче. Еми да се върти, няма да го мисля толкова засега. Дано си нацели посоката накрая диването.

# 13
  • Мнения: 1 310
Споко. Ще се намести. Hug

# 14
  • Мнения: 347
Да се похваля, докторът ей сега го напипа. Обърнал се е, на мама отличникът. Това дето аз го мислих за глава, било дупе.  Heart Eyes  Laughing

Благодаря на всички отново!

Пипс,  Hug

Общи условия

Активация на акаунт