Нагли крадци тероризират

  • 3 064
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 259
Политическа воля няма да проима по разбираеми причини.
Аз виждам нещата с нещо като гражданска война. Защото дори на този етап, единствените възможни мерки, които биха могли да дадат някакъв резултат, не са съвсем напълно хуманни и не биха могли да бъдат прокарани. Моментът вече е изпуснат. От тук нататък ще става само по-зле, защото те са свикнали да има какво и от кого да крадат и когато спре да има, агресията ще избие неконтролируемо.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 052
Аз също мисля, че проблемът с циганизацията е много сериозен и назрява. Не искам да задълбавам, защото много се ядосвам. Чела съм мнения и по други форуми и е видно, че мненията на мнозинството граждани съвпадат - всеобща нетърпимост, но сме много силни на думи, а всъщност си траем. Според вас какви наистина ефективни мерки трябва да се предприемат?
А какво всъщност биха могли да направят гражданите? Има закони, има органи на реда, има избрани управници. Нали не се очаква да вземем закона в свои ръце. Докато няма политическа воля за справяне, нищо няма да се случи.

Като начало, щом държавата не може да опази народа си, се разрешава на народа да се пази сам. Достъпно оръжие и неприкосновеност на частната собственост. В момента цели райони са обезлюдени и опоскани от циганите и никой не взима мерки.

# 17
  • Мнения: 420
Закони има, но стандарта по прилагането им е двоен и то не само за ромите.
Докато прилагането на законите ни е в "сивия сектор" , все тъй ще е.

Ние какво можем да направим- избори има, въпросът е доколко сме способни да ги отстояваме, доколко сме склонни на компромиси или доколко ни стиска и ние да станем част от сивото.

# 18
  • София
  • Мнения: 8 943

Като начало, щом държавата не може да опази народа си, се разрешава на народа да се пази сам. Достъпно оръжие и неприкосновеност на частната собственост. В момента цели райони са обезлюдени и опоскани от циганите и никой не взима мерки.
Стане ли това, което предлагаш, ще настане анархия. Тогава циганите ще са ни най-малкия проблем.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 052

Като начало, щом държавата не може да опази народа си, се разрешава на народа да се пази сам. Достъпно оръжие и неприкосновеност на частната собственост. В момента цели райони са обезлюдени и опоскани от циганите и никой не взима мерки.
Стане ли това, което предлагаш, ще настане анархия. Тогава циганите ще са ни най-малкия проблем.

не вижда проблем, ако всеки може да притежава оръжие но не може да го носи извън къщи. Оръжието е в къщи и е за самозащита. А сега като почнат да зрея черешите в кюстендилско по новините е като сводка от фронта,  блокада, КПП-та, въоръжени патрули и тн. Или циганче, на 15 години  , 37 пъти арестувано за кражба - ами то няма страх от нищо, защото знае, че като хванат 38-ми път пак ще го пуснат и затова следващият път не само ще обере къщата но и ще изнасили бабата която живее в къщата. Е поне според мен е хубаво тази баба да има право да се защити с оръжие, защото само това и е останало. Държавата няма да я защити

# 20
  • Мнения: 234

 ами то няма страх от нищо.....

Oт две неща имат страх.Пушка и дърво.
Миналата година по Великден минаваха разни с коли,където уж събират стари железа и докато те разпитват оглеждат къщата,входовете.Пита го: "Бате,имаш ли някакво желязо?"
Мъжа ми разтоварваше нещо от колата,и небрежно сложи оръжието на капака:"Да бе,имам!"
Едни дърти "лазарки" Wink така се намъкнаха в съседите.Мъжа ми ги видя и ги изгони.

# 21
  • Мнения: 21 738
  Това новата антициганска тема ли е?

 По въпроса за употребата на оръжие от полицията, има стандарт, който определя, при какви случаи става това. Иначе пък ще се пищи че полицията упражнява насилие.

# 22
  • Мнения: 234
Нищо не се случва без причина.
Полицията и да упражнява насилие пак е с причина.

# 23
  • Мнения: 1 217
60000 служители на МВР, 2 милиарда лева бюджет и накрая идват 30 цигани и ги пребиват от бой. И изниква въпроса нужно ли е.
И аз това се питам. Пред очите откраднаха колата на съсед, подал е сигнал в момента, в който крадците са я прикрепяли към собственото си возило. Колата не се намери, а месеци по-късно от районното управление, към което бе подаден сигналът бяха уволнени дузина полицаи за корупция. Глобата за корумпиран полицай или друго лице, от което зависи живота и здравето на хората трябва да е поне 10 000 долара според мен.Плюс минимум 10 години принудителен труд.
За използването на оръжие при самоотбрана или преследване на опасни престъпници съм " за ", но законът да се следи и да се спазва. Защото всяко корумпирано лице, което иска да се отърве от неудобен човек може да каже, че се е самоотбранявало.

# 24
  • Мнения: 1 519
Защо държавата закриля големите крадци е ясно на почти всички. Но защо и дребните, които тормозят обикновените хора? Какво трябва да направим, за да престане тази дискриминация? Да протестираме - готовa съм. Къде? Кога? Как?
Само да не се окаже, че протестираме срещу възможността на някои да си изкарват хляба ... крадейки ooooh!

# 25
  • Мнения: 3 157

Чл. 74. (1) (Изм. -  ДВ,  бр. 44  от 2012  г.,  в сила от 01.07.2012  г.)
Полицейските органи могат да използват оръжие само когато това е абсолютно
необходимо:
1. при въоръжено нападение или заплаха с огнестрелно оръжие;
2. при освобождаване на заложници и отвлечени лица;
3. след предупреждение при задържане на лице, извършващо или извършило
престъпление от общ характер, ако то оказва съпротива
или се опитва да избяга;
4. след предупреждение за предотвратяване бягство на лице, задържано по
съответния ред за извършено престъпление от общ характер.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 44 от 2012 г., в сила от 01.07.2012 г.) При използване на
оръжие полицейските органи са длъжни да направят всичко възможно да запазят
живота на лицето, срещу което е насочено,
и да не застрашават живота и здравето на
други лица.
(3) (Изм. -  ДВ,  бр. 88  от 2010  г.,  в сила от 09.11.2010  г.)  Полицейските
органи могат да употребяват оръжие без предупреждение при осъществяване на
граничното наблюдение:
1. при въоръжено нападение срещу тях;
2. срещу лица, оказали въоръжена съпротива.
(4) (Изм. - ДВ, бр. 88 от 2010 г., в сила от 09.11.2010 г.) При осъществяване
на граничното наблюдение в пределите на вътрешните морски води и териториалното
море на Република България полицейските органи имат право да употребяват оръжие в
случаите, предвидени в Закона за морските пространства, вътрешните водни пътища и
пристанищата на Република България.
(5) (Нова -  ДВ,  бр. 44  от 2012  г.,  в сила от 01.07.2012  г.)  Полицейските
органи преустановяват употребата на оръжие незабавно след постигането на законната
й цел.
(6) (Нова -  ДВ,  бр. 44  от 2012  г.,  в сила от 01.07.2012  г.)  Забранява се
употребата на оръжие за задържане или предотвратяване бягството на лице,
извършващо или извършило ненасилствено деяние,  ако лицето не представлява
опасност за живота и здравето на другиго.
(7) (Предишна ал. 5 - ДВ,  бр. 44  от 2012  г.,  в сила от 01.07.2012  г.) След
използване на оръжие полицейските органи изготвят доклад.


Това е цитат от закона за МВР
Да разбирам ли, че всъщност вече има такъв закон и полицаите са можели да се отбраняват с оръжие, но са предпочели да не го правят?

Или пък не са знаели новите изменения в Закона?

Или аз не го разбирам добре?

# 26
  • Мнения: 162
Циганче пита баща си:
- Татко, какво е демокрация?
Бащата:
- Демокрация е тогава, когато всички бели работят, а ние получаваме помощи просто ей така.
- А това не ги ли дразни?
- Дразни ги, ама това вече е расизъм.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 486
  Това новата антициганска тема ли е?

 По въпроса за употребата на оръжие от полицията, има стандарт, който определя, при какви случаи става това. Иначе пък ще се пищи че полицията упражнява насилие.

Ами по телевизията като дават разни простести с българи, виждам, че палките работят...Пък като има нещо пата кюта с цигани си траят и си изяждат чинно боя. Много странно.

# 28
  • Мнения: 0
От приятел полицай знам, че когато има някакъв проблем в циганска махала, циганите избутват напред децата и жените, а полицаите обикновено са двама и единствения начин да успеят да направят нещо е ако успеят да се доберат и да говорят с тартора.
Някой се чудят защо не се използва оръжие...
"(2) (Изм. - ДВ, бр. 44 от 2012 г., в сила от 01.07.2012 г.) При използване на
оръжие полицейските органи са длъжни да направят всичко възможно да запазят
живота на лицето, срещу което е насочено, и да не застрашават живота и здравето на
други лица. "
Вие бихте ли използвали оръжие при това условие и ако сте заобиколени от всякъде и от малки циганчета? Голям изрод трябва да си за да стреляш при това положение, а при стрелба във въздуха не се плашат и предпочитат да не си вадят въобще оръжието, за да не им го вземат. После си нямате на представа какви проблеми ще си навлекат.
Предлагам Ви да отидете и да си направите една разходка из някоя циганска махала! Мисля, че не е редно да обсъждаме действията на полицаите точно в такива случаи, защото просто нищо не знаем.
Някой отвори въпрос и за интеграцията им. Единствения начин да се интегрират е ако се разделят да живеят разделено, а не както сега. Едно циганско семейство на едно място, а другото, поне на два км от него. Хайде кажете как да стане! Циганите са силни, когато са заедно.

# 29
  • Мнения: 274
Прочетеното ми припомни статия наскоро, в която се говореше за много пиян полицай, който катастрофира и загива на място. Съответно държавата изплаща солидна сума на семейството му, тъй като е загинал по време на служба и се води трудова злополука.Shocked ooooh! #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт