Нагли крадци тероризират

  • 3 058
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 142
Крадците безнаказано си пердашат полицаи. Те пък нямат право да стрелят да се защитат.
Що за полиция е това? Парламентът трябва да си разбърда зад..., пардон мозъка и да се промени законът за полицията и кога да се ползва оръжие.

В същото време стари баби, спазващи закона гладуват за да могат да си купят кубик дърва за зимата.
А крадците хем си крадат дървата безнаказано, бият си полицаите когато си искат и ако горският вземе да се осмели да си свърши поне част от работата, къщата му бива запалвана от същите тези крадци.

Къде е държавата? Как законът защитава изрядните данъкоплатци и полицаите? Никак май.

За крадците обаче, България е раят.

http://bnt.bg/bg/news/view/83652/romi_biha_policai_v_bjala_slatina

# 1
  • Мнения: 10 584
То се получава малко "храни куче да те лае"... Като ги ухажват и интегрират, като ни задължават да внимаваме да няма дискриминация ето какво се получава. Цяла сутрин слушах как Ани Цолова се "тревожи" за трите деца от гората край Слънчев бряг и някак си се почувствах дискриминирана. В крайна сметка начина на живот на ромите смятам, че е техен избор. Доказано е, че те не могат да бъдат интегрирани и с блока в Ямбол и с блока в Плевен и с още много много примери. Ако бяха крали българи дървата или бяха били полицаи щяха да ги вкарат в затвора може би, но тези ще излязат ненаказани, най-малкото защото вероятно няма да имат лични карти... Тъжно е.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 483
 Stop

Последна редакция: пт, 31 авг 2012, 10:32 от Little Evil

# 3
  • France
  • Мнения: 726
Темата е прочетена 200 пъти и и ма само 2 отговора..... защо ли?
А въпросът е изключително сериозен....
Жалко..... жалко за нас, гражданите на Република България.

# 4
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Кучетата си лаят ,керванът си върви-и-и-  animal037

# 5
  • София
  • Мнения: 2 027
60000 служители на МВР, 2 милиарда лева бюджет и накрая идват 30 цигани и ги пребиват от бой. И изниква въпроса нужно ли е.

# 6
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Народ…


” Горко на народ, който се облича с дреха, неизтъкана от него, яде хляб, непожънат от него, и пие вино, неизцедено от неговата собствена преса.
Горко на народ, който приветства побойника, като герой и смята блестящия завоевател за щедър.
Горко на народ, който насън презира някоя страст, а наяве и робува.
Горко на народ, който издига глас само когато крачи в погребална процесия, гордее се само с руините си и се съпротивява само когато вратът му е поставен между меча и дръвника.
Горко на народ, чиито държавници са лисици, философите му са фокусници, а изкуството му е изкуство на кърпежа и подражанието.
Горко на народ, който посреща своя нов водач с фанфари, а го изпраща с пищялки, само за да посрещне друг отново с фанфари.
Горко на народ, чиито мъдреци са онемели с годините, а силните му мъже са още в люлката.
Горко на народ, разделен на части, всяка от които си въобразява, че е народ.“

/Джубран Х. Джубран /


http://poznanie-bg.com/2012/03/21/%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4/

# 7
  • Мнения: 3 142
Аз съм ЗА използването на месо на огнестрелно оръжие от полицията при самоотбрана.

Но как става промяната, доколкото знам парламентът трябва да го реши това. Бъркам ли?

А за целта петиция ли трябва да направим, кажете ако знаете какво може да се направи?

# 8
  • Мнения: 12 676

Не за всички, трябва да си от определена малцинствена група.

# 9
  • Мнения: 234
До колкото разбрах са ги посетили барети и са хапнали бой.
Бой,бой и само бой.
Франция я критикуват,но и дреме на к**а.
България ближе сладоледа на ЕС.
И аз съм ЗА стреляне на месо по всеки дръзнал да краде от частна или държавна собственост.

# 10
  • Мнения: 599
И аз съм ЗА стреляне на месо по всеки дръзнал да краде от частна или държавна собственост.

Докато това не стане, бял ден от циганин няма да видим. Няма да спрат кражбите в частна собственост, по нивите, по горите, на кабели, на жп релси, на ..... много НА.
Много ми беше интересен вътрешния министър на Франция като мърмореше оня ден, как не можел да гледа как милите живеят така - в катуни, без вода, ток и тем подобни. Щял да постави сериозно въпроса пред България и Румъния за интеграцията им. Ми да дойде и да ги интегрира, ако може. При всеки опит да ги вкара някой в релси, веднага надигат вой за дискриминация и Европата почва да размахва пръст. Е как да стане?

# 11
  • София
  • Мнения: 2 483
И аз съм ЗА стреляне на месо по всеки дръзнал да краде от частна или държавна собственост.

Докато това не стане, бял ден от циганин няма да видим. Няма да спрат кражбите в частна собственост, по нивите, по горите, на кабели, на жп релси, на ..... много НА.
Много ми беше интересен вътрешния министър на Франция като мърмореше оня ден, как не можел да гледа как милите живеят така - в катуни, без вода, ток и тем подобни. Щял да постави сериозно въпроса пред България и Румъния за интеграцията им. Ми да дойде и да ги интегрира, ако може. При всеки опит да ги вкара някой в релси, веднага надигат вой за дискриминация и Европата почва да размахва пръст. Е как да стане?

Като все пак намекнем на френския и пр. министри, че сме суверенна държава, в която гражданите, вкл. и циганите, имат освен права, и задължения, и че далеч не е негова работа да ни казва какво и що трябва да правим в нашите си суверенни граници. Но българските политици не са мъже, направо ще се напишкат, ако трябва да отговорят както подобава на подобни вмешателства.

Няма държава, в която ако посегнеш на полицай, да не те натупат или надупчат...после питат.

# 12
  • Мнения: 9 990
На Другите им е Изгодно да реват и да размахват пръст и да ни Натискат тук да "интегрираме", за да си стоят тук, а не да ходят по Францията...Това си е политика.Не ги искат там и с право.Затова правят така, че да им е рай у нас.

# 13
  • София
  • Мнения: 171
Аз също мисля, че проблемът с циганизацията е много сериозен и назрява. Не искам да задълбавам, защото много се ядосвам. Чела съм мнения и по други форуми и е видно, че мненията на мнозинството граждани съвпадат - всеобща нетърпимост, но сме много силни на думи, а всъщност си траем. Според вас какви наистина ефективни мерки трябва да се предприемат?

# 14
  • София
  • Мнения: 8 940
Аз също мисля, че проблемът с циганизацията е много сериозен и назрява. Не искам да задълбавам, защото много се ядосвам. Чела съм мнения и по други форуми и е видно, че мненията на мнозинството граждани съвпадат - всеобща нетърпимост, но сме много силни на думи, а всъщност си траем. Според вас какви наистина ефективни мерки трябва да се предприемат?
А какво всъщност биха могли да направят гражданите? Има закони, има органи на реда, има избрани управници. Нали не се очаква да вземем закона в свои ръце. Докато няма политическа воля за справяне, нищо няма да се случи.

# 15
  • Мнения: 5 259
Политическа воля няма да проима по разбираеми причини.
Аз виждам нещата с нещо като гражданска война. Защото дори на този етап, единствените възможни мерки, които биха могли да дадат някакъв резултат, не са съвсем напълно хуманни и не биха могли да бъдат прокарани. Моментът вече е изпуснат. От тук нататък ще става само по-зле, защото те са свикнали да има какво и от кого да крадат и когато спре да има, агресията ще избие неконтролируемо.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 027
Аз също мисля, че проблемът с циганизацията е много сериозен и назрява. Не искам да задълбавам, защото много се ядосвам. Чела съм мнения и по други форуми и е видно, че мненията на мнозинството граждани съвпадат - всеобща нетърпимост, но сме много силни на думи, а всъщност си траем. Според вас какви наистина ефективни мерки трябва да се предприемат?
А какво всъщност биха могли да направят гражданите? Има закони, има органи на реда, има избрани управници. Нали не се очаква да вземем закона в свои ръце. Докато няма политическа воля за справяне, нищо няма да се случи.

Като начало, щом държавата не може да опази народа си, се разрешава на народа да се пази сам. Достъпно оръжие и неприкосновеност на частната собственост. В момента цели райони са обезлюдени и опоскани от циганите и никой не взима мерки.

# 17
  • Мнения: 420
Закони има, но стандарта по прилагането им е двоен и то не само за ромите.
Докато прилагането на законите ни е в "сивия сектор" , все тъй ще е.

Ние какво можем да направим- избори има, въпросът е доколко сме способни да ги отстояваме, доколко сме склонни на компромиси или доколко ни стиска и ние да станем част от сивото.

# 18
  • София
  • Мнения: 8 940

Като начало, щом държавата не може да опази народа си, се разрешава на народа да се пази сам. Достъпно оръжие и неприкосновеност на частната собственост. В момента цели райони са обезлюдени и опоскани от циганите и никой не взима мерки.
Стане ли това, което предлагаш, ще настане анархия. Тогава циганите ще са ни най-малкия проблем.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 027

Като начало, щом държавата не може да опази народа си, се разрешава на народа да се пази сам. Достъпно оръжие и неприкосновеност на частната собственост. В момента цели райони са обезлюдени и опоскани от циганите и никой не взима мерки.
Стане ли това, което предлагаш, ще настане анархия. Тогава циганите ще са ни най-малкия проблем.

не вижда проблем, ако всеки може да притежава оръжие но не може да го носи извън къщи. Оръжието е в къщи и е за самозащита. А сега като почнат да зрея черешите в кюстендилско по новините е като сводка от фронта,  блокада, КПП-та, въоръжени патрули и тн. Или циганче, на 15 години  , 37 пъти арестувано за кражба - ами то няма страх от нищо, защото знае, че като хванат 38-ми път пак ще го пуснат и затова следващият път не само ще обере къщата но и ще изнасили бабата която живее в къщата. Е поне според мен е хубаво тази баба да има право да се защити с оръжие, защото само това и е останало. Държавата няма да я защити

# 20
  • Мнения: 234

 ами то няма страх от нищо.....

Oт две неща имат страх.Пушка и дърво.
Миналата година по Великден минаваха разни с коли,където уж събират стари железа и докато те разпитват оглеждат къщата,входовете.Пита го: "Бате,имаш ли някакво желязо?"
Мъжа ми разтоварваше нещо от колата,и небрежно сложи оръжието на капака:"Да бе,имам!"
Едни дърти "лазарки" Wink така се намъкнаха в съседите.Мъжа ми ги видя и ги изгони.

# 21
  • Мнения: 21 604
  Това новата антициганска тема ли е?

 По въпроса за употребата на оръжие от полицията, има стандарт, който определя, при какви случаи става това. Иначе пък ще се пищи че полицията упражнява насилие.

# 22
  • Мнения: 234
Нищо не се случва без причина.
Полицията и да упражнява насилие пак е с причина.

# 23
  • Мнения: 1 217
60000 служители на МВР, 2 милиарда лева бюджет и накрая идват 30 цигани и ги пребиват от бой. И изниква въпроса нужно ли е.
И аз това се питам. Пред очите откраднаха колата на съсед, подал е сигнал в момента, в който крадците са я прикрепяли към собственото си возило. Колата не се намери, а месеци по-късно от районното управление, към което бе подаден сигналът бяха уволнени дузина полицаи за корупция. Глобата за корумпиран полицай или друго лице, от което зависи живота и здравето на хората трябва да е поне 10 000 долара според мен.Плюс минимум 10 години принудителен труд.
За използването на оръжие при самоотбрана или преследване на опасни престъпници съм " за ", но законът да се следи и да се спазва. Защото всяко корумпирано лице, което иска да се отърве от неудобен човек може да каже, че се е самоотбранявало.

# 24
  • Мнения: 1 518
Защо държавата закриля големите крадци е ясно на почти всички. Но защо и дребните, които тормозят обикновените хора? Какво трябва да направим, за да престане тази дискриминация? Да протестираме - готовa съм. Къде? Кога? Как?
Само да не се окаже, че протестираме срещу възможността на някои да си изкарват хляба ... крадейки ooooh!

# 25
  • Мнения: 3 142

Чл. 74. (1) (Изм. -  ДВ,  бр. 44  от 2012  г.,  в сила от 01.07.2012  г.)
Полицейските органи могат да използват оръжие само когато това е абсолютно
необходимо:
1. при въоръжено нападение или заплаха с огнестрелно оръжие;
2. при освобождаване на заложници и отвлечени лица;
3. след предупреждение при задържане на лице, извършващо или извършило
престъпление от общ характер, ако то оказва съпротива
или се опитва да избяга;
4. след предупреждение за предотвратяване бягство на лице, задържано по
съответния ред за извършено престъпление от общ характер.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 44 от 2012 г., в сила от 01.07.2012 г.) При използване на
оръжие полицейските органи са длъжни да направят всичко възможно да запазят
живота на лицето, срещу което е насочено,
и да не застрашават живота и здравето на
други лица.
(3) (Изм. -  ДВ,  бр. 88  от 2010  г.,  в сила от 09.11.2010  г.)  Полицейските
органи могат да употребяват оръжие без предупреждение при осъществяване на
граничното наблюдение:
1. при въоръжено нападение срещу тях;
2. срещу лица, оказали въоръжена съпротива.
(4) (Изм. - ДВ, бр. 88 от 2010 г., в сила от 09.11.2010 г.) При осъществяване
на граничното наблюдение в пределите на вътрешните морски води и териториалното
море на Република България полицейските органи имат право да употребяват оръжие в
случаите, предвидени в Закона за морските пространства, вътрешните водни пътища и
пристанищата на Република България.
(5) (Нова -  ДВ,  бр. 44  от 2012  г.,  в сила от 01.07.2012  г.)  Полицейските
органи преустановяват употребата на оръжие незабавно след постигането на законната
й цел.
(6) (Нова -  ДВ,  бр. 44  от 2012  г.,  в сила от 01.07.2012  г.)  Забранява се
употребата на оръжие за задържане или предотвратяване бягството на лице,
извършващо или извършило ненасилствено деяние,  ако лицето не представлява
опасност за живота и здравето на другиго.
(7) (Предишна ал. 5 - ДВ,  бр. 44  от 2012  г.,  в сила от 01.07.2012  г.) След
използване на оръжие полицейските органи изготвят доклад.


Това е цитат от закона за МВР
Да разбирам ли, че всъщност вече има такъв закон и полицаите са можели да се отбраняват с оръжие, но са предпочели да не го правят?

Или пък не са знаели новите изменения в Закона?

Или аз не го разбирам добре?

# 26
  • Мнения: 162
Циганче пита баща си:
- Татко, какво е демокрация?
Бащата:
- Демокрация е тогава, когато всички бели работят, а ние получаваме помощи просто ей така.
- А това не ги ли дразни?
- Дразни ги, ама това вече е расизъм.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 483
  Това новата антициганска тема ли е?

 По въпроса за употребата на оръжие от полицията, има стандарт, който определя, при какви случаи става това. Иначе пък ще се пищи че полицията упражнява насилие.

Ами по телевизията като дават разни простести с българи, виждам, че палките работят...Пък като има нещо пата кюта с цигани си траят и си изяждат чинно боя. Много странно.

# 28
  • Мнения: 0
От приятел полицай знам, че когато има някакъв проблем в циганска махала, циганите избутват напред децата и жените, а полицаите обикновено са двама и единствения начин да успеят да направят нещо е ако успеят да се доберат и да говорят с тартора.
Някой се чудят защо не се използва оръжие...
"(2) (Изм. - ДВ, бр. 44 от 2012 г., в сила от 01.07.2012 г.) При използване на
оръжие полицейските органи са длъжни да направят всичко възможно да запазят
живота на лицето, срещу което е насочено, и да не застрашават живота и здравето на
други лица. "
Вие бихте ли използвали оръжие при това условие и ако сте заобиколени от всякъде и от малки циганчета? Голям изрод трябва да си за да стреляш при това положение, а при стрелба във въздуха не се плашат и предпочитат да не си вадят въобще оръжието, за да не им го вземат. После си нямате на представа какви проблеми ще си навлекат.
Предлагам Ви да отидете и да си направите една разходка из някоя циганска махала! Мисля, че не е редно да обсъждаме действията на полицаите точно в такива случаи, защото просто нищо не знаем.
Някой отвори въпрос и за интеграцията им. Единствения начин да се интегрират е ако се разделят да живеят разделено, а не както сега. Едно циганско семейство на едно място, а другото, поне на два км от него. Хайде кажете как да стане! Циганите са силни, когато са заедно.

# 29
  • Мнения: 274
Прочетеното ми припомни статия наскоро, в която се говореше за много пиян полицай, който катастрофира и загива на място. Съответно държавата изплаща солидна сума на семейството му, тъй като е загинал по време на служба и се води трудова злополука.Shocked ooooh! #Cussing out

# 30
  • Мнения: 599
Прочетеното ми припомни статия наскоро, в която се говореше за много пиян полицай, който катастрофира и загива на място. Съответно държавата изплаща солидна сума на семейството му, тъй като е загинал по време на служба и се води трудова злополука.Shocked ooooh! #Cussing out

Оффф, това са такива глупости, че не е истина как някой се връзва на подобно нещо Crazy
Нали не мислиш, че и да е бил "много пиян" въобще ще се разбере. А па т'ва със солидната сума .... ooooh! И какво общо има с темата за циганските своеволия? Викаш "така им се пада" ли?
Простотия!!!

# 31
  • Мнения: 274
И защо да не се разбере? Не може да му се направи кръвна проба ли?
И написах, че случая ми в първия постинг ми припомни този случай... Освен това това не е ли кражба?! Тия пари ги плащат данъкоплатците на България, демек хора като теб, защото аз пребивавам мноооого рядко тук.

# 32
  • Мнения: 1 217
В случаи като този от статията трябва да е разрешена употребата на оръжие, както и при самозащита или преследване на опасен престъпник.
Интересно защо според статистиките сме една от държавите в Европейския съюз, в която на глава от населението се падат най-много полицаи, в случаи като описаният не е изпратено подкрепление.
Иначе, макар да не е по темата, за съжаление съм попадала на недобросъвестни служители на реда. Например веднъж пред очите ми оставиха едно пиянде, което беше пребило приятелката си и на всичкото отгоре държеше тон на полицаите. На какво прилича това и какво обяснение да си дам, освен, че или е нечий човек, или си е платил.

Общи условия

Активация на акаунт