Подсичане!!!

  • 4 062
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 472
Седим си подсечени почти от самото начало newsm45 Сменихме всички възможни памперси и мазахме с почти всисчко възможно:( Установих, че кремчетата които съдържат цинков окис доста влошиха положението защо изсушават кожата и в крайна сметка почна да се бели на огромни люспи. Обрива и зачервяването до известна степен минават от ежедневно къпане със смрадлика, мазане с преварен зехти или олиото на бюбхен и кремчетата, правени в аптеките.

# 16
  • варна
  • Мнения: 1 830
Преди две седмици и моята бебка беше се подсякла и то доста.Препоръчаха ми Бочко със смрадлика - взех си го и останах много доволна Simple Smile.Преди това ползвах крема за подсичане на Бюбхен, но той не ни помогна.

# 17
  • Мнения: 144
Дани имаше страхотно подсичане кам 3-4 месец.Опитахме много мехлеми ,накрая помогна  ПИОНКТАНИН   лилаво,течно лекарство.Недостатъка му е ,че цапа много,но при нас помогна.

# 18
  • на Север
  • Мнения: 503
Другите мами пропускат нещо важно и т.к вие вече сте подсечени и разранени както разбирам, с много от гореизброените кремчета не бива да мажеш по простата причина, че те са за предпазване от подсичане. Когато кожата е вече по-спокойна може, но в момента е най-добре да започнеш с миенето със смрадлика и после въздушни бани, по-10-15 мин. преди слагането на новия памперс да оставяш дупето голо. След като зачервеното малко се оправи можеш да пристъпиш към пиктанин с дефламол/2 пъти дневно/. Това според мен е най-безвредното лекарство, защото действа антимикотично/противогъбично/ и антисептично/противовъзпалително/. В повечето случаи педитата изписват кортикостероидни препарати, кото освен скъпи са и много вредни. Последният път ни изписаха Тридерм, но аз така и не го купих. Оправихме се по гореописания начин./в първите 2 дни само се чудех дали да продължавам както аз си знам или да купя Тридерм-а. Е вече се радвам, че не го купих, защото се оправихме/. Дано бързо да се оправите Wink

# 19
  • Мнения: 703
Благодаря на всички ви за съветите!
Ще пробвам някои от нещата,но както gerito написа,ние вече сме доста подсечени и гъбясали,така че...Незнам!Ще го оставям за малко гол ,но той винаги пишка точно тогава,понякога по два пъти даже!Но въпреки това,май ще трябва,за да му диша кожата.Ще направя и отвара от смрадлика,зехтин съм преварила ,от няколко дни го мажа и с него,и Бочко съм взела,и две лекарства!Дано му мине на слънчицето!

# 20
  • Мнения: 399
Пробвай и с обикновения крем "Здраве" - този за кожни разранявания, на нас ни помогна, но не беше толкова лошо положението колко вашето. Смени мокрите кърпички, ако не е от памперсите.

# 21
  • Мнения: 307
На нас ни изписаха Певизон,но сме по-големички.Но пък проблема минава за една нощ.Също ползваме едно кремче,което се приготвя вече трето поколение  детски лекари и е тайна фамилна рецепта-също помага .Ако те интересува -пиши ми.

# 22
  • Мнения: 1 999
Ние само с Бочко мажем подсечено дупе и сме много доволни!

# 23
  • Мнения: 5 299
Дани имаше страхотно подсичане кам 3-4 месец.Опитахме много мехлеми ,накрая помогна  ПИОНКТАНИН   лилаво,течно лекарство.Недостатъка му е ,че цапа много,но при нас помогна.

I az oпирах многократно до това лекатсвто, но малката беше изрината, а не подсечена. Подсичането при Вики се оправя с Бочкко бе з никакъв проблем.

# 24
  • Мнения: 1 555
Ние се мажем  с козметиката на  Бубхен и съм много доволна, но също така съм пробвала с Пенатен крем и да ти кажа май повече има ефект !!!

# 25
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ние се оправихме с Певизон, а сега като се зачерви дупето го мажа с дефламол и цинци паста- смесни.От 1 намазване помага

# 26
  • Мнения: 1 464
Ние се мажем с обикновения крем НЕВЕН ,мнооого съм доволна,ако има нещо червено ,веднага изчезва Simple Smile

# 27
Отскоро за нас най - добрият крем е БОЧКО !

# 28
  • Мнения: 217
На нас ни помогна крема на Мустела и всеки път щом му сменям памперса го измивам с хладка вода и го подсушавам с чиста кърпа.От мокрите кърпички се подсекохме още толкова използвах на памперс,но сега го мия само с чиста вода.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Аз пробвах какво ли не - и Себамед, и Мустела и т.н., но най-добре се повлиява от кремчето на Нивея с цинк. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт