Да преправим старите мебели с любов - 16 тема

  • 81 421
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 16
Привет отново.
Благодарим за всички добри думи и се радваме се, че ви е харесал скрина.

Barbabeau, в Практикер продават няколко цвята от бои на Dulux, които са изключително интересни. В момента във варненския магазин са дори намалени от 12 на 9 лева. За самия скрин не сме смесвали нищо - това си е цвета от кутията (трябва да погледна какво е името на този цвят).
Ето как изглежда кутията (произволна снимка от нет-а)


NеDа, подпорите за рафта са купувани от интернет през www.ebay.co.uk. Като напишеш "cast iron shelf brackets" и излизат доста резултати. Искаше ни се и те да са автентично стари, но нямаше откъде да ги намерим такива.

Eved, спрея е златист мат - затова и няма никакъв блясък.

Поздрави.

# 706
  • Мнения: 305
Добро утро!
Ох, влезнах да разправям, и останах без дъх.
cerrone и от мен 10х  Peace Heart Eyes Страхотно! И аз с удоволствие бих разгледала още снимки от дома ти  Crazy
Снощи до един казан пътьом забелязах изхвърлен виенски стол. На връщане звъннах на мъжо и той за негово нещасие се оказа в близост. Накарах го да отидем, взехме стола и две пейчици. Той умря от срам. Щерката беше потресена. Joy Ще го снима, но от стола има рязано-облегалката и от една извивка, която укрепва. Няма и седалка. Чудя се дали да го изхвърля или да го правя. Ще снимам и ще помоля за идеи. Пейките ще ги боядисам и ще стоят на терасата, а в/у тях саксийки и сандъчета с цветя.
Успешна седмица момичета  Hug

Момичета, айде някоя по-чевръста да подготви следващата тема, че аз така се изложих с тази :blush:

# 707
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Много вдъхновяващо ми действате Mr. Green Май повече за идеи, че нищо не съм подхванала още  Blush Mr. Green
От мазето на баба краднах една кошница. Ми много ми хареса... обаче като я вкарах в банята... няма да описвам каква смрад се разнесе... освен наслоената мръсотия имаше и много миши акита между клечките  Sick Търках, търках.... с една мисъл, че май ще изхвърля находката. Колкото успях да изчистя и я наръсих с етерично масло малко да си смени аромата, уж... И я оствих на терасата да съхне.
Днес не изглежда толкова трагично. Но мисля, че няма как да я оставя натурална. Все някаква част от мизерията е останала между клечките. Та... ще трябва да я покрия с нещо. И кое да е това дето ще покрие и в дупките?!? newsm78 Тук май само с латекс съм срещала кошници Rolling Eyes
Скрит текст:



Другия проблем е дупката на дъното newsm78 Мисля да заплета нещо - дали ще е тръбички от вестници или някаква текстилна лента... още не съм решила.

Ако на някой му хрумва някаква идея...

# 708
  • Мнения: 6 359
Урината и екскременти от мишки са супер токсични! Има случаи на починали хора!
Преди 10 години в Швейцария почина една жена, понеже пила напитка от кенче, което е било "замърсено" от мишки в склада на магазина.
Аз бих я изхвърлила тази кошница. Peace

# 709
  • Мнения: 2 652
Barbabeau и Cerrone, направо си глътнах езика! Снимките от домовете ви изглеждат като от списание. Дайте още тук, че не мога да се нагледам.

# 710
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Confused Sick Barbabeau
Ти ме.... разби...
Уф... така си я бях харесала да си държа вътре чехли и обувки, че в коридора е ужас...
Ще помисля дали да не я пратя на терасата да държи някоя саксийка  Rolling Eyes

# 711
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 064
benitta, обработи я с тризон, белина, доместос, нещо от тоя вид! Понеже е голяма и няма как да я накискнеш опръскай я хубаво, като сипеш разтвора в пулверизатор. Ще поизбелее, но нали и без това после ще я обработваш. За дупките е добре да ползваш материал най-близък до оригинала. Освен вестниците може да потърсиш лико, ама естествено, не найлоново.  newsm78 Не съм се заглеждала дали все още се продава, би трябвало да го има там където продават канапи, въжета. Успех! Grinning

# 712
  • Мнения: 49
benitta, попари я с вряла вода, грехота е да я изхвърлиш

# 713
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз също бих я изхвърлила. Не ми се рискува с такива неща!

# 714
  • София
  • Мнения: 42
аз бих я попарила пооправила и използвала за
http://srvimg03.prodavalnik.com/images_prodavalnikcom/7898463_1_585x461.jpg

# 715
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Всъщност я понапръсках с белина като изстъргах добре с четката... После си дезинфекцирах и банята  Mr. Green
Ще я поумувам малко и ще видим за къде ще е разпределена Simple Smile
Чудя се дали ако я изпръскам няколко пласта с боя на спрей ще се покрие всичко естествено в нея  Mr. Green

# 716
  • Мнения: 1 117
аз пак с питане:
Имам ратанови кресла, в естествен светъл дървесен цвят, лакирани. Писнали са ми, и ще се местят на село, но искам да станат бели. Вариантът шкурене не мога да си го представя за този ратан, ремувал - май също? Има ли продукт, с който да ги мина отгоре върху лака (и то за предпочитане с изпръскване), който да даде матов бял финиш?

# 717
  • Мнения: 87
Аз по въпроса с кошницата мога да помогна.

В албума ми

имам снимана една стара кошница, в началото беше като показаната, но по-светла.
Мислех да я мина с латекс и безцветен лак, но реших, че трябва да направя нещо по-мързеливо и я минах с автоемайл лак, стана супер, а и много се стегна самата кошница, преди беше мека и се клатеше сега е бетон  Rolling Eyes

А тук са едни дървени щайги, които си пазя от пролетта и им дойде реда.
в началото
сега

Още не съм решила за какво ще ги ползвам-първоначално идеята ми беше като етажерка за цветя на балкона, но станаха по-хубави отколкото очаквах и сега не знам дали да не ги ползвам в апартамента  newsm78



# 718
  • Мнения: 186
Cerrone,питах защото ми изглеждаше сребристо.
Предполагам,че златното също е страхотно.
Жалко,че нямам подобна смелост(макар че се загледах по един скрин на баба).

# 719
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 064
Над това бюрце биха стояли чудесно! http://24.media.tumblr.com/tumblr_m3tkzyCLNE1rvjqgao1_500.png
Или пък така http://ellyhailsinteriors.files.wordpress.com/2012/02/crate3-5.jpg?w=640
Иначе виж с повечко щайги какво може да се получи http://www.thethriftymama.com/wp-content/uploads/2011/08/apple-c … tes-bookshelf.jpg
Виж хората за колко ги продават  hahaha http://www.etsy.com/listing/103939267/wood-crate-rustic-crate-fruit-crate

Тук като че ли има накуп най-много идеи http://caribbeanlivingblog.com/2012/02/01/rustic-inspiration/

И да не забравя да кажа, че много ми хареса как са се получили и кошницата, и щайгите! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт