ЕКОБРЕМЕННИ - 9 месеца в хармония с природата (2 част)

  • 26 521
  • 382
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 295
Нощни очи, аз ще съм благодарна, ако споделиш информацията за кърменето и бибероните.   bouquet
Мисля скоро да почна да мажа перинеума, само се чудя с какво точно...
Да не забравя - Диваче, честито мъниче, да ви е жив и здрав и много щастлив!   bouquet
Би ли споделила за малиновите листа, как точно ги приемаше - на чай ли? От коя седмица и какво количество?  Simple Smile

# 346
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Мисля скоро да почна да мажа перинеума, само се чудя с какво точно...

Кокосово масло, бадемово масло, карите... Желателно е да е базово масло без примеси и да е био.  Peace

За бибероните ще пусна повече утре. Peace

# 347
  • Мнения: 628
Момичета, да ми препоръчате био продукт (масло, крем и пр.) за мазане против стрии? Благодаря предварително!  bowuu

# 348
  • Pb
  • Мнения: 1 183
 Кокосово, карите  Laughing - общо взето вършат работа за доста неща

# 349
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Момичета, да ми препоръчате био продукт (масло, крем и пр.) за мазане против стрии? Благодаря предварително!  bowuu

Подходящи са маслата от невен, шипка, карите (ший), пшеничен зародиш, бадемово, арганово, сусамово (базисни масла) и лавандула и нероли (от етеричните). Като схемата в общи линии е следната - 50 мл течно масло (примерно бадемово) се смесват с 20-30 мл твърдо масло (в случая карите) и се добавят максимум 8-10 капки етерично масло.

# 350
  • Мнения: 628
Момичета, да ми препоръчате био продукт (масло, крем и пр.) за мазане против стрии? Благодаря предварително!  bowuu

Подходящи са маслата от невен, шипка, карите (ший), пшеничен зародиш, бадемово, арганово, сусамово (базисни масла) и лавандула и нероли (от етеричните). Като схемата в общи линии е следната - 50 мл течно масло (примерно бадемово) се смесват с 20-30 мл твърдо масло (в случая карите) и се добавят максимум 8-10 капки етерично масло.
Мерси!   bouquet А някой готов продукт? Нещо на ВЕЛЕДА, Лавера и др.подобни, че не съм сигурна дали ще се справя с направата на нещо в домашни условия? Embarassed Thinking


Отзиви за този продукт: http://zelenbio.com/product/1524/bio-masazhno-naslo-protiv-strii.html ?

# 351
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Не познавам готовите продукти. Rolling Eyes

Специално този крем се прави много лесно.  Peace

# 352
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Нощни , ти откъде се снабдяваш с тези масла? тези на "Икаров " като най-достъпни , стават ли за нещо ? Сега имам авокадо на Нау Фуудс  http://www.iherb.com/Now-Foods-Solutions-Avocado-Oil-4-fl-oz-118 … ;sr=null&ic=2 , пшеничен на Икаров , шипка http://www.iherb.com/Life-Flo-Health-Pure-Rosehip-Seed-Oil-Skin- … ;sr=null&ic=2 , чакам и кило кокосово .. аа и в камерата имам ший и какаово смесено , с което се мажа сега . Имаш ли предложение кое и как да смесвам и да си забъркам нещо ново  Mr. Green бтв до сега нямам нито една стрия  Peace

# 353
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Купувам си ги от местни био магазини. Peace

Икаров не стават, пълен боклук са.

Би могла да разгледаш тук: http://wellnessmama.com/
Има различни идеи за домашна козметика, според зависи какво ти трябва.  Peace Аз използвам много малко козметични средства и не съм задълбавала чак толкова много кое за какво. Този крем против стрии го знам от позната, която е ароматерапевт.
Тук във форума също има тема за маслата, там вероятно също биха ти помогнали, ако знаеш какво искаш да си направиш.  Simple Smile

# 354
  • София
  • Мнения: 295
Нощни очи, благодаря.   bouquet

По повод маслата за масажи ето какво прочетох в "Магическо начало, вълшебен живот" на Чопра:
Скрит текст:
"Използвайте въздействието на различни масажни масла, за да балансирате ума и тялото си. Масла, които се смятат за по-топли и тежки като сусамовото, ореховото и бадемовото, помагат за успокояване на ума - дисбаланс вата. По-хладните масла като кокосовото, маслиновото и авокадо помагат за успокояване на раздразнителността, свързана с неравновесието пита. Леките масла като слънчогледово, шафраново и синапено помагат за подобряване на кръвообращението и облекчават задръстването, характерно за дисбаланс капа. Всички естествени масла от зеленчуци, ядки или семена подхранват и успокояват тъканите.
Стилът и интензивността на масажните движения също е от значение за ефекта на масажа. Ако се чувствате неспокойни или имате проблеми със съня, движенията трябва да бъдат твърди и натискът по-силен. Ако се чувствате ядосани или раздразнени, използвайте по-нежни движения. Ако се чувствате задръстени или подути, масажът трябва да бъде по-дълбок и енергичен. Вслушайте се в нуждите на своето тяло и действайте съзнателно."

# 355
  • Мнения: 695
Да питам и за бибероните, за или против сте и защо ?
Включвам се по темата за бибероните с една хубава статия, ако имате време да четете. Обобщението на статията, което подкрепям и аз, на теория и практика:

"Когато бебето показва, че се нуждае да суче, общо казано най-добре е да суче от гърдата... Гърдата е първата залъгалка и в повечето случаи остава най-добрата."

Вродената нужда от сукане на бебетата е нужда от сукане от гърда и е най-естествено да бъде задоволявана по този начин. Все пак разбира се всяка майка сама преценява кое работи добре в техния случай и няма универсални решения.

А между другото, темата за приспиването е доста обширна; бебетата не умеят да се приспиват сами; ние знаем, че като легнем и се отпуснем и затворим очи след малко ще сме заспали; едно бебе няма как да разбере това и затова има нужда да бъде приспивано; приспиването със сукане е съвсем нормално, естествено поведение на бебетата. Ако майката е свикнала да кърми навън, приспиването по време на разходка не би трябвало да представлява трудност. Но пак казвам, всяка двойка майка-бебе изгражда собствен ритъм и подход към различните ситуации.

# 356
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Йоанка, благодаря, че се включи по темата. Аз бях възпрепятствана и не можах да пиша.

# 357
  • Мнения: 182
Ето ме пак да отговоря на въпросите...

Значи масаж на перинеума правих но 4 дена със кокосово масло, просто не ми се правеше и спрях, а и не ми харесваше.

За малиновите листа лично аз почнах някъде 10 дена преди термин по две чаени чашки, запарвах си го като чай, чаках да изстине, така ми беше по вкусен, без захар, аз по- принцип пия чая беЗ захар.

А за биберона свършен факт е вече, ходих на кръщене с мъжа и го оставих на баба му за 2 часа и той е ревнал, започнал е да се дере и баба му се е уплашила и му е мушнала бибата, справях се и без биба, но сега ми е по- лесно, защото преди бяхме като слепени, а сега мога да си открадна някоя минутка да хапна, да изпера Simple Smile

# 358
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Стори ми се ,че бях писала тук , но явно не съм постнала както трябва , та.. някой ползвал ли е това еко яйце и има ли някакви впечатления ? http://www.ecoegg.com/product/laundry-egg/  Peace

# 359
  • Мнения: 8
Здравейте, с удоволствие се записвам се за темата! Информацията от тази група ще ми бъде от полза и предварително Благодаря:)
Бременна съм за първи път, в 9г.с., с близнаци:) Прочетох това, което сте писали, поразгледах и в темите ЕкоБебе и ЕБХ. С партньорът ми не ядем месо - той отдавна, аз от 9 години. Напоследък и все по-малко животински продукти. Практикуваме йога. Градим своето Еко Съзнание с всеки ден.

Имам и един въпрос, на няколко места срещнах информация в темата, че избягвате да правите всички ФМ, не съм много наясно с ФМ-тата, но прочетох, че са три и представяват по цялоствно преглеждане на бебето от другите прегледи с ехограф... Може ли някой да ми обясни защо е вредно?(И аз съм чела някъде, че тези честоти не са ок за бебето, но реално, мога ли да си позволя да не ходя и колко?). За сега съм ходила 2 пъти на ехограф - първия преди две седмици, когато видяха близнаците, казаха ми че щом са близнаци, ще е добре да се преглеждат по-често, и ме извикаха след две седмици-днес да видят как се развиват. Искам да събера информация, за да съм по-уверена в отказа си от да речем половината или повече от прегледите с ехограф.

И още един въпрос - чая от малинови листа, през цялата бременност ли е добре да се пие или само в края?

Имам още въпроси, свързани с нормално раждане на близнаци, раждане под вода, слингове, многократните пелени, но по-напред във времето ще питам по-конкретно, а и първо ще разуча още за тези неща:)

п.с. Взех си кокосово масло за еластичност на кожата. Също и да пия по малко спирулина. Благодаря за споделения опит!:)

Общи условия

Активация на акаунт