Хареса ли ви "50 нюанса сиво"?

  • 174 665
  • 859
  •   1
Отговори
# 45
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
О, сигурно преводачът сам е решил през пет реда да си хапе устната героинята и всичките останали 5-6 израза, които се въртят из цялата книга.

# 46
  • Мнения: 2 149
С такова желание започнах поредицата и ...зациклих на 2-ра книга  Confused
Не знам дали си струва да се мъча, а иначе много рядко зарязвам книга  Thinking
И аз така, попрескочих малко, но ги дочетох.
Много повече ми допадна новата поредица Отдадена на теб Wink

# 47
  • Мнения: 6 998
Аз на английски я четох. Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 131
Разбира се, че не предлагам цензура в смисъл забрана да се издават такива книги. Казвам, че не би трябвало точно такива книги да се рекламират толкова много и да се излагат на преден план в книжарниците. Говоря за морал. И да, няма вредни книги, но хората са различни, с различна форма на осъзнатост.
Сами казвате, че сте си загубили парите, като сте си я купили. Защо? Защото книгата е била бурно рекламирана.
Знаех си, че ще се хванете за думата "цензура". Нали живеем във времена на демокрация, как може някой да забрани нещо на някого. А на децата си как забраняваме куп неща? Защо не им позволяваме да правят всичко? Защото искаме да ги предпазим. Нали?

# 49
  • Мнения: 7 821
Разбира се, че не предлагам цензура в смисъл забрана да се издават такива книги. Казвам, че не би трябвало точно такива книги да се рекламират толкова много и да се излагат на преден план в книжарниците. Говоря за морал. И да, няма вредни книги, но хората са различни, с различна форма на осъзнатост.
Сами казвате, че сте си загубили парите, като сте си я купили. Защо? Защото книгата е била бурно рекламирана.
Знаех си, че ще се хванете за думата "цензура". Нали живеем във времена на демокрация, как може някой да забрани нещо на някого. А на децата си как забраняваме куп неща? Защо не им позволяваме да правят всичко? Защото искаме да ги предпазим. Нали?
Хванах се за думата цензура, защото съм от мааалко по-старото поколение списващо във форума. Живяла съм във времена когато някой преценяваше целесъобразността и художествените достойнства на книги, филми и музика. Забраняваха ги, но това не значи, че не се разпространяваха "под масата" и "на черно". Не е това начина.
Морала е разтегливо понятие, променящо се във времето. По морални съображения иранците "облякоха" Мишел Обама е неделя.
Колкото до това, че една реклама може да те накара да се излъжеш - аз съм се чувствала така и като купувам кофти прах за пране.

Извинявам се за отклоняването от темата  Embarassed .

# 50
  • Мнения: 118
Да харесаха  ми книгите, вярно, че сексът идва малко в повече и действието можеше да бъде събрано в една книга, но ми хареса.  Laughing

# 51
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не може и не трябва всички да очакваме едно и също от книгите.
Аз съм от онези, които не са харесали тази конкретна книга, тя за мен е пълен боклук. Но изобщо не смятам, че това трябва да важи за всички. Всеки има и трябва да има възможност да чете каквото е избрал. А какво ще изберат да четат другите, никой не може да определи.

# 52
  • Мнения: 0

Здравейте, мога ли да ви помоля, който има трите книги на български да ми ги прати,   че  не ги откривам никъде   elina_87@abv.bg. Благодаря предварително.

 

изпратих ти ги Wink
а за книгата - интересен сюжет, рязко и нон-стоп прекъсван от сексуалните изцепки на главните герои. Идваше ми малко в повече Grinning

# 53
  • Мнения: 303
Честно казано пълно разочарование... не ми хареса как персонажа на Крисчън от уж силен и властен мъж се превърна в хленчещо момченце... честно казано очаквах повече, всъщност можеше да е повече, но лично за мен може да е бестселър, но сюжетната линия е слаба, изказа беден, на персонажите им липсва задълбоченост... набързо минах през 1 и 2, мисля по диагонал да взема да прочета тази вечер 3...
След като приключих първата книга си помислих, че Киндълът си е избил паричките, ако трябваше да ги купя щяха да са най-зле похарчените парички за "книги".

# 54
  • Мнения: 86
И аз се включвам в групата на разочарованите. Първата част горе-долу се чете, но във втората повторенията на сцените са толкова много че ме отказаха. До третата част въобще не стигнах...

# 55
  • Мнения: 303
A, аз съм упорита!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
г-н Грей може да се квалифицира като садист, а аз проявявам мазохизъм да го изчета  Laughing Laughing Laughing

# 56
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Тази вечер привърших третата част. Втората е най-слаба, доста се забавих, докато я прочета. В третата секс сцени почти няма, хареса ми. Продължавам да твърдя, че книгата е въздействаща емоционално, независимо от стила (или липсата му) на писане.

# 57
  • Мнения: 292
...
 книгата е въздействаща емоционално, независимо от стила (или липсата му) на писане.
Това е и моето мнение. Ако се отдръпнеш от бедната лексика и неумението да се изгради пълноценен образ, и сам доразвиваш, докато четеш, се получава доста интересна история.
Аз лично смятам, че книгата трябва да провокира читателя да  изгражда, да мисли, а не всичко да е поднесено наготово. Така че, на емоционално ниво трилогията ми хареса! Grinning

# 58
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Може би защото има лек съспенс. Напрежението и очакването да разбереш какво ще стане нататък те кара да четеш. Обаче останалото не можа да ме накара да искам да разбера, наистина ми беше любопитно в първата книга.

# 59
  • Мнения: 292
Да, точно това напрежение ми харесва на мен. Историята на малкия Крисчън можеше да се развие още толкова много. Харесват ми включванията в началото на книгите и края на третата, с ретроспекцията.

Общи условия

Активация на акаунт