РАЖДАНЕ В ЧУЖБИНА? мнения и критики:)

  • 14 401
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 22
Здравейте момичета,

Имам такъв въпрос: предстои ми да замина са САЩ с годеническа виза и бих искала да се информирам предварително как мога да си направя здравна застраховка?
Знам ,че с тази виза нямам право да работа ,така че застраховките ще трябва да си ги поема сама най-вероятно. Приятелят ми работи там, но незнам дали може да осигурява здравно и мен.

Благодаря на притеклите се на помощ предварително!:)

# 46
  • Мнения: 2 563
Здравейте момичета,

Имам такъв въпрос: предстои ми да замина са САЩ с годеническа виза и бих искала да се информирам предварително как мога да си направя здравна застраховка?
Знам ,че с тази виза нямам право да работа ,така че застраховките ще трябва да си ги поема сама най-вероятно. Приятелят ми работи там, но незнам дали може да осигурява здравно и мен.

Благодаря на притеклите се на помощ предварително!:)

Приятелят ти има ли здравна осигуровка от работата си? Ако да, да провери дали може да те прибави. Това е един стандартен сценарий и е най-лесният.

Ако не, можеш да си купиш застраховка като частно лице, но ще те разпитват и ще те доят за колкото могат. От 2014 година се предполага закупуването на застраховка по този начин да стане много по-лесно, като ще има и субсидии.

# 47
  • Мнения: 22
А има ли някакви пакети примерно, които да ти покриват основните неща?

# 48
  • Мнения: 2 563
А има ли някакви пакети примерно, които да ти покриват основните неща?

Има всякакви застрахователни продукти, като обикновено няма 100% покритие. Винаги се налага да доплащаш нещо, примерно $20 за всяко посещение при лекаря или пък 20% от всяка сметка и т.н., според плана. Имай предвид, че цените на медицинските услуги са баснословни и непрозрачни. Първо отиваш на лекар, след това идва сметката и така разбираш колко трябва да платиш. Затова и няма как основните неща да са по-евтин вариант.

# 49
  • Мнения: 18
Здравеи kiril.zaharieff аз неиамам време да изчета всичко написано и всички коментари но,
аз родих в Швеицариа за здравните се информираи отново штото не ти триабва ништо специално,
с наи обикновенна БГ застраховка може да роди и плаштате обаче 10% от сумата,за патуваниата ниамате проблеми,да има компании които не качват след 6-7 мес но като цяло няма проблем,на мен мисе наложи в 8 мес и патувах до БГ с разрешително подписано от лекар в двете посоки естествено,друго незнам какво да ви кажа освен че пари НИКОИ няма да ви даде освен БГ и чЕСТИТО ЗА БЕБчО УСПЕХ И УМНАТА Simple Smile

А оште на бебето сашто триабва застраховка,наи вероиатно от БГ штото без разрешителни за вас в другата страна на него ниама да му направиат и всичко ше триабва да плаштате а не даи боже има проблем.......Sad
тук ни поискаха да направим преди дори да знаем какав пол е и как ше се казва.
мислете добре

Последна редакция: ср, 12 сеп 2012, 14:39 от Eli-i-Djodji

# 50
  • Мнения: 22
А има ли някакви пакети примерно, които да ти покриват основните неща?

Има всякакви застрахователни продукти, като обикновено няма 100% покритие. Винаги се налага да доплащаш нещо, примерно $20 за всяко посещение при лекаря или пък 20% от всяка сметка и т.н., според плана. Имай предвид, че цените на медицинските услуги са баснословни и непрозрачни. Първо отиваш на лекар, след това идва сметката и така разбираш колко трябва да платиш. Затова и няма как основните неща да са по-евтин вариант.



Благодаря ти за инфото Hear Again!

# 51
  • Мнения: 616
Здравейте момичета,

Имам такъв въпрос: предстои ми да замина са САЩ с годеническа виза и бих искала да се информирам предварително как мога да си направя здравна застраховка?
Знам ,че с тази виза нямам право да работа ,така че застраховките ще трябва да си ги поема сама най-вероятно. Приятелят ми работи там, но незнам дали може да осигурява здравно и мен.

Благодаря на притеклите се на помощ предварително!:)

С годеническа виза (К1) може да подадеш документи за разрешително за работа след като пристигнеш, имаш право. Разрешителното ще е за дължината на визата, като ако се ожените с подаване на другите документи ще си подадеш и за удължаването му. Негатива е, че според това колко се забави може и да дойде след изтичане на визата.

От моето проучване, застраховка като частно лице, за нещо с прилично покритие се плаща толкова, че освен ако нямам сериозни вече налице здравословни проблеми които те притесняват и знаеш, че ще има много посещения в болница, не бих се наела, сумите са значителни. Както Хиър е казала, най-добре приятеля да види дали може да те добави към неговата. Каквото и да решиш за застраховката, мини контролен преглед и оправи ако има нещо по зъбите в България, че е мама миа тук,застраховка или не.

# 52
  • Мнения: 292
Happydoksi, и аз не бих си направила застраховка сама. Годеникът ти би трябвало да може да те добави към неговата само с копие от сертификата за брак. Може да не е много изгодна, но след като си смениш статута и започнеш работа, можеш да преминеш към застраховката, предлагана от твоя работодател. Пък и общата застраховка е добро доказателство за легитимна връзка пред USCIS.  Crazy EAD се издава в срок от 90 дни. В много случаи зелената карта се получава много скоро след това. При мен имаше точно три седмици между получаването на разрешителното за работа и картата.

# 53
  • Мнения: 35
Happydoksi, В повечето щати няма нужда и от свидетелство за брак, за да си добавен в застраховката на "domestic partner".  Условията за доказване на съжителстване сигурно са различни при различните застр. компании/работодатели, но си струва да се провери -- за периода преди да се ожените.  Преди години в един момент ползвахме това улеснение и трябваше да се представи обща банкова сметка и сметка за тел. или ток от един и същи адрес и т.н. 
Както момичетата са споменали по-горе, самостоятелното застраховане е трудно и скъпо...
Успех!

# 54
  • Мнения: 22
Благодаря ви за съветите момичета!

Дано всичко да е наред и да се получат нещата със застраховката.

Ще докладвам като имам резултати.  Wink

# 55
  • Мнения: 4
Здравейте, наскоро разбрах че съм бременна   Simple Smile В момента се намирам в Германия близо до Магдебург.Не съм ходила на лекар понеже не съм мн добре с немския все още,но особено медицинския им език е невъзможен за разбиране  newsm78 . Много съм объркана и ще ви помоля за съвет.Можели да ми кажете гинеколози говорещи бългърски език някъде около Магдебург или поне в Берлин Praynig ??? Имам странни болки в корема и постоянно гадене което мн ме тревожи и ме е страх че не приемам никакви медикаменти от незнание какво трябва да пия,трябва ми незабавен лекарска консултация  Cry
Благодаря Ви  Hug

# 56
  • Мнения: 46
Здравей, успокой се, надявам се ,че не е нещо сериозно. Гаденето е съвсем нормално за първия триместър. Защо не пишеш в немската тема  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=674432.0
Нямаш ли приятел или познат с добър немски ,който да те придружи при лекар и да ти превежда?

# 57
  • Мнения: 4
здравей благодаря ти че се опита да ме успокоиш  Hug не тук сме само от 2 месеца в този район и нямаме никакви познати. Благодаря и за линка съвсем нова съм в форума и незнаех къде да пиша  Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 22
Здравейте отново на всички!
Имам следното питане:с приятелят ми сме сгодени, той е американски гражданин и в момента чакаме да излезе годеническата виза, въпросът ми е следния: какво се случва ако аз забременея докато излезе въпросната виза и ще бъде ли това пречка да ме включи към неговата здравна застраховка, след като пристигнем в щатите ?

# 59
  • Мнения: 25 739
Здравейте отново на всички!
Имам следното питане:с приятелят ми сме сгодени, той е американски гражданин и в момента чакаме да излезе годеническата виза, въпросът ми е следния: какво се случва ако аз забременея докато излезе въпросната виза и ще бъде ли това пречка да ме включи към неговата здравна застраховка, след като пристигнем в щатите ?
Колко време излиза  една годеническа виза? newsm78
Не виждам смисъл за притеснение. След като пристигнете там, ще те добави към неговата здравна застраховка. Peace

Общи условия

Активация на акаунт