Отговори
# 690
  • Мнения: 239
Да се разпиша с резултатите от ФМ- всичко е наред и очакваме прекрасно здраво момиченце!  Heart Eyes
Да му мисли тати как ще се оправя с три фръцли вкъщи, а и да го видим ще му стиска ли по-нататък да пробва за син.  Wink

По коментираните теми: Много се надявам този път да успеем да се кърмим! Решила съм да отида на профилактичен мамологичен преглед в 8-9 месец. В тази връзка, някой да ми препоръча добър мамолог в София? Вода дъщеря ми започна да пие чак когато времето започна да става топло. Захранването- още е рано да го коментираме, но аз привърженик на по-късното захранване. Това разбира се, както каза една мама е въпрос на избор на родителите.
Шишетата- ползвала съм Нук и Авент, но дъщеря ми предпочита Авент и то биберона с малка дупка. Тези с прореза и степени 1-2-3 не ще да ги сложи в уста...
Дрешки, колички, аксесоари- от каката имам всичко. За момента мисля да купя само комплект за изписване когато му дойде времето.
Кати, силно стиснати палчета за вторник и дано плацентата ти да се вдигне!

# 691
  • Мнения: 143
Ей страхотни заглавия сте предложили пак Hug Браво на вас!
Аз използвам последните ми свободни дни преди лекции и ще посетя ЗОО парк с моя приятелка и сина й photo  Nature Sunny 1swing


Аз искам да ши питам (понеже нямам предишен опит ) шишетата със силиконов биберон или калчуков да си взема ? Misc Baby Bottle

# 692
  • Мнения: 822
Здравейте мацки Simple Smile

Честита радост на всички, разбрали пола Simple Smile Аз си имам усещане за момче, но и първия път бях така и доказах на всички, че никак ме няма в усещанията  Laughing  Затова сега по-скоро сме настроени неутрално, пък каквото дойде.

Аз вчера си оправих всички бумаги около болничния и т.н., поговорих си с висшето ръководство и се успокоих, получавам разбиране и прекрасно отношение, така че - от сега нататък релакс...   Simple Smile
На всичко отгоре мъжа ми от днес е и на втора работа, което е прекрасно, доста време нямаше и ни беше трудно, сега се надявам да издържи на напрежението, че е за доброто на семейството... малко ще ни се отхлаби примката около врата...

Оф, да ви кажа за количките и кошарите, съвсем се омотах. Нещо се разубедих за Чикото (Симплисити Галакси 2012), ходих да я гледам на живо и да ви кажа - багажника е чудесно огромен, но при легнало положение на количката е абсурд да пъхнеш/извадиш нещо от него. И нещо се поотказах от тая количка, на мен багажника ми е много важен аксесоар.  Whistling  И сега пак се насочвам към Пег Перего Плико (ама е с две дръжки и се чудя) или Хаук Малибу 3 в 1... И за кошарката се разубеждавам, малката не ще да спи в бебешкото си легло, ама не ще и голямо юношеско, иска на спалнята да спи... Май ще се изнасяме с тати на дивана в хола, пък ще оставим нея на голямата спалня и бебето в бебешкото легло. Не че съм убедена, че кърмено бебе ще си спи в леглото, малката до 1,3 г. с нощното кърмене хич не си помириса леглото, само между нас. После като се отби, още една година продължи да спи при нас  Whistling  И сега просто си представям кърмаче на 2 часа нощем да го вземам и слагам в леглото - да, да, ама не. Май ще караме по старата тактика.  Rolling Eyes
И така, терзая се по темите, ама все ще трябва да реша до към Коледа...

Иначе за водата, захранването - мацки, много е рано. Все пак ще споделя как беше при моето дете. Вода докато се позахрани на 5-6 месеца - йок. После по някакви милилитърчета, тя всичко си набавяше от кърмата. Чак след като се отби, почна да пие по-нормални количества (на година и половина някъде). Сокове - туй пък какво е?! хич не давам таквиз неща, след като я захраних с плод, си гризкаше плодове и толкоз. Соковете не са полезни за храносмилателната система ама хич. Има много статии по въпроса, който иска да се информира. Аз малката я захраних на 5-6 месеца мнооооого бавно, тя млизгаше някакви картофчета и оризови каши една камара време, полека-лека до годинка и половина въведох доста храни. Никога не сме имали проблеми. Аз лично съм ЗА дългото кърмене и късното и плавно захранване. Но всеки си решава, де. Имахме едно приятелско бебе, дето от първия-втория месец лочеше сокчета, после го емнаха с попари, кисели млека и до 6 месеца беше яло всичко.  Shocked  За мен това е безотговорно много, кощунство направо. То и последствията там не закъсняха, де, на 7-8 месеца беше като направи реакция към глутена и после яката диета и лекарства, до Плевен стигнаха докато му оправят храносмилането... Та, трябва да се внимава много.  Peace
Мадонке, аз бях взела със силиконов и каучуков и нищо не се прие радушно Simple Smile После успявах да пробутам каучука, но много бързо се похабяват наистина, силиконовите са по-трайни и някакси по-твърди.

Така, след като си изтипосах чаршафа, да взема да се мащам и да ходя да си мия прозорците... Това ми е задачата за деня...  Whistling    Hug

# 693
  • Мнения: 8
Добро утро!!  bouquet
Честито на мамите с новите гащи!!!
Наистина е рано за захранване и такива неща ,но на майки като мен,които ама нищо не разбират от това ми е доста любопитно...Но като слушам наистина всяко семейство е напълно различно в това отношение и май май много трудно ще се вземе решение как да стане,но живи издрави ще се реши.
Искам да попитам как разбирате ако имате тези ранни контракции,така да се каже....на мен понякога като ям и ми се издува става корам,но мисля че е от яденето.....незнам искам да споделите различните усещания,за да не стане така че получавам контракции и втвърдяване на корема ,а да си мисля че ми е тежко.
Моля майките които им се е случвало да споделят Sad

# 694
  • Мнения: 46
Здравейте,мамита!
Не съм писала скоро,че няма кой знае колко интересно за писане.Искам да попитам някоя мама има ли болки в гърдите,по-скоро около зърната.Аз в началото имах,но сега пак са ми много чувствителни и особено зърното на лявата ми гърда,а и ги чувствам мокри от време на време,а не виждам коластра да има.
Аз усещам вече ритничета,но не много често и за кратко,но все пак има  Wink
Относно покупките:не смея още да купувам , макар че много ми се иска.На 3Д- то казаха момиче,ама беше рано - само сънувам ,че бебето е момиче,после момче - луда работа. Mr. Green
Хайде,стига толкова от мен.Приятен и слънчев ден от мен!!!

# 695
  • Мнения: 40
Рано за закуска ви пускам тежката артилерия Simple Smile ЕСТЕСТВЕНО раждане - без упойки в американски родилен център, който не е болница и се ражда с роднини, акушерки, джакузита и др. Пускат я да напъва и да роди още при 5см разкритие, като й помагат с натискане на каналчето навътре и всичко минава успешно за 11мин. Интересен подход и интересно клипче. Peace
http://www.babycenter.com/6_your-pregnancy-19-weeks_1108.bc Peace

# 696
  • София
  • Мнения: 239
Шушано след този клип се отказвам да раждам... знам си аз че не ми понасят тези неща,ама си го изгледах и така си повърнах закуската...може би цял ден няма да имам апетит! За жалост в БГ те захвърлят като куче и ти викат,защо си отишла по-рано като нямаш 8 СМ РАЗКРИТИЕ....няма я тази помощ и релакс...но аз съм много страхлива .... направо от сърце ти завиждам за силният дух да гледаш подобни неща след ставане!

# 697
  • Мнения: 40
ха-ха аз съм имала силен дух, ама и ти го изгледа, нали Simple Smileаз гледах подобни още при първата бременност. Всичко е прекрасно на този клип, но ми напомня, че дори и при 2ро раждане може да не ти се спукат води, да не ти стане пълно разкритие и др. Отказвам се от раждане без упойка, още повече, че тук никой няма да ми даде джакузи и роднините да ми разтриват гърба. Затова го гледах, за да реша последно за упойката.

В държавните болници като те приемат и гледаш на живо другите жени как раждат, а?! Не ти ли става лошо? Аз клипове мога да издържа, но не и да ги гледам наживо и то баш като ми е дошъл зорът. Затова отново ще раждам там, където в предродилна и родилна допускат по 1 жена. И пак с епидурал Simple Smile не става явно без него Simple Smile

Последна редакция: ср, 26 сеп 2012, 11:25 от Шуши-

# 698
  • Мнения: 0
Здравей,толкова ли е страшно да родиш по естествен път,че да искаш упойка newsm78

# 699
  • Мнения: 0
Ох, и аз го гледах този клип  Sick, ама аз няма спомен чак толкоз да ме е боляло. Ама то много черно, нищо не се види  Mr. Green Ама пак си е неприятно за гледане, ама щото не сме свикнали на такава гледка, а на докорите сигурно им е съвсем нормално.
Всъщност Шуши по-лошо е да ти изтекат водите и после дълго време да не ти дойде разкритието. Аз примерно отидох в болницата с 7 см разкритие и водите не ми бяха изтекли. Легнах си, докторката ми ги спука и след 10-20 мин бях с пълно разкритие и всичко мина по вода - гък не съм казала. Ох, само се моля и втория път да е така, че не ми се разказват неприятни истории после.  Confused
Шуши, пък и с второ раждане може хич да нямаш време за упойка, а бебо да си излезе за 10 мин, така че не се настройвай предварително. То така или иначе самото раждане не боли, болят контракциите до прословутото 10 см разкритие.  Peace
mima_26 ами аз не мога да кажа, че толкова боли, но всеки има различен праг на болка, а някой изобщо не може да понася болка, като мъжете например  Mr. Green. Те трябваше след раждане и да ги пращат на рехабилитационен център и на психолог, че да могат да преживеят травмите от раждането  Mr. Green
И аз ще захранвам на 6 месеца, само да имам достатъчно кърма, че да му стига на малчо, пък и тази хамалогия с изваряването на лъжички и шишенца  ooooh!
Отивам да хапна нещо, че май ми е време  Wink

# 700
  • София
  • Мнения: 6 293
Ох, ама гледам как скачаме от тема в тема  Laughing

Здравей,толкова ли е страшно да родиш по естествен път,че да искаш упойка newsm78

Раждането е различно при всяка жена. При едни е дълго и болезнено, при други бързо и не чак толкова болезнено. Въпросът е, че никой не може да ти каже при теб този път как ще е. Аз първия път не исках упойка, щото ме е страх от игли, ама в течение на родилния, т.е. предродилния процес си поисках, но нямах необходимите излседвания за това, та се позабавиха нещата. Сега искам упойка, пък ако нещата се развият бързо и не се стигне до нея, още по-добре. Моят съвет е, четти и се ориентирай, имай си някакво мнение по въпроса (това важи и за кърмене и захранване, аз така си изградих мнение с много четене и без да бързам за никъде).

Ние сега подреждахме мебелите в детската, не съм много доволна, защото мебелите са наследени и при нови и добре обмислени решения сигурно щеше да стане още по-хубаво, но това е с наличните. Пак се получи добре, надявам се като вкараме и аксесоарите от Икеа, които съм решила, да стане още по-хубаво и най-вече на малкия да му хареса стаята и да се нанесе там  Mr. Green Mr. Green

Някой питаше какво представляват контракциите - трябва да е безболезнено стягане на корема, не издуване. Аз сега се пазя, че ако вдигна малко по-тежко и веднага ми се втърдява корема. Все още не усещам бебето Sad

Мен ме болят и гърдите пак, особено лявата е много чувствителна Sad

Стига съм се мръщила, я какво хубаво време е вън  Sunglasses Sunglasses Sunglasses Прекрасен и усмихнат ден на всички.

# 701
  • Мнения: 25
Юхууу!
Мамчета, изписахте си химикалките отново! Много хубавки теми сте захванали Simple Smile
Аз като Мара-Подробната няма да остана назад ще си кажа тежкото мнение по въпросите (поне по по-коментираните).
Вода и захранване - хм. Подкрепям Шуши (като пъва изказала подобно мнение). На Михаела й давах чай против колики. Веднъж ми се случи да се задави, а аз тогава бях и в лактационна криза (демек с малко кърма) и ми се овидя чая и чудото. От тогава никакъв чай - само кърма!  Peace Този път съм решила аз да пия чайовете против колики. Купих си голямо количество сушен анасон и семена от копър, които ще правя на чай за себе си. Помага и джоджена. Някой казват и безмлечна диета и изключително кърмене - това е тайната на успеха в борбата с коликите  Mr. Green  Peace
С ръка на сърцето, най-отговорно и доказано мога да заявя, че млечницата не може да се придобие просто ей така. Ако вие имате гъбички и не спазвате у дома добра хигиена, тогава може да се зрази и малкото, но при добра ваша хигиена не е нужно никакво изплакване на устата с вода! Аз започнах да предлагам такава, когато започнах захранването (на коло 5-6 мес), но тя не я искаше. Кърмата беше напълно достатъчна за целта. Хем тогава беше лято - тя вода не пиеше, а само сучеше! Изцяло на кърма беше първите 6 месеца. След това доста плавно и бавно въведох всички храни. Не съм спазвала схема. Нито сокове съм давала. В тази връзка - радвам се, че сред нас има толкова много успели да кърмят дълго бебетата си майки!  Hug Поздравления. На мен ми беше доста тудно в началото, но като един истински овен бях упорита и настоятелна. Проблемът не беше в детето, а в моите гърди или по-точно позицията на кърмене не беше правилна, от което неправилно захващане на гърдата, триене и рани. (Не се плашете) С много четене, писма до консултанти и т.н. успях да се преборя с това. После имах и лактационни кризи - бях много щастлива, че бебето спи по 4-5 часа. Гърдите ми се наливаха с кърма. Резултатът беше след няколко дни - намаляло количество мляко. Кой да знае, че не бива повече от три часа да спи бебето, особенно нощем. Мама ми казваше - "Остави я да спи. Така расте." И аз като добро дете слушам. Да, ама НЕ! Затова горещо съветвам - Кърмете на поискване бебетата си. Не спазвайте режими. 9 месеца бебетата са се хранили постянно - те не познават глада. За тях това е ужасен стрес. Не е проява на характер, каприз или нещо подобно.
Уф. Мога много да пиша по темата, но предполагам, че станах банална. Радвам се, че успях да преодолея трудностите, които срещнах в началото и всичко потръгна чудесно. Като резултат Миа сука до скоро (може да се види в подписа ми) - 2 год. и 9 мес. Гордея се и се радвам, че успях. Пожелавам на всички вас такъв успех!
Стига за днес словоизлияния!
При мен нещата се развиват по план. Доволна съм. След около седмица ще се похваля за случката!
Хубав ден и много сладки ритничета!   bouquet

# 702
  • Мнения: 227
Здравейте момичета на ФМ потвърдиха на 100% ,че ще е момиченце Simple Smile
за контракциите вземам магнерот, аз лично не ги усещам,но на прегледа лекарката каза,ч е имам

# 703
  • Мнения: 4


Мерси, Верче! Май вече се насочих и аз, само остава да отида на живо да пробвам колички Simple Smile Ето и моите критерии, за който още се чуди:

1. да е триколка, с големи помпащи гуми
2. с цяла дръжка
3. до 9 кг
4. 3-в-1
5. с голям кош за багаж, който не се затваря при пълно легнало положение на седалката
6. с просторна седалка
7. със сенник
8. до 500 лв.  Praynig

Вода и захранване със сокове: Аз си имам лично мнение по въпроса и него ще следвам: Искам (дай Боже) да кърмя и чак на 6-тия месец да почна със захранване. Вода – само за изплакване след хранене, поне до 6 м.

Моарейн, аз също имах силно усещане за роклички и панделки, бях просто убедена, обаче... Скоро ще ми кажат на 100%, че е момък (на 11-ти съм на ФМ, но АГ-то ми ми показа един атрибут на 2D-то в поликлиниката). Все пак, ще ви потвърдя другия месец.

Днес ходих на Училището на "Моето дете" в The Mall – беше много интересно! Темата беше за възстановяването след раждане и за Шуслеровите соли. Аз мисля да се консултирам и да почна №1 да пия сега за еластична кожа:

После отидох в болницата, където смятам да раждам, на Отворени врати и останах приятно изненадана и доволна. Добра работа свърших днес, полезна Simple Smile

 preggo май днес за първи път усетих бебчето как мърда!! Но трябва да следя за повторение, за да съм сигурна. Много вълнуващо  Grinning

Софийски мами, ще си чукнем ли пак някоя среща, докато все още е циганско лято?[/i][/color]

Последна редакция: ср, 26 сеп 2012, 15:45 от Котешко

# 704
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен,
включвам се за първи път, но отсега нататък ще съм повече с вас Simple Smile

Прочетох, относно бъдещите вълнения за захранването и покупките на количката и тъй като вече имам една 3-годишна дъщеричка, бих искала да ви споделя опит от първа ръка  Simple Smile

Ние имаме количка Jane Slalom Pro и мога само да ви я препоръчам искрено - много маневрена (особено за нашите разбити тротоари във Варна, пък и навсякъде другаде), много стабилна и много здрава. Сега живот и здраве пак ще си я ползвам с втората ми дъщеричка Simple Smile
Недостатъкът й е, че не е лека, но пък това е за сметка на стабилността, което за мен беше по-важно. Сега предполагам, че има и доста нови модели, но аз не бих я заменила...

А относно захранването - както и останалите мами са писали, това е въпрос на личен избор. Аз лично започнах от 5,5 месеца постепенно, а дотогава беше на кърма и когато не й беше достатъчна - на дохранване с изкуствено мляко.
Дано този път имам достатъчно кърма! Но на всички, които искат да кърмят мога само да ги уверя, че сънят,почивката и водата са най-важни за кърменето - това беше и моята предишна грешка, просто не спях Sad

Успех на всички!

Общи условия

Активация на акаунт