Предстои ми инсеминация, да поговорим

  • 123 325
  • 782
  •   1
Отговори
# 375
  • Пловидв
  • Мнения: 43
ЧБМ Момичета!! Може ли някой да ми отговори на един два въпроса?
Четох за инсеминацията ,но пише ,че не се препоръчва за проблеми с трабите.Аз имам само една,но уж всичко е наред и я лекувахле за всеки случай.На цветната снимка  се оказа ,че е проходима ,но има леко удебеление от сраната на матката.
Та на въпроса.Може ли в моя случей да се приложи инсеминация или е по добре да се пробвам с инвитро?А щом може да има проблем при инсеминация това значи ,че и при нормално зачеване може да има проблем нали?Защо да не е желателно тогава??? newsm78 Grinning Grinning Grinning

# 376
  • Мнения: 547
Машуки,не се притеснявай,че имаш само една тръба.Щом е проходима можеш да забременеш и по естествен път и с инсеминация,стига да няма други проблеми.Не знам какво значи това удебеление откъм матката и дали то би могло да е пречка.Помоли лекаря да ти обясни по-подробно,за да можеш да прецениш.От сърце ти желая успех!

# 377
  • Пловидв
  • Мнения: 43
Благодаря Dji-djo!!!Чакам дам да ми доиде лелка и ще ходя на доктор  да  показвам графиките ,за да решим какво ще правим.Опитваме от 7 месеца,но без резултат.Мисля да го обсъдя с лекаря си и да правим нещо ,че не издържам вече. А така като гледам имам и доста месеци без О. smile3503

# 378
с фоликуметрия ли разбра, че нямаш ову? и аз доста време мислех така, но след прегледи се установи, че овулацията ми е късна. късмет и успех.. Simple Smile

# 379
  • Пловидв
  • Мнения: 43
Здарвей joli 75!!!!Не с фоликуметрия ,а от графиките,поне за сега.Ако я погледнеш ше видиш ,че нама О и ЛФ.Поне аз не виждам,а предния месец ми беше като по учебник графиката.Затова предположих ,че анумалиите в този Ц са от липса на О.Мерси !!! newsm53

# 380
  • Мнения: 547
Машуки,въпреки,че съм мерила БТ,нито гинеколожката тук,нито специалиста по стерилитет са се интересували от графиките ми.Даже ми казваха,че няма смисъл да меря,защото не било точен метод.Най-сигурно се уточнява има ли овулация и кога е чрез ултразвуково наблюдение-фоликуло метрия.Моя цикъл уж е стандартен 28 дни,но откакто ходя по лекари се оказа,че имам ранна овулация.Около 10-11 ден.При теб може да е по-късно,може един цикъл да е по-рано или по-късно от обикновено.А понякога наистина може някой месец да няма овулация и това е нормално.Проблем е ако всеки месец няма овулация.Успех!

# 381
  • Пловидв
  • Мнения: 43
Значи е възможно да е имало О този месец? А и моя Ц е на 28/27 дена,но на всеки два месеца имам един като този(от 30 до 3... дена). Но пък не виждам хубава ЛФ.Като отида при моя доктор ще го питам дали не е подобре да засечем О с фоликуметрия.Благодаря ти. Grinning Grinning

# 382
zdraveite momicheta. ot dosta vreme ne am sledila foruma. minalia mesec prejiviah vtora podred neuspeshna inseminacia. sashto togava se pitah drugite kak se spraviat. dva dni biah v absoliutna kriza. ne mi se obshtuvashe s nikoi. sas sapruga mi i dopitvaiki se do lekarkata reshihme da probvame treti pat. no shte e za posledno. taka go reshihme. znam che ne triabva da se otchaivame. jelaia vi na vsichki uspeh i neka skoro da mojem da se pohvalim s mechtanite dve chertichki.

# 383
 Момичета, Късмет и на Вас и смело напред до постигане на желания край, който си е едно прекрасно начало!
 Margo2 аз правих и четирите поредни инсеминации в клиниката на Д-р Щерев близо до Тина Киркова при доктор Александров се случих, но ти препоръчвам някоя от жените там - също са добри! Всяко ми струваше 350 лв., но добави и още стотина за медикаменти и хормоналното изследвани, което бе около 30 лв. Цените са към края на миналата година. Успех!

# 384
  • Мнения: 34
Здравейте,момичета и Честит 8-и март!Изчетох всичките страници на тая тема,защото ,както почти всички от Вас,и ние с жена ми стигнахме до решението на лекаря за инсеминация.Накратко- в началото преглед на жена ми,диагноза ПКЯ,при мен спермограма/обикновена/,перфектна спермограма,само количеството е под нормалното/според лекаря/.Хаотичен цикъл на жена ми,следва стимулация.Пиене на Клостилбегит и Дуфастон.Следене на овулацията/два месеца мисля че беше/.Последният път подобрение на картината -появиха се фоликули,малко на брой но ги има.Следва инжекция прегнил,която жена ми така и не сложи/нямам идея защо,но лекаря й се караше/.Преди два дни отново в София-лично д-р Стаменов сложи инжекцията,но Меногон.Днес отново там-има 4 или 5 фоликула,размерите им не знам,Стаменов влезна на операция и жена ми я прегледа д-р Персенска-много ясно изразени ПКЯ/нейни думи/,но фоликули има,отново Меногон,утре пак една инжекция.Предложение за инсеминация/приехме,много ясно,имам доверие на тези хора/.В неделя преглед за да се видят фоликулите как са се развили и умножили ли са се,и след това чакаме резултата и евентуално дата за инсеминация.Въпрос-възможно ли е да се случи нещо хубаво при тази комбинация-кисти+фоликули+добра спермограма =?Очаквам Вашите отговори,мили дами.Благодаря Ви предварително!

# 385
  • Мнения: 547
Здравей,Гомор!Изключително се радвам при нас да пише загрижен за жена си и бъдещото си дете мъж.Не съм запозната с диагнозата ПКЯ,но на въпроса ти ще опитам да отговоря според това което аз знам за инсеминацията.За да има шанс за забременяване било то по естествен път,чрез инсеминация или инвитро фоликулите трябва да са достатъчно пораснали и в тях да има качествена яйцеклетка.Големината на фоликулите преди овулацията е около 20-22 мм,като вероятно има случаи да се получи и с по-малки или по-големи фоликули,но това са средните размери които лекарите очакват,за да извършат процедурите.Дали в тях има добри яйцеклетки може приблизително да се предположи по стойностите на естрадиола преди овулацията.Но дори и само една яйцеклетка да има е възможно инсеминацията да бъде успешна.За съжаление никой не може да даде гаранция за успех.Инсеминацията заобикаля някои от възможните проблеми по пътя към така желаното бебе,но има други проблеми,които ако не са открити и лекувани могат да попречат и при процедура инвитро.Обикновено организма на жената  "отглежда" по 1-2 фоликула за един цикъл.Меногона е хормонално лекарство,което подпомага зреенето на повече на брой фоликули за един цикъл и съответно се очаква и яйцеклетките да са по-качествени.Предполагам,че е правена цветна снимка и тръбите на жена ти са проходими.В такъв случай няколко фоликула+отлична спермограма дава шанс за успех.От нас имате стиснатите палци.Не се отчайвайте ако не се получи от първия път.Имам приятелка,която успя при 5-та инсеминация.Други момичета след неуспешни инсеминации и инвитро са забременявали спонтанно.Не губете кураж!Вярвайте и се борете!Успех!

# 386
  • Мнения: X
Здравейте!Рядко надниквам в този подфорум,но тези дни моя много близка приятелка/която за съжеление няма възможост да пише в този форум/ми сподели,че и предстои инсеминация и е доста объркана....Относно причините,методите и резултатите се осведомих доколкото можах от написаното тук/тя също е горе-долу наясно/,но като разговаряхме реших,че вие можете да помогнете със съвети......Тя се лекува в Пловдив-при д-р Минев/не е посещавала друг специалист-той и е правил лапароскопия и я е лекувал от хламидии,сега продължават изледванията и съответно и предлага варианта с инсеминация/,но понеже аз също съм имала проблемно забременяване и задържане на бременност/но по съвсем други причини/съм се убедила ,че понякога е добре да се прави сверка на мненията и че безпрекословното доверие към лекаря,е хубаво нещо....но понякога може и да се подведеш/не искам да навлизам в подробности,но подобно уповаване само на един лекар при мен доведе до грешки в лечението, доста голямо забавяне и доста ни струваше във емоционално и не на последно място и във финансово отношение/Затова бих помолила,ако има момичета от Пловдив,минали вече по тоя път/лечение на стерилитет и нсеминация/ да споделят при кой,как и с/у какви суми са се лекували и са постигнали успех....И за да не повтаряме пак едни и същи неща/виждам,че има вече коментари в тази насока-ако искат могат да ми пишат на ЛС.А,ако желаете-може и тук...аз ще се потарая да направя всичко възможно,за да и предам вашите съвети и коментари.
Предварително Ви благодаря.....И Ви желая късмет  bouquet

# 387
 Rolling Eyes Здравейте момичета, ето ме и мен след втора неуспешна инсеминация и тъй като имам някои питания се надявам да ме посъветвате как да постъпя по нататък, по принцип всеки ден влизам тук и чета написаното но рядко пиша затова може би да ви се стори непознат ника ми, но както и да е, та за какво става дума: При първата и при втората инсеминация бях стимулирана с Клостилбегит първия път го пих от 5 до 10 ден втория път от 1 до 5 ден и при двата случая се пукна само по един фоликул въпреки че се бяха образували по три. Въпроса ми е освен фоликулометрията която ми се прави на 8 ден след МЦ и в деня на инсето необходимо ли е друго изследване на някакви хормони например, защото се чудя дали изобщо яйцеклетката която се отделя е качествена.
Само да спомена че кръвни изследвания за хламидии, хормони /но незнам точно кой/ и проходимост на тръбите са ми правени в началото при първите ми посещения при доктора , при спермограмата всичко е ок.

# 388
  • Мнения: 290
Моята история е същата-две неуспешни инсеминации.При мен обаче стимулацията беше с Меногон и първата фоликулометрия беше на 5-тия ден,после на около 8-9 ден и накрая в деня на инсеминацията.Аз също искам да разбера трябва ли да се правят и други изследвания, освен фоликулометрия.

# 389
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Zdravei!Moia blizka i praviha v klinika Dimitrov!mislia.4w cialata rabota e za minuti okolo 10-15 min.no ima podgotovka i sled tova triabva da se polegi!po dobre si vzemi po4iven den

Общи условия

Активация на акаунт