Предстои ми инсеминация, да поговорим

  • 123 364
  • 782
  •   1
Отговори
# 390
здравейте. аз съм правила три инсеминации в Пловдив. за д-р Минев съм чувала все хубави неща. но не съм била досега при него. аз съм минала през много лекари. също съм лекувала хламидия. инсеминациите съм правила при д-р Топалова. наистина мога да я препоръчам и като специалист и като човек. много съм доволна от нея. като сума горе-долу към 600 лв със всичко - прегледи, изследвания, медикаменти и самата прооцедура

# 391
  • Мнения: 4 329
gandy аз обаче все повече се убеждавам че д-р Минев целенасочено препоръчва по-скъпите процедури, без да е наложително!

Колко струва само инсеминацията при Топалова и в коя клиника работи?

# 392
здрасти Верити. Топалова работи в Селена, както и в частния си кабинет. самата процедура е 380 лв, но със всичко инжекции, изследвания, ехограф става общо към 600 лв. аз направих три неуспешни инсета и повече няма да пробваме. като посъберем пари -направо инвитро

# 393
  • Мнения: 740
600 лева е ужасно висока цена за инсеминация, не мислите ли newsm78

# 394
  • Мнения: 7 716
Аз както разбирам в цената влизат изследвания и лекарства.

# 395
  • Мнения: X
Извинявайте за повторното ми намесване в темата ви,но колко според вас е нормалната цена на инсеминация/с всички включени лекарства и манипулации/?............/може и на ЛС да ми пишете/....

# 396
  • Мнения: 2 643
Здравейте и от мен,

след вече близо 3 години неуспешни опити и изследвания ето ни и нас пред инсеминация...
Предстои ни този месец. Днес ми е 2ри ден от МЦ...мисля да се обадя на док утре за да видим дали ще правим стимулация...на мен като че ли ми се иска да опитаме първо на естествен цикъл.

Може ли тези от вас които вече са правили инсеминация да споделят какви изследвания са необходими да се направят през самия цикъл през който ще се прави инсе-то.

До сега са ми правени:

Хламидии-отрицателни
Спрермограма-добра
Хормони в норма (FSH, LH2, Estra, Testosi)
От направена наскоро хистероскопия и лапароскопия се установи :
•   Тръби двустранно проходими
•   Премахнат септум на двурога матка
•   Премахнати 2 миоми на външната стена на матката
•   Отстранено ендометриозно огнище на задната външна стена на матката
Правена фоликуметрия миналия месец показа:
•   Овулация на 15 ден
•   Много цервикална слуз
•   Добра маточна лигавица

Прочетох всичките 20 страници от тази тема и видях че е необходимо да се направи микробиология преди инсето. Моля ви, ако има нещо друго което би било добре да се направи да ми споделите - за да не разчитам само на лекарите.

Благодаря ви много момичета и съжалявам, че стано толкова дълго.

Желая успех на всички в борбата!

Последна редакция: нд, 08 апр 2007, 21:59 от nivear

# 397
  • Мнения: 7 716
Спермограма? Трябва да е подходяща за инсеминация.

# 398
  • Мнения: 2 643
Благодаря за включването Лали. Не зная дали спермограмата трябва да е по специална...Преди 2 седмици правихме такава в клиника малинов и ни казаха че е много добра. Дали обаче става за инсе...?

Не съм си правила изследване на хормони на щитовидна жлеза...дали да не ги изследвам и тях..? Нямам и имунологични...

# 399
  • Мнения: 7 716
Щом е добра, значи става за инсеминация. Пробвай първо една инсеминация, даже е добре на естествени цикъл. После ще мислиш.

# 400
  • Мнения: 2 643
От всичко прочетено до тук съвсем се обърках...пише че инсеминацията трябва да се направи от 6 до 12 часа след спукване на фоликула...как се знае обаче точно кога ще се спука той, и яйцеклетката и обработените сперматозоиди живеят толкова кратко....изглежда ми почти невъзможно да се улучи правилното време...особено с натоварените графици на лекарите ни.

Моля ви поправете ме ако греша, но ми се вижда толкова невъзможно. Може би защото ми предстои.

# 401
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Nivear,когато на мен ми правиха 2 от инсеминациите,ме гледаха преди самата процедура на ехографа дали са се пукнали фоликулите,само че при мен винаги прилагаха инжекция прегнил и ми правеха инсето 36-48 часа след инжекцията.Но точно в кой момент са се спукали фоликулите мисля,че няма как да се разбере.Някъде из зачатие бях чела,че изследват нивото на естрадиола,но не знам защо.Може би за да определят горе-долу по нарастването му кога ще се отдели яйцеклетката.Успех ти желая.

# 402
  • Мнения: 2 643
Nivear,когато на мен ми правиха 2 от инсеминациите,ме гледаха преди самата процедура на ехографа дали са се пукнали фоликулите,само че при мен винаги прилагаха инжекция прегнил и ми правеха инсето 36-48 часа след инжекцията.Но точно в кой момент са се спукали фоликулите мисля,че няма как да се разбере.Някъде из зачатие бях чела,че изследват нивото на естрадиола,но не знам защо.

Благодаря ти кафти. В събота съм на прегед при док да уточним какво друго има да се прави преди инсе-то.

# 403
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Ще стискам палци всичко да е наред.Пиши после как вървят нещата.Къде ще правиш инсеминацията?

# 404
  • Мнения: 2 643
Ще стискам палци всичко да е наред.Пиши после как вървят нещата.Къде ще правиш инсеминацията?

Клиника Малинов.

Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт