Предстои ми инсеминация - Тема No 31

  • 17 439
  • 734
  •   1
Отговори
  • Мнения: 306
Добре дошли в новата тема и успешни процедури на всички!

Нека темата да се напълни с много положителни тестове и успешни бременности! Heartpulse



Линк към предишната тема : https://www.bg-mamma.com/?topic=1402527

# 1
  • Мнения: 1 365
Дано е късметлийска новата тема и пълна с положителни тестове.

# 2
  • Мнения: 612
Нова тема, нов късмет! Дано през нея минат само положителни тестове!:green_heart:

# 3
  • София
  • Мнения: 1 711
Дано ни е успешна, момичета, новата тема! По повод на неуспешните инсета, моите две такива са в Токуда. Въпреки милото отношение на д-р Шефкетова и добрата и професионална снимка на д-р Райков, не препоръчвам клиниката, тъй като не правят процедури уикенда, а когато се остане овулация около този период, мисля че или подраняват (петък), или дават овитрел за събота при ДФ 23см и в понеделник вече е презрял...

# 4
  • Мнения: 123
Дано ни е успешна, момичета, новата тема! По повод на неуспешните инсета, моите две такива са в Токуда. Въпреки милото отношение на д-р Шефкетова и добрата и професионална снимка на д-р Райков, не препоръчвам клиниката, тъй като не правят процедури уикенда, а когато се остане овулация около този период, мисля че или подраняват (петък), или дават овитрел за събота при ДФ 23см и в понеделник вече е презрял...

Виждам, че се коментира и въпроса с работата на клиниката през уикенда. Кои са реално клиниките, в които се извършват процедури и в почивни дни?

# 5
  • Мнения: 1 024
Дано ни е успешна, момичета, новата тема! По повод на неуспешните инсета, моите две такива са в Токуда. Въпреки милото отношение на д-р Шефкетова и добрата и професионална снимка на д-р Райков, не препоръчвам клиниката, тъй като не правят процедури уикенда, а когато се остане овулация около този период, мисля че или подраняват (петък), или дават овитрел за събота при ДФ 23см и в понеделник вече е презрял...

Виждам, че се коментира и въпроса с работата на клиниката през уикенда. Кои са реално клиниките, в които се извършват процедури и в почивни дни?
Аз съм пациентка на Св.Елисавета в Плевен.
Имам процедури в почивни дни, там работят. Може да не е точно твоя АГ, ако няма възможност, но има друг на разположение. За мен е  проблем. Важното е да се реагира.

# 6
  • Мнения: 25
Записвам се с втора неуспешна инсеминация. Сега съм объркана, не знам дали да пробваме със стимулация следващата-първата ми беше с фемара, втората на ЕЦ. И при двете по един фоликул. Чудя се дали да си причинявам стимулация, мисля си, че с инсеминация няма да се получи.
Имам и въпрос-какво е значението на микробиологията и вирусологията преди процедурата?

# 7
  • Мнения: 186
Здравейте,момичета!От скоро ви чета и накрая реших и аз да се включа като моля за съвет и търся подкрепа. С мм правим опити от 1 г. и 7 м. при мен всички изследвания са в норма(ЦС,АМХ,Щитовидни и полови хормони с редовна оволация) при мм имаме леко варикоцели (двама специлисти кааха ,че не се налага операция) морфология 4% ДНК фрагментация 23% като я подобрихме на 4%.Всички ми обясняват ,че сме с мъжки фактор (факт е лошата морфология)Обмисляме да пробваме с инсе при д-р Станулов от афродита.Моля дайте ми мнение.Мисля да отида на преглед два дни след като ми свърши цикъла дали ще можем да направим процедура на същия месец.Четейки малко се обърках вас кога ви викат за да видят как са фоликулите.Простете за въпросите и дългия пост ,но не ми е много ясно No Mouth Желая успех от все сърце на всички ни Sparkling Heart

Последна редакция: пт, 01 юли 2022, 06:20 от pivolini

# 8
  • Мнения: 306
pivolini - Аз съм при доктор Станулов в Афродита. Държи да ме погледне на 2-3 ден от МЦ. Според това каква е дължината на МЦ и дали има стимулация, преценява на кой ден да  отидеш за преглед отново, за да провери какво и как расте, като фоликули - обикновено около 10-ти ден. Ако всичко е наред - имате отрицателни вирусологии и направени микробиологии, насрочвате дата и час за инсеминация, като най-вероятно ще имаш и таймираща инжекция "Овитрел". В денят на инсеминацията отивате с партньора - той дава материал и след около час извършват процедурата (след като обработят материала).
Поне при мен до сега е било така.
Може би е късно след като ти свърши цикъла.

# 9
  • Мнения: 758
Някой питаше кои клиники работят събота и неделя: Неовитро работят.

С каква давност са изследванията за инсеминация? Питам за микробиологиите и вирусологиите? Всеки месец ли трябва да се правят?

# 10
  • Мнения: 306
Minerva - Микробиология - 30 дни.  Вирусология - 3 месеца.

# 11
  • Мнения: 186
pivolini - Аз съм при доктор Станулов в Афродита. Държи да ме погледне на 2-3 ден от МЦ. Според това каква е дължината на МЦ и дали има стимулация, преценява на кой ден да  отидеш за преглед отново, за да провери какво и как расте, като фоликули - обикновено около 10-ти ден. Ако всичко е наред - имате отрицателни вирусологии и направени микробиологии, насрочвате дата и час за инсеминация, като най-вероятно ще имаш и таймираща инжекция "Овитрел". В денят на инсеминацията отивате с партньора - той дава материал и след около час извършват процедурата (след като обработят материала).
Поне при мен до сега е било така.
Може би е късно след като ти свърши цикъла.

 Благодаря за информацията.А може ли да ми обясните какво точно включва тази вирусология понеже аз имам едно такова изследване от цибалаб ( миналият месец го правих).А когато ходите на 2 ден от МЦ с абдомоинален ехограф ли ви преглеждат за да видят фоликулите.

# 12
  • Мнения: 84
pivolini - Аз съм при доктор Станулов в Афродита. Държи да ме погледне на 2-3 ден от МЦ. Според това каква е дължината на МЦ и дали има стимулация, преценява на кой ден да  отидеш за преглед отново, за да провери какво и как расте, като фоликули - обикновено около 10-ти ден. Ако всичко е наред - имате отрицателни вирусологии и направени микробиологии, насрочвате дата и час за инсеминация, като най-вероятно ще имаш и таймираща инжекция "Овитрел". В денят на инсеминацията отивате с партньора - той дава материал и след около час извършват процедурата (след като обработят материала).
Поне при мен до сега е било така.
Може би е късно след като ти свърши цикъла.

 Благодаря за информацията.А може ли да ми обясните какво точно включва тази вирусология понеже аз имам едно такова изследване от цибалаб ( миналият месец го правих).А когато ходите на 2 ден от МЦ с абдомоинален ехограф ли ви преглеждат за да видят фоликулите.
Привет Simple Smile Вирусологията би трябвало да еднаква навсякъде ( СПИН,сифилис,хепатитит) . Моята също е от Цибалаб. Аз съм в Щерев, винаги са ме гледали на вагинален , на 2-3 ден от цикъла. Не е много приятно,но моя цикъл не е обилен и се понася Simple Smile имам две инсета, едното неуспешно,на естествен цикъл, другото го правихме преди 9 дни, на стимулиран цикъл от 2 ден, сега си чакам 5-те дни до теста.

# 13
  • Мнения: 306
Pivolini- не е с абдоминален ехограф, винаги с вагинален. За Вирусологията- потвърждавам-ХИВ, Сифилис, Хепатит B и C;
FBID102*…-дано се похвалиш с положителен резултат!🍀

# 14
  • Мнения: 173
Записвам се и аз в новата тема, дано е на късмет на всички ни! С 2 неуспешни инсеминации в Щерев сме. Август ще правим 3-та. Чудя се дали не бих могла да пия някакви витамини или да изследвам нещо ново преди това и затова след седмица ще има до лекарката да го обсъдим. Вие приемате ли витамини или нещо различно от фолиева киселина?

Общи условия

Активация на акаунт