Предстои ми инсеминация - Тема No 31

  • 17 471
  • 734
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 380
Мен ме хвана точно на деветия ден, а фоликул 21 мм, хоп инсе на единайстия. Според мен, Мая, на ЕЦ ще си. При кой доктор си? Аз така на 9 ден след ЦС, питах за стимулация, а моята, не искам да имаш многоплодна бременност. И така... Но сега не каза нищо и ми изписа лекарства за стимулация, за мое щастие. Аз съм при Чапанова.

Момичета, как мислите, дали аптеките в клиниките са по-евтини от тези навън? Знаете ли каква е цената на дуфастона?

# 31
  • Мнения: 747
Maya888, зависи какъв е случаят при теб. Аз съм с поликистоза и понеже този месец посетих лекараката по-късно, тя каза, че нямало проблем да направим стимулацията от 8ми ден, при положение, че нямам фоликул, който да е тръгнал да нараства от самосебе си.

# 32
  • Мнения: 53
Фрида, аз също съм при д-р Чапанова.
Но на ЕЦ , с 1 фоликул … направо взех да се замислям за второ ИНСЕ.

Coconut.water,  много ти благодаря, значи все пак има надежда за стимулация.
Аз нямам нищо против близнаци но явно се стремят да избягват риска.

Последна редакция: пн, 04 юли 2022, 07:26 от Maya888

# 33
  • Мнения: 1 380
Мая, и аз съм на 35 години. Не знам с колко най-много фоликули правят инсеминация в Надежда, но се надявам да не се срещам с протести. На ниска доза съм и не смятам, че може да имам повече от 2 ф., даже може да е само един. Тогава, за първото инсе беше веднага след ЦС, и то аз си имах готов фоликул, просто нямаше време за стимулация при мен, а може и за пробата да искат на ЕЦ първия път.
Не отписвай инсето на ЕЦ. Нашата съфорумничка Тук.там забременя така май месец.
 
Момичета, да ви питам какъв беше вашия втори цикъл след като спряхте дуфастона. Първо при мен дойде по-рано от очакваното и започна със зацапване, а откакто смятам, че тече силна, червена кръв мина седмица. Доста обилен цикъл е, обикновено на този ден капе само малко кафяво, както казвам "чистя си тръбите". Имам час за четвъртък, дали ще спре до тогава?

# 34
  • Мнения: 84
Мая, и аз съм на 35 години. Не знам с колко най-много фоликули правят инсеминация в Надежда, но се надявам да не се срещам с протести. На ниска доза съм и не смятам, че може да имам повече от 2 ф., даже може да е само един. Тогава, за първото инсе беше веднага след ЦС, и то аз си имах готов фоликул, просто нямаше време за стимулация при мен, а може и за пробата да искат на ЕЦ първия път.
Не отписвай инсето на ЕЦ. Нашата съфорумничка Тук.там забременя така май месец.
 
Момичета, да ви питам какъв беше вашия втори цикъл след като спряхте дуфастона. Първо при мен дойде по-рано от очакваното и започна със зацапване, а откакто смятам, че тече силна, червена кръв мина седмица. Доста обилен цикъл е, обикновено на този ден капе само малко кафяво, както казвам "чистя си тръбите". Имам час за четвъртък, дали ще спре до тогава?
След първата ми и неуспешна инсеминация, цикъла ми дойде 2 дни след спирането на дуфастона. Моя попринцип не е обилен, първите 2 дни тече,после още 3 маца, но пък е болезнен,може би малко по-боленен беше след хапчетата,но си осната същия. Сега пак съм на Дуфастон и Утрогестан,но имам още два дни до теста, надявам се този път да е положителен.

# 35
  • Мнения: 1 380
Желая ти успех, FBID10206663321661760, и ти стискам палци на ръцете и краката. Flowers Bouquet
И при мен след като спрях дуфастона за първи път, след инсето, ми дойде след 2-3 дни, нормален цикъл. Но следващия подрани и започна малко след втората седмица. Странното, при него е, че се засилва вечерта и така е силен цяла нощ. Дано скоро приключи.

Последна редакция: пн, 04 юли 2022, 19:25 от Фрида

# 36
  • Мнения: 84
Желая ти успех, FBID10206663321661760, и ти стискам палци на ръцете и краката. Flowers Bouquet
И при мен след като спрях дуфастона за първи път, след инсето, ми дойде след 2-3 дни, нормален цикъл. Но следващия подрани и започна малко след втората седмица. Странното, при него е, че се засилва вечерта и така е силен цяла нощ. Дано скоро приключи.
Благодаря, не знам как да си сменя името,тъй като влязох през Фб Simple Smile Аз от нетърпение препиках един след работа, с много бледа втора черта,която си се появи в 5 те минути,надявам се да не еизпрителна,но не смея и да се зарадвам още . Иначе следващия цикъл ,след дуфастона, ми дойде малко по-късно, 3-4 дни. След това лекувахме киста с контрацептиви и така до миналия месец.

# 37
  • Мнения: 1 380
Тихичко честито от мен! Ето, ако искаш погледни това https://beta3.bg-mamma.com/?topic=1027490

Момичета, да ви питам. При вас колко продължителен е прегледа, за фоликуметрия питам. Само яйчниците ли ви гледат или и матката? После доктора обяснява ли ви какво се случва и такива. Аз нещо май не съм доволна. Само ячниците ми гледат и нищо останало. Следващият път ще съм по-настоятелна, аман от лошо отношение. Толкова скъпи са всички процедури.

Последна редакция: вт, 05 юли 2022, 15:50 от Фрида

# 38
  • Мнения: 758
Фрида, точно днес бях на фоликуметрия. Огледаха ми яйчниците и матката. Как е формата и лигавицата ѝ. Броиха фоликули също.
Обясниха ми какво се вижда, каква целта на днешния преглед и какво ще правим следващия път.
Отне 20 минути.

# 39
  • Мнения: 1 380
Момичета, колко струваше инсеминация при условие, че аз съм с донорска сперма, която вече е получена в болницата. Не би ли трябвало да струва колкото съпружеската инсеминация?

# 40
  • София
  • Мнения: 384
Фрида - зависи от съответната клиника. В последните дни звънях на три-четири места, за да проуча въпроса и за съпружеска и за донорска инсеминация и навсякъде цените са приблизителни, но все пак различни с основната тенденция инсеминация с донорски материал да струва приблизително двойно, защото се плаща за самите спермита....На едно от местата, вече не помня кое, дори ми казаха, че зависи от коя "банка" са съответно сперматозоидите - дали от чуждестранната или тази, с която разполагат от страната. Така че накратко - струва повече за съжаление.... При всяко положение ти пожелавам успех и много, много късмет!!!

# 41
  • Мнения: 84
Момичета, колко струваше инсеминация при условие, че аз съм с донорска сперма, която вече е получена в болницата. Не би ли трябвало да струва колкото съпружеската инсеминация?
Ние платихме 1680, като това не включваше изследванията/кръвните/ , но всичко друго е в цената/ УЗ прегледи през 2 дни/ . В клиниката нямат ли ценоразпис?

# 42
  • Мнения: 1 380
Благодаря за отговорите, но не разбирам защо ще пращам отново за материал, който аз вече си купих и докарах в България. Даже подписах договор за съхранение. Явно, в първия ми пост не съм се изразила добре. Ох, трябваше да попитам, когато си подписвах договора. Може утре да попитам, ако в лабораторията са свободни. Желая успех на всички. Целувки и прегръдки. Ninfa, да се похвалиш в скоро време.

Интраутеринна инсеминация (без стимулация)         450
Интраутеринна инсеминация + D (без стимулация)   900
Интраутеринна инсеминация + D (без стимулация) + CRYOS 1550

Последна редакция: ср, 06 юли 2022, 19:49 от Фрида

# 43
  • Мнения: 53
Момичета, колко струваше инсеминация при условие, че аз съм с донорска сперма, която вече е получена в болницата. Не би ли трябвало да струва колкото съпружеската инсеминация?


Фрида, ако материала не е от донорска на самата клиника а примерно както при мен - от Дания, цената на инсеминацията е около 450 лв. Ако ползваш донор от клиниката - около 1500, което включва и материала.
Съхранение в клиниката мисля, че е около 200 лв за месец.

Не спомена ли, че си правила вече една инсеминация?

Последна редакция: ср, 06 юли 2022, 20:06 от Maya888

# 44
  • Мнения: 1 380


Не спомена ли, че си правила вече една инсеминация?


Бях с български донор и тогава платих 900. Май тук не са бутнали цената. Мисля, че не поддържат донори от Дания сега и трябваше отделно да си купя и донеса.

Общи условия

Активация на акаунт