Предстои ми инсеминация, да поговорим

  • 123 402
  • 782
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 33
 Здравей Olianata! Радвам се, че си имала търпение да изчетеш дългото ми писание и ти благодаря за това  Wink Предаването с Щерев и ние го гледахме и наистина държанието му беше възмутително. Другият лекар, при който последно бяхме е  др Тодоров от клиниката на " Братя Тодорови". Смятам да се пробвам и следващия месец при тях и ако отново се разочароваме, ще посетя клиника " Малинов" и др Стаменов, който ти ми препоръча. Желая ти успех!

# 76
Благодаря,и аз желая успех. newsm10

# 77
  • Мнения: 1 320
Асинела, за клиниката на д-р Тодоров ще прочетеш малко положителни отзиви, почти никакви. Всеобщото мнение е, че това е един от най-меркантилните доктори. Моят съвет е да се преориентираш така както ти е писала Олианата, преди да се разочароваш отново. Успех!

# 78
  • Мнения: 33
Zdravei Momi4e, blagodarq ti za iskazanoto mnenie otnosno klinikata na Todorov. As samata po4ti ni6to ne znam za tqh. Moi priqteli mi gi prepora4aha, tai kato sa pravili spolu4livo  inse pri tqh, i as ot tova se zapalih. No sled mneniqta polu4eni ot foruma,    re6ih sledva6tata mi stapka da  e klinika " Malinov" i dr Stamenov. Nadqvam se toi da e malko po-sapri4asten i profesionalno eti4en kam problemita na horata. Uspeh i na teb i 6te se radvam da se potdarjame i za napred.

# 79
Здравейте момичета! Искам да ви попитам дали да направим втора инсеминация тъй като първата се оказа неуспешна Cry А така се надявах да се получи Praynig Правихме я при Стаменов, но не ми я направи той! Направи я докторката,кояторработи с него! Беше много внимателна! Лежах 15мин ,но на следващия ден усетих да ми изтича нещо newsm7, но вече се бяхме прибрали в Русе! Също така ни е много лоша спермограмата и моля тези от вас които имат идея какво да направим за спермограмата, да ми пишат!
Благодаря!!

# 80
  • Мнения: 33
Здравей Рене 23. Искам да ти кажа, че не трябва да се отчайваш от първия неуспешен опит. Ние също имаме проблем със слаба спермограма и не се отказваме воъбще, макар че имаме зад гърба си 4 опита (ако прочетеш малко по назад, ще се увериш). Така че горе главата и давайте - успехът е пред нас  Wink
А що се отнася до това, което си усетила на другия ден, не е проблем. Защото каквото е трябвало да стане, е станало през първите 15 мин от леженето.
Желая ти успех  Hug

# 81
  • Мнения: 1 320
Рене, самият доктор Стаменов ми е казвал, че една инсеминация е като изстрел във въздуха. Рядко се получава от първия път. Не бива да се отчайваш от този неуспех.
Лекарката, която работи при него е добра, не се притеснявай, най-малкото, ако нещо я смущава веднага ще се консултира с него.
Колкото до лошата спермограма-трябва да потърсите уролог-андролог и с него да обсъдите какво да правите за подобрението й.
Доктор Стаменов какво ти каза за спермограмата?

# 82
  • София
  • Мнения: 6 375
Рене, естествено, че трябва да опитате поне още няколко пъти! от една инсеминация рядко става. то е все едно да стане от еднократен полов акт при двойка без проблеми - а както знаеш, дори и при тях не става винаги от раз!
не е важно кой ти е направил инсеминацията, защото самото вкарване на материала е просто и лесно - и акушерка може да го направи. важното е кой те е следил, за да определи точния ден за инсеминацията и кой е обработвал спермата на мъжа ти, щом сте с лоша спермограма.

я напиши тук данните от спермограмата, да видя колко е лоша? тогава ще ти препоръчам и какво може да направите...

# 83
здравейте момичета! моля да ми предложите къде да направя инсе, в смисъл към кой доктор и коя клиника да се насоча, този д-р Тодоров дали е надежден и какъв е риска от заразяване при вътрематочна инсе ? а за ВАРНА имате ли представа дали са надеждни лекарите?

# 84
  • София
  • Мнения: 6 375
здравейте момичета! моля да ми предложите къде да направя инсе, в смисъл към кой доктор и коя клиника да се насоча, този д-р Тодоров дали е надежден и какъв е риска от заразяване при вътрематочна инсе ? а за ВАРНА имате ли представа дали са надеждни лекарите?

не ти препоръчвам Тодоров.
ти откъде си? ако си от Варна, иди в Майчин дом, при Александров или Маркова.
ако си от София - иди при Стаменов или Владимиров
ако си от Пловдив - иди в Торакс.

ако си от друг град - избери си един от горните три града, който ти е най-близко.

# 85
благодаря за информацията. аз съм от варна и сега избирам д-р Александров дано да се получи при него!

# 86
  • varna
  • Мнения: 48
Момичета имам въпрос-колко е минимума на спермограма ,която да става за инсета?Принципно ние сме напарво за икси -там ни прати Александров.Иксито няма да се състои и единствената надежда ми е в инсето, обаче колко трябва да е спермограмата за да има смисъл?Имам предвид на мл. и общ брой преди обработка.Благодаря предварително.Успех на всички Simple Smile

# 87
  • София
  • Мнения: 6 375
Момичета имам въпрос-колко е минимума на спермограма ,която да става за инсета?Принципно ние сме напарво за икси -там ни прати Александров.Иксито няма да се състои и единствената надежда ми е в инсето, обаче колко трябва да е спермограмата за да има смисъл?Имам предвид на мл. и общ брой преди обработка.Благодаря предварително.Успех на всички Simple Smile

феодора, обикновено минимума за спермограма се дава на база "след обработка", защото сперматозоидите на различните мъже много индивидуално понасят обработката.
чела съм, че при под 5 милиона бързо подвижни в 1 милилитър СЛЕД обработка - няма смисъл от инсе. от 5 до 10 милиона - има шансове, над 10 милиона - много добре.

така че, трябва да се обработи материала, за да се прецени.
какви са вашите данни от началната спермограма, все пак?

# 88
  • varna
  • Мнения: 48
Джам ,благодаря ти за вниманието.Аз и друг път съм писала -аз съм вторичен стерилитет, като първия път стана на втория месец-януари 2001.Тъпкаха ми с какво ли не ,докато не открих тук и Зачатие и на своя глава решихме да направим спермограма.Първата в Окръжана болница беше смешна-смисъл 5-6 живи на поле и толкова подвижни -няма бройка ,няма нищо Sad.Първата официална е при  д-р Александров от 26.01.2005:втора при Сариев от 13.02.2006
обем-5мл.
вискозитет -норм.
пх-8,1
концетрация-3 млн.на мл.
общ бр.-15млн
общ мотилитет-33%
прогресив.за 1 мл -21%
морфология по Крюгер-25% норм. форми
абнорм.75%
кръглоклетъчни елементи-под 1х 10 на 6/мл
аглутинати-не
.............................................................................
обем-5мл.
концетрация-6 млн в 1мл
пх-8,1
брой нормокинетични-1 920 000 на мл
общ брой нормокинетични-9 600 000
с нормокинеза-32%
с хипокинеза-8%
с акинеза-60%
левкоцити -1
аглутинати-не
Ми това е в общи линии.Сега пие витамини,трибестфорс,и др  и чакаме да минат три месеца , което е скоро и ще направим нова.Сариев изписа клостил за десет дни и елкарнитин за три месеца.Бяхме ходили и при Нанов ,той беше изписал за три месеца прегнил и омнадрен ,който мъжа ми изкара,но това беше миналата година авгест -септември .Извинявам се за дългото писане.Поздрави и успех на всички Simple Smile

# 89
  • Мнения: 256
При стимулиран цикъл шансовете да настъпи забременяване чрез инсеминация е следния:
>1 млн. – 0,5 %
1-5 млн. – 2,5 %
5-10 млн. – 7 %
10-20 млн. – 8 %
>20 млн. – 10 %

Дано съм ти била полезна.
Успех:)

Последна редакция: пт, 28 апр 2006, 13:57 от gybka111

Общи условия

Активация на акаунт